reklama

guewer gloria panske 36v 250w

zdravim koupil jsem na inzerat vyse uvedeny model,ma najeto 41km,bohuzel pak pry v motoru zarachotilo a uz nejede,rozebral jsem moto znacky 8fun,umisteny v zadnim kole myslel jsem ze budou vylamany kola v prevodovce,ale ty jsou ok loziska take,pri slapani pri zapnutem motoru kolo vubec nezabira a ze zadu od kola se ozve sem tam cvakani jako by neco preskakovalo,kdyz zapnu jednotku ovladni tak napise nevo jako baee a dole vypise le,pak nabehne displej s udaji tak jak ma,jeste pokud zapinam jednotku ovladani a drzim pri tom brzdu tak vypise error 25,nevim zda to tak ma byt?prosim o nejake rady pripadne jak je diagnostikovat.dik

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.06.2021
Autor: sas
  • Re: guewer gloria panske 36v 250w

         

    Asi by bylo nejjednodušší připojit ten nábojový motor rovnou k baterce a zjistit,jestli se točí,nebo ne. Vynechat prostě tu řídící elektroniku,snímač šlapání,regulaci intenzity přípomoci a chybové hlášky. Pak se podle výsledku rozhodnout,co dál...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.06.2021
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: guewer gloria panske 36v 250w

           

      ok je to 3 pin kontakt jak to ale zapojit?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.06.2021
      Autor: sas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: guewer gloria panske 36v 250w

             

        Motor z kola jsem ještě nerozebíral, tak zkusím napsat jenom pár obecných rad - ber je s rezervou.

        Když zapojím kterékoli dva vývody třífázového synchronního motoru na zdroj stejnosměrného napětí, rotor se pootočí k nejbližšímu odpovídajícímu pólu a zastaví se. Když přehodím polaritu, cukne na opačnou stranu. Kdyby se ani nehnul, znamenalo by to, že je přerušené vinutí. Na roztočení je potřeba řídicí jednotka, která do těch tří vývodů pouští plusy a mínusy ve správném pořadí. Začal bych multimetrem (nebo plochou baterií, žárovičkou a několika drátky): jestli zjistíš, že mezi libovolnou dvojicí vývodů není vodivé spojení, tak je chyba ve vinutí (možná stačí někde připájet nějaký uvolněný kontakt, možná je motor na odpis). Jestli je vinutí v pořádku, může být závada v kabeláži nebo v řídicí jednotce. Mechanická závada převodovky je pravděpodobně vyloučená, na tu by řídicí jednotka nepřišla.

        Pozor: vinutí motoru má poměrně malý ohmický odpor. Proti střídavému proudu působí induktance, ale pro stejnosměrný je to v podstatě zkrat - připojit cyklobaterku přímo na kontakty motoru bych nezkoušel, něco by mohlo shořet. Mám to vyzkoušené s mnohem slabší baterkou: "jenom krátce škrtnu o kontakt, nic se nemůže stát" a pak jsem byl rád, že jsem stihl bodově přivařený drátek utrhnout dřív, než mi propálil kůži na prstech :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.06.2021
        Autor: NightRider
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: guewer gloria panske 36v 250w

         

    Zadej do googlu „Bafang Error 25“
    Vypadá o na
    Brake senzor error
    Torque sensor error

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.06.2021
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

567 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024