reklama

La France revient à la normale?

Hovinky: Francií stále hýbe dopis vojáků, kteří hrozí vojenským pučem.

"... dopis podporuje 58 procent oslovených včetně řady voličů levice. Neuvěřitelných 74 procent si myslí, že se francouzská společnost zhroutila..."

"...se od Francie odřezávají území na předměstích velkých měst, kterých se podle nich zmocnily „islamistické hordy“, jež tyto části země podřizují dogmatům odporujícím francouzské ústavě..."

"...podepsaní současným vládnoucím elitám vytýkají, že před třemi lety tvrdě zakročily proti žlutým vestám, avšak zůstávají velice laxní vůči přistěhovalcům..."

Tak. Že by se snad konečně vzbudili a pochlapili?
Jenže - nelžou nám naše media?
Nebo nezamlčují něco?

A PROČ místní nákolácký překladatel francouzského tisku mlčí?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2021
  • Re: La France revient à la normale?

         

    Já si nemyslím, že něco takového Francií jako celkem nějak víc hýbe a určitě to není dopis několika generálů v důchodu.
    Že to lidi štve to určitě, ale těžko to bude mít nějaké zásadnější důsledky a změny.
    Je dost možný, že to s Francouzy hýbe asi jako s námi názory a vyjádření Okamury.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2021
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: La France revient à la normale?

           

      Re: Lelek-nakole: "Je dost možný, že to s Francouzy hýbe..."
      Francouz není pán.
      Francouz je muž.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: La France revient à la normale?

             

        A všichni? To by se jim myslím moc nelíbilo :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: La France revient à la normale?

           

      je dobře, když je něco senzačního, a čem lze psát.....

      Francouze trápí nejvíc "confinement" tedy po našem "lock-down", který by snad mohl povolit 15.5.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2021
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: La France revient à la normale?

         

    Rušná předměstí - to už je snad ve Francii kolorit.
    Zatímco na předměstí hoří auta, město samotné žije běžným životem.

    Pro turistu je ale dobré o tom vědět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: La France revient à la normale?

           

      A to Ti přijde normální a přijatelné?!?
      Kristepane.

      Jako kdybych mohl v Praze úúplně normálně chodit po Vinohradské, ale v Modřanech už by čmoudi ojížděli bílé školačky a u přehrady v Hostivaři by mě uřízli hlavu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2021
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: La France revient à la normale?

             

        Normální mi to nepřijde, ale co je u Francouzů normální :o)))
        Myslím, že nadále budu spát v klidu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: La France revient à la normale?

               

          Jo a mimochodem - i v Praze máš lokality, které jsou určitým specifikem a návštěva není příliš doporučovaná. Zejména osamělým jedincům může být až nebezpečná.
          Je to třeba bývalá zahrádkářská kolonie na Bohdalci - tam, co se natáčela obecná škola - ty dřevěné budovy již ale nestojí. Nebo třeba v Libni opět zahrádkářská kolonie Kotlaska.
          Je ale pravda, že i když tyhle lokality nejsou vzorem ctnosti a poctivosti, nejsou obývané islamisty apod. fanatiky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2021
          Autor: radka
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: La France revient à la normale?

                 

            Tak to jsem rád, že jsme minulý týden stanovali radši u Staré Boleslavi a pak až u Hlasne Trebane :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2021
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: La France revient à la normale?

               

          Otec Povondra pohoršeně zafrkal. „Prosím tě, po Labi! To by mohli leda do Podmokel, ale dál už ne. Tam jsou, holenku, samé skály. Já tam byl. Kdepak, sem se Mloci nedostanou, my to máme dobré."
          „Ale když teď jde moře až k Drážďanům – –“
          „Tam jsou Němci,“ prohlásil starý pán odmítavě. „To je jejich věc."

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2021
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: La France revient à la normale?

                 

            A co bychom tak asi měli dělat?!?
            Bouřlivá předměstí ve Francii už jsou pěkných pár let. Prvně tam hořely automobily snad před 10 lety.

            Resp. co tedy uděláš ty, když tě to zneklidňuje?!? Ráda se nechám poučit, jak se zachovat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: La France revient à la normale?

           

      Když jsme se s Jindrou vraceli už skoro za tmy z centra na kole do hotelu na periferii, tak jsme takový policejní zásah na periferii zažili nablízko. Jeli jsme po radiální hlavní ulici po vyhrazeném pruhu pro kola. Auta kolem stála v koloně, my jsme v poklidu jeli. Pak začaly troubit sirény a tou kolonou se protlačoval policejní kordón evidentně zásahové jednotky. Šlo jim to pomaleji než nám, dlouho, dlouho troubili, ale nakonec nás předjeli a pokračovali ven z města. Asi po 1/4 hodině jsme i my dorazili na místo zásahu. Před tím se tam ozývaly dělobuchy, na místě byl cítit slzák a dokonce si tam něco vyřizovali s posledním nepřizpůsobivým. Já z toho usuzuji, že policajti se s nimi nijak nemažou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: La France revient à la normale?

             

        Hele, tou dobou dost plašili se "žlutejma vestama". Tohle se zmíněných ghet a nějakých islamistů asi netýkalo. To byl politický boj s vnitřním nepřítelem. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2021
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: La France revient à la normale?

               

          Hm, máš pravdu. Tehdy šlo asi o žluté vesty. Ale stejně dělobuchy, slzák, pendrek..., to není v Česku v současnosti standardní nástroj policie.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2021
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: La France revient à la normale?

         

    novináři

    prožívají to asi jako petříkovský dědek Pepíček rozvod Billa Gatese

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2021
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hrozí i

           

      Hm, to je zásadní vyjádření...

      7 pokračování Francouzského tisku o každém rýmičkovém kýchnutí, a když přetéká pohár drzostí čmoudů, tak nic?

      Já chápu, že to není žádná Tvoje povinnost, podávat zprávy z frc prc společnosti, třeba už máš po Bouchacím kradlostožáru a lžirýmičce zas jiné skleněné zájmy.

      Ale přesto by mě zajímalo, co píší Le Figaro, Le Parisien, levicový Le Monde? Páč jiný takový machr na žabořeč tu není.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2021
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
      • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

             

        Není to sice žabořečí, ale holt si zatím musíme vystačit s náhražkami
        https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

               

          Nečetla, přesto rozmrazila...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2021
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                 

            Četla...
            Takže nepochopil...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
            • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                   

              Tedy mi prosím ozřejmi Tvoje duševní pochody.

              Proč pod můj příspěvek nadepsaný "Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro..." dáváš znovu odkaz na tentýž článek "Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hrozí..."?!?

              :-)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2021
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                     

                Spíš mi ozřejmi tvoje duševní pochody.

                Dal si jen ten nadpis, odkaz na článek nikoli.
                Takže jsem si dovolila vložit odkaz pro ty, co netuší, odkud tvůj nadpis je.

                Po pravdě - já rovněž netušila, která bije, dokud jsem na ten článek nenarazila.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2021
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                       

                  Mám za to, že zkopírovat text v nadpisu, vložit jej do vyhledávače a tak najít příslušný článek zvládne s mírnou nadsázkou i moje kočka?!?

                  Ale mohu se mýlit. Vždyť nemám, proboha, ani dvouletou vejšku!?!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.05.2021
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                  • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                         

                    Opravdu si myslíš, že si každý
                    za 1. všimne změny nadpisu a
                    za 2. pochopí, že jde o nadpis článku z internetu

                    Pokud ano, pak se ti hluboce omlouvám za troufalost, že jsem si dovolila vložit odkaz na ten článek pro ty, co nepochopili.

                    Teď jsem na rozpacích, zda bych neměla jít klečet na hrách...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.05.2021
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
                    • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

                           

                      Nežádal jsem od Tebe omluvu, tím méně hlubokou?!?

                      Zahoď rozpaky a klečet na hrách určitě jdi. Protože pokuds dnes ještě nic neprovedla, provedeš určitě něco po obědě!?!

                      ;-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 11.05.2021
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

             

        Oni jsou na to celkem zvyklí, tak hned neplašej:

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2021
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

             

        Chápu, ale stíhám to sotva proletět.
        Abych tím trávil 3 hodiny denně a pak poslouchal tetky jak jsou chytré, to už ne.

        Pro letošek jsem abonenetem jen Le Figara, Le Monde ani Le Parisien jsem nekoupil.


        Přešel jsem na jiný level, sleduju jejich televizi.

        Musíš si koupit FranceVPN, chytří přes net ti řeknou jak to zařídí, že si počítač myslí, že si ve Francii, a pak si pustíš normálně francouskou on line TV, já jedu TVFrance a spíše cestopisné nebo historické pořady, nahrané, abych to mohl kdykoliv přerušit a zase pokračovat.

        Čtu a překládám už celkem dobře, potřebuji to dostat do ucha. Zprávy jsou fádní a otravné a víceméně se stejnou slovní zásobou i obraty, filmy jsou na mě moc složité, protože často mluví hovorovou francoužštinou nebo dialekty, a to nechytám, jen s titulkama.

        A když běží titulky, musím na ně čumět a nemohu rovnat sklíčka....

        Takže promiň můžu se zrána na copy/paste zásadní statě, ale překládat to nebudu, ať se přemoudřeleé pipky snaží sami, udělají prd, ale ke všemu mají milion keců.

        Něco pro ostatní dělat a nechat si za to jen nadávat, na to se můžu vysrat, přesně takhle.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2021
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Zatočte s islamisty, nebo zjednáme pořádek. Macronovi už hro

               

          Jinak, dneska jsou noviny plné pocty zastřelenému 36 letému policistovi, šlo o nějaký drogový kšeft, žádný islamista.

          O rozhořčených lampasácích ani slovo, ono je to fakt víc záležitost asi Novinek než Francouzů.....

          Zajímavá je úplně bezduchá evropopská reklama na celé třetí straě - "splňme si evropský sen" plná frází i šťatsní zelené budoucnosti....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2021
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: La France revient à la normale?

         

    https://www.lefigaro.fr/tribune-des-militaires...

    tady ti něco píší, v tištěném Le Figaro není nic, titulní straně dominuje výrazné posílenístrany RN (Le Penová) v regionu PACA (pro nás Provence a Zuzrové pobřeží)....

    kdo by to čekal, že po těch Macronových experimentech Le Penová posílí :-):-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2021
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: La France revient à la normale?

           

      A on s něčím experimentoval? Nejsme všichni zběhlí ve francouzské vnitřní politice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: La France revient à la normale?

             

        no, experimentoval...

        začal to zvýšením daní na PHM, kvůli tomu vznikly "žluté vesty", pak reformoval daně vůbec tak, že dle tvrzení místních šel na ruku bankám a velkým nadnárodním, a malého Francoise zase podusil. Do toho další experiment - snížení rychlosti na státovkách z 90 na 80 a předání kontroly nad dodržováním rychlosti
        a vymáhámím poplatku soukromým firmám, z toho cukli, protože jim během pár týdnů nezůstal na silnici jediný nerozbitý radar.

        Trochu jeho reputace poporostla počátkem covidí krize, kdy se zdál některým jako ten kdo je rozumný, narozdíl od premiera, ale on se jen šikovně za něj schoval.

        No a korunu tomu dali tím policejním zákonem, kdy chtěli uzákonit, že policejní zásah nesmí nikdo natáčet, tedy znemožnit důkazy případné nezákonné policejní brutality. To bylo napodzim, kdy za nejtvrdšího lockdownu dostal do ulic na 50 tisíc lidí.

        A teď už jede jen z kopce.
        A každý arabák co vytáhne kudlu, každý zločin či nepořádek, to všechno hraje pro Le Penovou.
        I ta corona nakonec, kontrola hranic, zavřít Francii opřed tím xindlem co tam tahá jen choroby....to je její program už léta.

        Futruje to to fatální selhávání EU v čele s tou pomatenou Němkou, nerozhodnost, tápání - to Marine má na všechno jasný pevný názor - a na to mohou voliči slyšet ještě víc než při posledních volbách, kdy to měl Macron stejně jen o chlup a zachránila ho velká města.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2021
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

123 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023