reklama

Výměna pláště

Ahoj, prosím o menší radu s volbou duší a plášťů. Píchnul jsem a při té příležitosti chci rovnou vyměnit staré už téměř bez vzorkové pláště. Nevím ale, podle čeho je vybrat. Na mých pláštích je označení 26x52/47. Stejné označení jsem nikde u žádných plášťů nenašel. Poradí někdo, které pláště současných značení tomuto odpovídají? Mám staré kolo RAVO Maniax rok 2006, 26". Děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 02.05.2021
Autor: megalodon
  • Re: Výměna pláště

         

    To je spíš jak označení na duších. Co je to za pláště ?
    Ale ono je to asi fuk. Prostě vyber si nějaké 26" pláště tomu podobné (máš tam asi něco blízkého rozměru 26x2,0) Ale jestli ti víc vyhoví 1,75, nebo 2,1 případně 2,25 bude fuk. A vzorek taky vybírej podle toho, kudy a jak jezdíš. Špalky na silnici je zrovna takový nesmysl, jako hladké do terénu. A pak ještě zohledni odolnost. Jestli těžší odolnější pláště, nebo lehčí, snadnější jízda, ale větší riziko defektů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2021
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna pláště

         

    V roce 2008 byly na kole pláště WTB NanoRaptor 2.1. Tvůj původní rozměr je tedy 26x2.1, ale můžeš mít cokoli od 1.75 do 2.25, dle libosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2021
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna pláště

         

    Děkuji za odpovědi. Takže přesný rozměr původního pláště tedy není nutné dodržet? Šlo mi o to, aby pasoval do ráfku atd. Ale jestli stačí dodržet průměr, tak je to jednoduché ;-) Děkuji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2021
    Autor: megalodon
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměna pláště

           

      Problém by mohl (ale nemusel) být s ohodně tenčím, nebo o hodně silnějším (nevešel by se do vidlice) pláštěm. Plus mínus dvě desetinky palce nehrají roli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.05.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměna pláště

         

    To označení 52/47 by mohla být šířka/výška. Odpovídalo by to rozměru pláště 26x2.0-26x2,1.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.05.2021
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

358 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024