reklama

Trek Marlin 5 2021 - Názor

Zdravím všechny!

Rychlé uvedení do kontextu:

Koupil jsem si v názvu zmíněný model kola s úmyslem, že bych ho mohl využít jako své první kolo na nějaké ty jednodušší traily. Zatím jsem kolo testoval párkrát a na začátek mi osobně docela dostačuje. Problém však nastal, když jsem se o tomhle pobavil později se servisákem a ten mi řekl něco ve stylu "Tohle kolo se ti na skocích s takovou za chvíli rozsype"...

Mám po tomhle docela obavy vůbec to kolo ještě někdy na trail vytáhnout, jelikož mi bylo dost jasně naznačeno, že to za to nestojí. Rád bych ale dostal více názorů, takže se vás ptám... Myslíte si, že je to kolo opravdu tak nepoužitelné na trail?

Zde ještě posílám odkaz na model kola, o kterém je řeč:

https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/kola/horsk...

Předem děkuji všem za Vaše názory!

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.04.2021
Autor: D3x1r0S
  • Re: Trek Marlin 5 2021 - Názor

         

    Jak to napsat, aby to neznělo výsměšně, to fakt není mojím záměrem. Pořídíš si jedno z nejlevnějších kol a divíš se, že by se na skocích rozsypalo ? Laciné ráfky, náby, tenoučká vidlice, kdovíjaký rám. Při rozumném klidném ježdění může pohodově sloužit. Občas nějaký "modrý" trail opatrným tempem taky určitě zvládne. Ale na nějaká divočení jsou fakt úplně jiná kola. S Fábií Haťapkou taky můžeš vyrazit na okruhy nebo rally, životnost ale bude v řádu dnů nebo týdnů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2021
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trek Marlin 5 2021 - Názor

           

      Naprosto rozumím... Já vím, že je tohle absolutní spodina MTB kol, díky za odezvu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2021
      Autor: D3x1r0S
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trek Marlin 5 2021 - Názor

             

        Nejde jen o spodinu. Důležité je určení. Kdo tohle kolo bude užívat přiměřeně kvalitě, může mu bez větších problémů sloužit. Na takovéhle řádění, skákání to chce něco fortelného. Radši risknout něco přiměřeného z druhé ruky než mít s takovýmhle jistotu zmaru. Ale ani tak kolo na skákání nebude za hubajze. Prostě každá sranda si žádá svoje, moc to očůrat nejde.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2021
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trek Marlin 5 2021 - Názor

         

    Dobré kolo pro ježdění na polňačkách. Lehký trail s ním určitě sjedeš bez problémů. Na moc velké skákání s pružinovou přední vidlicí a hardtailem to opravdu není. Ten hardail a pružinová vidlice tě bude limitovat na kamenitých úsecích. Budeš muset pomaleji a hledat si cestičku. Tam, kde dobrý full za tebe pracuje a ty jen hledáš celkový směr jízdy, si to budeš muset odpracovat sám a vyhledat si tu detailní pro tebe sjízdnou stopu.
    Kdo je šikovný, ten nakonec sjede všechno třeba na i skládčce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2021
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trek Marlin 5 2021 - Názor

         

    V prvé řadě je třeba si ujasnit, co se rozumí pod pojmem trail. Můžou to být upravené flow pěšinky někde v lese, kde bez problémů jezdí i malé děti. Můžou to být pěšiny plné kořenů, kamenů a výmolů a můžou to být i rozbité skalnaté úseky plné vysokých dropů.

    Servisák měl pravdu. Toto kolo se ti na skocích velmi brzo rozsype. Je to lowend model za 15.000 a tady nemůžeš čekat zázraky. Pokud budeš jezdit Azur na Klínovci, s velkou opatrností i Rubin nebo traily typu Líšeňského údolí, tak OK. Na něco obtížnějšího toto kolo rozhodně není stavěné, na skoky v žádném případě. Ale ty lehké traily si na něm užiješ stejně jako na každém jiném kole.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2021
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

399 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024