reklama

Jaké kolo kolem 30 tis.

Dobrý den, jsem nováček a vůbec se v tom nevyznám a proto se tu na vás zkušenější zkouším obracet, jestli byste mi mohli poradit, jaké pořídit horské kolo, když chci začít jezdit po trailech a po horách (i rakouské alpy). Jsem student a limit mám okolo těch 30 tisíc. Víc si nemohu dovolit. Chci aby to mělo pevný rám a kola 29". Co nejlepšího se dá sehnat za tuto cenu, aby mi to dlouho vydrželo a nemusel dělat nákladnější investice do budoucna, jako vyměňování větších dílů? Co jsem se tak koukal, tak se mi líbí značka Canyon. Moc vám děkuji za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2021
Autor: livem
  • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

         

    No tak jestli máš horní limit 30 a chceš jezdit i traily v Alpách, tak by bylo dobrý hledat už nějaké starší - jeté kolo v bazarech a přes inzerát. Pořídit něco za 20 a dalších 10 mít na servis a výměnu dílů.
    A nemyslím si, že HT (pevný rám) je zrovna vhodné kolo pro alpské a jiné traily. Mnohem vhodnější je celoodpružené.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2021
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

           

      Děkuji za odpověď. Aha, myslel jsem, že za tu cenu to už bude slušné kolo, tak se tedy zkusím podívat ještě na nějaké jeté, tomu se nebráním. Celoodpružená jsou už pro mě trochu přes rozpočet, jinak taky bych ho radši, než hardtrail.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2021
      Autor: livem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

             

        Před nějakým časem jsem pořídil málo jetýho fulla za dost málo peněz (bohatě by ses vešel) mám ho stále a vymetl jsem s ním traily u nás, a v Alpách v Itálii, Rakousku i Švýcarsku. Měl jsem na koupi krapet štěstí, ale to už k tomu patří. Samozřejmě jsem časem některé díly měnil.
        Jestli opravdu míříš na tyhle trasy, tak prolézej inzerce a také nějaké inzeráty vyvěs, vyplatí se ti to. Na náročnějších trasách by sis na HT tu jízdu tak neužil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.04.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

               

          Děkuju, zkusím se teda koukat po inzerátech, jen je problém, že nepoznám, zda jde o dobré kolo či nikoliv.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2021
          Autor: livem
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

                 

            No to může být krapet problém. Pokud někde je v nabídce nějaké kolo, tak se dobrý se podívat kolik stálo jako nové a pokud to bude někde od 50 výš tak už se o něm dá uvažovat. Pak je taky dobrý říct někomu kdo o těch kolech ví víc aby pomohl a než koupíš tak si kolo pořádně prohlédnout aby nebylo moc omlácené a vše na něm fungovalo a hlavně rám a vidlice i tlumič byly v pořádku a chodily hladce. Kluzáky vidlic a tlumiče musí být bez sebemenšího škrábnutí. Brzdy nemusí být nijak dobré, ty se snadno vymění a nestojí moc. Řazení se dá taky snadno doladit, vyměníš lan bowdeny a v nejhorším vyměniš i řazení.
            Je to trochu loterie, s rozpočtem co máš ti ani moc jiného nezbývá než to zkusit. Také jsem šel do takového rizika a vyplatilo se, měl jsem kolo, které jako nové bylo výrazně hodně nad nějaký můj limit. A stále mi v obtížném terénu dělá radost.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2021
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

                   

              Lelku, já nevím jak jsi na tom technicky ty, ale určitě jsi měl k ruce Rondu a ten to určitě umí dobře posoudit. Takže u vás dvou bych se nebál, že umíte vybrat zachovalé kolo. Umí to i tázající se student?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2021
              Autor: Brahma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

                     

                Můžu tě ujistit, že v případě lelkova horáce to byl skok do tmy. S touhle technikou jsem neměl vůbec žádné zkušenosti, z treků jich bylo jen hodně málo přenositelných. (V brzdy/hydry, nejlevnější pružinovky/air, nově tlumič, zadní stavba, levné Shimano/neznámý Sram)
                Při nákupu jsem posuzoval opravdu jen to, jestli nejsou viditelně nějaké šrámy a jestli to nějak divně nehrká. Vše ostatní jsem se učil až následně.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 14.04.2021
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

         

    Jako základ bych považoval https://www.youtube.com/watch?v=GGpSdf3dFNE
    https://www.youtube.com/watch?v=mVAHzP2SIx8

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2021
    Autor: pgnext
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

           

      Asi by se o takovém kole dalo už uvažovat, přidat desítku a asi by to taky už potěšilo při jízdě.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

         

    Já si osobně za dobré kolo vždy rád připlatím, protože jsem měl i levný kola, ale to byla hrůza. Tak kvalita fakt hraje roli. Pokud by sis chtěl připlatit a neměl dostatek peněz, tak za mě můžu doporučit nákup na třetinu od https://skippay.cz/nakup-na-tretinu nebo i jejich katru, kde máš hned k dispozici 50K, díky tomu jsem si mohl dopřát mé vysněné kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2023
    Autor: jirkavol
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
    • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

           

      Jirkovole, tos pos..l takhle trapná reklama....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2023
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

           

      OK tedy chápu, že když má limit 30 tícek, tak těch 20 do těch 50 mu doplatíte ze svýho, že. Protože víc než 30 si dát dovolit nemůže. Pokud to je jinak, strčte si svou trapnou reklamu na půjčku (zaplatit se musí nejen půjčená částka, ale i úrok, pokud nesplatí během 2 měsíců, o kterém velmi tiše mlčíte) do vlastní prdele širší stranou napřed, aby vám náhodou nevypadla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2023
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

             

        Nakonec je to stejně fuk. Za ty dva roky si tazatel buď kolo už koupil nebo zjistil, že je nepotřebuje. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2023
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

               

          Ale mohl by to tu vygooglit nějakej ubožák, který v neznalosti kontextu nepozná, že je to botí reklama.
          Ideálně by to chtělo mazat...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2023
          Autor: Sodoma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

           

      Nejhorší jsou levný kola z Mountfieldu.
      Jedno z nich, dámské, jsem před dvaceti lety koupil manželce, jen za sedm stovek, majiteli upadla pravá klika a závadu, na fungl novém kole, řešil prodejem.
      Manželka na něm drandí dodnes, ale je k tomu zapotřebí pravidelný servis.
      Co se týče vysokých nájezdů, u levných kol je servis častější, ale práce i komponenty jsou levnější, nejsou tak sofistikované. (sofistikovaný - využívající složitých metod)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2023
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Jaké kolo kolem 30 tis.

             

        Souhlas, i levný Werk se dá nějak nastavit a servisem udržet v provozu. Zaplatí za to ten servisák (manžel) zničenými zuby od jejich zatínání. Některé krámy je lepší hodit do řeky, než se to snažit dokolečka nějak nastavovat a seřizovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2023
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

315 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024