reklama

Alibaba a jiní internetoví prodejci

https://www.irozhlas.cz/ekonomika/alibaba-cina...
Zřejmě podraží, aby si vyrovnal skore. A jak to dopadne s jinými prodejci---
Co vy na to.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.04.2021
Autor: zanyn
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    V socializmu je to výsadní postavení na trhu poněkud úsměvné,když tam bývá zvykem,že jednu věc dělá jedna firma,ta,kterou Strana vybrala jako nejlepší. Spíše nám tady přibude clo a DPH,které se má letos změnit,ale Číňané už se připravují i na tohle. Zřizují si sklady v EU a zásilku nepošlou z Číny,ale z EU,takže zasílání bude v tomto případě zase bez DPH a cla. Jinak v poslední době spíše sleduji činnost,nebo spíše nečinnost České pošty,kdy ve sledování zásilek vidím,že zásilka za týden obrazila půl světa,pak se dostala do spárů České pošty a tam dva měsíce bez hnutí leží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2021
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Co jsem četl, tak by snad neměl být problém ani se zasíláním přímo z Číny. DX, Ali a podobní se někde v EU registrují jako plátci daně a balíček ti přifrčí napřímo jako odkudkoliv z EU. Akorát cena bude vyšší o tu daň, stejně, jako kdyby se nakupovalo tady. Netýká se to jen Číňanů. Takhle se můžou registrovat i třeba Angláni, Amíci, nebo Nigerijci, když usoudí, že jim to stojí za to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    "Co vy na to."

    Nic...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Ty ´si "chýtrá" ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2021
      Autor: AV
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    Víš vůbec co je Alibaba? A to že někdo podraží je jen tvůj bohapustý výmysl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Pokud budou muset zaplatit 4 % z tržby, tak to je dost velká částka, kterou budou chtít zase dorovnat a je celkem jedno jak, ale na koncových cenách se to rozhodně projeví i když to bežně nikdo nepozná.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2021
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        No - můj názor je, že kvůli Covidu podraží všechno a všude. A tak i ti Čínani. Ale protože byli stále levnější, tak budou i pak. Spíše to nevydejchaj někteří naši kšeftmani a budou zase tlačit na cla a výhodičky pro sebe. Inu někdo má oné "globalizace" plnou hubu, ale když ji začnou využívat i jiní, tak je zle...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2021
        Autor: zanyn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          Zdražuje se pořád a nějaký důvod se vždycky najde.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2021
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                 

            Minimálně to, že se neustále a hodně zvedají platy a důchody.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2021
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                   

              Tohle si ale nikdo jako zdražování nepřipouští :o)))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2021
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          A prohlédnul sis už sortiment těch Číňanů? A ty ceny? Aby sis udělal vlastní obrázek. Mnohé ty věci koupíš i u nás,jen jsou 4x dražší. Takže i když to ten Číňan zdraží,pořád to bude výhodné koupit přímo u něj,než přes nějakého našeho překupníka,který to navíc okamžitě zdraží také.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2021
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                 

            No hlavně se tam dají sehnat i věci, které tady ne... Resp. mají i takové "blbosti", u kterých ani nevíme, že se něco takového dá koupit nebo že vůbec existuje.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2021
            Autor: Jarda
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    Nejsem si jistý jestli lidi z ČR nějak hromadně nakupují zrovna na Alibabě... Těch ostatních, mnohem oblíbenějších, čínských e-shopů je ale dost.

    Co to udělá s cenama se ještě uvidí. Asi to ale nebude taková hrůza jako už teď když každou věc cenově přes limit "zprocesuje" naše pošta a řekne si za to o pořádný tabulkový bakšiš. Tedy, pokud si to "proclení" člověk nevyřídí sám...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.04.2021
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    Toto není žádné zdražení, ta rudá pakáž si jen bere zpátky část dotací na export do reakčních imperialistických zemí. Že je to demonstrace moci diktatury je nasnadě. Co bys chtěl od státu, kde jsou kromě Velkého bratra dotaženého do detailů vrásek kolem očí i "helpline" zaměřené na prášení nespokojenců vygumovancama...
    Osobně než hořekování nad "zdražením" dodatečnou daní bych uvítal nějaké přívětivé dodanění a doclení tady. Česká pošta by se mohla místo uzavírání pojistek, stavebních spoření a jiných podobných "produktů" věnovat taky původnímu určení, a né že budu třeba i dodávku pošty hledat na sídlišti, bo řidič neumí používat navigaci.
    Jinak to zdražení teprve proběhne následně jako následek hromadného takřka gigantického tištění peněz. Neznám historii a tak netuším, kdy a jestli se něco takového celosvětově už dělo. Ale takovému zdražení se říká inflace, že.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2021
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      no, maďarské pengo tuším skončily u biliónu.
      V čítance byla jakási sociální próza kde měli dělníci v poledne výplatu a pauzu na nákup.
      na Geléty ulici mají mýdlo jen za 5 miliónů...

      A to víš- když to dělají jiní, je to inflace, když to dělá naše vláda, jedná se o ekonomiku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2021
      Autor: cibi
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Ona to není jen rudá pakáž. Tu vidí jen ti,co reagují na rudou jako býci v areně. A ono je to všude ve světě stejné, jen se to víc či méně okecává. Ale o těch poštách a nejen nich to platí. I o dopravě. Protože jak možno číst ze zpráv mimo meinstrem (https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/evropa... tak ona hedvábná stezka začíná k nevoli odpůrců plnit své poslání a nestíhá Evropa. A pociťují to spotřebitelé jako vždy.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.04.2021
      Autor: zanyn
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Jako býk na tu rudou pakáž budu reagovat vždy, bo kdo se "za nich" měl "dobře", že? :-D
        Jsem ale vysloveně rád, že informace nemusím shánět po ruskočínských webech, protože nejsem úplný omezenec a občas si tak pročtu i mezi řádky :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2021
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Jen pro orientaci, moja rodina má dělnicko rolnický původ, zařazení vždy nižší střední třída a ta rudá pakáž se potřebovala po někom vozit, a protože mohla, tak se vozila nejen zrovna po nás. Jediná politická agitace byla u mého otce, který roznášel 1968/9 komunistické! letáky.
        Asi si pamatuješ jen blahobyt, osobnostní rozkvět a každému podle jeho potřeb...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2021
        Autor: Arnošt905
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          Ale pendrek. Můj otec byl s nima ve stálým křížku a já měl ve škole problémy kvůli náboženství. Přesto jsem školu udělal a v práci zas problémy s postupem, což mi nevadilo. Jen jsem pro klid v kolektivu byl v SCSP a nakonec jsem se tam i podíval. A protože jsem tam poznal pár lidí, nemůžu vystát tu naši věčně plivající verbež. A stejně zpitomělou jako byli ti do r.89, jen otočenou o 180. Stále se tu plivá na to či ono, ale lidé jsou vpodstatě všude stejní. Dovedu pochopit, když někdo osobně prožil ono kolektivizování že to má v sobě natrvalo, ale těch už je dnes pramálo a proto mě štve, když někdo žvaní a papouškuje bez vlastních zkušeností. A nakonec, odpouštějí se i horší věci - viz výsledky Norimberských procesů. Takže proč se dnes enervovat. Těch pár starých soudruhů tu nic nezmění a k řešení je tu dnes věcí daleko víc a potřebnějších.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2021
          Autor: zanyn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
          • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                 

            Neenervovat se minulostí je nejlepší cesta k tomu si to v brzku zopakovat. Máme k tomu dost dobře našlápnuto.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2021
            Autor: ronda
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

         

    V poslední době jsem z Číny objednával zajímavou věc,brýle na dálku. Když se člověk dostane do jistého věku,tak s brýlemi na dálku nevidí na blízko a když něco dělá,tak si je musí odkládat. Pak neví,kam je odložil,nebo na ně zapomene,v horším případě si je třeba rozšlápne. Takové brýle jsou v Číně k sehnání s různými dioptriemi od cca 30Kč. Já mám problém v tom,že potřebuji každé sklo jinak silné,takže jsem to vyřešil tak,že jsem objednal dvoje,každé s jinými skly a jedno sklo přendal. Takže mám brýle se skly proti UV záření za cenu 70Kč. Kdybych si je šel nechat udělat u nás do optiky,tak zaplatím 2000Kč. Dát 70Kč v Číně je výhodnější a člověka netrápí,když si je zničí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.04.2021
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      A už sis byl dát ten UV filtr přeměřit a na celé ploše "skla"?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Upřímně,mně je to jedno. Jde jen o to,že až budu u televize hledat brýle,tak budou na stole. Nebudu muset přemýšlet,kam jsem je odložil a kdy. A když se čínská skla časem poškrábou,tak se to jednoduše vyhodí a je to. Zatím ale,co jsem zkoušel,jsem spokojený.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2021
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Protože máme v rodině oční lékařku, dal jsem jí to přečíst. Slíbila, že ti odepíše hned jak se přestane smát - prý snad zítra.
      Neměl bys hazardovat s očima. Kvalita čočky za 10 korun a její umístění v obroučce bude odpovídat ceně. Oko se ti časem za tvoji šetřivost "odmění".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2021
      Autor: ckp13
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Optik by se smát neměl ale oklepat se hrůzou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2021
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          No jo! A já myslel, že se klepe zimou a šel jsem zavřít okno :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.04.2021
          Autor: ckp13
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Připomíná mi to známého z textilní výroby, který vyprávěl jak se ho čínský partner ptal jakou hodnotu vodního sloupce chce na etiketu vytisknout. Co si řeknete, to tam bude.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2021
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Oční lékaři řeší nemoci oka jako zákaly, choroby sítnice, záněty. Dioptrická korekce je věcí optometristů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          Změny vidění jsou ale de facto onemocnění oka, které se dají velmi úspěšně řešit dioptrickými brýlemi :o)))
          Nevím jak u vás, ale moje oční lékařka mi při vyšetření zajistí vše - tedy zjistí případné změny na oku, i stanoví potřebné dioptrie pro korekci vidění.

          S optometristi jsem se setkala třeba v optikách a i když jsem již jejich služby využila, vyšetření očním lékařem minimálně 1x za 2 roky nevynechávám.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2021
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Podobné brýle kde jsou pevné dioptrie odstupňované po půlce se za nějakou stovku dají koupit i u nás, kdysi sem to viděl snad i v Lidlu. To mi přijde už moc hardcore.

      Já mám taky brýle z Číny, ale je to v podstatě internetová optika, vyberu si ze stovek obrouček, zadám hodnoty z předpisu a vzdálenost zornic, vyberu si skla - různé míry tenčení, různé typy filtrů - čiré/sluneční/fotochromy/s filtrem modrého světla, různé povrchové vrstvy. Úplně nejlevnější varianta je 7 USD (nejlevnější obroučka, skla v ceně bez AR) až po 120 USD a v případě volby značkových fotochromů Transitions až 230 USD.

      První brýle sem měl z optiky, když si je vyměním z čínskými opticky nepoznám rozdíl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2021
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        Zapomněl sem odkaz
        https://www.zennioptical.com/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.04.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        A jak máš zajištěno, aby ti střed té plastové čočky seděl na středu zornice? Vzdálenost je jeden parametr, ale výškově to ten číňan odhadne? Potom se oko snaží přizpůsobit špatnému umístění čočky a koukáš křivě. Jen to, jak píšeš, nepoznáš.
        A spoléhat se na parametry z čínských eshopů? Neznáš třeba zázračné 18650 s kapacitou 9800 mAh pouze za 56 Kč za kus :-)))
        https://www.ebay.com/itm/133620089266?hash...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2021
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          Když je nějaký parametr špatně,tak to po chvíli dívání poznáš. Vidíš dvojitě,bolí a slzí Tě oči... To se člověku může stát i když má brýle z české optiky. Pokud se něco takového děje,tak jsou ty brýle špatné. Pokud nic takového nezpůsobují,tak jsou parametry v rozsahu,který očím vyhovuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2021
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          Výškově to odhadne úplně stejně jako optik v Česku, tzn nijak, to se pak doladí sedýlky. Navíc u jednoduchých brýlí má dané optické vlastnosti sklo v celé ploše.

          Když mi dělali brýle v české optice, tak sem si vybral obroučku, obsluha mi přístrojem změřila vzdálenost zornic a tu připsala na papír kam napsali údaje o korekci z poukazu, tj. dioptrie a cylindry. Podle toho objednali skla a pak je usadili do obrouček. Ten papír sem dostal s hotovými brýlemi a nebylo tam nic navíc než ta vzdálenost zornic a hodnoty korekce a to vše lze zadat i do té internetové objednávky. Ten kdo ty brýle sestavoval v české optice neměl žádnou informaci navíc oproti tomu v Číně.

          Jediná nevýhoda je, že si ty obroučky na eshopu nevyzkouším. Eshop to řeší tím, že nevyhovující brýle lze vrátit a oni vrátí půlku peněz na ruku nebo 100 % jako kredit a můžu zkusit druhý pokus.

          Jinak ta firma je zaměřená na američany, zásilky sice chodí z Číny, ale telefonní hotline má US číslo, a funguje přes den US času a vratky se posílají do US.

          Podobných online optik je víc a něco takového se vyskytuje i u nás, ty ceny místních kamenných optik jsou prostě šílený.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.04.2021
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                 

            Prohlédni si kodano.cz

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2021
            Autor: DAVID7001
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                 

            Optik v Česku to neodhaduje. Optik ti nasadí vybrané obroučky na nos, do nich nasadí nějaké noname plasťáky a na nich "fixou" vyznačí body, kde se nachází zornice. To předá tomu, kdo vybrousí originální čočky. Vždy mi to dělali takto. Pokud to tvůj optik odhaduje, rozhodně bych ho vyměnil.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.04.2021
            Autor: ckp13
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                   

              Mě žádný čmárání fixou nedělali.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.04.2021
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                     

                Mě ano. Sedýlky se dá doladit malý kousek, ale protože máme nosy různé, určitě bych se na to nespolehl. Třeba v případě boxerských nosů určitě ne :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2021
                Autor: ckp13
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                     

                Mě teda čmárají fixkou pokaždé, když si nechávám dělat brýle. Nějak nevím, jak jinak by byli schopni čočky správně vycentrovat vůči oku.
                To se žádnými sedýlky nedožene.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.04.2021
                Autor: radka
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

                       

                  Přesně tak. Jen jednou, kdysi když jsem se nastěhoval do Výběžku, tak v rumburské optice jsem překvapeně koukal, že si nic na skla nečmárají. Taky ty brýle stály za vyliž. Když jsem zjistil, že s nimi fakt špatně vidím, zajel jsem ke svému bývalému optikovi a ten mi potvrdil, že jsou špatně centrované. Naštěstí ten rumburský optik zmizel někde v propadlišti dějin.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 23.04.2021
                  Autor: petrp
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

           

      Ale to lze použít jen v případě pouhé korekce, pokud mám oblouky, jak říká očař, tak taková skla můžu rovnou poslat do kontyše a nechat si jen obroučky. Obroučky sem teda v čajná ještě nehledal, mrknu po nějakých kovových.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.04.2021
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

             

        v okolí mají čínské titanové obroučky 4 lidé, všichni chválí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.04.2021
        Autor: cibi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Alibaba a jiní internetoví prodejci

               

          No ty by se hodily, potřebuju brýle k počítači se čtecím poloměrem dolů :-D Plasťáky jsou u mne bohužel nepoužitelné, bo uši a ksicht, že...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2021
          Autor: Arnošt905
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (17 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024