reklama

Seřízení hydraulických brzd

Dobrý den. Mám na kole hydraulické brzdy Avid. Kolo jsem kupoval starší. Brzdy mi přibržďují, i když nebrzdím. Samozřejmě jsem se je snažil seřídit na třmenech. Poradíte, kde mám začít? Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.04.2021
Autor: Rošťák
  • Re: Seřízení hydraulických brzd

Měl jsem mnoho let na kole Avid Juicy, brzdily vcelku dobře, ale natrápil jsem se taky s tímhle. Nevracely se stejnoměrně pístky. Zkoušel jsem možný, nemožný, rozebral jsem třmeny, čistil. Nakonec jsem koupil i originální sadu nových pístků a gumiček. Po krátkém čase jsem byl zase tam, kde před tím.
    Skončilo to tak, že mám na kole nová Shimana, nic necvrnká a nepřibrzďuje, kontrola a výměna destiček a odvzdušňování je jednodušší.
    To jsi ale asi číst nechtěl, co ? Já dlouhou dobu taky ne :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Díky za odpověď. Je pravda, že výměna destiček je kumšt, alespoň pro mne. Vypadá to, že tedy budu investova. Takže tedy Shimano je dobrá volba?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Určitě a jít do vyšších tříd. Těch pár korun na víc je pak hodně znát na kvalitě a průběhu brzdění.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O.K. Tak poraď, u kterých mám začít...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Záleží jak moc náročný terén a sjezdy jezdíš, ale určitě bych nešel pod základní řadu Deore, číselně od 6000. Pro náročnější sjezdy je dobrý na přední kolo dát 4 píst.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Fajn. A myslíš, že je dobré mít ve předu větší kotouč, teď ho mám?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Netuším co máš za kotouč, zkus napsat rozměr :-)
                Nevim taky jak náročné sjezdy jezdíš, a jak rychle. Závody nejspíš nejezdíš, ale i tak to někdo rád pustí.
                Větší kotouč samozřejmě znamená lepší brzdění, ale zase ten kotouč musí být kvalitní a nesmí se kroutit.
                Ale nezapomeň, že kdo brzdí ten prohrává :-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Chápu, těžké sjezdy nejezdím, ale pustím to rád. Kouknu na ty brzdy od Shimana a uvidím. Zrovna teď rozměr kotouče nevím. Ale myslím, že Tvé rady budou dostačující. Díky moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Nejspíš budeš mít vpředu 180 mm, což v naprosté většině běžně stačí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Minimálně to ničemu nevadí, pokud ho tam máš, v klidu ho dojezdi.
                Pokud teda není zvlněný nebo tak něco...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Autor: Sodoma
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kolo,na lyže.

včera
Najdu ženu nejen na kolo, lyže, hory? Já 59/170/70.

Hledám: Nějaká holka Plzeň-sever / KV ?

Hledám: Nějaká holka Plzeň-sever / KV ?
11.04.2021
Ahoj, hledám někoho poblíž, na silniční švihy tak do 60km (průměrka kolem 25-27km/h) a nebo na "celodenní" výlety…

Hledám: spolujízda

08.04.2021
Důchodce rád najde společnici či společníka na vyjížďky v regionu karlovarska, zejména kolem Ohře a okolí. Možno…

Co se děje:

[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

144 cyklistů (4 přihlášení)

Jak jsem očuchával bikepacking - podruhé

První „zkouška bikepackingu" nebyla kdovíjaká a ani nepřinesla očekávané nadšení. Přesto po dvou týdnech,…
JohnyB | 20.03.2021

Jak jsem očuchával bikepacking - poprvé

Bikepacking je stále ještě novým a pro mnohé neznámým pojmem. Je to zcela zvláštní odvětví cyklistiky. Dalo…
JohnyB | 14.02.2021

Okolo ČR - 1. část

Moje cyklistika-biková (jinou ani neprovozuji) se vyvíjela od prvotních začátků se šílenou výbavou, přes…
vrubozubec | 05.02.2021