reklama

Nesedí řetěz

Ahojky,zhruba po 600km mi přestal sedět řetěz na nejtěžších převodech.To znamená velký talíř,malé kolečko nejvíce,druhé méně a na třetím už je to skoro dobré.Vše jsem ladil vícekrát ale nic naplat.V řetězu je cítit pnutí a vibrace.Nemůže být uvolněná kazeta?Díky za rady.T

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2006
Autor: Tomša131
  • Re: Nesedí řetěz

         

    Může toho bejt klidně víc, třeba vůle v ořechu, špatná řetězová linka, vůle pedálových ložisek, řetěz na odchodu, měkkej výplet... Až začneš odhalovat, udělej jenom jednu změnu a vyzkoušej.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nesedí řetěz

           

      Linka to asi nebude,když je to kolo nové a řetěz také těžko po těch pár kilometrech.Je to v záruce tak doufám,že si s tím v servisu poradí.Jen jsem sám zvědavý čím to může být.Tak díky za radu.T

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Tomša131
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nesedí řetěz

         

    změř řetěz. měrka stojí cca 100,-Kč.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neznámý uživatel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nesedí řetěz

         

    na mnohých miestach je rozmer medzi článkami reťaze 132,0. Potrebujem vysvetliť, /asi su blbej/ v čomj e to číslo udávané, keď nastavím na šuplere 1 cm, 3mm, tak tú vziadalenosť na reťazy nenajdem, kam tie brity zastrčiť, je treba reťaz roznitovať?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nesedí řetěz

           

      132,4 mm je to když narveš šupleru mezi články.Myslím,že je to 6 článků.Už tu někdo psal,že do 132,8 je to OK.Pak dej řetěz čertovi.T

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Tomša131
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nesedí řetěz

             

        ďakujem, už som ju zmeral -132,6mm

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nesedí řetěz

           

      To číslo je v milimetrech. Na šupléře si nastavíš 132,8 mm, šupléru otočíš těma špičkama (dutinoměrem) dolů, napneš trochu řetěz a necháš ty špičky zapadnout mezi články. Doporučuje se to opakovat ně několika místech řetězu. Když se to povede beze změny nastavení, řetěz vyměň. Ale kup si radši měrku, je to rychlejší a když ti zapadne její 3. až 4. zub, má to řetěz zase za sebou.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024