reklama
Město: Praha

Vnitřní objezd Prahy

Navazuji na téma, které bylo nakousnuto zde
https://www.nakole.cz/diskuse/29127-jake-to...
Ale přijde mi, že si to zaslouží vlastní vlákno.

Zde je to, co sem si natrasoval pro sebe, vychází to na něco přes 120 km, zajímavé je, že mapy.cz ukazují o 2 km méně.
https://mapy.cz/s/huzopurutu

Nesnažil sem se nutně držet co nejblíže k hranici a co nejlépe ji kopírovat, spíš mi šlo o to vyhnout se na jedné straně nekvalitním, nezpevněným a zabláceným cestám a na druhé velkému provozu, pokud to lze z mapy a Panoramy poznat. I tak je to slušná porce, kterou jezdím v létě, když je teplo do devíti večer světlo. Teď v Březnu bych to ještě krátil, minimálně o to obkroužení Zbraslavi.

A na závěr ještě pomůcka - hranice Prahy jako GPX track.
https://mapy.cz/s/jejehofene

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.03.2021
Autor: xtonda
  • Re: Vnitřní objezd Prahy

         

    To vypadá dost dobře.
    Osobně bych to napůlila - západní okruh a východní okruh.
    Zkusím doladit tu moji trasu - jen tak pro zajímavost.

    A díky za to téma - také jsem si říkala, že by si tahle diskuze zasloužila své vlastní vlákno.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vnitřní objezd Prahy

         

    Kousek jsem dneska vyzkousela,Radotin,Zadni Kopanina Zmrzlik akorat na hranici Prahy,ale za ceduli se spousta cyklistu klidne vydala.ja byla disciplinovana a sjela jsem do Prokopaku,kde jsem se probírala davem lidi s kelimky s pivem,nejmene 2 hospody byly otevrene kde se cepovalo pivo z okna.v krcskem lese i dal to vypadalo podobne.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2021
    Autor: HMS
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vnitřní objezd Prahy

         

    Já dneska takto, tam kde to šlo sem se pěšocyklo stezkám vyhnul, ale i tak jakmile je někde cesta kam nejezdí auta mezi poli nebo lesem, tak provoz pěší velký. Chce to na víkend plánovat víc silnice a méně stezky.

    Já se držel striktně uvnitř hranic, přesto sem ceduli HLAVNÍ MĚSTO PRAHA v provedení IZ 4a i IZ 4b minul docela dostkrát, nechápu podle čeho se to umisťuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vnitřní objezd Prahy

           

      Označení počátku obce nebo její konec se většinou asi neumisťuje na hranici katastru, spíš vzhledem ke zastavěné části, markantější je to určitě na venkově - za posledním domem cedule a pak pole, louky nebo les, které ještě do katastru obce patří :-). Na procházku aby si člověk vzal s sebou podrobnou katastrální mapu. Včera jsme ji neměli a nedovoleně jsme vnikli do katastru dvou sousedních obcí, naštěstí jsme se kryli v lese :-).

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2021
      Autor: aila
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vnitřní objezd Prahy

             

        třeba u nás je cedule konec Prahy a začátek Středočeského kraje přímo na hranici, tedy bráno podle té mapy co sem dal xtonda. včera v Zadní Kopanině byla cedule taky těsně na hranici.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2021
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vnitřní objezd Prahy

               

          No jasně, tam asi není důvod umístit ji jinam. A vy z Prahy máte přece jen větší rozběh. Na 120 km kolečko já bych tady potřebovala celý okres :-). Příští týden, pokud se trochu oteplí, vyzkoušíme, co se v katastru dá na kole podniknout. Nebude to asi nic moc. Teď by mě víc lákalo "porušit", zajet v rámci okresu na cca 20 km vzdálené parkoviště a zkontrolovat prašan na hřebeni.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2021
          Autor: aila
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vnitřní objezd Prahy

                 

            V rámci okresu to není třeba vůbec řešit, prostě jedeš/jdeš na nákup.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2021
            Autor: mildakh
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vnitřní objezd Prahy

                   

              S běžkama? Na hřebenovku? Je fakt, že bychom nejeli na nějaké profláknuté parkoviště, ale i tak... Třeba to zkusíme :-).

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.03.2021
              Autor: aila
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vnitřní objezd Prahy

                     

                Jo takhle... :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 08.03.2021
                Autor: mildakh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vnitřní objezd Prahy

                   

              Myslíš, jako že když pojedu z Hradce Králové přes Nový Bydžov třeba až do Chlumce nad Cidlinou a v Chlumci mě odchytí, že budou věřit, že jsem jel nakoupit? :-)
              Nebo ještě lepší třeba z Borohrádku přes Deštné v Orlických h. do Říček a zase do Borohrádku?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.03.2021
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vnitřní objezd Prahy

                     

                To budeš pořád v jednom okresu? Myslím, že ne...
                Ale kdo mi může zakázat jen nakoupit např. z Kutné Hory do Zruče nad Sázavou, když je to jeden okres? Vládní nařízení to nezakazuje.

                Oprava, je to jeden okres. Takže podle mě můžeš. A klidně i na kole.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 08.03.2021
                Autor: mildakh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vnitřní objezd Prahy

                       

                  Právě, že jeden okres a pochybuju, že bude někdo věřit, že jsem si jel na kole do Chlumce pro dva rohliky, protože je tam mají nejlepší :-)
                  Já vím, že se může nakoupit v rámci okresu, ale určitě to nebylo myšlené tak, že pojedeš z města kde je nejméně stopadesát obchodů 50 km do městečka se dvěma obchody a zase zpátky.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 08.03.2021
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vnitřní objezd Prahy

                         

                    Já si na kole jezdím pro mak do Ivančic. Tady mají jen ten pomletej a když náhodou celý, tak zadvojnásobnou cenu, jak v zahrádkářských potřebách v Ivančicích. Však na delší cyklotrenink nejezdíš každej den, je potřeba si to rozplánovat. Navštívit nějakýho příbuznýho jednou za měsíc taky není od věci, zajet si někam vyzvednout nějakou věc do výdejního místa e-shopu... Si myslím, že slušnou projížďku na kole jednou týdně by ti to pokrylo a ani bys nemusel švindlovat, prostě si věci promyslet a spojit příjemné s užitečným.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 08.03.2021
                    Autor: bara2
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                  • Re: Vnitřní objezd Prahy

                         

                    Tady zadny kontroly nejsou,tak to take zkusim smer Jilove a okolni vesnice. jeste na hrbitov se bez omezení muze,svicku uz jsem zapalila,proto zadnou v brasnicce nema.to by mohlo projit????

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 08.03.2021
                    Autor: HMS
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Vnitřní objezd Prahy

                           

                      Určitě nikdo nebude nic namítat proti rozumné projížďce na kole někde po okolí v rámci okresu a těsného okolí.
                      Mě jen pobavila představa jak vysvětluju, že si na kole jedu nakoupit z většího města toliká kilometrů do malého městečka a všichni mi to určitě věří :-)

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 08.03.2021
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vnitřní objezd Prahy

                         

                    Věřit nemusí, ale proti nařízením to není...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 08.03.2021
                    Autor: mildakh
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vnitřní objezd Prahy

             

        To je fakt, je většinou tam, kde začíná zástavba, takže to nemusí být na hranici katastru, to mi nějak nedošlo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vnitřní objezd Prahy

         

    Objet vnitřkem prahu zjevně není originální nápad. Sportovní aplikace Strava má funkci, kdy ukáže trasy lidí, které to používají taky a cestou jsem je potkal. Z 16 jich skoro půlka jela objezd Prahy, z těch sem vybral 5 co skutečně překročili hranice a vykreslil jsem je společně pro inspiraci do mapy. V detailnějším rozlišení a odkaze
    https://i.imgur.com/yh43JlL.jpg

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vnitřní objezd Prahy

           

      Doplňuji omylem oříznutou Zbraslav

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2021
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vnitřní objezd Prahy

           

      Divila bych se, kdyby na to nepřišlo víc lidí.
      Díky za ty trasy, to je zajímavé.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vnitřní objezd Prahy

         

    Související: Na velkém konkurenčním fóru :) (je v pohodě sem dát odkaz? https://www.bike-forum.cz/magazin/124198/locked... kdyžtak mi to smažte…) byla vyhlášena soutěž LOCKED in Prague o objíždění míst, zejména na jihovýchodním kraji Prahy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2021
    Autor: JendaH
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vnitřní objezd Prahy

           

      Správně, všichni na východ!!!
      U nás na levém břehu Vltavy bude klid :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vnitřní objezd Prahy

           

      tady se nemaže, na to jsou jiná vlákna :-)
      včera ve zprávách byl rozhovor s nějakým cyklistou z Říčan, který, kdyby dodržel danou vzdálenost, by mohl na kole v místním lese jet jen 3 km. v záběru se otočil a jel nazpět, ale to bylo asi jen díky kameře.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2021
      Autor: HMS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024