reklama

Kolo pro ženu

Dobrý den,

můžete mi prosím pomoct s výběrem kola? Žena, 165 cm, do 100 km týdně, rozpočet do 15 tisíc (pokud bude umět kolo i lítat a točit pivo za jízdy, tak do 20 tisíc). Jelikož mám psa a chci ho párkrát v měsíci vzít s sebou, tak budu jezdit jak silnici, tak nějaký lehký terén. Přečetla jsem hodně diskuzí, ale mám z toho zmatek, jakou kategorii kola zvolit - kros, trek, HT, MTB...? Pokud bych jako správná žena vybírala dle vzhledu a barvy, tak se mi moc líbí kola od CTM – Charisma 2.0, 5.0, jenže jsou to horská kola (jsou pro mě vhodná? nebudu se s nimi trápit na silnici?). Upřednostním funkčnost před vzhledem :)

PS: Určitě chci kolo již postavené, žádného stavitele neznám

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.03.2021
Autor: Vakalik
  • Re: Kolo pro ženu

Nejromuzmnější bude nejspíš MTB HT kolo. Téměř všechna v cenové hladině 15 tisíc budou provedením hodně podobná.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

HT znamená hard tail, což znamená s neodpruženým zadním kolem. Ano, to by mohlo vyhovovat. Manželce jsem tohle koupil a je spokojená. Většinou jezdí hlavně po asfaltu, ale méňe jí to třese zády a páteří.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2

Děkuji pánové, kouknu tedy na MTB HT :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.03.2021
        Autor: Vakalik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Když silnici a nějaký lehký terén, tak krosové:
    https://www.trekbikes.com/cz/cs_CZ/kola/hybridní-kola-krosová-kola/c/B528

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.03.2021
    Autor: Horscat
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4

Nájezd 100 km týdně je kolem pěti tisíc ročně. To už chce "trvanlivé" kolo.
    Pokud jsi rozhodnutá pro nové kolo, dál nečti.
    Měřím 168 a nad rámovou trubku kola Author Stratos se rozkročmo pohodlně vejdu. Ty jako žena budeš mít asi delší nohy a tak i při Tvé výšce 165 by rám nemusel být pro tebe vysoký. Má skloněnou rámovou trubku délky 545 mm (měřeno střed sedlové až střed hlavové trubky) a před špičkou sedla je její vrch 745 mm nad zemí. Myslím si, že je to krosové kolo, protože výška osy středového složení od země je 300 mm (můj tréninkový favorit z mládí má tuto míru jen 255mm).
    Vzadu osmikolečko 11 až 30 zubů
    Vpředu trojtác 42;32;22 zubů (vše ocel)
    délka duralových klik 175 mm (možná to pro Tebe bude moc)
    Rám je svařovený, ocelový, zelená metalíza. Sedlovka, představec a řidítka z lehké slitiny (v barvě kovu). Přední vidlice je pevná, stříbrná.
    Véčkové brzdy.
    Při nastavení - vrch sedla o cca 20 mm níž než osa řidítek, je kolo na silnici jen o fous pomalejší než výše zmíněný favorit. Komorové ráfky, náboje Paralax. Pokud bys měla zájem, dej vědět. Překáží ve sklepě. Já se už z trojkolky na "klasiku" nevrátím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.03.2021
    Autor: drak
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Neměla být ta poslední věta jinak?
      "Já se z klasiky na zábradlí nevrátím.“:-))

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2021
      Autor: Papji
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zatím ne, ale třeba by někdy v budoucnu mohla být.
        Není to zase tak dlouho, co se za klasické kolo pokládala "Kohoutovka". :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.03.2021
        Autor: drak

Sice je to starší téma, ale mám dost podobný "problém".
    Pořídila jsi? Co jsi nakonec vybrala? A kde, protože nabídka je velmi úzká :/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2021
    Autor: Mr.Paj
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Před lety jsem koupil na podobné ježdění manželce dámský Leader Fox Šumava a dodnes jezdí k naprosté spokojenosti. Kolo je nezmar a praktický bezúdržbové. Náš model 2011 má ještě V brzdy. Nová řada, koukam, má již dokonce brzdy kotoučové hydraulické. Kolo bych dovybavil blatníky, světly a nosičem a musi sloužit roky jako nám. Naše kolo má opravdu bytelný rám, uzamykatelnou přední odpruženou vidli a celkově je to kvalitně zpracované trvanlivé kolo, musím říci.

https://harikola.cz/produkt/krosove-kolo-leader...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.07.2021
    Autor: Martis
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ta druhá fotka s těmi malými kolečky v závěsu je úžasná. Gratuluji. :)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.07.2021
      Autor: Brahma

Jo, jo, to už je dobrých deset let! Dneska už decka prohání dispelacka kola. Ale tyčky Domado jsem schoval - jednou pro vnoučata.:-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: včera v 10:25

Taky budou dvojčata? :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: včera v 20:48

Kdo ví, třeba je to dědičné? Bože, to by mohla být i dvoje!? Tak to bych to měl za sedlem jak ruské koňské spřežení....:-(), jen obráceně!:-))))
            Ne teď vážně, dá se to i normálně rozpojit a vézt každou tyčku za jedním kolem zvlášť, takže ono se to určitě užije!;-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: včera v 21:47

Ono to může být dokonce lepší než standard. Když jedou přívěsy takhle do stran, viděj víc na cestu, což bude určitě zábavnější...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: včera v 22:08
              Autor: Sodoma
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku na společné vyjížďky

18.07.2021
Nebaví Tě jezdit sama? Nabízím příjemnou společnost, návrh tras, servis kola, dopravu do vzdálenějších míst,...

Hledám: Kámošku na výlety na silničním kole

18.07.2021
Ahoj, hledám kamarádku na vyjížďky na silničním kole. Je mi 44 let, za rok najedu cca 9 tis. km. Jezdím různě,…

Hledám: Partnerku nejenom pro jízdy na kole

18.07.2021
Chtěl bych najít partnerku kolem 60-ti let pro společné cestování na ekole v Čechách, ale třeba i v sousedních…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

223 cyklistů (14 přihlášených)

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021

Kavkaz s dětmi - část 11.

K moři a do Batumi - kruh se uzavřel Poslední večer ještě v horách jsme se utábořili na začátku přehrady na…
Peggy | 26.06.2021