reklama

Thule vs Uebler

Mám za úkol se rozhodnout pro nosič "na kouli, na dvě kola". Další podmínka je aby byl vyklápěcí a aby složený zabral málo místa. V podstatě mě vychází Thule EasyFold XT 933 nebo Uebler i21. Víc se mi líbí ten německý Uebler, je o 4,5 kg lehčí a složený je o fous menší.
Ale reálně si na to nemohu sáhnout a jediná zkušenost je ta, že cca před 6 lety se moje kolo párkrát na nějakém typu Thule svezlo, což je zkušenost k ničemu.

Takže se ptám po praktických zkušenostech.

[ Zpět ]
Datum: 22.02.2021
Autor: petrp
  • Re: Thule vs Uebler

         

    Nosič kol Uebler jsem okukoval na Nakoláckém srazu ve Vodňanech. Používá ho Mamut. Naprostá paráda, pokud budu kupovat nosič na kouli, bude to právě tenhle (případně typ u31 na tři kola).
    Se skládacím nosičem od Thule zkušenost nemám, pouze s pevnými.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2021
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Thule vs Uebler

         

    Srovnání bude velmi těžké, předpokládám, že snad nikdo nevozí dva nosiče, každý od jiného výrobce.

    Takže moje zkušenosti - před mnoha lety jsem koupil Thule na kouli pro tři kola. Byl jsem s ním tak spokojený, že jsem koupil na druhé auto další, přesně ten typ na který se ptáš - Thule EasyFold XT 933. Nosič je to vynikající a plní všechno, co od něj očekáváš. Co více napsat?

    Rozdíl oproti Ueblerovi vidím samozřejmě v hmotnosti. Thule se pronese. Pokud ho ovšem v garáži sundáš ze zdi a nasadíš, roli to nehraje. Uebler je taky o něco menší. Hraje to roli asi jen když bydlíš s manželkou, pěti dětmi a tchýní v malé garsonce. Thule nemá ten hezký futrál... Zásadní roli ale může hrát nosnost. Tento Thule není konstruován pro kola na baterky. Má nosnost 30 kg, kdežto Uebler 60 kg.

    Hodně štěstí při výběru. Ať to bude jeden nebo druhý, chybu asi neuděláš.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2021
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Thule vs Uebler

           

      Thule má fotky s nasazeným fatbikem. U Ueblera jsem nenašel. Mám nějaký starší Thule, 29"palcová kola šířky 2,25" a utahovací pásky na kola jsou krátké. Musím se trefit přesně doprostřed, abych kola pásky uvázal. Prodávané delší zase nejdou na můj nosič. Jak to má Uebler nevím.
      A únosnost obou je, alespoň dle webů 60 kg. Thule uvádí hmotnost jednoho kola 30 kg na nosiči pro 2 kola, tedy 2x30=?? :)

      [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2021
      Autor: Kolorádo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Thule vs Uebler

             

        S tou nosností máš pravdu. Nedíval jsem se na web Thule, ale na nějakého dealera a ten tam měl chybu...

        Největší kola, která vážu jsou 27,5" x 3,5". Vázací pásky mám asi dvakrát delší, než je třeba. Ale aspoň se mi tam pohodlně vejde ten Thule "zámek".

        [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2021
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Thule vs Uebler

         

    Děkuji za tipy. Ono to toho v reálu nejspíš promluví i to, že ten Uebler téměř nikde není k dostání. Takže až se ty plány začnou měnit v realizaci může být výběr nakonec velmi jednoduchý.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2021
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Thule vs Uebler

           

      Chce to projít videa s manipulací s nosičem, promyslet jaká bude manipulace v "bojových" podmínkách - déšť, bláto, bordel získáný jízdou vozu, atd a vybrat co líp sedne, sehnat jdou oba, v Praze snad i ohmatat, při koupi určitě brát i obal.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2021
      Autor: miro5
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Thule vs Uebler

         

    My máme tenhle, ale venku jsme s ním ještě nebyli :-)
    https://m.alza.cz/auto/bosal-traveller-ii-nosic...

    Ale podle recenzí vypadal hodně slušně. Případně westfalia dělá skládací na 2 kola

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2021
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Thule vs Uebler

           

      Díky za tip, přihodím ho do porovnání. Na webu píšou, že má kinderleicht montáž, tak se mrknu někam na trubku.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2021
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Thule vs Uebler

             

        Co je to kinderleicht? Jako snadnou? :)

        Ta westfalia bc60 se mi líbila víc, ale zrovna nebyla skladem za slušnou cenu, tak jsem bral ten bosal. Navíc je na něj dostupná většina náhradních dílů.
        Montáž - zvedneš páku, nasadis na kouli, sklopis páku. Sklopis boky a držák spz. A je hotovo :)

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2021
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Thule vs Uebler

               

          JJ. Dětsky jednoduchou. Používáme to slovo doma normálně, tak mě potěšilo, že je to i v běžné němčině.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2021
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Thule vs Uebler

                 

            Aha, díky, další praktické slovo krom scheisse Katze :-))
            A to mám z němčiny maturu, jen jsem ji od ní takřka nepoužil. Prostě všude angličtina...

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2021
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Thule vs Uebler

             

        Já mám tenhle https://www.mall.cz/nosice-kol-na-auto/twinny... už se neprodává a tehdá jsem chytil akci o 2t levněji, tím chci naznačit že existují levnější než tvůj výběr, manipulace jednoduchá, zámky na klíč.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.02.2021
        Autor: miro5
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Thule vs Uebler

               

          Ten vypadá podobně jako ten bosal .

          Ono je někdy otázka, jestli se vyplatí ušetřené třeba dva tisíce, když tam dávás kola v rámci desítek tisíc.

          Mě se docela zamlouval ještě třeba wjenzek, ale ten není skládací a nebylo by ho doma kam dát. Bosala jsem strčil do prilozene tašky pod stůl a je uklizeno. V recenzích taky nevycházel špatně.

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2021
          Autor: Bruca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Thule vs Uebler

                 

            Na vysvětlenou, o 2t levněji než byl mall, ale jelikož je to dýl tak to byl doprodej s 50% slevou už ani nevím o koho, takže žádná láce, zatím fachčí jak má, skládací musel být aby šel na místě složit do kufru a nikoho nedráždil a něco si z něho nepůjčil a doma zas vynosení na půdu bez úrazu okolí, škoda že jsem tehdá neměl možnost koupě obalu.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2021
            Autor: miro5
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Thule vs Uebler

         

    https://aukro.cz/nosic-kol-uebler-x31-s-pro-3...
    No jó já vím, že jsi chtěl na dvě kola, ale tohle mě brnklo o klobouček ...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2021
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Thule vs Uebler

         

    Jen drobnosti: každopádně bych bral lehčí - viděl jsem několikrát manipulaci s třímístným Thulem.
    A druhá věc, chtělo by to vyzkoušet na konkrétním typu. Třeba u Kia Ceed ani při sklopení až na zem nešly otevřít zadní dveře (jen pootevřít na škvíru cca. 30cm).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2021
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Thule vs Uebler

           

      Také jsem byl pro lehčí, ale dnes jsem získal Thule za cenu, které nešlo odolat. Čímž mám vyřešeno.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2021
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024