reklama

Sněhové řetězy ve spreji

Ahoj vespolek. Máte někdo zkušenost s tekutými (sněhovými) řetězy? Když to začne namrzat a potřebuji dojet. Za socíku to bylo prý docela populární a dalo se to použít i na boty. Například:
https://www.alza.cz/auto/compass-ve-spreji-400...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.02.2021
Autor: Pocestný
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Zkus a dej vědět, jak jsi dopad´.
    Cena tě nezruinuje ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Tahle informace prodejce mě rozesmála :-)viz níže

    DISTYK Sněhové řetězy ve spreji 400 ml

    Aby na kolech vašeho vozu dobře seděly, je nutné správně zadat šířku, profil a průměr pneumatiky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Jedna přítelkyně Ivana Mládka si v Úterý nastříkala tekutý řetězy do podpaží a pak dělala éro.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    zkušenosti nemám, ale jsem skeptický.
    Nejpravděpodobnější princip funkce bude nějaké "naleptání" gumy, která tím změkne a lépe přilně k podkladu. Dovedu si představit moment kdy to může fungovat (či spíš pomoct), ale spíš na tom autě, které má široký běhoun a ono "lepší přilnutí" tam bude víc znát. Nemyslím, že bys na kole s jeho styčnou plochou mohl výrazně něco vyhrát.
    Ale především, jak namrzne, tak na ledě se kloužeš s čímkoliv, pokud se to do toho ledu nedokáže zaseknout. POkud ti cestou hrozí námraza a ledovka, pořiď hřebíkaté pláště na zimu
    Ale jinak dík za odkaz, až budu objednávat na Alze, přihodím to taky, jen ze zvědavosti na princip funkce :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: Sodoma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sněhové řetězy ve spreji

           

      Kdysi to neleptalo. Byla to jen vrstvička, která nebyla tak hlaďounlá jako samotná ojetá guma, takže měla na chvilku trošku větší adhezi. Po chvíli se to z gumy ošoupalo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Jediný, co se mi podařilo najít, byla zkušenost, že to sice funguje (na autě), ale jenom chviličku na vyjetí. U horáka by to mohlo vydržet trochu dýl. Objednávám, vyzkouším.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: Pocestný
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Kdysi jsem řetězy z Druchemy vozíval v žigulíku. Co si pamatuju, použil jsem je v Krušných u Moldavy na rozjetí do kopce na ledovatý umydlený silnici. Fungovalo to! Stačilo nastříkat a jelo se. Před tím ani prd, leda tak dozadu (zastavili jsme kvůli protijedoucímu autobusu). Ale myslim, že to dlouho nevydrží, bylo to takový bezbarvý "lepidlo", něco jako řídký klistr na běžky. Na kole by to mohlo vydržet dýl, třeba i kilometr, dva ... ale zas bys měl boky a ráfky zapatlaný sajrajtem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2021
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sněhové řetězy ve spreji

         

    Tak jsem asi udělal Alze reklamu a tekuté řetězy mi vyprodali. Škoda, že jsem je dneska neměl, když jsem se vracel domů. Byl to docela mazec. Po návratu jsem loupal námrazu z helmy a „náběžných hran“ rukavic. Objednávám jinde, snad tuhle zimu ještě vyzkouším. Našel jsem dokonce i tekuté řetězy v tubě. To by se mohlo lépe aplikovat bez rizika zasrání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2021
    Autor: Pocestný
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024