reklama

mini GPS

Zdravím všechny, má někdo zkušenosti s mini GPS? dnes jsem vše aktivoval dle návodu, záráží mne, že mi automaticky chodí SMS o místu kde se sledovač GPS nachází v 7minutových intervalech. :-) navíc nepřesnost místa kde se sledovač nachází je cca 500m. Ve městě dost velká odchylka.. tak se pochlubte s Vašimi zkušenostmi..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.01.2021
  • Re: mini GPS

         

    A to máš co konkrétně za zařízení?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2021
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mini GPS

           

      https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mini GPS

             

        Tak tohle je dobrej vtip. Jednak se tahle věcička dá koupit na Aliexpressu za 4 USD, tedy za stovku našich a jednak to vůbec není GPS, k určení polohy to používá triangulaci mobilní sítě, takže přesnost v řádu stovek metrů ve městě a nízkých jednotek kilometrů mimo město je maximum, co od toho můžeš očekávat.
        https://www.aliexpress.com/item...
        Jestli to ještě jde, tak bych to vrátil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2021
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mini GPS

             

        Mělo by toho umět docela dost a ta cena bude asi dobře odpovídat té přesnosti měření. V rámci města bude přesnost hodně záležet od stínění budovami, stromy auty. Takové mokré listí na stromech ti i hodně přesné zařízení pošle třeba i o 100 m vedle, natož tohle kde se nedá očekávat žádná velká přesnost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mini GPS

         

    Velkého bratra odmítat a vypnout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2021
    Autor: duče
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mini GPS

           

      no jo, zřejmě se u Tebe tolik nekrade... já si to pořídil pro jistotu, že mi tříkolku odcizí z parkoviště, i když uzamčené, ale nehlidané...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mini GPS

         

    Záleží na tom, jaké mini GPS zařízení používáš. Já používám tohle:
    https://www.aliexpress.com/item/32762573814.html
    a můžu tě ubezpečit, že aktivovat jsem nic nemusel a SMS mi taky nechodí :-)
    Je to prima hračka, dost přesná a funguje výborně. Skvěle se s ní hledá auto na parkovišti :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.01.2021
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mini GPS

           

      Výdrž?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2021
      Autor: miro5
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mini GPS

             

        Výdrž netuším. Sám jsem to použil několikrát na velkých parkovištích, kde si nejsem schopný pamatovat, kde jsem nechal auto. Víceméně jsem to koupil pro zbytek rodiny, která se dokáže ztratit během několika málo sekund při hledání hub cca 50 metrů od auta. V lese to nějakou tu hodinu vydrželo.
        Má to USB, takže se to dá dobíjet i cestou z PB.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2021
        Autor: ckp13
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mini GPS

           

      Tohle je ale něco úplně jinýho, tohle zařízení neumí odeslat info o poloze, takže se to nedá použít ke sledování polohy kola.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.01.2021
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: mini GPS

             

        A on se někdo ptal na sledování kola? Dotaz byl na zkušenosti s "nějakým" mini GPS. A na takto položený dotaz dostal přesnou odpověď - zkušenosti s mým "konkrétním" mini GPS.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2021
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mini GPS

               

          Z textu zakládajícího příspěvku to jasně vyplývá, chce to přečíst si to celý a ne jen nadpis.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.01.2021
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: mini GPS

                 

            Já tam tedy fakt nic o sledování kola nevidím a to jsem to četl pro jistotu šestkrát...

            Mě je od začátku jasné, že se ptá na něco jiného. Byl to jen takový malý fórek, protože mám jiné zařízení se stejným názvem. A navíc to některým houbařům bez smyslu pro orientaci může pomoci. Fakt to není úplně hloupá hračka.

            Ach jo, nejhorší je vysvětlovat vtip...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.01.2021
            Autor: ckp13
            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: mini GPS

                   

              zdravím, neptal jsem se více meně na sledování kola , sám mám tříkolku :-) , ale na zkušenosti s GPS. Třeba by mě někdo navedl na jinou "hračku" co bych mohl poté, co mi náhodou někdo odcizí tříkolku, vyhledat s pomocé GPS "hračky"... nic víc, nic míň...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.01.2021
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: mini GPS

                     

                Aby to mělo nějaký význam, muselo by zařízení být "mini" a na kole dobře ukryté(obtížně přístupné), což jsou protichúdné vlastnosti. Mini zařízení= malá baterie=nízká kapacita=časté nabíjení :-(
                Ono totiž GPS zařízení je žrout jak prase....

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.01.2021
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: mini GPS

                       

                  Těch protikladů je víc. Nejenom dobře ukryté, ale současně s dobrým signálem. To je myslím větší problém.

                  Nemyslím, že by byla hlavním žroutem GPS, té lze (v dobře navrženém zařízení) zapínat napájení a zjišťovat polohu jenom jednou za čas, případně na vyžádání. Větší problém je GSM/GPRS nebo jiná komunikační síť.

                  Pokud totiž chceš, aby ses krabičky mohl kdykoliv nějakým způsobem dotázat, kde se momentálně nachází, musí být do mobilní sítě trvale přihlášená. A pokud ta krabička má menší baterii než mobil, těžko vydrží z baterie fungovat déle...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 21.01.2021
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: mini GPS

                     

                Taková zařízení na trhu jsou. Používají se v autech, motorkách a jsou i pro kola. Jen na tom kole je velký problém je někam schovat :-(

                Přímo pro kolo (vlastně tříkolku!!! :-)) ) znám tohle:
                https://www.trackito.com/cs/
                Snad ti to pomůže.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.01.2021
                Autor: ckp13
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: mini GPS

                       

                  díky za odkaz... já měl v plánu mini lokátor GPS napájet denně z externí baterie kterou mám na tříkolce, a aktikovat lokátor jej jen v případě odcizení tříkolky.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 22.01.2021
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

352 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024