reklama

Dovolená na týden

Ahoj všichni,
chtěla bych poprosit o radu:) Nemáte tip na nějakou oblast v ČR s hustou sítí cyklostezek, které jsou z větší části mimo silnice, a zároveň to nejsou jen samé kopce? Hledám nějaké místo, kam bychom mohli vyrazit s partou na týden na dovolenou, a denně pořádat cyklovýlety tak 25-60 km. Polovina lidí sedí na kole opravdu jen jednou za rok, proto by byly lepší ne úplně horské vyjížďky. Předloni jsme projeli okolí Lipna, loni Třeboňsko (ale to musím říct byla trochu nuda). Moc děkuji!:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.01.2021
Autor: Nynke
  • Re: Dovolená na týden

         

    Nuda na Třeboňsku v jakém smyslu - rovina, málo občerstvovacích stanic nebo co ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: miro5
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      Přesně tak, moc roviny, ostatní bylo parádní (zastávky, prostředí)... Lipno a okolí pro nás bylo zajímavější, každá trasa jiná, spoust zajímavých míst kam jet...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2021
      Autor: Nynke
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na týden

             

        Z Třeboně je to na hraniční kopečky se signálkou jen kousek. To je pak úplně jiná krajina než bloudění mezi rybníky. A když opustíš značené cesty a začneš mezi těmi rybníky bloudit po těch neznačených, tak zažiješ mnohá dobrodružství.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2021
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Dovolená na týden

             

        I na Třeboňsku se dají najít kopečky. Jen je potřeba trošku hledat a při tvorbě trasy sledovat i vrstevnice nebo výškový profil.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Dovolená na týden

               

          Kopečky tam vytvářejí i lesní mravenci ...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2021
          Autor: AV
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dovolená na týden

         

    Myslím, že taková oblast v ČR není, aby se dalo z 1 místa uskutečnit 7 cyklovýletů podle daných požadavků.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dovolená na týden

           

      Škoda, trochu jsem se toho bála.:( Budeme muset přemluvit lenochy na kopcovitý terén :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2021
      Autor: Nynke
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      A jaké jsou ty požadavky? Vím o dvou požadavcích rovina a cesty bez aut.
      Co takhle Písecko? Je tam rybníková rovina kolem Putině i Písecké hory.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2021
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Okolo Blanice.

             

        Jé, to mi připomnělo hezký srpnový víkend u Protivína :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.01.2021
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Blanice.

               

          .

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2021
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Okolo Blanice.

               

          Tálínský rybník byl pro mne velkým zklamáním. Očekával jsem něco úžasného a on je to jen takový docela obyčejný rybník. Ani stromy okolo něj nejsou. Přehnaná očekávání, to je veliká zrada.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.01.2021
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
          • Re: Okolo Blanice.

                 

            Tams neměl co očekávát. Prostě frajer si chtěl jít po šichtě do vedlejší vsi zaš--- zašpásovat, a protože se rybník vylil z břehů, namočil si ponožáky. Toť v kostce tak nějak vše ;-)

            Já tam přiskotačil z Vysokého Kamýku utahaný, upocený, uvařený, za čelem už už hrozila migréna z horka. Takže jsem očekával stín stromů a chladnou čistou vodu na ošpláchnutí. A to se mi splnilo :-)

            Jo, kdybych očekával nahatou vílu, očekávání by se asi nenaplnilo...

            Dědeček: Kolik jí je?
            Vnuk: Asi dvanáct...
            Dědeček: No, však ona se zakulatí, počkej pár let.

            :-)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.01.2021
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      Já myslím že je. Vem si třeba Lednici, máš tam trasy na celé prázdniny. Nebo Moravský kras, kam se rád vracím. Šumava, to je taky srdeční záležitost. Ale nemyslím si, že by všichni byli nadšeni. Jedni odmítají stan, někomu je teplo nebo zima a další jsou alergičtí na komáry. Pak výbava- ne každý má a uveze všechno, nebo táhnou na zádech batoh. Předpokládám tedy cestu autem a ubytovat se v penzionu. Mnozí jsou rádi, že jednou vyjedou a pak už ne ten krám nesednou. Nakonec zvládnou 15 km, s mnoha přestávkami, i to považují za životní výkon. Krom toho je třeba si připravit podklady, nebo si to sám projet. Jsou místa, kterých si na dlouhé štrece nevšimneš a cesta je pak opravdu nudná. Nám se osvědčil nejdřív průzkum, např. i s cestovkou. Průvodci tě zavedou na místa, které by tě ani nenapadli. Pak si to projet s partou, budeš jejich šerpa. Jiný příklad- jeden kolega naplánoval trasu 15 km dlouhou, pro zájemce i s děckama, z práce. Z nezajímavé cesty udělal něco, co mělo smysl a nakonec, i když někteří dokončili rozbití nebo se nechali odvézt, se jim to líbilo. Ovšem nikdo neviděl to jeho úsilí- párkrát so ti projel, brody vyskládal kameny, domluvil návštěvu historického mlýnu, zříceninu hradu, klášter s průvodcem...a nezapomněl na občerstvení a oběd v restauraci. Takhle byste mohli začínat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Autor: pgnext
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dovolená na týden

             

        No jo, jenže tahle příprava dá opravdu neskutečné množství práce a stejně se pak najde poměrně dost rýpalům, kteří se budou ptát, proč se jde právě sem, proč se staví zrovna tady a kdy už bude ta hospoda...
        Chvíli se to dá vydržet, ale kdo nemá vysloveně hroší kůži, ten se na to po čase vyprdne.

        Mě se naopak osvědčilo podívat se co nabízí průvodci, kouknout do mapy a pak jet cestami a do míst, která ty průvodci opomíjejí. Najde se spousta nádherných míst, kde nepotkáš živou duši.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Dovolená na týden

               

          To nerozporuju. Je mnoho způsobů, každý si najde svůj. Organizuju takhle už 15 let, a už mne to vážně nebaví. Nervy s pozdními příjezdy. Nepřipravenost kola. Nulová kondička. Nevyhovující obuv. Nečtení instrukcí... Teď už jezdíme většinou dva, nebo sám. Konečně klid.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.01.2021
          Autor: pgnext
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Dovolená na týden

                 

            Jj, také jsem více jak 15 let organizovala různé výlety. A postupně mě čím dál víc štvaly mě přesně ty věci, co říkáš.
            No a pak se jednou pohár naplnil a uprostřed výletu jsem tehdejší skupinku odvedla do nejbližší hospody, řekla jim ahoj a odjela jsem.
            Teď už organizuji jen dva - tři výlety za rok a nejvíc jezdím sama nebo ve dvou. A užívám si to podle svého :o)))
            Akorát že teď už na to ježdění tolik času není, protože hlavní prioritou mého volného času jsou prapotomci.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.01.2021
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Dovolená na týden

         

    Nízký Jeseník, my tam kdysi dávno byli s dětmi natěžko (Šumperk => Zlaté Hory => Jeseník nad Odrou).

    Připomněl mi to tento rozhovor (MP3):
    https://radiozurnal.rozhlas.cz/kdo-se-vyda-do...

    mapy.cz říkají: Rozsáhlé nízké pohoří sahající od Rýmařova na západě po Ostravu na východě a od Krnova na severu po Svatý Kopeček u Olomouce na jihu. Nejvyšší vrchol je Slunečná (800 m n. m.). Významnými vrcholy jsou Velký a Malý Roudný, Uhlířský vrch, Venušina sopka a Červená hora - všechno jsou to vyhaslé sopky, pozůstatky dávné sopečné činnosti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: Julek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      Jen 800 m n.m.? To si rovnou můžou zajet ke Žďáru na Tři Studně :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2021
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dovolená na týden

             

        V zadání bylo „aby tam nebyly samé kopce“. Vysočina má kratší ale o to strmější kopce, co si pamatuji. Navíc je tam narváno, na rozdíl od toho Nízkého Jeseníku. Což v dnešní době…

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.01.2021
        Autor: Julek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na týden

         

    Už se rozjíždí diskuse o místech, kde je pěkně. Hezky je u nás všude, máme krásnou zemi.

    Zakládajícímu dotazu vůbec nerozumím. Přeci je dnes tolik mapových podkladů! Mapy padesátky, dostatečně podrobné a přitom poskytující přehled o souvislostech ve větších krajinných celcích. Na internetu používám mapy.cz. Tam mohu mimo jiné: vidět mapu velmi podrobně, vidět letecký pohled určitého místa, klíčové dopravní uzly vidět v náhledu Panorama, dokonce už to dnes umí vyhledat třeba "zrušené železniční tratě"...

    Já když otevřu mapy, tak vůbec nevím, kam dřív! Ne tak, že bych si nevěděl rady s dovolenou...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      Na jaře jsem se kvůli kokodákovi zavřel na měsíc doma. Shlédl jsem hodně filmů. Také Údolí krásných žab. Roztomilý nostalgicko - romantický film. Našel jsem si informaci, kde se to natáčelo. A juž mám další místa, kam určitě musím!

      Už jsem si na to koupil KČT 44 Želivka a Pelhřimovsko sever :-)

      https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.01.2021
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dovolená na týden

           

      Pro skupinu je ale lepší oblast v lesích, mimo provoz. A takových míst je málo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Dovolená na týden

             

        Málo?!? Myslím že taková místa se najdou i na víc než jednu týdenní dovolenou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2021
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Dovolená na týden

         

    Já myslím, že by plně vyhovovala Praha, možná Brno a po předloňském jaru zcela určitě Ostrava.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dovolená na týden

         

    Pár let zpět jsem navvštívil Chebsko autem.Loni v září jsem se vrátil na kole.Je to jedena z nejzajímavých a nejkásnějších částí naší země.Terén zvlněný a velmi vhodný pro cyklistiku.V okolí je tolik krásných a zajímavých míst,že vše ani všechny neobjedete.Kvalita služeb a restaurací je na úrovni pro německé turisty.Takže pohoda.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: jarpal
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na týden

         

    Okolí vodní nádrže Rozkoš. Na Rozkoši je kemp a v okolí určitě najdete trasy na více než týden.

    Další je okolí Vodňan, kemp buď v Protivíně nebo u Vodňan.

    Další Mělník a okolí, kemp je přímo v Mělníce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na týden

         

    Když ne úplně horské vyjížďky, pak možná trasy podél řek nebo přes pánve a tabule (např. Dolnoharská, Středolabská), kde kopce obvykle nestojí v cestě, ale jen v někde v dáli.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.01.2021
    Autor: Horscat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dovolená na týden

           

      Tak zrovna podél Sázavy nebo podél horního a středního toku Vltavy jsou kopce jako prase :o)))
      A kolem Berounky zrovna tak :o)))
      Místy se kolem řeky nedá, pak se holt musí přes okolní dokopce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.01.2021
      Autor: radka
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dovolená na týden

         

    Nejlepší jsou toky řek v nížinách. Nejlépe zátopové oblasti, protože tam tím pádem nejsou cesty a provoz. (Pro začátečníky může být jízda po dnešních přetížených cestách pokusem o sebevraždu.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2021
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Dovolená na týden

         

    Zkuste Hlučín. Pěkné ubytování v kempu u vody, případně někde v penzionu.
    Nenáročné trasy mimo provoz krásnou přírodou kolem řeky Opavy, Odry, Olše nebo údolím Moravice. Převýšení většinou minimální nebo si lze pomoci vlakem a vracet se z kopce dolů.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.01.2021
    Autor: NejedeMiTo
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Dovolená na týden

           

      Jo, Hlučín je dobrý tip. Základna v kempu u jezera, spousta cyklostezek, terén rovinatý i mírné kopečky. Při Nakoláckém srazu jsem byl opravdu mile překvapen, jak se na ostravsku krásně jezdí na kole.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2021
      Autor: mildakh
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024