reklama

Skládačka TILT - sedlovka(délka)

Dobrý den,

u skládačky TILT jediné co hovoří proti, je sedlovka,respektivně její délka.Mám 180 cm a při šlapání v dolní úvrati jsem zvyklý mít nohu napnutou.
Prosím o zkušenost,zda současná délka sedlovky stačí nebosi mám udělat dvojitou.
(jako spodní díl použit současnou po úpavě flexkou,koupit sedlovou objímku 31.6 mm a ahliníkovou sedlovku s vnějším průměrem 29,xx)

Děkuji

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.12.2020
Autor: borny
  • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

         

    Obchody jsou otevřený, proč si tam nezajdeš a kolo nevyzkoušíš? Zrovna na tohle je supermarketový způsob prodeje v Decathlonu fajn, co sem tam byl, tak tam děti zkoušeli proháněly se na kole po prodejně.

    Jinak píšou do 185 cm, musel bys mít abnormálně krátký trup a dlouhé nohy aby ti se 180 cm nestačila sedlovka.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

           

      V našem Decathlonu ho nemaj a do Praglu do těch předvánočních davů jezdit nechci.
      Nicméně fotky napovídaji - střed výš,u rámu krátká sedlová trubka.To mi znaci potenciální problém krátké vzdálenosti mezi sedlem a dolní úvrati šlapky.U Bromptna mám sedlovku 58 cm a vysoké sedlo a je to na hraně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2020
      Autor: borny
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

             

        A co tak zkusit se s nima domluvit, že si to potřebuješ vyzkoušet? I kdyby nic jinýho, můžeš si to objednat, na místě vyzkoušet a pokud to bude blbý tak to vrátit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

         

    Délka sedlovky (čistě trubka, bez zámku) je cca 56 cm. Z čehož při svých 176 cm výšky mám vytaženo cca 35 cm. Ale já nemám ve zvyku mít při dolní úvrati nohu napnutou :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2020
    Autor: Radler
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

           

      Nastav sedlovku na maximální povolené vysunutí a změř vzdálenost od ližiny sedla k ose pedálu v poloze kdy pedál je v největší vzdálenosti od zámku sedlovky. To je údaj, který si snadno srovná s nastavením na libovolném svém kole.

      Vtipný je, že na produktových fotkách jsou dvě různé sedlovky s různým způsobem uchycení sedla

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.12.2020
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

             

        Tak teď koukám, že v popisu mají uvedenou max vzdálenost od středu po sedlo 74 cm + délka klik 16,5 cm, takže vzdálenost sedlo - pedál ve spodní úvrati je 90,5 cm - (tloušťka pedálu / 2). To na 180 cm musí stačit.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.12.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

               

          Diky za informaci

          pro srovnáni -vzdálenost -sedlo-pedál v dolní uvrati:
          Tern Link ma 96 cm
          Dahon 20" - 94 cm
          Brompton s prodlouženou sedlovkou 95 cm

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.12.2020
          Autor: borny
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Skládačka TILT - sedlovka(délka)

                 

            ...a "vzorové nastavení výšky sedla"ti neříká nic? Není mi jasné, jak se ti může dobře šlapat s plně nataženou nohou v dolní úvrati pedálu- vyvinutá síla je daleko menší.... :-/

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.12.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

386 cyklistů (6 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024