reklama

skládačka TILT 100 nebo 120

Dobrý den,
prosím majitele skládacího kola Decathlon Tilt o zhodnocení bytelnosti jeho ocelového rámu,zejména bytelnosti kloubu hlavní rámové trubky.Asi jsem rozhodnut téměř pro koupi této skládačky právě kvůli rámu.
Proto prosím majitelé tohoto kola o hodnocení .
Počítám realně,že kola,kliky a střed oddělám
a dám nové.Náboje a klikz mám,ostatní drahé nebude.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 05.12.2020
Autor: borny
  • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

         

    Přihoď si do seznamu ještě brzdy. Ty stojej taky za vyližp*del...

    Kloub rámu je cajk, ani se nehne. Pravdou je, že to kolo reálně neskládám tak často, takže nemůžu hodnotit stav po několika stech/tisících složení.
    O kloubu představce jsem si při první jízdě myslel svoje, ale problém byl v nedotaženým hlavovým složení. Takže tam taky dobrý.

    Za ty prachy jsem s rámem spokojenej.

    Obecné poznámky:

    - rámová trubka je protažená dopředu před hlavovou. Designový prvek. Úplně naprd, pokud chce člověk dopředu dát nějaké jiné světlo, než to decathloní.
    - řidítka jsou lehce prohnutá do tvaru M. Je to jediný způsob, jak upravit jejich výšku a polohu. A výška je dělaná zhruba na "paní radovou". Já s tím problém nemám, ale na sportovní jízdu to fakt není. - Eska je proti tomu geometrií závodní speciál. A gripy taky zahodit. Force s rohama za 3 kila z toho udělaly úplně jiný kolo :-)
    - je to z levné oceli, takže koroze se najde (sedlová trubka, středová trubka). Problém v tom nevidím, občas jezdím i na rezaté esce, staré 50 let, vytažené z kontyšu a no problem.
    - domeček mi přišel drobet šejdrem, když jsem tam dával zapouzdřenej střed. Ale podařilo se, tak to nebude tak hrozný :-)

    Koupil bych si to znovu? Jo.

    Ale nekoupil bych si to se stejným příslušenstvím - decathloní stojánek nebrat, ten je opravdu špatnej. Blatníky tak špatný nejsou, ale za ty prachy by se asi daly pořídit lepší. Nosič pro nacvakávací košíky je fajn, s tím jsem spokojenej.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2020
    Autor: Radler
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

         

    Děkuju.
    Máte Tilt-100-single nebo vicerychlostni Tilt-120
    Vzhledem k tomu,že to chci předělávat,tak bych dal přednost 100,ale vzhledem k tomu,že tam chci dát nábu 130 širokou,tak se bojím,aby u singlu nebyly zadní šavle úzké.tak o 1 cm se to dá roytáhnout,víc ne

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2020
    Autor: borny
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

         

    Tak rám je stejný pro oba a na 120 je šestikolečko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.12.2020
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

           

      Je to tak. Na Tilt 100 je náboj pro šestikolečko, na kterém je jeden pastorek a distanční váleček...

      Sám jsem dozadu dal 7rychlostní náboj Nexus (šířka 130 mm) a šel tam bez problémů, žádné opičárny se závitovou tyčí jsem dělat nemusel...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.12.2020
      Autor: Radler
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

             

        Děkuju, to mi ušetřilo 2 litry,když chci jenom rám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.12.2020
        Autor: borny
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: skládačka TILT 100 nebo 120

               

          Však je to vidět i na fotkách, že i na jednorychlostní verzi je rám s patkou na přehazovačku, tedy identický jako na verzi s přehazkou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.12.2020
          Autor: xtonda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: kolo ve dvou jede líp

19.06.2026
Hledám sympatickou dívku či ženu na společné cyklovýlety. Spíš rekreačně, v klidu, bez závodění a bez honění…

Hledám: Partacka

Hledám: Partacka
02.06.2026
Ahoj, hledam fajn partacku z Ostravy na pohodove cyklovylety... Mirek 56 let. Ostrava Marianky

Hledám: děvče z prahy

01.06.2026
tak děvčata, konec flákání a dem jezdit B) asi to nebudem úplně ždímat až do bezvědomí, ale takovejch 30 až 50…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (1 přihlášený)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 4. část

Z Bosny do Srbska a návrat domů 7. denNe že bych si na to zvykla, ale nejednou se stalo, že v průběhu naší…
Peggy | 10.04.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 3. část

Černá Hora - Durmitor 5. denJadranka ráno smaží palačinky, mažeme si je nutelou a domácí marmeládou, padají…
Peggy | 06.04.2026

Srdce v lomu, tiché místo, které objevíš jen z výšky

Do Českého středohoří jsme tentokrát nejeli jen tak. Nebyl to vandr „kam nás nohy zanesou“. V batohu jsme si…
cenda155 | 02.04.2026