reklama

Horobraní a horobraníci

Pro ty co neznají aplikaci Horobraní, tak si dovolím malé představení a seznámení.
Ti kdo mají rádi toulání přírodou, objevování nových cest a zajímavých míst ať pěšky, na kole nebo i jinak a mají rádi soutěžení a hlavně zábavu, tak by mohla zaujmout volná aplikace Horobraní na https://horobrani.cz/

Celé to spočívá v nalezení a dosažení vrcholů hor, kopců a kót vyznačených v mapě aplikace a vyznačení návštěvy a výstupu. V současné chvíli je v Česku v 94 pohořích 14.552 kót a další jsou na Slovensku. Počty vrcholů – kót se v průběhu roku mírně mění jak se některé vypouštějí a nové doplňují s každou aktualizací.
Aplikace je uživatelsky příznivá, přehledně udělaná a hlavně blbuvzdorná :-) a když jsem ji zvládnul já asi za půl hodiny, tak to dá každý, stačí mít počitač a pro výstup na vrchol chytrý mobil s aplikací.

Z počátku jsem to bral spíš jen jako doplněk, že když někam jedu a bude tam zrovna nějaký kopec, tak si na něm zaregistruju svoji návštěvu. Postupně mě to docela zaujalo tak, že se z dosažení vrchů a kót stal cíl mých tras.
Nejdříve jsem jel vrchy bez placené registrace horobraníka, ale jak mě to zaujalo, tak jsem se zaregistroval a zaplatil roční poplatek a už jsem v tom lítal v plným rozsahu :-)
V současné době je pro letošní rok přihlášených asi 2.800 a z toho 1.435 registrovaných horobraníků.

- pokračování -

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.12.2020
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Postupně se mi to zalíbilo tak, že jsem jednotlivé trasy plánoval podle vrcholů a Horobraní měl jako cíl svých tras. S přibývajícími navštívenými vrchy, kterých je nyní 530 jsem se postupně propracovával v žebříčku všech až na dnešní 39. pozici a dosáhl 276.793 bodů. První 3 mají hodně přes milion bodů a 10. přes půl milionu. Na prvních 10 míst se dá dosáhnout, ale to by pro to člověk musel žít. Do získání bodů pro pořadí se započítává pouze první výstup v roce. Dostat se do první padesátky už je docela fuška, ale o to víc to je inspirativní. Také hodně lákavé je získání prvenství v některém z pohoří, mě se to povedlo ve třech a v několika dalších jsem se dostal do první desítky. Lákavé je také získání bonusu za prvovýstup v tom roce.

    Být horobraníkem je zábava pro jednotlivce, skupiny a rodiče s dětma, jednak při plánování trasy, hledání nejlepšího způsobu dosažení vrchu a pak při hledání samotného vrcholu v přírodě a následně při procházení aplikace a získaného pořadí.

    A na závěr malá rada. Při plánování trasy pro jízdu na kole se mi docela osvědčilo používat Seznam mapu včetně leteckého pohledu, mapu starší navigace, kde jsou vyznačené staré cesty, které na seznam mapě nejsou a třeba i nějaké starší speciálky map. Dosažení vrcholu a zvlášť bajkerem se občas podobá takovému trochu jinému orienťáku, kdy se v závěrečné fázi v terénu dohledává nějaká přístupová cesta k cílovému bodu.

    Kdo si to vyzkouší (i bez zaplacení a plné registrace) tak zjistí kolik je krásných míst o kterých neměl ani tušení a jaké zajímavé cesty jsou v naši krajině a tak se dostane na místa, kam by zřejmě nikdy nezavítal a často bude překvapený zajímavostmi trasy a výhledy.

    Přeju všem co nejvíce dosažených vrcholů a hlavně, pochlubte se jak jste úspěšní :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Nikdy jsem neměl zničené tělo (nohy) tak jako po letošním horobraní.Ale potvrdit musím že pro pohyb v přírodě (v mém případě na kole) aplikace perfektní.Cílové body většinou bezvýznamná místa kam by člověka nenapadlo jít.Pokud je ale pospojuje a naplánuje trasu přes navigaci cestou necestou,stává se z toho žůžo dobrodrůžo že by tomu člověk nevěřil.Po letech krize mě tahle aplikace vytáhla znovu na kolo.Fakt doporučuji a doufám že mi mé namožené svaly do jara povolí.294268 za letošek.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.12.2020
      Autor: milann
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horobraní a horobraníci

             

        294 tisíc čoho?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.12.2020
        Autor: palot
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horobraní a horobraníci

               

          Součet nadmořských výšek navštívených vrcholků.Kupříkladu 294 tisícovek.V mém případě 599 vrcholků s průměrnou výškou 491m.Nejvyšší 836m.Plus dalších 222kopců bez bodování kvůli opakované návštěvě.Holt nic vysokého v okolí nemám.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 13.12.2020
          Autor: milann
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horobraní a horobraníci

             

        Ano, nejlepší je si několik bodů pospojovat do trasy a objevovat nové cesty a možnosti.
        Koukám, že ti jsem docela v patách, ale letos tě nedotáhnu, pořád je dost mokro.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Známe, zkusili jsme, ale nějak nás to nechytlo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.12.2020
      Autor: mildakh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Tak teď už je mi jasní, proč ty kóty zdoláváš. Ale je to moc pěkná zábava. Já se kdysi snažila zdolat české tisícovky. Pak jsem ale potkala taťku a život se začal ubírat trošku jiným směrem.
    Ale nedávno mi mapa českých tisícovek prošla rukama, tak třeba ještě není vše ztraceno :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.12.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Tak už jsem taky nainstaloval

    Jen moc nechápu, proč Jelenec vedle Velké Javořiny je červený, když k němu normálně po cestě dojdeš - je tam u rozhledna stará vojenská "základna". Aspoň teda před půlrokem byla :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.12.2020
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Ale,veď Jelenec, rodisko Karola Duchoňa +(hrad Gýmeš) je pri Nitre.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2020
      Autor: palot
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Když rozklikneš bod tak tam je uvedený důvod : NPR Javorina, bez značených přístupových cest.

      Taky mi není jasný proč mají zvýrazněné body na které se nesmí - které ani nejsou započítané do hodnocení. Zřejmě chtěli mít mapu víc barevnou.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horobraní a horobraníci

             

        To jsem právě rozklikl, ale my tam po cestě normálně došli z Javořiny :)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.12.2020
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horobraní a horobraníci

               

          Podle mapy tam cesta po hranici sice je, ale protože to je v národní rezervaci, tak volně přístupný by byl pouze po turisticky značených cestách, jinak ne. Normálně bez nějakého povolení se tam nesmí, zakázaný vstup.
          Třeba v Krkonoších je podobných vrchů celkem dost kam vedou sice nějaké cesty, ale je to v národním parku, tak se tam nesmí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.12.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Horobraní a horobraníci

                 

            Jo aha, díky za info.
            Takže stanovat na Velké Javorine se vlastně taky nesmí, že? No to je pech :-)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.12.2020
            Autor: Bruca
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horobraní a horobraníci

                   

              Bivak (snad i trivak) by ti měl být tolerovaný

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.12.2020
              Autor: AV
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Horobraní a horobraníci

                     

                Když on to byl stan :ď

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.12.2020
                Autor: Bruca
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horobraní a horobraníci

                   

              Já jsem si v nastavení mapy - Aktivní filtr (trychtýř) zrušil zobratování zakázaných vrchů (červených) a mám klid a ani mě neláká tam chtít jít.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.12.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Horobraní a horobraníci

                 

            Po aktualizaci už je Jelenec opět ve hře. :-)
            Musím tam vzít mladého, až ho budu mít na prázninách. Jediná škoda, že nemůžeme jít na jídlo na Holubiho chatu, protože překračovat hranice na Slovensko, je v současné době docela problém.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2021
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Horobraní a horobraníci

                   

              Tak ona i velká javořina už je na slovensku :D

              Však se nezdrzite nad 12 hodin, ne?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.07.2021
              Autor: Bruca
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Tak sem se na to podíval blíže. Někdy mám problém pořád vymýšlet kam jet a tohle by mohlo být zajímavé zpestření. Nicméně z jejich webu jsem úplně nepochopil způsob zaznamenávání navštívených vrcholů, z infa v aplikaci to vypadá jako bych měl na každém vrcholu vytahovat mobil a něco tam odklikávat, což mi vzhledem k tomu, že tam mají obrovské množství i celkem nevýznamných kót, přijde jako totální pakárna, to bych stále jen zastavoval a blbnul s mobilem. Nejde to nějak napojit to na Stravu, nahrát záznam z vyjížďky jako GPX nebo aspoň nechat běžet aplikaci na pozdí a systém by vyhodnotil a započítal navštívené vrcholy?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2021
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Musíš na vrcholu, max do 50 metrů od něj ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2021
      Autor: Bruca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Stále zastavovat a blbnout s mobilem? Stačí dojít na kótu a uložit kliknutím.Vzhledem k té aktivitě co musíš vynaložit než se tam dostaneš je kliknutí prstem snad jen zasloužená třešnička na dortu.Já se snažím dojít až přímo na kótu a dohledat vrcholové označení pokud je a pokud to prostředí dovolí.Krom uložení pozice hodnotím ihned vrchol i náročnost,píšu autenticky z místa komentář,udělám foto a pořídím videozáznam do archivu.Že bych jen proběhl či projel okolo si nedokážu představit a nějak by mi unikl význam takové aktivity.A pokud si myslíš že by jsi zastavoval často,tak jsi asi superman.Co se týká nevýznamných kót,tak o to taky jde.Kolikrát je bezvýznamná kóta uprostřed rozbahněného pole,řepky,či zarostlého lesa hůře dostupnější než známej kopec.Jak jsem psal minule ,nejde o vrcholy ale o tu cestu a ty zážitky co ti pospojování těhle nevýznamných kót nachystá.A do mobilu stejně člověm čumí furt jelikož bez navigace a většinou i zapnutého stopaře by se k místu dostával těžce a někdy i od něj ke kolu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2021
      Autor: milann
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Už jsem tomu taky propadl.:-) Přijde mi to jako zajímavá akce.
    V sobotu jsem si stáhl aplikaci a už mám 9 vrcholů, z toho osm letošních prvovýstupů a 3874 bodů. Jen některé vrcholy jsou uprostřed vinohradu nebo pole. Nevím, jak se to vlastníkům líbí, když jim tam turisti lezou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2021
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Horobraní kolem Břeclavi ? To máš na dvě odpoledne, ne ? Byla by to prima zábava třeba pro Holanďany, taková bojovka, nalézt všechny dvě kóty a rozpoznat je v terénu :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2021
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Jako zábava a cíl cesty je to dobrý.
      Kóty co jsou někde uprostřed pole, vinic apod, kam se nedá dojet na kole vynechávám. Párkrát jsem zkusil někde dojít třeba sto m pěšky, ale to mě už moc nebavilo a určil jsem si maximum 50 m a dál ani metr :-)
      Pokud je kóna naprosto nepřístupná, třeba někde v oploceném sadu, tak je dobrý jim poslat mail, oni kótu vyřadí nebo označí jako nepřístupnou a místo ni dají jiný bod. Reagují docela rychle a vstřícně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2021
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horobraní a horobraníci

             

        Včera jsem objížděl kopce okolo Vranovské přehrady. Docela dost jich bylo těsně u cesty. Ty co jsou uprostřed pole, nechám na podzim, až bude sklizeno. Trochu se mi to zvrtlo a výsledek byl 150km/1730 výškových. :-) Tedy i s cestou od vlaku/k vlaku ve Znojmě.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2021
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horobraní a horobraníci

               

          A to jsou pěkné kilometry, to už se počítá :-)
          Mě to letos zatím moc nejde. Pořád se ještě musím držet pevné cesty a na treku. U nás těch kót u cesty moc není, tak ani moc nepřiskakují. Na horáka se teprv začínám těšit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2021
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Stáhla jsem si, přijde mi to jako dobrý nápad (za chvíli se chystám vyrazit na první kopeček v docházkové vzdálenosti od domu), ale že by to přišlo nějak moc uživatelsky přívětivé, to nemůžu říct.
    Jak si naplánovat výlet, na to jsem ještě nepřišla.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.01.2021
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Horobraní a horobraníci

           

      Já to dělám tak, že si jednotlivé body, které chci navštívit přenesu na seznam mapu - turistická, pak si body popropojuju trasou, trasu upravím podle nejpřijatelnější trasy a tu si pak přenesu do navigace a už frčím podle navigace. Cílový bod - kótu už musím zpravidla dojít způsobem orienťáku a podle aplikace v mobilu podle šipky k cíly, protože na mnoho vrcholů cesta nevede.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2021
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Horobraní a horobraníci

             

        Jasně, naplánovat si výlet na seznamácké mapě umím, ale ta aplikace se tváří, jako že má svůj plánovač. Jestli nemá, tak se holt spokojím s vědomím, že nejsem ani slepá ani pitomá. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2021
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Horobraní a horobraníci

               

          Má svůj plánovač, zkusil jsem ho, ale někde mám problém, ve starším mapovém navigačním souboru Mapsoursu už nejde otevřít a v novém navigačním BaseCampu se mi nechce otevřít, hlásí mi to nějakou chybu. Teprv budu zjišťovat co s tím.
          Možná v jiných by to otevřít šlo, ale nevim - neznám.

          I tak by mi to asi nevyhovovalo. Plánování trasy přes seznam mapu mi přijde mnohem lepší, jednak jsou tam vyznačené různé pěšiny, pak je tam velmi dobrý letecký náhled kde jsou vidět různé přístupové cesty a pěšiny co ani nejsou na mapě a dá se odhadnout jestli tam je pastvina nebo pole. A v kombinaci se starší mapou v navigaci je trasa k cíli většinou dosažitelná. Bohužel občas jsou některé cesty zrušené, mrtvé a tak to na kole nejde.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2021
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Horobraní a horobraníci

                 

            Nevím, já vůbec nepřišla na to, jak v něm plánovat.
            No, stejně mi to dnes nevyšlo. Jak jsme opustily s kamarádkou dědinu, tak matlat dál potmě se nám nechtělo a vzdaly jsme. Zřejmě až někdy budou delší dny...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 05.01.2021
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horobraní a horobraníci

                   

              Plánovat to podle nich jde v mobilu (přes zapnutý tutoriál) nebo v počitači na mapě přes ikonu "plánovač výletu" (vpravo dole), ale mě to zatím nejde - přenos do BaseCampu pro Garmin mi hlásí chybu, nevim jakou máš navigaci.
              Já plánuju trasu přes mapy.cz, přijde mi to jako nejlepší způsob a to se zvládne i v mobilu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2021
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Horobraní a horobraníci

                   

              Taky tam žádný plánovač nevidím. jediné, co tam je, je možnost označit několik vrcholů a uložit je jako výlet a pak stáhnout GPX, kde není nic než seznam těch bodů.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 05.01.2021
              Autor: xtonda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Horobraní a horobraníci

                     

                Taky mám pocit, jako by měl Lelek nějakou jinou aplikaci. Webová verze mi nabízí taky jen ty vrcholy, "zapnutý tutoriál" na mobilu mi jen zobrazí nápovědu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 06.01.2021
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Horobraní a horobraníci

                       

                  Já jsem ho k tomu navedl, ale sám to pak smáznul - co si tak matně pamatuju, tehdy byla volná a placená verze, nebude rozdíl v nich ?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.01.2021
                  Autor: ronda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Horobraní a horobraníci

                         

                    Mám placenou.
                    Je to podle mě tak, jak píše xtonda. Vytvoří to sice gpx soubor, ale to jsou jen souřadnice daného vrcholu, nic víc (případně více vrcholů, pokud si člověk plánuje delší výlet).
                    Není to nic podstatného, plánovacích aplikací je spousta. Jen jsem se snažila dopídit toho, jestli to jen nevidím, nebo to tam fakt není.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.01.2021
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Horobraní a horobraníci

                       

                  Ano, nápovědu a v posledním okně nápovědy je www.horobraní.cz a po kliknutí na něj se dostaneš na další možnosti a na mapě je ikona pro plánování a taky tam je nápověda jak postupovat v 9 krocích. Já to vyzkoušet nemůžu, protože v mobilu nemám nic pro otevření v gpx a na počitači mám nějaký problém. To musí vyzkoušet ten komu se prohlížeč pro navigaci otevře.
                  Jak už jsem psal, pro mě je mnohem jednodušší a dost rychlý postup přes seznam mapu do navigace.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 06.01.2021
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Horobraní a horobraníci

                         

                    Ale to dělá jen to, co sem psal, umožní stáhnout ty vybrané vrcholy jako waypointy v GPX. Což se i tak hodí, dá se to přetáhnout do mapy.cz plánovat tam podle toho.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.01.2021
                    Autor: xtonda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Horobraní a horobraníci

                           

                      No, tak to usnadní jen to ruční "přenášení" a záznam bodu do mapy a navigace.
                      Ten záznam bodu do navigace je někdy krapet opruz, protože ne všechny body mají na skutečné a mapové kótě. Proto je to také zábava a do určité míry takový orienťák když je nutné někdy i v dost náročném v terénu dohledat tu správnou přístupovou stezku a místo bodu.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 06.01.2021
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Horobraní a horobraníci

         

    Malinko připomenu tuhle formu turistické a cyklistické zábavy a poznávání známých, ale i těch hodně zastrčených míst.

    K horám, kopcům a kótám v Česku, na Slovensku a pak i v Polsku, přidali i hory a kóty v dalších zemích :
    Itálie, Lichtenštejnsko, Německo, Rakousko a Španělsko.

    Teď už se dá toulat a lovit hory už v 8 zemích a časem nejspíš budou přibývat další.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2022
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

437 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024