reklama

Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

Také vám poslední dobou přijde, že na kolech jezdí čím dál tím více lidí a především přibývá těch, co nezdraví, nerespektují základní pravidla slušnosti mezi cyklisty, ignorují rozumnou výbavu (světla, helma apod.) atd. ? Hlavně v okolí Prahy, extrémně pak u její jižní části, se kvůli "kolům" kolikrát na cyklostezce nedá ani projet ;(
Dnes již můj pohár trpělivosti přetekl. Plánovaný průměr přes 25kmh mi dnes totálně zkazili nedisciplinovaní výletníci, kteří si jedou takřka krokem a vedle sebe, přičemž když se takové dvě skupinky potkají protisměrně na užší stezce, tak normálně zastaví, sesednou a míjí se de facto krokem, protože v tom houfu by to stejně nesrovnali. Ufff.
Mno, solím si to v klidu necelých 30kmh po poberounské cyklostezce a zrovna přejíždím takový příjemný hupan někde mezi Radotínem a Černošicemi, když jsem zmerčil chlapíka na trekovém kole. Jel normálně vpravo (z jeho pohledu, z mého tedy vlevo), takže jsem se automaticky zařadil k mé pravé straně, abychom se vyhli. Jenže když jsem od sebe byli pár metrů, tak on najedou hodí oblouk a najede na mojí stranu, protože na jeho straně byly větší kameny a to by mu asi nebylo ja jeho trekovém kole pohodlné. Dobrá, začal jsem najíždět k levé straně, abych tedy jeho nerozumný manévr negoval. Jenže on si to naštrádoval zase zpátky. To uz jsem uhnout nestačil, prostě jen hamt na brzdy. A on ani nezacačal pořádně brzdit !!! Na poslední chvíli jsem tedy zabral přední natvrdo a položil kolo na bok (na odřené končetiny a hnout patku přehazovačky už jsem zvyklý z podobných záchranných manévrů ;o))).
Mno, skončilo to pro mě přesně tak, jak jsem čekal, nic vážného. Jsem se zvedl, že mu půjdu normálně rozmydlit ústa pumpičkou, ale nakonec se mi ho zželelo, protože skončil podstatně hůř (dost drsně sedřenou nohu, ruku a hlavu (měl mít helmu), z předního kola osmu a vypadalo to i na hnutý rám u hlavy). Když jsem se ujistil, že je schopen kolo alespoň vést a nemá žádná horší poranění, jako třeba zloměniny nebo tak, tak mi to stejně nedalo. Prostě jsem ho seřval, něco ve smyslu aby nelezl na stezku pro cyklisty když neumí jezdit a navíc nemá kolo kterým může tu stezku projet aniž by ohrožoval okolí.
Myslím, že příště přezuju na semi-slicky a pojedu po silnici, tam je to rychlejší a snad i bezpečnější :( a drapáky si nechám na terén mimo lokalitu metropole.

[ Zpět ]
Datum: 15.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Mám podobnou zkušenost ze včerejška,ale docela srandovní. Vracela jsem se dom a vzala to přes Hvězdu a na cestičkách kolem zdi právě tak na dvě kola proti mě jede kluk, říkám si času dost vrátí se na svou stranu, ale on stále nic. tak ho sleduji (myslím si ,no to je trotl on snad neuhne) co udělá. Zastavil a povídá, ježiši promiňte já teď rok jezdil v Londýně a ještě jsem se nepřeorientoval. Tím mne úplně odzbrojil a smáli jsme se oba.
    To že vyjeli sváteční cyklisté je tedy pravda, ale mne docela dostává když na pěšině pro jedno kolo jede proti tobě cyklista ty mu uhneš a on ani nepoděkuje. V březnu, dubnu poděkoval každý, na rozcestí zastaví tak, že neprojedeš a když jim něco řekneš tak koukaj jak puci a ještě se tváří dotčeně. Takže i tímto se liší

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Zrovna dnes jsme tam byli se zenou taky - naprosty souhlas. Je to horsi nez "kloboucnici" v autech. Ale nejvice mne mrzi ta neurvalost - my, kdyz jedeme dva tak se vzdy kdyz mijime jineho cyklistu (y) v prostismeru seradime za sebe a ejhle, mnozi "bezprilbovci" si jedou dal vedle sebe ve dvou i kdyz se tam na prvni pohled tri nemuzeme vejit. Ty vemena snad cekaj ze slezu a ustoupim do krovi nebo roztahnu kridla a vzletnu. Takze stejne jako kdysi, nyni jezdim o weekendu v takovychto mistech vpredu ja a ucim se znova vystrkovat lokty :-(. Bohuzel, ale na hruby pytel hruba zaplata.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Matyxi, no to je skoro neuveritelne, ja mam z dneska vic nez podobnou prihodu :-(
    PODRUHE v letosnim roce jsem se rozhodl, ze vyjedu na asfalt a vyuziji slusnou sit mistnich cyklostezek. Zlate lesy a hory!!! V jedne neprehledne zatacce, kde jsem se drzel maximalne u praveho okraje si z protismeru zpoza stromku rozhodl tenhle obloucek "strihnout" jeden mistni ziletkar. Zlomek vteriny, stacili jsme jen asi uz v padu vykriknout a bylo to. Celni srazka bikera se silnicarem, 1:0 pro mne, ja sebou prastil doslova na fleku, ale on odlitl pres celou cestu i s kolem. Neskutecna prda, vazne sok. No, ale krome odrenin na loktech apod. se nam NIC nestalo, jenom jsem mu pujcoval naradi na otoceni riditek a sedla do spravne polohy a tak. Dokonce i nase karbonove nadhery to odnesly jen s nekolika klasickymi sramy. Taky jsem myslel, ze mu neco provedu sam, kdyz si nestacil ublizit, ale byl tak v soku, ze jsem ho musel spis davat dohromady. Snad si uz zapamatuje, ze nema jezdit vlevo, uff. Jenom neslo o svatecniho cyklistu, ale o tak cca 18-leteho silnicniho zavodnika.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    No, ale to nebude jenom tim crossem. Snad jsem minule ukazal, ze se s nim da skoro vse.
    Teda jen obcas. Delat to denne, tak vyklepu kosti z tela.
    Ale je pravda, ze nektere cyklostezky jsou za trest.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    No, ale to nebude jenom tim crossem. Snad jsem minule ukazal, ze se s nim da skoro vse.
    Teda jen obcas. Delat to denne, tak vyklepu kosti z tela.
    Ale je pravda, ze nektere cyklostezky jsou za trest.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (keni ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Díky za příspěvky, je vidět že v tom nejsem sám. Hlavně u reakce Michala to přesně vidím. Jenže "tvrdé lokty" zabíjají jen občas, bohužel to někdy dopadne tak jak se to stalo mě. Teď jsem po návratu z "točeného" ještě jednou kontroloval stav a mam normálně hnuté vedení na přehazce, bude to na rovnačku. Měli bychom asi vymyslet nějakou taktiku.
    Já vážně uvažuji o šokové terapii. Objevil jsem někde na netu výrobek, tuším že to bylo z Ásie, jednalo se o takovou tu děsnou houkačku na stlačený plyn, jako používají hooligans na fotbale. Dalo se to přimontovat na řidítka, snad by to až tolik nevážilo a věřím že efekt takového klaksonu by byl minimálně šokový :o) Rozhodně mé udýchané zařvání "z leva" fungovalo občas naprosto kontraproduktivně, tzn. že ten člověk na "kole" uhnul nalevo, nebo zazmatkoval.
    Alespoň jsem kvitoval, že všichni cyklisté (a fakt se to dá rozponat) do jednoho odpověděli na pozdrav, kromě žiletkářů. Ti nereagovali, nebo se tvářili nasraně (hlavně když jsem je zdravil v momentě, kdy jsem je předjížděl :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Hehe, ten preklep ve treti vete je squely. Nastesti loktama "nezabijame" ani obcas :-)
      K te taktice, ja jsem mozna naivni, ale porad si myslim, ze tajemstvi uspechu nejenom na cyklostezkach, ale i na chodnicich, silnicich, v parcich, mestech, v lese.... tkvi ve vzajemne ohleduplnosti. Procento hlupaku a blbcu a bezohlednych sobcu je mezi populaci rozmisteno rovnomerne, to znamena, ze je jich zhruba stejne mezi ridici, chodci i cyklisty. Pokud vsak uverite, ze techto "zlych" je ve vsech skupinach mene nez tech ostatnich, da se ohleduplnost celkem slusne aplikovat. Takze kdyz vidim, ze mi chodec jdouci proti me uhyba ke strane popripade privolava pesa, podekuji mu i kdyby mi prujezd bohate postacoval i bez jeho uhnuti. Pokud se blizim zezadu ke dvojici chodcu, kteri o me nevedi (neslysi mne), tak je rozhodne neminu ryhlosti 35 s bocnim odstupem 15 centimetru, ale spomalim a ve vhodny okamzik treba cvaknu brzdovou pakou - na dvacet metru to vetsinou slysi. Kdyz pak uhne, opet podekovat. Podobne s cyklisty. Mozna jsem prehnany optimista, ale verim, ze "Dobry den" a "Dekuji" dokaze divy. A ze obcas narazite na blbce? No s tim musite pocitat a byt pripraveni ve vterine najezit bodliny, lokty, popripade jine bojove pomucky :-)
      K tomu zarvani "z leva", to funguje ,ale jen v pripade ze pred Vami jede cyklista, ne jezdec na kole, bezprilbovec, co vyrazil v sobotu k veceru z hopody do vecerky pro housky. To radeji ani nezkousim, ale brzdim, dam o sobe vedet, pockam az bude mit on dostatek mista na uhnuti (aby mi nedejboze nespadl do reky) a az pak jedu. Sokova terapie podle mne zpusobi vice zloby nez uzitku. Zkuste byt optimiste a zecneme s ohleduplnosti u sebe.
      No a jeste k tem nezdravicim ziletkarum. Nelze to zobecnovat, chlapi i holky ve veku 40+ me na 99% odpovi. Ale mladi nabusenci, at uz kluci nebo holky, kterym zpravidla neni ani polovina let z mojich, tak ti zpravidla neodpovi ani omylem (omlouvam se tem, kterym ted krivdim). Vcera jsem na silnici potkali takove dve - vekem rozhodne hluboko pod dvacet a na muj pozdrav se tvarily, jako by potkaly v noci v lese pedofila :-).
      Matyxi, posledni veta super. Moc casto se mi to nezadari, budu se muset vice vyhecovat, protoze zazitek to musi byt uuuuzasnyyyy :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Díky za komentář. Sorry za ten překlep, ale jsem rád že tě pobavil. Je fakt že lokty by neměly zabíjet, jen chránit :))
        Jinak máš možná pravdu. V současné chvíli nemám na kole žádné zvukové zařízení, ale vyjma specifických situací mi to nevadilo. Na cyklisty stačí "zleva", na chodce na kolech většinou hlasité "s dovolením", pro jistotu už z dálky (i když se občas na tu hlasitost nedostává dechu :o). Ve všech těchto situacích by byla hlasitá houkačka spíš kontraproduktivní.
        Já to myslel spíš pro případ nevychovanců, jako je kupříkladu partička mlaďasů táhnoucí do hospody (nebo ještě hůře z ní), která na podobnou slušnost reaguje velmi, ale velmi pomalu, což člověka občas donutí i zastavit, nedejbože vycvaknout. Tam by pořádný klakson mohl pomoci, třeba by jim to naznačilo nutnou urgenci jejich rozhodnutí, jestli vlevo, vpravo, nebo jen stát a čumět jak sůva z nudlí co že se to po nich chce. Zatím pro tento případ používám variantu zadní brzdy. Prostě na vteřinku zatáhnu zadní kotouč na tvrdo a výsledný zvuk (ideálně na betonu nebo asfaltu) udělá své, prostě i tito lidé mají pud sebezáchovy a jejich mozek reaguje podvědomě jako by šlo o brzdící auta. Tzn. uskakují jak králíci ;)))
        Takže si to ještě rozmyslím, jestli vozit další zátěž, když je to vlastně potřeba jen velmi občas.
        Jinak co se toho super zážitku u žiletkářů týče, tak na to mám squelý recept. Vytipuj si cyklostezku, která je většinou s dobrým povrchem a ideálně navazuje na oblíbenou asfaltku, takže ji žiletkáři používají jako přibližovačku. Tam si najdi úsek se středně špatným povrchem a uvidíš sám, že jich předjedeš dost :))) Když jedu do 20-30km vzdálenosti, tak jim občas ujíždím i na rovince na asfaltu (těch 35 se na MTB držet dá, i když ne moc dlouho a oni někdy jedou jen okolo 30 průměr, protože mají delší trasu), ale takhle na horším povrchu můžeš držet klidně 25-30, zatímco oni jsou rádi za 20kmh při kličkování mezi dírami :)))) A věř že ty záštiplné pohledy do zad, když je vezmeš, stojí fakt za to :)))))

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          ... Já to myslel spíš pro případ nevychovanců, jako je kupříkladu partička mlaďasů táhnoucí do hospody (nebo ještě hůře z ní) ... - to vypadá, žes nikdy nešel s partou do hospody nebo z ní... Myslím, že potkaje skupinu lidí (navíc v dobré náladě) seš jako osamělý cyklista vždy v menšině. Navíc - jak říká neregistrovaný Michal - občas je dobré ustoupit i když máš pravdu sebevíc... Anebo si představ rodinku, která si v Globusu koupí 4 kola dohromady za 3 tisíce a vyjedou si na výlet. Od nich člověk nemůže čekat, že budou respektovat byť základní pravidla. Ale jsou to lidi a třeba vůbec ne špatní jen nevěděli co v konkrétní chvíli dělat... Zato s tebou ani nevím, jestli bych se chtěl na kole potkat - si zkus přečíst svůj příspěvek - samá agresivita...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Cukista ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                 

            Zas tak vážné to není, většina je míněna spíš v legraci, případně ironii nebo sarkasmu. Jinak jsem velmi ohleduplný a slušný, jen prostě občas narazím na takový případ, že mi to nedá a pak vykypím :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              no dobrá... :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 18.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (cukista ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Ty si nechavas rezervu i 15cm? :)

        [ Zpět ]
        Datum: 22.07.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Pokud chceš houkačku tak se u nás prodává neco kolem 100 kč, v cyloobchodech. A můžu ti potvrdit že randál dělá pořadný. Syn jí měl a bylo mi to až nepříjemné když na někoho houkl. Ono se na tom totiž dost těško dá vyloudit decentní houknutí. Výsledek bal většinou opačný lidi začali zmatkovat. Po čase i synek uznal že dost lidí tím řevem nas..á a protože nechtěl vozit hpukačku a malý zvonek tak houkačka šla dolů.Ale třeba italové od Cortiny až po Rivu byli nadšeni a kdykoli zastavil tak si na ni houkali.
      A stím předjížděním, ono to nemusí být ani tak neznalostí, mě se to přihodilo na uzké lesní cestičce jedu čistím si hlavu prostě myšlenky někde v povětří a za nmou se ozvalo můžu z leva? no ještě že řek můžu to mne vrátilo do reality jimak by mi taky asi pěkně dlouho trvalo než bych zareagovala. Tak já teď cimknu křiknu kudy a poděkuji když míjím.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Tohle by mohlo stačit:-)
      http://www.bike-forum.cz/forum/fotky/kola_a...

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (ptk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        To vypadá dost brutálně. Hádám ideální věc pro kurýra na bajku, tím by mohl splašit i Liazku :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Nemusí to být ani cylista,kdo se motá na cyklostezce, předminulý týden v Ústí na cyklostezce se procházel starší pár,který zde venčil pudlíka a při objíždění měli ještě kecy

    [ Zpět ]
    Datum: 16.07.2006
    Autor: cendik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Tak přesně tenhle případ je velice častej na cyklostezce na Evropský. Jednou sem ale viděl bikera na Banshee, kterej to vyřešil naprosto ladně a beze slov. Štrádoval si to po tý stezce jeden z těch přesvědčenejch, že na cyklostezce nemaj kola co dělat (potkávám tam tohodle případa často). Šel vlevo (v pruhu pro cyklisty) a čokla na vodítku vpravo v trávě. A pořád si asi myslel, že ten kluk zastaví a ukloní se a omluví a já nevim co eště,no a náš kolega najednou "HOP"a dropnul mu to vodítko akorát uprostřed a jel dál. No dědek byl zralej na defibrilátor. :-)))

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Tak toho sem asi potkal taky, na ty evropsky je to desny...
        A to byl vecer, nikde nikdo, jen tenhle dedek. To je ten kritickej usek na cervenaku...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Já už tyhle bezohledný lidi povětšinou neřeším, ale naposledy mi to nedalo - jedu si to uličkama sterého Spořilova, kde si to po silnici štrádujou dva důchodci, vedle chodník úplně prázdnej. Říkám si, raděj zazvoním předem, kdo ví, co udělaj. No zvoním, oni nic, tak si říkám, že asi neslyšej, zazvoním ještě asi 3x a konečně se dědek ohlídne, tak čekám, že vyskotačej na chodník a já budu moci projet po silnici, jenže dědula se s klidem otočil a ploužili si to dál silnicí, takže jsem najela na chodník a objela jsem je, když tu slyším něco o cyklistech a chodníku. Takže mi to nedalo, zastavila jsem, slezla z kola a důchodcům pěkně vycinkala. No nenašli slov, ale trvalo asi 3 minuty než sem je donutila svou přednáškou vylézt na chodník.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Přesně v tomhle momentě právě používám tu zadní brzdu, zvlášť na silnici to funguje. A když se začnou rozčilovat, tak dodám že kolo je může sundat stejně jako auto a až by se v nemocnici probrali, tak je ještě bude Policie pokutovat, protože na silnici neměli mimo přechod co dělat.
        Ale jinak tě obdivuji za tvou trpělivost, takhle zvonit, pak je objet a ještě s nimi nakonec 3 minuty debatovat. Na to jsem moc velký cholerik, asi bych jel buďto dál, nebo s konstatovaním jaké jsem uvedl výše bych vytáhnul pumpičku a šel po nich ;o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          No já jsem dost flegmatická (trénink z práce) a měli štěstí, že jsem se rozhodla 5 minut trénovat asertivní jednání:)))

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Aktij)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        To jsem takhle ve čtvrti rodinných domků potkal dvě maminky s kočárky jak si to štrádují po ulici. Chodníky tam byly ale tam by se s kočárky nevešly dvě vedle sebe a ony si přece chtěly poklábosit. A to kolem nich ještě pobíhalo dítě asi dvojleté. Tak jsem na ně už z dálky zazvonil a kdyby se dalo pohledem vraždit, zemřel bych obzvlášť hnusnou smrtí...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Poslední dobou "miluji" hromadné zájezdy..či jak to nazvat..
    Prostě po mých oblíbených trasách,se pohybyuje skupina 50 "cyklistů",jasně že jako naschvál v opačném směru co já..,jedou po 4 vedle sebe,aby si mohli lépe povídat..NEUHNOU...a NEUHNOU..ani kdybych se rozkrájel..,pak musím z 50km/h brzdit na "0" a kolem nich projet příkopem..
    Maminku s dvěma děckama,na Favoritech..potkávám na single tracku,po kterém se i na biku jezdí dost těžko..a chce to mít dost zkušeností..
    A tak bych mohl pokračovat dál a dál..

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Jezdím pravidelně na cyklozájezdy do zahraničí a musím říct že se stydím když vidím co dokáže banda českých cyklistů na silnici vyvádět... :-( Minimálně dvojstupy, nečekané zastavení celé bandy tak aby zabrala skoro celou silnici atd... Blbci jsou všude a na silnici (za volantem i za řidítky) je ta blbost víc vidět.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VR)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    mno. ja bych si dovolil nesouhlasit s kategorizaci "necyklisti" - kdo sedi na kole je cyklista, i kdyby to mela byt stara eska, nebo clovek na treku ;) (delam si legraci, trekari). ja si myslim, ze je dobre, ze cyklistika prochazi takovym boomem. lepsi nez kdyby ty lidi delali koks nebo si kupovali bouchacky. to ze se hodne z nich chova jako telata je problem hlavne okoli prahy a leta, kde se ty notoricky stezky doslova saturujou uchama, kocarkama a bruslarema (viz vypadovka, karlstejnsko, brdy apod). ja to resim tak, ze snizuju rychlost v prime umere velikosti skupinky, vybaveni a vseobecnemu "looku" cyklisty prede mnou. na vyletniky nema cenu rvat kudyma je beres, voni se stejne nejdriv ohlidnou a tak ti vybocej priomo pod kolo. ja u beru a pak se kolem nic lehce a rychle prosmyknu (pripadne je proadne ohodim bahnem pokud me donuti jet louzi). je pravda, ze pri predjizdeni zpomalit a pote se lehce prosmyknout sem se naucil teprve NEDAVNO, ale pripada mi to bezpecnejsi a elegantnejsi :) doporucuji take vyjizdet nekam dal za mesto, kde je tenhle problem minimalni. myslim, ze pravidla cyklistiky povoluji k priblizeni na jedne casti vlak, ci bus :) pokud mateji trvas na (i mnou) oblibenem jiznim karlstejnsku jezdi kdyz to tam tolik lidi netahne, jako za ne uplne idealniho pocasi, pozde, ci naopak brzo. a ver mi, ze ranni bleskova projizdka vyton-zbraslav-cernosice--radotin-branik-vyton je tehle problemu dokonale proste. start 7am. chces se svezt? :)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      To nezní špatně, 7am je sice smrtelné, ale zvážím to. Horší je, že do min. do čtvrtka jsem bez kola (právě po onom karambolu viz. zakládající příspěvek), kromě té patky přehazovačky mi něco ještě cvaká ve vidli, tak je třeba to řádně zkontrolovat. Na víkend už bohužel plán mám, v pátek razím na zahradní párty ke známým, po těch finálních kopečcích co mě u Kaliště čekají bude točené pivko extra vhod :) A v sobotu jedu z Kaliště přes Prahu do Mnichovic na další párty, návrat v neděli.
      Tak jako tak, na ten následující víkend ještě nic nemám, tak se určitě můžeme domluvit.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        ted v lete je radost vstavat! :)
        myslel sem spis pres tyden mateji, rychla vyjizdka kolem vltavy pred praci, aby to clovek neprosedel cely na prdeli v kanclu :)
        v pul desaty je clovek na pracovisti, s umytyma nohama :)

        tak at ti to kolo daj poradne do rychtyku!
        M

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Je to zvláštní, taky pozoruju, že čím je tepleji, tím víc svátečních cyklistů vyjíždí. Někteří si myslí, že když je míň než 30 stupňů, tak jim prostě bude při jízdě zima...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    no já jsem osobně rád, že jezdí víc lidí. Pokud by nás bylo pár, tak nikoho nezajímáme. Ta rodinka z Teska jsou taky čárky při průzkumech, a průzkumy jsou podkladem pro jednání o podpoře třeba takových věcí jako jsou cyklostezky. Zkráceně: nebyloli by masy cyklistů, nebylo by podpory a mohli bychom se tísnit ne s dalšímy cyklisty na cyklostezkách, ale na silnicích s dalšímy auty (protože ti z Teska by třeba jeli na výlet autem... Pokud by ycyklistika neprocházela boomem, tak by se na ní tolik lidí neživylo a vybírali bychom z Favoritů a Esek...kdo by se zabejval cyklomapama pro pár jedinců?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: alvp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Zajímavý úhel pohledu. Máš můj hlas.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Souhlas, taky to tak vidím.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pítrs)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Jsi nějaký netolerantní, člověče. No stezky jsou úzké, závodní dráha to právě není, no. Ale zas tam na tebe nemůžou auta, to je snad výhoda, ne? No jinak tenhle konkrétní úsek (Černošice-Radotín) jezdím právě kvůli vyšší průměrné rychlosti po silnici. Těch aut mi tam nepřijde zas tolik. Před Radotínem u žel. přejezdu se dá uhnout doprava na takovou panelku a dojet k radotínskýmu fotbalovýmu stadionu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Oldřich Jirků ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Bolestivé ponaučení, ale máš pravdu. Budu to holt odteď jezdit po silnici, pokud budu pospíchat. Musím uznat že i když ta srážka nebyla moje vina, tak předpoklad plynulého a svižného provozu v těchto místech rozhodně chybou byl.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Víš co, já myslím, že předpoklad svižného pohybu po cyklostezce je fakt blbost. Na cyklostezce musíš předpokládat, že pojede rodinka s dětma (kam mají jít, na silnici?) nebo tatík po nedělním výletě. Proč ne, i oni jsou cyklisti, i ta babka, co jede na Ukrajině, ale tu spíš potkáš někde mezi vesnicema na silnici. I oni mají právo jezdit na kole, ne jen bikeři v dresu na super kole a v super (slušivé :-) helmě.
        Takže spíš čumět víc kolem sebe, než na tachometr a na hru svých svalů, i když uznávám, že ta srážka nebyla Tvoje vina !
        Ale holt na cyklostezce budu předpokládat motání se různých lidí a pokud sleduješ průměrku, tak z mojí zkušenosti je fakt rychlejší jet po silnici.
        A jinak bych to zobecnila, podle mě je obecně přecyklistováno a skoro přemýšlím, na čem jiném bych začala jezdit, protože už mi nějak začalo vadit, že jsem zase "součást davu", byť nedobrovolně ...... I když souhlasím s názorem, že je lepší když lidi jezdí na kole, než autem....

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          Co dodat, máš pravdu ve všech ohledech. Souhlas.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          vono to zas vopadne

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                 

            vopad aerobic, squash, cecka, mrkvace, plisnace, bungee jumping ...

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (nezalogowane MDK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              Squash vopad? No možná máš pravdu, teď je spíš v módě golf :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 24.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                 

            Nevopadne. A je to tak dobře. :')))

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2006
            Autor: žofka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              Zofka ma podla mna pravdu, nevopadne. Myslim, ze sa pesi turisti skor ci neskor preorientuju na cykloturistov. Teda na znackovanych trasach (cyklo alebo pesich) bude menej pesiakov a viac cykliistov. Aspon ja vidim specialne v Cechach tento trend.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.07.2006
              Autor: Jaroslav
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                     

                Souhlasím se Žofkou, neopadne. Nepamatuji si z dětství, že by starší (20+) nějak výrazně jezdili na kole, tedy pokud to zrovna nebyla nějaká rovinatá krajina. Maximálně do práce a do hospody. Ale znal jsem spoustu pěších turistů. Teď jsou jiná kola, která rekreační ježdění umožňují, on ten Favorit nebo Ukrajina na courání se po lesích moc nebyl. A najednou místo 30 km/den pěšky s kocháním se krajinou uděláte 80 km/den se stejným kocháním, ale vidíte toho víc. Takže to si myslím je ten důvod.
                Osobně, když někam pospíchám dávám přednost ranním nebo večerním silnicím před trasami obsazenými výletníky a beru to tak, že aby se někdo proháněl 30 a více v mém oblíbeném Česko-Saském Švýcarsku, že to má jezdit někde po městě, neb je toho lesa pro něj škoda, stejně si té přírody neužije :)

                [ Zpět ]
                Datum: 23.07.2006
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                       

                  Tak na druhou část druhého odstavce raději reagovat nebudu, neb na tom bychom se neshodli. Ale jinak máš pravdu.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 24.07.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                         

                    Bezva, on taky tam byl ten smajlík.
                    Jinak včera jsem jel do Drážďan a cyklostezka v úseku Pirna - Drážďany byl tak zaplněn cyklisty (místy až 30hlavé skupiny-a to byla středa dopoledne, 30 st. C), že jsem nemohl jet víc než 20 i když je tam superasfalt a je to furt po rovině. Že by ti cyklisté uhýbali, to ani náhodou, maximálně přestali jet 3 vedle sebe a přeskupili se do 2 vedle sebe. To tady píšu jako varování, kdyby si někdo na tuhle bezva cyklostezku vyrazil. (Z Děčína je to cca 70 km)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 27.07.2006
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                           

                      Koukám že ta situace na kterou jsem žehral v okolí Prahy je i jinde. Prostě bude asi čím dál tím těžší nacházet pěkná místa na projížďku, kde se zároveň dá jezdit. Prvotní rozhořčení, které ze mě muselo doslova dšťít, když jsem psal ten úvodní post už ze mě vyprchalo. Ale jistý smutek to ve mě zanechává, protože to pro mě znamená jezdit buďto po silnici (kde to mohu hnát naplno), nebo prostě začít jezdit třeba vlakem někam, kde zatím neexistuje vyhlášená cyklostezka 'o(. To už je holt život.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 27.07.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              No jistě že neopadne. Nakonec stejně všichni pěšáci zmutujou na cyklisty. Normální evoluce, přirozenej vývoj. Darwin nebo jak se dědek menoval ,to předpověděl

              [ Zpět ]
              Datum: 23.07.2006
              Autor: Zakarr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                     

                To je blbost. Ještě pořád je dost míst, kam se s kolem nedostaneš (a to je dobře) - nevím, jak bys jako cyklista "přešel" třeba hřeben Roháčů atd. a já klidně slezu na chvíli z kola a půjdu někam pěšky, na výlet nebo s báglem na vandr a sice až půjdu z kopečka po asfaltu, tak budu litovat, že s sebou nemám kolo, ale když půjdu někde po hřebínku nebo skalách, tak budu zase naopak ráda, protože na kole bych se tam v životě nepodívala.

                [ Zpět ]
                Datum: 24.07.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                       

                  Promiň, já tam zapoměl doplnit smajlíka. Jinak máš pravdu, je to samozřejmě blbost. :-)))

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.07.2006
                  Autor: Zakarr
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          Mám dost podobné pocity o přecyklistování. Nejsem sice CYKLISTA, nenosím přilbu, mám celkem obyčejné kolo a neumím si to "hasit" pětatřicítkou, ale jezdím s nějakými přestávkami už asi 27 let-když nepočítám dětské ježdění kolem baráku. :o)) Když jsem začínala s "kolovým výletováním"--tak asi kolem roku 1980--člověk cyklistu mimo obce téměř nepotkal. Ale kvůli tomu, že už to dělá moc lidí se mi přece jen jezdit přestat nechce. Jen jsem do svého "vozového" vybavení zařadila koloběžku. Paráda..!! Naprosto ideální dopravní prostředek pro centrum Prahy... :o))

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MM)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Já cyklista začátečník zase děkuju za trpělivost a pomoc těm zkušeným. Minulý týden jsme jezdily tři baby s vozíkama u Českého Dubu a dokonce jsme se dočkaly i pomoci při píchnutí kola. Cykllisté většinou i pozdravili a halekali zdaleka. (možná v tom byla trošku škodolibosti, když viděli, že táhneme bagáž těžkou tak 40 kg).Je fakt, že to byli spíš chlápci, ženské tak nějak koukají mimo a nevnímají a když houkneme ahooj, tak vůbe neodpoví a nebo ještě hodí ksicht.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      to nebyla škodolibost. To bylo z čistý radosti! Každýho chápka potěší, když vidí kolem na kole neco pěknýho. A ženský? Že by to byl pocit konkurence? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2006
      Autor: alvp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Alespoň už víš, proč nejraději jezdím od října do května :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      To jo no ;o)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Radko v tom tvém termínu jsem ještě nejezdila. Po tomto pařákovém týdnu to zkusím.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2006
      Autor: Šárka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Já se tedy nemůžu počítat ještě mezi nákoláky, jsem cyklistické nedochůdče, ale malou poznámku si již dovolím.
    Včera jsem si vyjela i s vozíkem na tréninkovou jízdu a klidně si to šinu a najednou mě předjížděla banda lidí na kolech. Jeden z těch pitomců měl na nohou žabky, které se mu v tom kopečku nějak rozpadly, dotyčnej ztratil rovnováhu a narval to rovnou do vozíku. Naštěstí to ustál, ale to co jsem tomu pitomcovi řekla, si nepřejte slyšet.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.07.2006
    Autor: Šárka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Jestli neumíš jezdit tak se nikam necpi. A už vůbec ne s vozíkem!

      [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kááá)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Hmm, že by dvojtečkovo dvojče ? Doufám že ne, dvojtečka se alespoň snaží trefit do černého a občas "prudí" i užitečně :)
        Tak jako tak, Šárko, prosím nevšímej si výše uvedeného postu a v klidu ignoruj, bez reakce.
        K tvému zážitku ->> to se holt stane, když někdo vyrazí na kolo v žabkách a pak se mu tohle přihodí, tak si to příště rozmyslí. Vozík za kolem je náhodou sexy a až budu mít jednou nějaká prnďata, tak je také budu takhle vozit. A upřímně, pokud by se mi stalo to co tobě a mít přitom v tom vozíku děcko, tak toho chlapíka donutím ty žabky sníst i s pedály a bowdeny ;o) Jsem spíše flegmatický typ, rvačce se vyhnu zdaleka a obloukem a nechám si většinou ledacos líbit, ale kdyby mi někdo vlastní blbostí zranil nebo ohrozil manželku nebo potomstvo, tak jdu do krve.
        Nejhorší je, že takové situaci se prostě nedá předejít. Musíme holt jen doufat, že lidí kterým nedochází možné následky jejich jednání bude postupem času ubývat.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          Každá samice si chrání svá mláďata, takže Šárčin verbální projev byl naprosto pochopitelný a mládenec měl vlastně štěstí,že ho neinzultovala.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          Kluci dík za pochopení :o)
          MatyxCZ vozík a sexy?! To mě vážně rozesmálo. Někdy má s nákladem i 40 kilo a to je pak člověk spíš jak mašina. Ale takový názor potěší, zvlášť když jsem se zatím setkala jen s odsuzováním vozíku jako krajně nebezpečné věci.--<--@

          Navarra, v první chvíli jsem přemýšlela, že mu jednu vrazím, ale nerada se peru, malé ani vozíku se nic nestalo a navíc - bylo jich víc :o)

          Ale jak si někdo může vzít na kolo žabky....

          [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2006
          Autor: Šárka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                 

            Šárko, naprosto tě chápu, a věř že vyprovokovaná samice má více síly než by sama čekala:))))) A MatyxCZ má pravdu, žena, kolo a vozík vypadá opravdu nádherně, a že si připadáš s ním jako mašina? tak to neřeš já jsem jako mašina i bez vozíku:))))))

            [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              :o)) Tak to tě vítám do klubu mašin. :o))

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2006
              Autor: Šárka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                   

              Připojuji se k MatyxCZ, mě taky mamči s vozíkem připadají sexy i když jsou upocené a ufuněné. Ale tahat bych to nechtěl, ještě, že naše slečna už jezdí sama.

              [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2006
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                     

                Chlapi jste fakt miloučký :o)

                Mě se to taky tahat nechce, ale co mi zbývá, když ten můj na kola moc není. Takže nejstarší dcera táhne svoji mladší sestřičku a já zase naší prostřední potvůrku. Jinak to nejde.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2006
                Autor: Šárka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    také jsem blbej, tak přispívám

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklohňup)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Co se mi nestalo minulý týden...Jedu v Břvanech (SČ) a v dálce vidím malýho kluka na bmx jak se motá z mojeho:) (mého) pohledu na levé straně. Už jsem tak na 50 metrů od něj a motá se furt vlevo, tak si říkám, že prostě pojedu furt při pravém okraji a vše bude v pohodě. Ale když jsem od něj tak 5 metrů, tak se najednou začal šibovat na moji stranu a vůbec se neohlíd. Musel jsem až skoro na trávu, abych se mu vyhnul, volíkovi. Ani nic neřek, jako pardón nebo tak. Kdyby tam jeli néký tichý auto, tak nevim... Něco podobnýho se mi stalo taky v Dobmoměřicích, když jedna paní se 2 dětmi přecházela mimo přechod a ani se nepodívala. Lidi furt kritizujou jako jak se jezdí rychle a tak, ale kdyby se každej pořádně podíval než něco udělá, tak by to taky dost pomohlo!!

    Jinak poradíte mi někdo kde se můžu registrovat.
    Dík

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Bubík2)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      V pravém horním rohu (pod lištou ) je přihlášení a registrace.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Dík

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: Bubík
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      V mém případě (viz. zakládající příspěvek) byl problém, že ten "cyklista" jel naproti mě, nikoliv ve stejném směru. A navíc mě zcela zřetelně viděl. Prostě asi měl vypito nebo jednoduše nepřemýšlel, ale vyhnout už se tomu nedalo.
      V případě jízdy stejným směrem je to snazší, člověk může kdykoliv zpomalit a zvukově (zvonek, hlas) upozornit toho před sebou na to, že ho chce předjet. Sice to zdrží, ale aspoň nedojde k nehodě.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Na kole je to hnus, ale přesně tohle se mi stalo na bruslích na Ladronce a bylo mi dost ouzko - holka se teda omluvila, ale její dodvětek "já vás neviděla" mě dorazil. Jak by mě mohla vidět, když se ani neohlídla...
      Natlučený zadek bolel dobré 2 měsíce, ztracené brýle při katapultu jsem těžce oželela a teď už chodím na Ladronu raději jen večer, kdy jsou děti bezpečně v postýlkách. Jenže s osvěženými zákazníky ladronské restaurace také není mnohdy žádná sranda se potkat... Při jejich fórku s natahováním imaginárního provázku přes cestu jsem se po deváté večer také moc nebavila...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Vrátil jsem se nedávno z Jeseníků. Bylo to tam parádní co se cest týče (jezdím na MTB), příjemná atmosféra a nádherná přiroda, ale jedna věc mě trochu zarážela: cyklisti tam vůbec nezdravili a nekomunikovali. Navíc naprostý minimum jich jezdilo bez helmy. Pak když člověk ještě vidi jak na vrcholu (Ovčárna) vylezou z cyklobusu a řítí se hned dolů (bez helmy), tak si řikám, že tohle prostě nejsou cyklisti.

    Ale jinak je to tam skvělý a určitě se někdy vrátím. Toď vše :)

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Odin)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Pardon! ....naprostý minimum jich jezdilo s! helmou!!...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Odin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

           

      Mohu potvrdit - v cervnu jsem jezdil po Beskydech a z tzv. jezdcu na kole melo prilbbu 0% a z cyklistu odhaduji mene nez 25%. Chovani ridicu des a hruza ( a to z toho kraje pochazim), v porovnani s typickym prazskym ridicem ten prazak s prehledem vyhrava. Docela mne to mrzelo, ze existuji tak vyznamne a viditelne rozdily v urovni cyklistiky a pristupu ridicu k nim. Ted se doufam na mne ostravaci nesesypou jako vosy, ale fakt mi to tak pripadalo.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2006
      Autor: mgt
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

             

        Jen doplnim, po prijezdu na Lysou tam bylo cca osm cyklistu vcetne mne a prilbu jsem mel ja a pak uz nikdo.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.08.2006
        Autor: mgt
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

               

          Já tyhle dárce orgánů prostě nechápu - je to sice jejich boj, ale vidět rozšvihanýho cyklistu na silnici není vůbec žádná sranda. Tak když už né kvůli sobě, alespoň kvůli nám ostatním by mohli ty ochranné pomůcky používat, když už se musí s kopce řítit vyšší rychlostí.
          Je teda fakt, že při rychlosti vyšší jak 30 je už i ta přilba dost málo, ale alespoň něco...

          [ Zpět ]
          Datum: 04.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

                 

            To mě při tom letu přes řidítka pomohla i když to bylo skoro 40kmh.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nebezpečí: přecyklistováno necyklisty

         

    Mal si ho aj tak nakopať do riti

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2006
    Autor: diviak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

234 cyklistů (16 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024