reklama

Zvonek na lehokole

Ahojte,

kde máte umístěný zvonek na lehokole? Konkrétně mě zajímá AZUBovské spodní řízení. Jako jedna možnost je jít cestou nějaké elektroniky, jako je Radkova siréna, ale možná by zatím stačil obyčejný maličký mechanický zvonek. Tady ti chodci na cyklostezkách jsou občas opravdu za trest. Teda já jsem docela nekonfliktní, takže nemám problém zakřičet nějaké "s dovolením ... děkuju", ale problém je, že ani to lidi občas neslyší. Takže zvonek.

Uvažoval jsem dát to někam na tu pěticentimetrovou trubku, kterou ze spodního řízení vystupují bowdeny, ale to by asi při sklopení řidítek bylo v konfliktu se zemí nebo se sedadlem.

Jak to máte vy?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 19.11.2020
Autor: Akito
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Existujou zvonky v otočný rukojeti, něco jako je řazení GripShift na levnejch kolech. Maj to půjčovací kola Velonet a některý z těch půjčovacích elektrokoloběžek...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: Radler
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Nevím jak se spodní řízení na lehouši hodně liší od trojkolky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      ahoj, mám na tříkolce pod rukojetí mechanicky zvonek.. ale POZOR.. jakožto invalida jedoucí na kompenzační pomucce a dle vyhlášky jsem považován jako chodec, jsem jel po chodníku, a "cinknutím "jsem upozornil policajty "měšťáky", že je chci předjed. Začalo to mou lustrací zda jsem nějaky "pachatel" a pote mi bylo sděleno, že jsem je cinknutím na zvonek OHROZIL ve výkonu služby... úsměvné, ale pravdivé...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zvonek na lehokole

             

        Je potřeba vysvětlit jím, že jsi v souladu se silničním zákonem užil zvukové výstražné znamení k odvrácení hrozícího nebezpečí. ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.11.2020
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Na prvním pythonu jsem ho měl zespodu pod levým řidítkem (to stříbrné na šedém plastovém základu, lepší fotku nemám):
    http://nightrider.xf.cz/galerie/python10.jpg
    Zvonilo se zatlačením na páčku malíkovou hranou dlaně. Fungoval dobře, dokud se tam dole nezanesl prachem a nezadřel. Při pádu na bok byl chráněný, kolo si lehalo na konec řidítka.

    Na druhém ho mám shora na levém řidítku, zvoní se palcem (tak akorát na tu páčku pod sedačkou dosáhne):
    http://nightrider.xf.cz/galerie/riksa05.jpg
    Tuhle blechu bys mohl namontovat víceméně kamkoli, jenom pozor, aby byla osa zvonku kolmá na směr jízdy, protože v axiálním směru se z něj zvuk špatně šíří (vyzkoušeno - lidi ho neslyšeli ani ze dvou metrů).

    Další možné řešení:
    http://nightrider.xf.cz/galerie/vjc2014_09.jpg
    http://nightrider.xf.cz/galerie/k24-2019_10.jpg
    Lankem nebo bowdenem na dálku přitlačíš hnací kolečko k pneumatice a zvoníš jako tramvaj. Ale nepátral jsem, jestli je ještě někde k sehnání.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Ten z modrýho kola určitě je, koupil jsem ho tak půl roku nazad, jen teda zatim leží v šuplíku (furt bádám kam s ním (nepříliš intenzivně, zjevně))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2020
      Autor: Sodoma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Tahací zvonky maj třeba na retrocyklo, dělaj se furt (to ošklivější moderní provedení)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Já vím že poptáváš mechanický. Já vozím ten elektrický, poněvadž může konkurovat automobilovému klaxonu, což byl požadavek. S tím se na chodce troubit nedá, pokud jim nechceš přivodit újmu. Ale prodávají se i slabší. Výhodu to má v malém tlačítku na rukověti řídítek, vedle palce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Mám podobný tomuhle a když se uduržuje čistý, bez problémů.
      https://www.kupkolo.cz/klakson-rovny-rozsireny...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.11.2020
      Autor: duče
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zvonek na lehokole

             

        Tenhle jsem měl, před tím elektrickým. Když jsem s ním jednou zatrobil na náplavce, tak chodci skákali do Vltavy.
        Tazatel chtěl něco malého.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Zvonek na lehokole

             

        Tohle mám taky. Od chvíle co sem to namontoval, sem to nepotřeboval použít, vždycky stačil zvonek.

        Původně sem chtěl elektrický, něco jako HornIt nebo postavený na klaksonu z motorky, ale pak sem zavrhl další krám co se bude muset nabíjet.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Sice tohle nechceš, ale kdybys náhodou, nebo kdokoliv jiný, měl na kole zdroj napětí a chtěl originální elektrický zvonek, tak můžu věnovat, co jsem kdysi vozil na lehokolech, mám je pořád schované.
    Jsou to ty první dva, třetí NE, to je zvonek Tesla z roku 1979 jen pro srovnání. Ten váží 295 gramů, zatímco ty dva 117 a 135 gramů.
    Jsou udělané tak, aby nezvonily ani nijak nedrnčely samy při otřesech.
    U prvního je motorkem roztáčený trojramenný rotor, který se teprve odstředivou silou roztáhne a mlátí do výstupku na kloboučku jak zběsilý.
    Je na 10 až 15 V, uvnitř je stabilizátor na 8 V.
    U druhého je taky motorek, ale pohání jen rohatku a ta hýbe s kladívkem. Cinkání je mnohem klidnější a pomalejší, v porovnání s prvním ne tak pronikavý zvuk.
    Je na 4 V, stabilizátor nebyl potřeba, dal by se přidat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    nemám lehokolo ale viděl jsem zvonek typu Knog
    který se nemontoval na objímku, ale na čep brzdové páky.
    Po ruce a obtížně poškoditelný.
    cca toto:
    https://www.blitzflitz.cz/zvonek-xlc-mini-na...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.11.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Tohle vypadá pěkně. Akorát u mě je to nepoužitelné - na vnějši stranu páky (směrem dolů) by to bylo poškoditelné, a na vnitřní straně mám k levé páce přisazené páčky pro přesmykač a k pravé páce řazení Dualdrivu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2020
      Autor: Akito
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Mám nějaký malinký zvoneček. Na chodce funguje dobře, proti stejně autům nepomůže nic...
    Míval jsem ho na levém řidítku, kde jsem kvůli kolizi s držákem zrcátka musel kousek zvonku obrousit, po rekonstrukci Ibexu mám vlevo zrcátko od Azubu a zvonek už se nevešel, tak musel doprava...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2020
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    po všech možný i nemožných umístění zvonku jsem nakonec umístil zvonek na sedlo zespodu tak abych dosáhnul pravou rukou. Mám AZUB 5. Ženě jsem kupoval už SIXe a když jsem bowdeny přehodil tak aby lezly ven přímo z trubky tak jsem získal dost místa na zvonek přímo na řídítkách. Takže když jedu se svou paní na výlet nechávám cinkání na ní. Když jedu sám a ve městě je takový hluk, že v něm cinkání zaniká, tak volám :"Místo pro královy slony." Na tohle volání každý reaguje tak, že nejdříve uskočí a pak kouká kde jsou ti sloni.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2020
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Abych neurazil, doplním. Je to na obou stranách, zvonky téměř nepoužívám. Pravá houkačka trochu sípe, takže nevyděsí. Levá vyděsí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2020
    Autor: madmax
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      To mám také, můžu jen doporučit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2020
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Tohle jsem taky jednu dobu měl. Jenže. Jenž jednou se mi stalo, že šli důchodci z výletu roztažení přes celou cestu od kraje ke kraji a když jsem na ně troubil na tuhlenctu trumpetu tak se nerozestoupili a až když jsem jim troubil přímo za zadkem tak se jenom otočili a hledali to malé dítě s tou trumpetkou. Pak se podivovali nad lehokolem a pakmě teda pstili dál. Byli pěkně rozverní z toho výletu. Od té doby se těším na důchod.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.11.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zvonek na lehokole

             

        Tak to máš blbý. Existují ještě houkačky s tlakovou nádobou. Zeptej se fotbalových fanoušů.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.11.2020
        Autor: madmax
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zvonek na lehokole

               

          Opravdu si myslíš, že takovou houkačkou je dobré zahoukat seniorům za zády?!? Resp. v tomto případě asi komukoli.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Zvonek na lehokole

                 

            Máš pravdu, u některých by i takové upozornění bylo zbytečné. A nejen u seniorů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.11.2020
            Autor: Papji
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zvonek na lehokole

                   

              mám takový dojem, že na ca 30% spoluobčanů je ideální signalizační zařízení lodní siréna (nejméně z lodi velikosti Titanicu), případně Škodův 305mm moždíř. Zatím tedy narážím na drobné komplikace, jako že nevím kde to první sehnat, to druhé mají třeba v Rovaretu, ale hlídají si to, nemám úplně dořešeno přidělání na kolo a pak se trochu obávám, že bych následkem signalizace prudce zacouval do výchozího bodu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.11.2020
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zvonek na lehokole

                     

                Co vy, chlapci, pořád máte s těmi chodci za problém?!?
                Já si prostě přibrzdím, řeknu "pardon" (když nezaberou, řeknu ještě jednou a hlasitěji) a chvilku počkám, než se chodci dohodnou, na kterou stranu cesty uhnou. Pak poděkuji a jedu dál.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.11.2020
                Autor: radka
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Zvonek na lehokole

                       

                  Mně ten malý zvoneček v 90% na chodce, cyklisty i bruslaře funguje dobře. Cinknu jednou z dálky, podruhé z blízka a když to vyjímečně nezabere, vezmu za přední brzdu, která solidně píská...

                  Silnější kalibr bych využil hlavně na auta, jenže tam by smysl měla jen opravdu velká siréna, což vozit nehodlám...

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.11.2020
                  Autor: Jrr
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zvonek na lehokole

                         

                    V souvislosti s tou sirénou mně napadlo,že jsem četl v návodu k cykloalarmu,že ho doporučují používat i na chodce. Míněno ten alarm s dálkovým ovládáním zamknout-odemknout. Jen si neumím představit lovit ten ovladač v kapse. Někdo by si s tím ale poradil...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.11.2020
                    Autor: DAVID7001
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Zvonek na lehokole

                           

                      Pokud by k tomu ovladači byl držák na řidítka, tak to problém nebude, ale já mám lepší zkušenosti s obyčejným zvonkem.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 24.11.2020
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zvonek na lehokole

                         

                    Zvoneček jsem také používala, ale zjistila jsem, že říct "pardon" je prostě účinnější.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 24.11.2020
                    Autor: radka
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Zvonek na lehokole

                           

                      Asi to bude o individuálním vkusu.

                      Každopádně před lehokolem jsem na favoritu vyzkoušel jak silný bzučák, tak vysokofrekvenční sirénu a ten zvoneček funguje fakt nejlépe.

                      Možná by to teď už fungovalo jinak, ale reakce na tu malou sirénku často bylo zmatené rozhlížení a než chodci pochopili, co se děje, musel jsem stejně skoro zastavit... reakce na zvonček je zpravidla lepší, stačí dostatečný předstih, aby si chodci ujasnili, jestli doleva nebo doprava... často navíc cinknu jen z dálky, aby o mě dotyčný věděl, zůstal kde je a neprovedl v poslední chvíli nějakou nepředloženost...

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 24.11.2020
                      Autor: Jrr
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Zvonek na lehokole

                             

                        Přesně, chodcům se prostě musí nechat čas, než si ujasní, kam uhnou. Já se tím hemžením docela bavím :o)))

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 24.11.2020
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Zvonek na lehokole

                               

                          Klasický zvonek jízdního kola chodci znají a vědí,co to je. Čili nepropadají panice. Jakýkoli jiný zvuk vyvolá jen zmatek,chodci začnou dělat nepředvídatelné pohyby a rozhlížet se. Takže nejlepší bude ten zvonek.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 24.11.2020
                          Autor: DAVID7001
                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Zvonek na lehokole

                               

                          No ale výhodou zvonku je, že když cinknu s dostatečným předstihem (50m na prázdné cyklostezce), provedou škatulata než k nim dojedu a já nemusím příliš brzdit... samozřejmě pokud nejsou nahluchlí nebo osluchátkovaní, pak je to těžší... :-)

                          Pokud na ty lidi chceš mluvit, odstartuješ hemžení teprve, když jsi pár metrů za nimi, takže pak o to déle čekáš.

                          No a nejhorší byla ta sirénka, ta občas vyvolala mezi chodci diskuzi, o tom, co to bylo za zvuk, následovalo zmatené rozhlížení a teprve pak začátek hemžení... :-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 24.11.2020
                          Autor: Jrr
                          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Zvonek na lehokole

                           

                      Jen jedenkrát jsem byl v Praze na kole a hned jsem měl zážitek ze Stromovky když jsem, zvyklý z ElbeRadweg, místo zvonění pronesl "Dobrý den, promiňte prosím" a z toho neochotně ustupujícího hloučku seniorů se ozvalo, že mám zvonit.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 25.11.2020
                      Autor: petrp
                      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Zvonek na lehokole

                             

                        Taky mi občas lidi nadávají, že nezvoním, i když je to taková situace, že zvonit netřeba. Jinak zvoním občas i v situaci, kdy nikoho kolem nevidím (ale mohl by vyjet třeba zpoza rohu/křoví). Na značených cyklochodcostezkách na zavazející chodce obvykle s předstihem zvoním, když jedu někde, co by bylo možné považovat za chodník či pěšinu, zpomalím pozvolna na rychlost chůze, tudíž zvonit nepotřebuju.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 25.11.2020
                        Autor: PavelŠ
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Zvonek na lehokole

                             

                        Jo, to se mi také stalo. Jenže když bys zazvonil, tak nezareagují nebo se budou rozčilovat, že je děsíš.

                        Holt některým se nezavděčíš.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 25.11.2020
                        Autor: radka
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                        • Re: Zvonek na lehokole

                               

                          Zvoním kdykoliv chodci zabírají víc než půlku cesty, zvoním už zdálky abych pokud možno nemusel zpomalovat. Většina na zvonek reaguje, byť někdo třeba trochu zmateně, a nikdo nedržkuje že sem si dovolil zvonit. Bavím se o cestách, kam kola smí, pokud výjimečně jedu po chodníku, tak nezvoním, prostě zpomalím a počkám až se udělá místo.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 25.11.2020
                          Autor: xtonda
                          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zvonek na lehokole

                 

            Jednu takovou jsem kdysi měl a bylo na ní přímo namalované takové varování. Postavička shrbeného pána s hůlkou jak se chytá za srdce. Tlakovalo se to přes autoventilek pod spouští, mělo to tuším 110dB nebo víc, použít to na kohokoliv z menší vzdálenosti může fakt jen totální hovado. Já to tehdy zkoušel jako doplněk ke zvonku právě pro ty větší vzdálenosti, kde zvonek je na nic.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.11.2020
            Autor: Jirka
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zvonek na lehokole

                   

              Pracovní tlak? Viděl jsem na lehoslehu tlakované pet láhve.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 24.11.2020
              Autor: Arnošt905
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zvonek na lehokole

                     

                Viděl jsi dobře, to je přesně ono. Pracovní tlak je zhruba jako v pneumatice, plní se to klasickou cyklopumpičkou. Kdybys chtěl hledat podle jména, tak "AirZound" nebo "Biologic blast".

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 24.11.2020
                Autor: NightRider
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zvonek na lehokole

                       

                  Tak sem kouknul na Airzound a to mi přijde ještě méně praktické než něco na baterku.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 24.11.2020
                  Autor: xtonda
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zvonek na lehokole

                         

                    Nepraktičnost můžu potvrdit. Hadička je zalepená napevno a nedá se prodloužit. Spoušť je součást trumpety, takže nic pro uzavřené velomobily. Když se do trumpety zepředu klepne, upadne z držáku, takže musí být pojištěná drátkem.

                    Na druhou stranu nezreziví a nezkratuje se, asi je o něco lehčí než stejně hlasité elektrické řešení, dobitá je za minutku a samovolně se nevybíjí a pravděpodobně je hlasitější než trumpeta na balónek.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 25.11.2020
                    Autor: NightRider
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zvonek na lehokole

                     

                Byl to AirZound a tlak si nepamatuju přesně, ale myslím to vydrželo snad 100psi. Lahev to mělo velikosti klasické cyklolahve, vypadalo to jako PET lahev, ale na omak mi to připadalo jako silnější stěny než petky většinou mají.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 25.11.2020
                Autor: Jirka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zvonek na lehokole

                       

                  Mám Airzound na lehu,spodní řízení, tlačí se na nějakých 5,5 baru....funguje spolehlivě, když mi v Burgasu na jedné z hlavních ulic nedal blb přednost, tak jsem to na něj vytroubil celý :-) koukala celá ulice :-)Jen je to trošku náchylný na poškození v případě pádu

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 26.11.2020
                  Autor: highlander
                  Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zvonek na lehokole

                         

                    Prosím Tě a kde to máš umístěné? Vzpomenul jsem si na Tvoje kolo z vlaku na Lehosleh do Veselí :-D Máš to na jednostopém, že?

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 26.11.2020
                    Autor: Arnošt905
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zvonek na lehokole

               

          Co mám blbý? to že se těším na důchod?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 24.11.2020
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zvonek na lehokole

                 

            Že nestačí normální houkačka.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 24.11.2020
            Autor: madmax
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zvonek na lehokole

         

    Jenom k té předmluvě - nemám nikde žádnou sirénu.
    Na Azubu je houkačka, co buď odehraje laděnou fanfáru - na krátký stisk, nebo se ozve dvojtón - po dobu delšího stisku.
    Když to má být jen milé upozornění a ne reakce na nějakou prasárnu, tak mám radši tu fanfáru. Na lidi působí spolehlivě už z velké dálky.
    Těžko poznat, co kdo míní jako zdálky nebo zblízka, ale jak jsem zvyklý s tou houkačkou, tak z takové dálky bych na slyšitelnost cinknutí nespoléhal.
    Třeba teď nedávno při sjezdu z Lysé hory, kde bylo i díky počasí přelidněno víc než jindy, tak kvůli turistům jsem brzdit nemusel. Na jedno odehrání se stíhalo rozestoupit i víc skupinek naráz.
    Na Oceláči mám jen jeden tón a ten na chodce moc neúčinkuje, zkouším krátce přerušovaně a někdy až relativně zblízka, než někomu dojde, že to není auto a někde úplně jinde. Ten původní zvonek taky líp nefungoval. Ale je to pro změnu kolo na rychlost, ne na kličkování po chodnících - trochu utrpení, když se někde musí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.11.2020
    Autor: Radek
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zvonek na lehokole

           

      Já na oceláči nevozím nic než vlastní hlas a na chodce nemám potřebu použít něco víc, přibrzdit mě nezabije a udělám to radši než risknout, že se začnou rozestupovat, já si to v cestovní rychlosti namířím do mezery a jeden z nich na poslední chvíli vymyslí, že půjde radši na druhou stranu. Lidi mají tendenci rychlost blížícího se lehokola dost podcenit a natočit si na kameru jak zarážím předek kola do chodce fakt nepotřebuju.
      Co by mě ale možná lákalo hlavně v létě by byla sirénka takového typu jak používají v Austrálii při závodech celokapotovaných tříkolek, signalizují s tím rychlejší pomalejším, že se na ně zezadu řítí a budou předjíždět. Je to evidentně elektrické a má to takový trilkový zvuk, rychlé cvrdlikání. Netuším, pod čím bych to na netu vyhledal a koupil. V létě jsou některé části mojí trasy z práce plné svátečních cyklistů co jedou vedle sebe, zrcátka nemají, za sebe nekoukají a i při jejich 18km/h už mají v uších dost větru, aby neslyšeli nikoho kdo na ně nekřičí vyloženě zblízka. Tohle zvukové znamení by mi připadalo takové méně agresivní než něco co zní jak klaxon z auta. Ten každého jen naštve a já nechci uvolnit cestu za cenu toho, že za sebou nechám nasrané lidi.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.11.2020
      Autor: Jirka
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

259 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024