reklama

Mám COVIDa...plné zuby!

V návaznosti na téma "Mám COVIDa", zakládám téma, na nějž mě přivedla právě zakladatelka tématu "Mám covida". Já už mám prostě Covida opravdu plné zuby, ....otevřu noviny, televizi, internet či sardinky a všude covid.... a tak bych byl rád, kdybyste se podělili nejen se zkušenostmi, jak léčíte Covida ti, co jej máte, ale především sem piště ti, kteří jste na tom stejně jako já, co děláte, abyste se z toho všudypřítomného covida nezbláznili. Prostě prevence psychodopadu tohoto fenoménu.

Kupříkladu já denně jezdím na kole do práce, vrtám se v kolech i v autech - příprava na zimu, poklízím, co je potřeba. V sobotu jsem vzal kola a jel s klukem pouštět draka. (škoda, slunilo krásně Svítíčko, ale foukalo jen nárazově, tak nám drak moc nelétal, ale stejně to bylo fajn...) Kolečkářů bylo vyjeto mraky. Kolem nás lítali volajací dva mladíci na krosových motorkách po poli. Pokud nás nechají doma, chystám se třeba vymalovat. Mám ted´ za poslední měsíc přečtenou jednu detektivku, chystám se na další - koupil jsem si jich na zimní a toto podivné období z antikvariátu hned několik. A co vy, co děláte v tomto Corona období vy? Pokud máte chut´, podělte se.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.10.2020
Autor: Martis
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Hele, ale i my nemocní se snažíme svoji psýchu posílit.
    Jsem na H-Off a měla jsem naplánovaná, jak si každý den vyjedu na dvě hoďky na kole. Tras mám v šuplíku horu.
    Jenže člověk míní a covid mění...
    Tak ti přeji, ať ti ty plány vyjdou jak sis je nalajnoval.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      Samo, do diskuze se mohou zapojit i nemocní a rekonvalescenti. Předpokládá se, že ale ti v tuto chvíli podstupují léčbu a možná trochu jiné starosti a raději se podělí v tématu Mám Covida. Ale i tak třeba mají plány, jak píšeš, o které se chtějí podělit po návratu do plné formy. Takže nikdo nikoho rozhodně nevylučuje.;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Autor: Martis
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    procházky jak s kočárkem :-), každý den "do zblbnutí" - jen obsahu kočárku je 14/12 let. Vytahnout je z domu bývá... sranda.
    Docela zabralo "jdem si udělat večeří do remízku"
    Hlavně mimo největších shluků lidí, tj do polí za sídlištěm.
    Jinak knížky, poslouchání relativně normálního rádia, občas film. Noční bojovka po okolí sídliště s baterkama "co dělají naše sovy" taky není k zahození.
    Za deště průser a trudomyslnost.
    Jsem z UH, takže to nemáme jestli, ale kdy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      jo, proč píšu "naše sovy" - vyseděly nám mezi paneláky Kalousi ušatí 3 mladé. Jarni pobyt doma jsme měli zpestřený dalekohledem namířeným na hnízdo.
      Koncem prázdnin seděli mláďata na borovici téměř pod okny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Autor: cibi
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Krásný:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Lanna
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Pařím hry, pařím hry a zase pařím hry :-) A když už mě hry nebaví tak skartuji staré dokumenty a uklízim nahromaděný bordel ve sříňkách a šuplících. Covid mně může políbit šos, až přijde je to stejně pro mně konečná, nemá cenu se tím nijak zabývat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Připomenutí auta nebylo špatné, šel jsem si vyměnit svíčky a dolejt tekutiny.

    Jinak to chce filtrovat články a zprávy co budu sledovat. Nemusím vědět úplně kde jakou ptákovini a předvádění se některých lidí co by byli rádi zajímavý.
    Je taky dobrý si vzít kolo, dát si pořádně do těla, víc než třeba kdy jindy aby se člověk pořádně unavil, dobře se najedl a pak se dobře vyspal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Jezdím na trojkolce, pouštím draky, ale velké, řiditelné na delších šňůrách, takže když na chviličku přestane foukat, vydrží často nahoře do dalšího závanu. A do třetice jsem si udělal luk, docela se povedl, tak se snažím naučit se trochu střílet. Ještě mám rozdělaných několik šlapohybů, ale protože raději jezdím, než stavím, na ně už čas nějak nezbývá

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: drak
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Taky mám Covida plné zuby. Ale co mohu dělat? Prostě je tady, přišel nezván a jen tak neodejde. Virus je mrcha hloupá, nepřesvědčíš ho.
    Čtu, hodně chodím, dobře spím, pracuju, a normálně dělám, to co vždy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: Lanna
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Covida nemám, nejsem shánčlivej, abych si pořídil, kde jakou blbost, nebo novinku. Taky nesbírám kdejakej šmejd, když se někde válí.. i když.. včera jsem sebral před barákem na asfaltu obrovskej trs nádhernejch banánů.. a koupil si origo zástěrky na starý kola. To je lepší, než nějakej Covid.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      Tak jen doufej, že nebude platit staré známé "Odříkaného chleba největší krajíc..."

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Na Slovensku po testování v nejhorších oblastech promořenost 5%. Tak snad všichni to mít nebudem. Taky nepotřebuji vyzkouset všechny nemoci sveta. Úplně mi stačí ty, co už mám. Takže hlavně Slunce v duši!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Martis
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Tohle jako fakt schválili ?!?
    https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/nova...

    Jakože venčit psat jen 100m od domu a bez psa vůbec nikam?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      A týká se to taky Babišova psa Gigi a jejich Elly?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Zas na druhou stranu kočky z toho budou mít radost. Konečně, z moci ouřední, nesmí být venčeny a mohou volně pobíhat.
        Teď ještě zjistit, jak jsou na tom leguáni a chameleoni.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Tak to my s rybičkama jsme docela v p...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2020
          Autor: evcas
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      To se dalo celkem čekat, jak jinak přimět lidi aby pár dní nechodili večer chlastat a pařit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Takže chlastačka přes celou noc je v pořádku, jen nesmíš chtít o půlnoci domů...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Musíš chlastat v práci. Cesty do a z práce jsou dovolený.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          To mi připomnělo nařízení, že v národních parcích nesmíš nocovat. Když si postavíš stan přes den a vychrápeš se v něm, tak je to v cajku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2020
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            Jojo, ochcat se dá fšecko, v tom jsme mistři :o)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.10.2020
            Autor: PepikW
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Jo, teď už musí jedině chlastat až do rána.

        Ale dovoluji si upozornit, že jsme ve špatném tématu a navrhnout přesun komentářů k opatřením do některého ze dvou covidových vláken.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Jedna moje kamarádka kdysi na party prohlásila: Manžel mi přikázal, že mám dorazit domů za světla. Jak tak koukám, všude tma, musíte se mou vydržet až do rozednění.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2020
          Autor: Lanna
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        No hlavně to vyznívá tak, že uplně vypadla jakákoliv možnost pohybu v přírodě nebo sportu. Hlavně, že se kokoti hádaj, které výrobky na trzích jo a co ne... :-/

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Proč by něco vypadávalo? Vše je jak bylo jen k tomu přibyl návrat domů do 21 hodin.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            A teď mi prosímtě zkus nějak lidsky vysvětlit, na čem staví teze, že se jakékoli viry šíří víc v nočních hodinách.
            Protože dokud dokud šly opatření ve smyslu "neshlukujte se", dávalo mi to smysl.
            Povinnost sedět po devátý večer doma mi připadá jako obyčejná šikana...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2020
            Autor: Sodoma
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              V noci nesmíš vycházet proto, aby si Prýnule mohl s Faltýnkem v klidu dohadovat kšefty a neopakovala se trapná situace s Kapitulou. Kde má jeden Bureš furt ty ministry brát?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2020
              Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            Nečetl jsem ještě oficiální verzi (na vládním webu ještě nevisí), ale z novinářských slintů mám dojem, že je omezený i pohyb přes den jen na to nejnutnější. A tím procházky a sport nejsou.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.10.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              Prymula se lidem pěkně pomstil za ten pomníček na Vyšehradě

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.10.2020
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              Po 14 dnech karantény je pro mě teda výpad do přírody naprosto nezbytný. Ale plánuji si to až na neděli. Teď tomu nepřeje počasí.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 27.10.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                     

                S covidem bych tě děvče nechtěl potkat! Takže se vyhni centru o kilák.
                Pak bych ti měl poděkovat za dobrou zábavu při čtení všech těch blábolů co tady nasmrkáváš každý den.
                Docela se nad tím bavím a říkám si ta baba je co další měsíc zábavnější. Pro ty kteří nechápou tak si vyselektujte jen její "příspěvky" a zjistíte, že ona se ráda poslouchá a čte /vopravuje ty svý blitky co skoro každý/, chce aby se jí jen pokyvovalo a div že né klanělo k zemi.
                Jindřich to vidí, ostatní nenebo nechápou. Prostě holčičko tenhle váš-tvůj /nevím kua! /vykačka vyjde pro magora líp/ deníček je plnej a nečtivej jak bible. howg

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.10.2020
                Autor: pepazdepaa
                Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Tak já už asi půl roku nebyl nikde krom kanceláře a Lidlu kde bych se potkal s lidma, a teď mi zatrhli i vycházky se psem do lesoparku...
        To mám asi za odměnu, co?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Sodoma
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Postav si v lesoparku stan a kilák v průměru je s hafanem tvůj.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.10.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Dneska mi kluk poslal na mejl tohle:

    https://youtu.be/BRsQaQaNHeo

    Přidám to sem, protože dobrej for je taky skvělý antistres. Smích přeci léčí! A pozor! Narozdíl od zpěvu ještě nebyl stále zakázán!...že, Kokoška?!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.10.2020
    Autor: Martis
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      Asi dlouhý dráty, to už tu jinde bylo někdy minulý týden ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2020
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Sorry, nevsiml jsem si, ale ono se to neztratí.;-) I když se říká, že opakovaný vtip není vtipem, tak snad to nikoho neurazí, co?;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2020
        Autor: Martis
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Ale jo, tohle se asi ještě dost dlouho neokouká :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.10.2020
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            :-)))
            Já to ještě třeba neviděl. :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 27.10.2020
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Musim přiznat, že nás Covid zas tak moc neomezil (zatím), takže fungujeme skoro jako mimo Corona období. Jediný, že nejezdíme o víkendech rekonstruovat domeček v Jizerkách - to aby jsme "nenakazili" babi. O to víc máme času na výlety.

    No a já jsem si do jarní "karantény" pořídil RC vrtulníček a naučil se ho ovládat. Už mám nalítáno určitě přes 150 hodin :o).
    Teď na podzim, tedy zase s "karanténou", začínám uvažovat o nějakým letadle. To už tedy asi nebude prcek do batůžku ale po těch letech mě to prostě docela chytlo ...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2020
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

           

      Ten vrtulníček bude asi přece jenom něco většího, než co mám z Lidlu, ještě před dronovým boomem, 42 gramů váží. Ten 150 hodin nepřežije, na jedno nabití 10 minut, ale skoro zadarmo a fakt lítá - teda lítal, chce to zas vyzkoušet. Že by mě to chytlo, to zde nehrozí.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.10.2020
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

             

        Takovýho koaxiálního jsem měl taky, ten lítal skoro sám :o)
        Tenhle je jen malinko větší, po úpravách má 90g.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.10.2020
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          To má 9 deka??

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2020
          Autor: mira.l
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            Jo. Průměr rotoru 280mm.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.10.2020
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              To je snad z pavučiny, ne??
              :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.10.2020
              Autor: mira.l
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

               

          Tak ten tvůj už je fakt opravdovej, ne jenom jako, aby to šlo lehce.
          Ale tohle mi vrtá mi hlavou, že má tak velký rozsah otáček a musí se regulovat fakt jemně.
          Asi to bude proto, aby se vznesl i ve větší nadmořské výšce, kde je řidší vzduch a tak se musí zvýšit otáčky. Nepíšou, v jaké nejvíc.
          To znamená, že kdybych zkusil, co to udělá, tak může zmizet na kilometry vysoko (jenom teoreticky, protože ztratí signál a spadne, ještě k tomu někde daleko, odfouknutý větrem). Venku se dá jen výjimečně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.10.2020
          Autor: Radek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                 

            Maximální otáčky rotoru budou okolo 3,5 tisíce/minutu. Tah se ale řídí současně i změnou úhlu náběhu listů (kolektivní řízení). Klonění a klopení pak cyklikou.
            Tah jsem měřil, maximální je skoro dvojnásobek hmotnosti (1,7N), létám ale jen tak na "půl plynu". Vystoupal by zhruba do kilometru (to se ještě řídnutí vzduchu vůbec neprojeví), než by došla baterka, ale takových 50m je maximum abych ho vůbec viděl a rozeznal polohu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.10.2020
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              Jak to, že se řídnutí vzduchu neprojeví někde vůbec?
              Čím výš, tím nižší tlak = řidší vzduch, docela plynule.
              U toho prcka listy nenaklápím, tak jak jinak vysvětlit, že při určitých otáčkách se zvedne do nějaké výšky a dost, že nestoupá pořád víc, i když mu dodávám energii? Když chci výš, musím jedině přidat.
              Schválně změřím ten piditah, jestli se ještě podaří nabít :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.10.2020
              Autor: Radek
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                     

                Pokud má výkon, měl by stoupat trvale. Já abych po vzletu zavisel, musím malinko ubrat. Že by se řídnutí projevilo na metru, nebo dvou, nevěřim. Nějaké citlivé barometry to ale změřej, neni v tom vrtulníčku automatický udržování výšky? Některý to maj.

                Jo, ještě jsem si tvůj příspěvek jednou přečetl a pokud je ta výška tak do půl metru nad zemí, pak je to způsobený přízemním efektem. Ten se projevuje asi do výšky jednoho, až dvou průměrů rotoru. Nízko nad zemí nemá vzduch kam proudit než do stran a vrtulník se pohybuje jako na vzduchovém polštáři. Taky se z něj snaží neustále sklouznout a je tedy hodně nestabilní ve visu - plave. Výš potřebuje víc energie, polštář je pryč, ale zase visí stabilně.
                Tohle kopmlikuje hlavně přistání - i skutečným helikoptérám.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.10.2020
                Autor: PepikW
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                   

              Nabít nešel. Článek se vybil, až ho odpojila jeho vnitřní ochrana a nafouknul se.
              Čekal jsem, že ve vypnutém stavu je článek připojený jen k nabíjecímu konektoru a spotřeba není žádná. Omyl, to by pak vydržel moc dlouho. Mezi konektorem a článkem je zbytečná elektronika, která stále něco žere a když zdechlý článek nedává nic, tak na něj už nikdy žádné napětí z nabíječky nepustí.
              Tak jsem ochranu článku nahodil cizím napětím a hle, chytlo se to a nabíjelo jakoby nic (ale radši ve dřezu).

              Měření tahu - jedna záhada. Postavil jsem na váhu stojan od lampy, necelý metr, nahoru připevnil vrtulník a váhu vynuloval. Po roztočení by měla ukázat zápornou odchylku o velikosti aspoň hmotnosti toho vrtulníku, když ne víc.
              To se nestalo - ani na maximum plynu, pořád pár gramů chybělo (přitom vrtulník sám se vznese už na půl plynu). Větší odchylka byla až po sundání vrtulníku (a správná). To bych nějak potřeboval vysvětlit :-)

              Tak jsem radši zkusil věšet zátěž, co ještě unese a je to kolem 8 gramů, ale s vybíjením baterie to jde rychle dolů.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.10.2020
              Autor: Radek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                     

                Já ho přilepil páskou na plechovku barvy, postavil na váhu, vynuloval a měřil, normálně šla do mínusu až na těch 170g, ale to už šlo z baterky 6A a otáčky se začaly snižovat (listy v maximálním úhlu náběhu už měly velký odpor).

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.10.2020
                Autor: PepikW
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

                       

                  Už mi došlo, v čem byla ta chyba měření. Najednou po cestě do práce...
                  Chtěl jsem ho připevnit co nejvýš, abych omezil foukání do země, to jo. Ale nebylo to dost vysoko, takže si nezanedbatelně foukal zpátky přímo na tu váhu, která má nějakou plochu. Přitlačilo to takhle 10 gramů do plusu.
                  Nad všechno měření je radši zkusit, kolik opravdu unese.
                  Když už je zas po nějakém roce zprovozněný, tak jsem ještě upravil ovladač - vypreparoval ven pružinku plynu, aby se nemusel pořád tak držet.
                  Tím se otevřely nové možnosti zábavy :-)
                  (Zároveň ale bylo potřeba odstranit mrtvý chod páčky, co byl tou pružinou trochu kompenzovaný a ještě přidat tření, jinak by to bylo takhle nepoužitelné úplně).

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 29.10.2020
                  Autor: Radek
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Jo prevence - to si takhle před spaním otevřu zmrzlinu a nepřestanu, dokud není půlka litrové vaničky pryč.
    Potom ráno, ten pocit v krku, že na mě "něco leze", mám hned na co svést a jsem v klidu :-)

    (Aby něco zbylo na příště, to se ale musím přemáhat.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2020
    Autor: Radek
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Taky me stve,ze je vsude covid kazdy den rekord.jsem doma HO a po 14 dnech jsem byla vcera v praci a prijela jsem uplne vyrizena.sice poloprazdny barak,ale i tak jsem se sotva stihla napit.snazim se kazdy den jezdit na kole alespoň do pekarny pres pole a les.uz delsi dobu pada listí z orechu a tak je o pohyb postarano.asi je nejlepsi se tem vsem zpravam uplne nepodavat a snazit se dělat vsechno,jako před covidem.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.10.2020
    Autor: HMS
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Mám COVIDa...plné zuby!

         

    Kašli na covid a jeď do lesa. Rostou :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.11.2020
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

356 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024