reklama

Predny presmik.

Zdravim.

Mam starsi cestny ram Roozo. Ram nema navarok na presmik. Medzi ramom a pneu mam v mieste uchitu objimky presmikovaca 2mm medzeru. Potrebujem variantu presmiku s dolnou objimkou. Zial taky na cestak neni. Nasiel som na MTB ale ma doporucene ze max 48z pilu. Ja mam 50z a 39z. Sadu mam Claris.Plaste mam 25-622. Pri 23 by to nebolo problem. lenze ja tam chcem 25. Mozem pouzit ten MTB presmik a zvladne aj tu 50z pilu? Skusil som vsetky varianti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.10.2020
Autor: mardzo
  • Re: Predny presmik.

         

    ....foto

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2020
    Autor: mardzo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 14.10.2020
  • Re: Predny presmik.

         

    Dneska vám zavřeli školu, co?

    - Ježiši Kriste. Samice s tvrdým y.
    - Tak tam zkus napsat měkký, to je ještě blbější. Samíc. Pět samíc.
    - Tak si řeknu alespoň vyjmenovaný slova po m. Myslivec myslí, že mlynář mydlí myš mejdlem. Hlemýžď se smýká po mýtině, odemykati zamykati. Máš tam někde presmik? Nebo uchit?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2020
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Predny presmik.

           

      Když tak čtu tvoji reakci, tak si dovolím napsat svoji zkušenost - až na výjimky, v nouzovém režimu, lze použít skoro každý přesmykač s tím, že se při jeho použití musí člověk soustředit tak, aby změna převodu proběhla bez problémů.
      Si moc dobře pamatuju, a díky tomu mám dodnes všechny ty systémy tak trochu u prdele, že na totalitním Favoritu, který neměl žádné indexy, jsem dokázal přeřadit stejně rychle, jako s indexem.
      Nefungovalo to na první pokus, samozřejmě, byla to otázka cviku, zvyku.
      Chápu, že v dnešní době to není směr, kterým by se chtěl tazatel ubírat, ale pořád lepší, než lekce z jazyka českého. Dyť tazatel je evidentně bratr Slovák a tímto ho zdravím.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.10.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Predny presmik.

             

        Re: "Predny presmik. ...na totalitním Favoritu, který neměl žádné indexy, jsem dokázal přeřadit stejně rychle, jako s indexem ... Nefungovalo to na první pokus, samozřejmě, byla to otázka cviku, zvyku."

        Já Ti nevím, proč by změnit převod přesmykačem bez indexů nemělo jít na první pokus. Obzvláště na Favoritu, který má jen dvě krajní polohy. Jo, u měniče převodů je to maličko jiné.

        Re: "Dyť tazatel je evidentně bratr Slovák..."
        A -? Na Slovensku se píše "uchit" a "presmik"? Mě tyhle hrubice tahají za oči, točí se mi z toho hlava, houpe se mi z toho žaludek, křupe mi z toho v kříži a slyším mňoukat kočku, ačkoli ta pokojně spí na peřině. Ať to psal Slovák, Tatar, nebo Irokéz. Proč mě negramoti zbytečně mučí?

        Když on do mě uchitem, já do něj lekcí z jazyka českého. Vždyť ten fiktivní rozhovor je z filmové komedie, neber to tak vážně. Třeba mi to přišlo vtipné...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.10.2020
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Predny presmik.

               

          ....ač je to v dnešní době neuvěřitelné, žijí v pohodě a bez problémů i lidé neovládající spisovný jazyk. To ale není důvod jej na to upozorňovat- reakce nezodpovídá otázku a tazatel se dozvěděl pouze to co mu je jasné,nic víc ani po tvé druhé reakci.Jestli tě něco mučí, je to zase tvá věc- tak jako tvá "vtipnost"- příště reaguj "k věci".. ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2020
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Predny presmik.

                 

            S tím bych až tak nesouhlasil. Nic moc, koukat se tu denně na prznění češtiny. Bohatě stačí to, co občas ujede. Když ale někdo pravidla vyloženě ignoruje, je to humus. Dopadneme pak tady jak v nějakém "bravíčku".
            BF není žádný akademický spolek, ale na tohle vcelku dbají a nikdo s tím nemá vcelku problém.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.10.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Predny presmik.

                   

              Existuje i možnost, že pisatel Mardzo má úplně jiný rodný jazyk, nemusí být každý přímo ignorant...

              Přecijen když už mě okolnosti občas nutí napsat dotaz v angličtině, asi by mě nenadchlo, kdyby se diskuze nedostala dál než ke gramatické stránce...

              I když jako jsou tací... můj pokus dostat do Linux kernelu vlastní patch řešící detekci chybné parity u jednoho USB sériovkového převodníku byl asi 5x odmítnut pro formální nedostatky (odsazení, tabulátory, prázdné řádky, formátování popisu, podpis v hlavičce), vlastní funkce byla diskutována až poté... :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.10.2020
              Autor: Jrr
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Predny presmik.

                     

                Má jiný jazyk, slovenštinu, ale i tam platí pravidla, která naprosto ignoruje. Myslím, že i "počitačová" slovenština se dá psát podle pravidel.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 15.10.2020
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Predny presmik.

                       

                  Nechci nikoho omlouvat ani polemizovat o pravopisu- to. že píše slovensky ještě neznamená, že není přistěhovalec jazyk ovládající v základu. Spíš bych se soustředil na problém(i když pravopis se má dodržovat, není třeba pisatele kritizovat). U jiných, o nichž víme více a jsme s jejich stavem srozuměni, nám to až tak nevadí... ;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 15.10.2020
                  Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Predny presmik.

           

      Na vojně jsme měli kolegu, co psal plukovní rozkazy. Čímsi nás namích, tak jsme mu přeházeli pár kláves na psacím strojku. Třeba je to podobnej případ.:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2020
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Predny presmik.

           

      Jojo, také mne chyby v češtině iritují, ale tazatel je evidentně Slovák a my, neznaje jejich gramatiku, bychom se mohli zdržet zbytečných invektiv.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2020
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Predny presmik.

             

        Ta tvrdá y tam v těchto slovech mají stejně jako my (prešmykovač, uchytenie, varianty)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Predny presmik.

         

    pokud si dobře pamatuji, tak horský přesmykač má jiný "krok" nebo "převod"
    Myslím tím délku chodu vodítka k dané délce pohybu lanka. Tipuji, že máš silniční dualy, tak aby jsi to rozchodil.
    Daný problém zde řešila bara2, oslov ji přez zprávu pokud něco k tomuto tematu nenapíše sama.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Predny presmik.

         

    MTB smyk 50z v poho (mtb řazení). Odzkoušeno 52/42/32, 52/38/28. ALE né každej smyk se dá použít, jen se to musí udělat pokus/omyl - délka vodítka, úhel sedlovky...
    Jaký je průměr ůchycení? Třeba by šel použít tenhle smyk
    https://www.kupkolo.cz/presmykac-shimano...
    a není třeba řešit komp. silnice/mtb

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2020
    Autor: iiki
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Predny presmik.

           

      Ten má objímku dost nahoře, tipoval bych, že spíš nepůjde.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2020
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Predny presmik.

             

        Tourney řada je levněnka, bohužel na fotce není rozpoznatelná síla objímky (základní řady Sh. maj objímky z plechu +- 2.5 mm), ideální kdyby to mohl někdo přeměřit.
        Nejlíp by bylo smyk stejné řady jako řazení, použít Al objímku s návarkem (ta ale bude silnější, nebude tak vysoko, třeba se to vejde).
        Na dálku se to ovšem těžko odhaduje.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2020
        Autor: iiki
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Predny presmik.

           

      Hlavně trekový/horský smyky co sou na 48z sou na trojplacky, takže to že on má dvojplacku + větší řetězová linka na MTB může znamenat, že to na silničce bude úplně mimo, navíc MTB smyky sou na tlustší trubky, takže i když tam něco s objímkou níž, ta to nemusí stačit. Low clamp siniční přesmykač sem v rychlosti nenašel.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2020
      Autor: xtonda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Predny presmik.

         

    Tak jestli je to starší závodní rám, tak je prostě možný, že je to dělaný na 23mm max.

    Můžeš to překopat na 1xN, dát menší kola.

    Z tý fotky není poznat kolik místa chybí a o kolik níž tu objímku potřebuješ dostat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

269 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024