reklama

Stojánek pro Azub Ibex ?

Tak bohužel jeden z posledních zcela původních dílů na lehokole to ve středu zabalil. Na stojánku se ulomil kus dílu, o který se opírá vyklopená nožička. Vypadá to neopravitelně, takže otázka, jaký stojánek koupit?

Tenhle nejlevnější z Kupkolo vypadá přesně jako to, co tam bylo od Azubu
https://www.kupkolo.cz/stojanek-kola-force-raf...
Otázkou je, zda neexistuje lepší volba?

Stojánek fungoval spolehlivě, ale pravidelně otravoval drnčivým zvukem při jízdě, což jsem se snažil různě vylepšovat, většinou jen s dočasným účinkem... :-/

Diskuze o tom, že stojánek nepotřebuju, jsou zbytečné, za ty tři dny jsem už poznal, jak moc potřebuju! Zatímco u MTB bez stojánku přežít umím, tak lehokolo na zem pokládat nechci, protože spodní řidítka... už jen vyvést lehokolo před vchod a zamknout dveře jde blbě, protože nic šikovného k bezpečnému opření Ibexu po ruce není... :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.09.2020
Autor: Jrr
  • Re: Stojánek pro Azub Ibex ?

         

    To může být problém na několik dýmek, i když ten z toho linku vypadá slušně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2020
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro Azub Ibex ?

         

    Němečtí soudruzi užívají tentýž, asi´s měl nepodarok

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2020
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stojánek pro Azub Ibex ?

         

    Kdyby třeba někdo řešil stejný problém, tak několik postřehů...

    Ten stojánek za stovku z odkazu je ten stejný, který na Ibex v 2009 montoval Azub, ale je tu několik jenže!
    1) Dosedací plocha je příliš dlouhá, takže je potřeba cca 5 mm uříznout, jinak se opírá o hranu vidlice. Chvíli trvalo, než mi došlo, proč nový stojánek nepasuje...
    2) Vysouvací nožička je příliš krátká, při maximálním vysunutí by lehokolo bylo hodně nakloněné. Nezbylo než použít trubičku ze starého stojánku.
    3) Azubí trubička má menší průměr než originální nožička, takže bylo nutné použít i původní štelovací šroubek, protože originální byl krátký.
    4) Botičku na nožičce jsem musel oželet, ta původní se ztratila už před lety a z originální nožičky nejde sundat, i kdyby šla na užší tyčce by stejně nedržela.
    5) Stojánek při jízdě drží v jiné poloze, ale to bude nejspíš tím, že na starém již byly dorazy a všechno ostatní omleté...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.09.2020
    Autor: Jrr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stojánek pro Azub Ibex ?

           

      Botičku mám na trubičce jištěnu šroubkem. Stojánek mám namontovaný "vyosený".
      Ta azubí trubička nejde do toho stojánku zalít epoxidem nebo jinou zalívací hmotou na vypasování s jistícím čepem?
      Je to teda hodně DODO.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2020
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

404 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024