reklama

Solární dobijení 2

tak měnič 36/12 voltu max 3A už mi běhá, tentokrát jsem ale zvolil jiný pracovní postup, nejdřív pájet a teprve poté otevřít první pivko.

otáčky PC ventilátoru jsem srazil přez několik diod , ale asi se stavím u známého v elektroopravně aby mi poradil jaký koupit integráč s ubytkem cca 5 voltu, přez ty diody v serii jak je jich už opravdu víc je to takové zbytečně prasácké i když výsledek bude stejný.

počítám, že v uterý by mohl dorazit ten solární panel tak snad ho stihnu do středy ráno zprovoznit.

příští týden jsem něco pracovně slíbil známé v Liberci, ale páč to vypadá, že do pátku by mohlo být slušný počasí a já ještě vubec nevyzkoušel ten nafukovací windsurfing, cestou do LIberce jsem oběvil vcelku se zdající fajn kemp,http://www.duocamp.cz/

tak bych se v něm rád od středy do pátku seknul a makal až přez podle předpovědi trochu deštivý víkend.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.09.2020
  • Re: Solární dobijení 2

         

    nový pracovní postup :-)

    to žeru

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Solární dobijení 2

           

      bez toho pivka je to kutilství ale opravdu problém, čistá hlava ti říká---vyser se na ty hovadiny jdi do práce jako každý jiný normální člověk, tam vydělej nějakou korunu a za tu korunu si kup něco co funguje :))

      no jo no, ale když jsi domácí kutil, tak jsi hold ztracený případ :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2020
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Solární dobijení 2

             

        pufff,
        tak tohle mě opustilo někdy před padesátkou.
        Pochopil jsem, že fakt něco kutit a plichtit sám, na koleně, když to neumím, je těžký omyl a vždycky to vyjde dráž.

        To je naše generace, prostě za Husáka nic nebylo, museli jsme si poradit, a poradili jsme si.
        Pak ještě zhruba 20 let jsem jel setrvačností na téma "proč kupovat předražené" když si to umím udělat sám.

        Věřím, že je spousta mužů, možná většina, co si to sami dokáží vyrobit za zlomek nákladů. Já k nim nepatřím. Vždycky to dopadne blbě a stojí víc.

        V poslední době ale začínám podléhat úchylce z druhé strany. Chci jen to nejlepší na trhu. Ne nejdražší, ale nejlepší.

        To je taky omyl, nic takového nepotřebuje nikdo, stačí být o úroveň níž, a ušetříš velký prachy.

        Asi to chce nějakou moudrou rovnováhu.
        Jenže, tohle zase spoustu mužů, možná většinu, netrápí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Solární dobijení 2

               

          Kutil to dělá z nadšení a uspokojení, že to dokázal sám. Peníze v tom nehrají žádnou roli.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Solární dobijení 2

                 

            kutilství je určitě o té radosti z nějaké tvořivé práce, posledních několik let se ale už né jako pánský krejčí živím jako hodinový manžel, neskutečně mě ta ruznorodá práce baví, jen mi to sebralo muj puvodní koníček letecké modelářství--dnes už se z práce vracím domu uspokojen, že jsem něco manuálně vytvořil, opravil. ale taky mi tato profese otevřela oči co má opravdu smysl kutit a nějak poslepovávat a co už ne bo zákazník musí muj čas na té práci zaplatit a tudíš cena musí odpovídat výslednému efektu, s něčim se patlat a hrabat smysl opravdu nemá---jako že se to finančně nevyplatí, když ta věc jde koupit v prodejně funkční a hotová, ale vždy to pouze koupí vyřešit nejde.

            já třeba kuli tomu svému brnkání na kytaru řešil zvukově a konkrétními efekty nestandartní zesilovač relativně malých rozměru---nekoupitelné.

            jediné řešení bylo koupit akustické kombo, které mnou požadovaný zesilovač mělo, ale nevyhovoval mi zvuk použitých reproduktoru , tak nezbylo než i když novou věc, stejně si ji překopat podle svých potřeb

            pak jsem chtěl koupit steel kytaru, cena by problém nebyla, jenže i ta nejmenší byla pořád velikostně veliká, no tak jsem si ji vyrobil sám.

            nefunguje to uplně tak, že když mám peníze, tak si koupím to co chci---koupíš si jen to, co někdo vyrábí, když to nikdo nevyrábí, bud máš smolíka, nebo když to zvládneš, tak si to vyrobíš, pak už má ale i smysl nekoukat na to, kolik hodin ta samovýroba zabrala---hold jsi v tom čase nečuměl na televizi ale něco kutil v dílně.

            https://www.houdek.cz/kytary/komba-zesilovace...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.09.2020
            Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Solární dobijení 2

                   

              tak dnes ráno dorazil ten 100W solární panel, tak jsem ho hned bleskurychle před odjezdem do práce zapojil --bohužel to byla akce hodně na rychlo --jednou nohou jsem potřeboval zkusit panel, druhou nohou jsem potřeboval být už v práci tak jsem to trochu podělal tím, že jsem nejdřív zapojil panel do solárního měniče, ale nepřipojeného na dobijecí baterie---chvilku na mě blikali jak zběsilý ty diody toho solárního měniče a než mi došlo že je něco špatně, když ten měnič není připojený na dobijitelnou baterii 12V která automaticky srazí nabijecí napětí tak ten solární měnič odešel díky vysokému napětí z toho soláru, když to napětí nesrazila dobijitelná autobaterie , no jo, no, alespon zase nějaké další školné a v podstatě jde o prd, v reálu bude odběr stejně větší, než bude umět dodat ten ted jeden solár.

              nic méně od nějakých 10h dopoledne do 16H odpoledne wattmetr ukazoval dobití z toho jednoho soláru do 12v autobaterie cca 23Ah s maximální špičkou něco přez 4A to je hodně dobrý, na střechu toho Vivara by se mi vešlo těch soláru v poho 6, ale si myslím, že 4 mi v poho vystačím abych si v létě mohl každý den dobít cca 20Ah na 36 voltech do kolobrndy a ještě něco zbylo pro napájení té autoledničky.

              na naklápění těch panelu na slunce peču, to si fakt raději jednou v týdnu zaplatím v kempu
              přípojku 220V než bejt v kempech za solární pojízdnou elektrárnu .

              jedno je jistý, fakt to funguje.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.09.2020
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Solární dobijení 2

                     

                Tieto rychlovky (zvedavosť) - veď to ešte rýchlo skúsim urobiť, dokončiť, vyskúšať sa mi tiež vždy vypomstia nejakou takouto chybou.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.09.2020
                Autor: palot
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Solární dobijení 2

                       

                  Alespon me to donuti koupit i kdyz rozhodne drazsi. Ale lepsi uzivatelsky nastavitelnou solarni jednotku. Idealne uz rovnou s nejakym displeem kde by se zobrazoval momentalni vykon a idealne i kolik jsem dobil. Za to bych jeste pro jitotu ale dal nastavitelnou regulaci nabijeni kterou pouzivam pro uskladnovaci nabijeni cyklobaterii kde si nastavim pri kolika voltech se nabijeni ukonci. Abych mel radeji dvojitou ochranu pro dobijeni tech 9 autobaterii.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 09.09.2020
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Solární dobijení 2

                         

                    Tak jsem objednal tady tenhttps://www.levnytyden.cz/spd/127297/Ovladac...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.09.2020
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Solární dobijení 2

                           

                      tak dnes dorazili další tři kousky solarních panelu, letos už to nevyužiju, ale než začne sněžit, asi stihnu na tu střechu napchat at mám připraveno na jaro.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 30.09.2020
                      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Solární dobijení 2

                             

                        dnes odpoledne jsem jen koumal kudy prolezu střechou do auta, ze solaru na střešní zběrnici to bude s kabelem v poho, ale za tou zběrnicí by už mohlo být ve špičkách nějakých 16A a to už nejde řešit přez nějakou dvoulinkovou tkaničku k lampičce na nočním stolku, ale zdá se že to pujde aniž bych musel zásadně nějak demontovat tapecirung, do toho se mi faklt nechce bo modernější auta to mají vymy\šlený tak, že když zácvaky zacvakneš, při demontáži ty zácvaky prasknou a musíš
                        koupit nový , ale zdá se, že to opravdu pujde bez demontáže tapecirunku, že jen dirou ze střechy prolezu dolu do auta škvírou když vyndám těsnění šoupaček dveří, zatím ale nespěchám, do jara času dost, takže když to bude hotový až zítra, tak to v poho stačí :))

                        ty dva severní soláry--při parkování -- bych chtěl zkusit udělat naklápěcí, ideálně přez nábytkové skřínkové plynáky, uvidím ale jak to bude vycházet vuči střešnim příčným uchytum.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.10.2020
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Solární dobijení 2

                               

                          tak dnes odpoledne jsem se do toho pustil, díky bohu šel kabel ze střechy opravdu protáhnout do auta aniž bych musel sundavat tapecírunk.
                          ze soláru pujdu do střešní zběrnice přez trochu tlustší dvoulinku, konektory jsem použil XT 60, ze zběrnice jdu do solárního měniče reprokabelem o pruřezu drátu cca 3mm, to by mohlo stačit.

                          zítra mám více moně volno, tak snad zvládnu napchat ty soláry na střechu.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 01.10.2020
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Solární dobijení 2

                                 

                            tak ještě natahat kabely a šup s tim na střechu

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 02.10.2020
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Solární dobijení 2

               

          Tohle
          https://udrzitelnyzivot.cz/miniaturni-vetrna...
          jsi ty, průkopník slepých uliček, už vyzkoušel?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.10.2020
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Solární dobijení 2

                 

            to si zprovozni Ty, já si určitě tak nějak vystačím s těmi soláry, :))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.10.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Solární dobijení 2

                   

              tak kabeláž natažená, ted mi schnou přisilikonované lišty, tak snad zítra to pujde na střechu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 02.10.2020
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Solární dobijení 2

                     

                elektro lišty přilepené silikonem už zdá se drží, tak jsem prostrkal kabeláž a také tu už finální konstrukci zvážil, necelých 40kg, to docela jde---jako že ve dvou na tu střechu nandat a případně sundat.ted se jen modlím, že jsem tak nějak odhadl délku kabeláže a až to na tu střechu nasadíme tak nezjistím, že abych to zapojil do konektoru na střeše auta tak mi chybí 1 centimetr:))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 03.10.2020
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Solární dobijení 2

                       

                  A co když přijdou kroupy?

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 05.10.2020
                  Autor: Brahma
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Solární dobijení 2

                         

                    prej by to měli ty soláry ustát, kdyby ne, budu hodně rád, že nebudu mít pomlácený auto, ale jen soláry, bo to bude levnější.

                    zrovna včera jsem řešil na jinem foru, že cca posledních pět let mám pocit, že lidi jen řešej, proč by něco měl být problém---tam se zase řešilo, že solary na střeše auta bude problém při technické kontrole , no a i kdyby, podstatně složitější je z auta kuli technický vynosit třeba X pytlu cementu, než sundat ze střechy solární panely držící na 6 ti šroubech, no jo no, pomalu ale už chápu proč lidi za války udávali sousedy a proč to rčení--já kozu nepotřebuju, já si vystačím s tím, že sousedovi chcípne.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 05.10.2020
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                    • Re: Solární dobijení 2

                           

                      Já se jen ptal na kroupy. Já ti to nezávidím.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 05.10.2020
                      Autor: Brahma
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                      • Re: Solární dobijení 2

                             

                        ale závidíš, proto jsi přišel s těma kroupama, kdyby jsi nezáviděl, vubec si nebudeš lámat hlavu s tím co bude až když by mohli bejt kroupy, to bych se taky mohl bát, že mi kroupy rozbijou střechu na baráku---čehož se po pravdě bojim víc a docela hodně bo tašky máme starý, ale než nová střecha bych nejdřív potřeboval trošku předělat propozičně barák a teprve poté nová střecha.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 05.10.2020
                        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                        • Re: Solární dobijení 2

                               

                          chce se to smířit s tím, že člověk je opravdu v principu závistivý, i když si tu závist umí v hlavě tak nějak přešoupnout do šuplíčku--já to nepotřebuji, případně ideálně---je to totální blbost, bo když má člověk jenom na rohlíky, logicky ho musí srát, že jiný má k těm rohlíkum i na řízek---viz Jindra, který tady dostane v každym příspěvku palce dolu i kdyby sem dal jen fotku vnoučete.

                          to je podle mého špatně a takto by to fungovat nemělo.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.10.2020
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                        • Re: Solární dobijení 2

                               

                          Von ti to Brahma fakt nezávidí, von je takovej. Všechno vidí černě. Řek bych, že si i dává na noc na prsa hlínu, aby si zvyknul.
                          PS voni ty soláry nějakou odolnost proti kroupám mít musej (třeba je to někde ve specifikacích) nevšim jsem si, že by sklízeli před kroupama solární elektrárny co jsou místo polí, nebo maj lidi na střechách.

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.10.2020
                          Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Solární dobijení 2

                                 

                            Když už jsi nevychovaný pitomec, tak to alespoň nedávej tak okatě najevo.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.10.2020
                            Autor: Brahma
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                            • Re: Solární dobijení 2

                                   

                              To jsou lidi, jeden se jich zastane, že nejsou závistivci, jen rozený pesimisti a ještě dostane vynadáno.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 06.10.2020
                              Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Solární dobijení 2

                               

                          Já si už nepamatuji, jaký jsi kupoval panel, jestli je to ten, co je běžně venku v elektrárnách. Proto jsem se zeptal na odolnost. Jen mne to zajímalo. Jinak opravdu nevím, co bych ti měl závidět, ten panel na střeše? A proč? Nemám mobilhouse a nechci ho. Tak k čemu by mi byl panel?

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 06.10.2020
                          Autor: Brahma
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                          • Re: Solární dobijení 2

                                 

                            no a to je právě ono--mobilhouse tě nezajímá, soláry--nějaký technický info okolo těch panelu tě taky nezajímá, ale jestli to nerozbijou kroupy, s tím si hlavu lámeš.

                            no mohu Ti poradit jedno--tak si jeden solár panel kup, sleduj předpověd počasí a kdyby měli někde padat kroupy, tak to tam zajed vyzkoušet.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 06.10.2020
                            Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
                            • Re: Solární dobijení 2

                                   

                              No a ty si kup v lékárně histeps a trochu se zklidni. Otázkou ti nijak neubližuji, nenapadám tě, jen se ptám. Nemusíš sem přenášet svou nelibost z jiných diskusí, kde ti dali najevo že nejsi mistr světa. Když nechceš diskutovat, tak si jdi lehnout a odpočiň si.

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 06.10.2020
                              Autor: Brahma
                              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                              • Re: Solární dobijení 2

                                     

                                brahmo mě jen mrzí, že za posledních pár let totálně vymizeli z diskusních foru lidi, kteří mají k řešené problematice co říct a poradit, prostě to už vzdali v té záplavě utoku teoretiku, kteří o té dané problematice nic nevědí, jen si myslí že je to nesmysl.

                                viz elektrokohon, někdo řeší konkrétní problém a 99 procent příspěvku je od lidí ve smyslu---nikdy bych si elektro nepořídil, nebo---elektropohon je nesmysl, bo je těžký, ale pak na svém trempinkovém kole veze smaltované nádobí, litinový tál na ohniště a kupu suchého dříví,

                                Ale zpět k tvému dotazu co soláry a kroupy, ptal jsem se na to při koupi---prý jsou na to dimenzované----předpokládám, že na nějaké běžné krupobití, samozřejmě že když to budou kroupy jak vejce od slepic, tak to logicky ty soláry neustojí, stejně tak jako střechy rodinných domku a karoserie automobilu, to se hold stává, že někdy jsi hold v blbou dobu na blbém místě, kdyby se mi to stalo, no tak hold koupim nový soláry----stačí Ti tato odpověd co kdyby přišli kroupy ?

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 06.10.2020
                                Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Solární dobijení 2

                                       

                                  Určitě, díky.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 06.10.2020
                                  Autor: Brahma
                                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                  • Re: Solární dobijení 2

                                         

                                    bez debaty jsi se trefil svojim dotazem blbě v době kdy jsem byl fakt nastartovaný, na modelářskym serveru jsem se zmínil že jsem na burze nakoupil do svého akunářadí lion baterie po 150kč kus v bláhové doměnce že by si to mohl koupit i někdo z modelářu, kteří tak jako já doposud používali ve starých nicd akučkách vysloužilé modelářské baterie, no výsledek, doměnky, že to za 150kč nemuže fungovat a podobný bláboly, těžký to ustávat, když ty to reálně máš a víš, že to fungovat i za 150kč muže a funguje---teda v některých typech jsou vadné balanční desky elektroniky těch článku, ale to je mě a i jiným modelářum uplně šumák, když to stejně nabijíme modelářskými nabiječi s balencerem článku v nabiječi, který navíc konektorem pasuje přímo na balanční konektor té baterie, jen se musí upravit zapojení těch bateriových sad v tom v baterii integrovaném origo balanceru---časově podle mého zanedbatelný čas v případě modeláře který celý život slepuje špejli ke špejli aby z toho dali panbuh ve výsledku něco vzniklo.

                                    no a do toho ty s těma kroupama, to už jsem fakt nedal :))

                                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                    Datum: 06.10.2020
                                    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Solární dobijení 2

                                           

                                      Tak hlavně, že jsme se nakonec dohodli :)

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 07.10.2020
                                      Autor: Brahma
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                    • Re: Solární dobijení 2

                                           

                                      tak solary fungujou, trempovací sezona v podstatě v háji, takže přišlo na nejhorší už dlouuho plánované--

                                      zahradní kulna na ty nejen moje krámy, nic méně když jsem změřil po debordelizaci tohoto prostoru dvorku ten prostor na zahradní kulnu mi nakonec problesklo hlavou--ty vole 4/4 metry, to je už zase v poho na videoprojektor a soukromé domácí kino přez videoprojektor :))

                                      no doufám, že to stihnu postavit do příštího víkendu, kdy má vnučka narozky , zatím střídavě přez den kutím stavbu a po večerech techniku nutnou pro domácí kino, hlavně audio --taková ta klasika, předzesilovač, stereolimiter, audio procesor, finální audiozesilovač , no prostě ten základ, aby to zvukově trochu fungovalo, že se zvuk spojí s obrazem, nikoli že je uprostřed obraz a z boku hraje z reprobeden zvuk a hlavně žádný---ted to řve, ztlum to, o to se postará ten stereolimitetr že ten řev utne automaticky---v paneláku to byl pro mě veliký pomocník, že jsem nemusel pořád šachovat s dálkovým ovladačem a když něco bouchalo nebo se ve filmu střílelo jsem nemusel kuli sousedum ztlumovat dálkáčem zvuk.

                                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                      Datum: 12.10.2020
                                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Solární dobijení 2

                         

                    Nevím jak které soláry, ale mám zafixováno, že krycí sklo je kalené.
                    Takže odolnost +- boční sklo v autě, ovšem kolmo k směru nárazu.

                    doplněk:
                    Zde dodávají náhradní skla, takže zda je opravdu kalené... no, nevím zda nebylo přání otcem myšlenky.
                    :-(
                    https://www.bramac.cz/produkty/solarni...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 06.10.2020
                    Autor: cibi
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Solární dobijení 2

                 

            Tak to bych si za rozumnou cenu i koupil, namontoval na kolo a napájel tím ledku nad vlaječkou :-D Jen námraza to asi otrhá docela rychle.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.10.2020
            Autor: Arnošt905
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024