reklama

Bafang M500 zkušenosti

Má někdo zkušenost s motorem Bafang M500. Oproti motoru Bafang MaxDrive je znatelně, tak jak je deklarováno opravdu silnější ale je zase hlučnější, na servisu mi bylo sděleno, že je to normální. Co ale není podle mne normální, že se začalo projevovat následující chování. Možná jsem si toho dříve nevšiml, ale je to tam. Pokud je motor dostatečně v tahu tak nic, pokud ale dostatečně v tahu není, jedu např. po rovině tzv. na volno, tak se z motoru při šlapání vždy v určité poloze ozve takové nepatrné, slabé kovové zachraštění či co. Nedá se to moc popsat, ale to by tam asi být nemělo. Nevím, co na to řekne servis, asi to podle mě nebudou chtít řešit. Ty dva roky co to bude v záruce to jistě vydrží, ale pak když ten motor klekne a bude to na výměnu tak to by nebylo dobré. Nemáte někdo s tímto motorem podobnou zkušenost?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.09.2020
Autor: bafang
  • Re: Bafang M500 zkušenosti

         

    Dobrý den mám ten samy problém a chtěl jsem se zeptat vydržel motor ty dva roky záruky ?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.06.2022
    Autor: Maxin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang M500 zkušenosti

           

      Podarilo sa vám to vyriešiť? Mám tie isté prejavy M500.Motor má najazdené niečo cez 3000km. Ja by som ten motor aj otvoril len je ešte v záruke.Možno by to stačilo len premazať.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2022
      Autor: vikino1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bafang M500 zkušenosti

         

    Mám sice jiný motor, ale chování asi podobné. Podle mě je to důsledek nerovnoměrné síly šlapání a když je síla šlapání a potřeba el. pomoci tak malá, že čidlo je na rozmezí zapínání/vypínání motoru. Osobně to nepovažuju za chybu a s mazáním nesouvisí, zvlášť při takto malém nájezdu km.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2022
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bafang M500 zkušenosti

           

      No na dobré mazanie pri malom nájazde by som sa nespoliehal. Nedávno som čítal toto:
      Cauko zistil som ze sa mi dostatocne zahrieval.motor Bafang M500 chybu mi nevyp8sovalo ziadnu co je zaujimave no uz po rovine som zacal citit odpor motora ze dostatocne mi nechce pomahat.Tak ma to nastvalo rozobral som ho do srobika vyumival všetky kolieska a zbadal som ze na jednom koliesku je pridrete lozisko bolo to na tom velkom ozubenom koliesku,dal dolu plastovy kryt dal tam vazelinku vsetko som premazal poskladal a motor ide ako hodinky skuska do riadneho kopca na 3 parada zahrial sa len na minimum pred tym by som si urobil aj volske oko takze som spokojny ze som to takto vyrieši

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.08.2022
      Autor: vikino1
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (11 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023