reklama

Jaké kolo doporučíte, holce? :)

Ahoj všem, vybírám nové kolo a sháním rady :) Samozřejmě se chystám do obchodu, ale abych měla nějaké zachytné body, kam to směřovat(potřebuji velikost, tip atd..)
Výška 178cm, váha 63kg (míry 90-60-90 samozřejmě :D), roční nájezd cca 1.200km. Cena zhruba 15-18tis. Preferuji horské kolo. Doporučíte i nějakou značku, kde je za málo peněz hodně muziky :D
Díky všem za jakoukoliv pomoc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.08.2020
Autor: Mr.Paj
  • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

         

    Pro víc muziky za tyhle peníze akorát hlídat výprodeje a posezónní slevy, starší modely kol (je to úplně fuk, nemá vcelku na nic vliv). Značka je jedno. Tohle i zbytek už tu bylo probíráno snad tisíckrát a platí stále. Vyhledávání v historii funguje sice špatně, ale dá se.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.08.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

           

      Loňský či předloňský model, hardtail se vzduchovou vidlicí a kotoučovými hydraulickými brzdami. S výškou 178 se vejdeš snadno na normální kolo a nemusíš hledat dámské verze, které se vyznačují zejména pastelovými barvami a trošku menší velikostí. Nech si hned vyměnit sedlo za měkčí a širší.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.08.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

             

        Jen upřesním:
        - ne všechny dámské verze se vyznačují pastelovými barvami.
        - menší velikost je v délce rámu - rám bývá v dámské verzi kratší.
        - sedlo neměnit hned - nejprve vyzkoušet, pak laborovat s jiným sedlem a nechat si poradit v servisu. Pokud jsou problémy s bederkou, pak měkčí sedlo rozhodně NE, pokud jsou problémy s kyčlemi, pak širší sedlo rozhodně NE.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.08.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

               

          MOhla bys upřesnit tu specifikaci při problémech? Co míníš tím měkčím sedlem a širším sedlem. Takové to dámské měkčí a trošku širší, co se dá namontovat bez uzardění na silničku asi nevadí. To až ty strašné pérové modely by mohly vadit, ne?
          Zrovna s bederní páteří mám potíže a že by se mi chtělo jezdit na tvrdém silničním sedle, to tedy asi nikoliv. Když mne to bolí, tak otřesy moc nesnáším. Mé sedlo mi doporučila paní v cykloobchodě s tím, že ho má sama na silničce a je s ním spokojená. No a ja také. Tak by mne zajímaly i jiné zkušenosti, až mne to zase chytne.
          Totéž s tím širokým sedlem pro kyčle. Normální sedlo je přece mnohem užší než jsou hlavice kyčlí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.08.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

                 

            Hlavně píšu, že je potřeba nejprve sedlo vyzkoušet a až potom laborovat.
            U každého, samozřejmě, záleží na tom, jaké případně obtíže s páteří či kyčlemi má. Já jsem hlavně chtěla upozornit na to, že pokud se něco takového u dotyčné vyskytuje, pak na to musí při výběru sedla myslet.

            Kvůli bederce jsem osobně zvolila sedlovku s paralelogramem. Sedlo mám tvrdé a úzké - originál GT. Jednou jsem měla možnost zkusit kolo se sedlem jen o kousek (cca 1 - 2 cm) širším a nešlo to.

            Ale znovu - jen jsem chtěla upozornit, že není nutné sedlo měnit hned, ale nejprve si ho vyzkoušet a při případné výměně myslet nepodceňovat případné zdravotní indispozice.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.08.2020
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

                   

              Děkuji. Všem. Máte nějaké konkrétní prodejce, které doporučíte? ;)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.08.2020
              Autor: Mr.Paj
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

                     

                Prodejce je nejlepší najít si v okolí bydliště. Nejlépe takového, který má i servis.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.08.2020
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

         

    Trek Marlin 6 dámské 2021.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.08.2020
    Autor: Horscat
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

           

      Děkuji. Všem. Máte nějaké konkrétní prodejce, které doporučíte? ;)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.08.2020
      Autor: Mr.Paj
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

             

        Neděkuj, při požadavku na levné kolo v udané ceně do 18 tis. Kč je nákup aktuálního modelu od věhlasné značky za plnou ceníkovou cenu asi to nejhorší co můžeš udělat, poměr obdržené hodnoty za zaplacenou cenu bývá hodně špatný. Nejlepší je hledat mezi novými značkami co se snaží prosadit se na trhu a mají slušné ceny a také koukat na starší ročníky, výprodeje s podstatnou slevou, ideálně kombinace obojího. Teď by byla vhodná doba sledovat výprodeje ale bohužel kvůli koroně byl dost zvýšený zájem a většina výhodných nabídek je rozebraná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.08.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaké kolo doporučíte, holce? :)

         

    Pokud to celé není jen příprava na reklamu:

    Uvědomuji si, že se svým názorem jdu proti Tvému požadavku "nové kolo".
    podívej se na tyto adresy:
    https://www.nakole.cz/bazar/
    https://www.bike-forum.cz/bazar/kategorie/kola
    https://www.cyklobazar.cz/kola

    A vyhledej si kola (modely) typově stará 2-3 roky. Vyžaduj doklady, které umožní využít prodlouženou záruku na rám.
    Počítej s minimálně 3000 na prvotní servis, pokud teda nechceš přehazovačky 1x12...
    No a budeš mít kolo hodně muziky za opravdu slušnou cenu.
    Bohužel, nebude nové, ale to je stejné jako s koupí nové Dacie nebo ojetého Passatu...
    Jen u kola jsou případné problémy levnější.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.08.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

326 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024