reklama

Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

Ahoj
Chci si koupit canyona sendra a rozmýšlím se mezi karbonovym a hliníkovým rámem.
Praskají ty karbonový sendery? Nebo to jsou opravdu nesmrtelný rámy jak píšou na stránkách canyonu?
Máte s tím někdo zkušenost?
Budu rád za každou odpověď a názor

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.08.2020
Autor: agocone
  • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

         

    Ty si někde zaregistroval, že by praskaly?
    Nevidím důvod proč by měly praskat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

           

      Ne ale často slychavam že Karbon rozhodně nekupovat že je krehkej a že ty rámy praskaji.
      Taky jsem nikde neviděl že by sendr praskal ale radsi se ptám...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2020
      Autor: agocone
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

             

        Jestliže ti dávají 6 letou záruku na rám sjezdového kola, tak pochybuju, že by to udělali když by bylo riziko praskání.
        To, že se karbonový rám snadněji poškodí při pádu a tvrdém nárazu tak to přece nemá nic společného s praskáním při jízdě.
        Zvaž jestli budeš víc jezdit nebo bourat :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

               

          Myslím právě spíš to prasknutí při pádu než pri jizdě... Tak jestli to vydrží i naky ten naráz přímo na rám

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2020
          Autor: agocone
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

                 

            Vydrží strašně moc, víc než hliník. Proto jezdím karbonový Mondraker Summum - víc mu věřím. Na netu najdeš spoustu videí, kde testují odolnost karbonových rámů, třeba tohle:

            https://www.youtube.com/watch?v=w5eMMf11uhM

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.08.2020
            Autor: ckp13
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

                   

              Nevím jestli tohle je zrovna ten nejobjektivnější postup jak srovnávat životnost rámů. Rozlámal už jsem 2 rámy na železe a 1 na duralu, a to jen obyčejným turistickým používáním, žádné pády ani divoké trdlování na MTB trailech. Ono zřejmě každý drnc se počítá, i ty nepatrné jako třeba sjezd z obrubníku. Nic není nesmrtelné, nakonec rupne všechno, jak se ale ty drncy s časem nasčítávají pro různé materiály může vyznít třeba úplně jinak než ten efektní velký prásk z toho videa. Video nezpochybňuju, sám tomu rozumím jak koza petrželi, ale rámy pode mnou mizí docela rychle. Jinak záruka – taky jsem měl záruku na hliník 5 let a do 5 let prasknul, běžným používáním a opotřebením, žádná výrobní vada.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.08.2020
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Canyon sender Karbonový vs. Hliníkový rám???

                     

                Samozřejmě, každý rám nakonec praskne. Kdy to bude záleží na mnoha faktorech jako je kvalita materiálu, kvalita zpracování, způsob používání... Karbon má téměř nulovou únavovou křivku a pokud už praskne, tak po nějaké velké ráně nejlépe ostrým předmětem (kamenem). Jde však, na rozdíl od hliníku, mnohem lépe opravit. Opravený rám je v podstatě stejně pevný jako originál, kdežto opravovaný hliník skoro vždy znovu praskne.
                Mám možná kliku, ale žádný rám mi nikdy neprasknul (snad jsem to nezakřiknul!!!). A měl jsem jich spousty. Jednoho Spešla trápím už 16 sezón, v létě, v zimě, najeto má hodně přes sto tisíc (neměřím, přesně nevím). Dostává zabrat na enduro tratích. Je to hliník, ale stále drží. Možná je to tou jejich slitinou M5, která se na běžné řady Spešlu nedávala...
                Přesto všechno bych už dnes dal přednost karbonu :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.08.2020
                Autor: ckp13
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

173 cyklistů (15 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023