reklama

Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

Zdravím, má niekto vyskúšané ako sa chová kombinácia trekového 3-taniera pre 9-rýchlostný systém v kombinácii s 10-rýchlostnou kazetou a 10r retiazkou? Ideálne to asi nebude, ale bude to fungovať aspoň prijateľne? Mám vyskúšané že 3-tanier pre 7/8r mal problémy a použiť sa to dalo len s obtiažami.
Dôvod prečo toto riešim - mám Deore XT prehadzku, 10r kazetu 11-42 a 10r reťaz a chcem lacno vyriešiť problém s tanierom - je to na trekový bicykel.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.08.2020
Autor: Lubo990
  • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

         

    9sp. a 10sp. řetěz má stejnou vnitřní šířku (2 mm), v tom problém nebude.
    Pokud to bude 3tác, přehazka XT má rozsah 45 z, pobere však o něco víc (mám odzkoušeno 49 z (24z na převodnících + 25 z na kazetě), je to s drobnou rezervou aby se nic nezničilo, ale to platí jen pro moje kolo, na jiném (patka, rám...) to může být jinak.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2020
    Autor: iiki
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

           

      Ale tady bude potřeba napnutí ještě větší. Vpředu 48-26 je 22 + vzadu 11-42 je 31. Celkem 53 už je moc, to už nejspíš přehazovačka nedá. Raději dát delší řetěž, aby se při případném zařazení velká/velká nic neurvalo a na malá/malá bude řetěz prověšený.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

             

        No neviem ako je to myslené s tým rozsahom napínania reťaze, ale u mňa také niečo ako zaradiť veľký-veľký neexistuje. Radím vždy cca 3-4 prevody vzadu prislúchajúce zaradenému prevodu vpredu. Do kríža v žiadnom prípade. To znamená že napínacie ramienko pracuje len v malom rozsahu, lebo prehadzovanie vzadu na väčšie kolieska je po pár prevodoch vždy kompenzované zhodením na menšie vpredu a naopak.
        Mne ide hlavne o to, či bude 10r reťaz prijateľne dobre radiť na 9r trojtanieri, lebo na 7/8r trojtanieri dochádzalo k zapadaniu reťaze medzi taniere...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2020
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

               

          No, jsem si taky myslela, že velký-velký neřadím...

          Mám dost napjatou kombinaci a s velkým talířem směrem na největší pastorek to s novým řetězem ani zařadit nešlo. Nevadí, takhle to fakt neřadím.


          Ale pak jsem při jízdě zjistila, že řadím s nejmenšího talíře na největší při maxi pastorku - při překonání horizontu! Prostě nejdřív za vrcholem přehodím talíře (a rovnou na velkej, však pojedu s kopce), pak se drbu s řazením pastorků... V tomto gardu to naštěstí procházelo od začátku.

          Po vytahání řetězu to jde řadit i z velkého talíře na největší pastorek.

          Talíře 48-32-22
          Pastorky 14-34
          Rozsah zubů 46

          Na jiném kole jsem se s touto kombinací vůbec nesrovnala a pro testovací jízdu jsem volila volný řetěz u kombinace malý-malý, to je bezpečnější.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2020
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
          • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

                 

            Vďaka za ilustráciu aj skúsenosť, ja vždy radím exaktne v určitom poradí nahor aj nadol, s chybou tak max. 1 prevod vzadu. Do kríža to nikdy nejde, veľký tanier viac ako 4-té najmenšie koliesko u mňa nezažije a maximum kríženia je stredný tanier a druhé najväčšie vzadu, to preto že sa mi niekedy nechce zhadzovať vpredu na najmenší tanier lebo mi to celkom dobre nezhadzuje - šírka gumy obmedzuje pohyb prešmykača, alebo sa zriedkavo stane že zabudnem že som na strednom tanieri a zídem vzadu až na najmenšie, ale to rýchlo spoznám...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2020
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

               

          Pokud nebude převodník odstávat (ohlý, volný šroub ), je díky prolisům mezi převodníky mezera menší než 4 mm (mám tu jen 9s, pokud někdo má 10, může to přeměřit a doplnit) - 10 řetěz má venkovní š. 5.8 mm (9 ř. má 6,7 mm)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2020
          Autor: iiki
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

               

          Pokud nebude závada (ohlý převodník, volný šroub) je mezera mezi převodníky (9 sp)je díky prolisům menší než 4 mm, rětěz 10 sp má š. 5.8 mm (9 sp ř. má 6.7 mm). 10 trojtác tu nemám, třeba někdo přemeří a doplní.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2020
          Autor: iiki
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

                 

            Sakr... mi to hlásilo nějakej error a smazalo se to a teď koukám na zdvojení. Pardon.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.08.2020
            Autor: iiki
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

                 

            Tak by to asi mohlo fungovať, vďaka za meranie aj foto, jediná vec ktorú musím kupovať je ten trojtanier tak som nechcel kúpiť za vyše 30€ niečo čo by bolo na figu, ale zdá sa že by to asi šlo...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.08.2020
            Autor: Lubo990
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kompatibilita 9s 3-tanier a 10s reťaz+kazeta

             

        Keď som si prerátal možné scenáre môjho radenia vrátane tých menej šťastných kombinácií tak mi vychádza že sa musím vždy s napínaním zmestiť do 31...
        Za normálnych okolností to ale bude o dosť menej.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2020
        Autor: Lubo990
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

355 cyklistů (18 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024