reklama

Groenewegen vs. Jacobsen

Tak sleduju to video z první etapy World Tour v Polsku, a nedá mi to.
Na fórech a twiterových reakcích vidím, jak všichni obviňují jednoznačně toho Groenewegena, a sice že Jacobsena na tu bariéru natlačil...

https://www.youtube.com/watch?v=a4oe9TAYVYA

Já ty spurty v cílovce nemám rád, vždy se tam něco semele.
Možná mne ukamenujete, ale myslím že Jacobsen tam neměl co dělat, nejde o to že ho bral zprava, ale vlastně tomu G. znemožnil manévrování - to co vidíme na záběrech není vytlačování od G. ale jeho snaha vyhnout se bariéře.
Ostatně oba dva udělali stejný manévr předním kolem doprava, aby se dostali víc vlevo, ten Jacobsenův skončil kolizí.

Ať už se tam ten Jacobsen tlačil z důvodů výhry nad soupeři, nebo protože už mlel z posledního a mozek nechal tělo makat na kyslíkový dluh, byl to od něj neskutečný risk, s velkou pravděpodobností kolize s bariérou.
Ptám se co tam proboha dělal...

To ale nic nemění na tom, že mu přeji brzké uzdravení bez následků.
Díky za vaše názory.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.08.2020
Autor: single
  • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

         

    Pokud G v cílovém spurtu křižuje dráhu, o čemž není pochyb, pak je vina jednoznačně na jeho straně. A když vycítil soupeře po své pravé ruce, je jasně vidět jak ještě zatlačí na pilu a ramenem ho vytlačí do bariéry.
    Jasně, ve spurtu se jede na doraz, vždyť jde o prachy. Ale tohle už je trochu přes čáru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2020
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

           

      Já mám právě nad tím křižováním velké pochyby:

      když na tebe někdo bude tlačit zprava, může tě taky jednoduše podtrhnout, musíš udělat manévr předním kolem doprava, abys to vyrovnal a nezatočil doprava - to přesně G. udělal, to rameno je dle mého jen jeho “body english” na vyrovnání manévru tělem, když už to nemůže udělat bicyklem pod sebou - když už ho blokuje J. zprava - on mu vlastně G. dává místo a nepočítá s tím že se na něj bude dál tlačit - prostě u G. vidím jak jede jistou dráhu vedle bariér, kde mu to ještě přijde bezpečné pro spurt - u J. vidím akorát mladickou nerozvážnost a hlavu bez mozku, nemůžu si pomoct.

      otázkou zůstává proč jej možná nechtěl G. od začátku pustit takhle zprava - spíš tomu myslím nevěřil - a kdyby J. pustil a zase by spadla půlka pelotonu vlevo, co by z toho měl - podle mého vzkaz pro J. je že přivodil situaci která nebyla fair play...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2020
      Autor: single
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

             

        Tak se znovu podívej na asi posledních 100metrů spurtu. G má skloněnou hlavu a pod sebou vidí J jak mu zprava nastupuje. V tom okamžiku je asi 2m od bariéry a cíleně se začne posouvat doprava k bariéře. A když už vidí, že stejně nemá rychlost na vítězství, tak tam u bariéry ještě hodí loket.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2020
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

               

          Jako že G. chtěl od začátku J. vyškolit, o tom žádná asi - to mu úmysl přičtou.
          Já jen úplně nesouhlasím s tím že ho do té bariery shodil - loktem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.08.2020
          Autor: single
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

         

    Natlačil n ho na bariéru a ještě mu tam strčil loket, není o čem diskutovat.
    https://twitter.com/obserwujesobie/status...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

           

      Z téhle kamery je to zcela zřejmé, máš pravdu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

         

    Tak píší, že to snad přežije a že nemá mozek a míchu viditelně poškozené. Alespoň nějaká dobrá zpráva.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Groenewegen vs. Jacobsen

         

    Na idnes je k tomu docela pěkný komentář:
    Vážně ale bylo Groenewegenovo počínání tak moc za hranou?
    „Pohyb, který učinil, před ním udělaly stovky sprinterů. Já zažil něco podobného na jedné i druhé straně. Taky mě diskvalifikovali, taky jsem padal,“ říká trojnásobný držitel zeleného dresu z Tour a vítěz dvanácti tamních etap Robbie McEwen.
    A pokračuje: „Diskvalifikovali ho po právu, ale větší problém než ten jeho manévr byly bariéry, které nemohly splňovat bezpečnostní normy UCI. Co kdyby komisaři raději kontrolovali bezpečnostní standardy v posledních kilometrech závodu místo měření délky ponožek cyklistům?“

    Podobně nedává všechnu vinu Groenewegenovi král mnoha klasik Sean Kelly.
    „UCI musí přestat vymýšlet etapy s podobně nebezpečným závěrem. Spurt z kopce je přece obzvlášť šílená věc a zdraví cyklistů by mělo být na prvním místě,“ má jasno Ir.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/cyklistika...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

448 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024