reklama

Kolem Jihlavy od pramene k ústí

Na letošní rok jsem měla připravenu nejen trasu kolem řeky Jihlavy, ale i příjemnou společnost po cestě: Janu a Danu z Prahy a Líbu ze Žebráku. Chvíli to sice vypadalo, že kvůli koronavirové krizi vůbec nevyjedeme, ale dopadlo to dobře.
Ve středu 22.července jsme vyrazily vlakem do Počátek. I když…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 03.08.2020
Autor: Aar
  • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

         

    gratuluji k výkonu, skoro bychom se potkaly :-) já to plánovala opačně, od soutoku k prameni. letos se ale k prameni Jihlavy podíváme v rámci srazu na podzim, doufám, že nám to nějaká druhá nebo třetí vlna kovidu nepokazí. počasí a bahno, s tím se musí počítat.

    mám dotaz, Borůvka je ta co jezdí i na srazy nebo nějaká úplně jiná?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2020
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

           

      Děkujeme za gratulaci. Škoda, že jsme se nepotkaly. Tak třeba příště :-)
      Ano, Borůvka je ta, která jezdí (jezdila?) na srazy. S námi jezdila od listopadu 2007, ale letos pauzíruje, má trochu pohybové problémy, tak spíš dělá pěšárnu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2020
      Autor: Aar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

             

        Ja to porad rikam,ze Praha i okoli jsou vlastně jedna vesnice,ze se skoro vsichni zname.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2020
        Autor: HMS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

               

          Jojo, je to tak :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2020
          Autor: Aar
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

         

    Krásný výlet :-). Už mám v oblíbených na příští rok, letos to nevyšlo. Byli jsme ale od soboty čtyři dny trochu severněji a kromě pár kapek v neděli na Blaníku žádná voda ani bahno... Byly jste ně některém zámku na prohlídce?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2020
    Autor: aila
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

           

      Po nádvořích jsme prolezly všechny přístupné, ale prohlídky "uvnitř" jsme vynechaly. Jednak nás to moc nelákalo (já musela kdysi s rodiči prolézt všechny hrady a zámky tady i na Slovensku - od té doby to nemám moc ráda. A ostatní na tom jsou podobně). Jen ta Kamenice mě mrzela, tam jsem chtěla (výstava kovářských prací - syn je vyučený umělecký kovář). Jinam jsme přijely až večer a některé jsou v soukromých rukách a nepřístupné. Absolvovaly jsme vlastně jen komentovanou prohlídku areálu Rosa Coeli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2020
      Autor: Aar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

             

        Díky, já mám většinou takovou trochu naivní představu, když něco plánujeme, že alespoň jeden zámek navštívíme. Většinou to ale nedopadne, zvlášť, když je větší parta, to se pak jde raději do hospody :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 03.08.2020
        Autor: aila
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

         

    Koukám, že Jihlava je letos v kurzu.
    Pěkné putování.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

         

    Tak konečně se mi podařilo zpracovat fotky
    https://aar-7.rajce.idnes.cz/2020_07_22_Kolem...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.08.2020
    Autor: Aar
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

           

      V těch Přibyslavicách je to dvojkostel, nejdřív Sv. Anny a v době rekatolizace po vyhnání a sdesocializování reformačního kněze "obestavěna" freska na zdi větším kostelem. Šílené množství legend. Opravdu kultické místo :-) Ženil jsem se tam.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2020
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolem Jihlavy od pramene k ústí

             

        Děkuji za bližší informace. Takové věci se většinou z písemných zdrojů nezjistí, to vědí jen místní :-)
        Hezké místo na svatbu...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2020
        Autor: Aar
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024