reklama

Jaké hlavové složení pro mé kolo?

Ahoj,
prosím o radu, jaké hlavové složení potřebuji pro mé kolo. Měním vidlici a při demontáži staré se mi kompletně vysypalo staré zrezivělé složení s částečně rozdrcenými kuličkami - nepůjde tedy přehodit jen vidlici, jak jsem původně plánoval.
Jelikož musím vše objednat online, chci mít jistotu, že neobjednám něco špatně, co mi pak zůstane ležet nevyužité v šuplíku.
Na webu https://www.dookie.cz/hlavove-slozeni/ uvádějí tři používaná hlavová složení pro horská kola: Ahead, integrované a semi integrované.
Problém je, že rám na mém kole není podobný ani jednomu obrázku, ani uvedené rozměry trubek rámu mi moc nepomohly:
A-Head: 3,4cm
Integrované BMX: 4,2cm
Semiintegrované (integrované MTB): 4,4cm

Kolo je Trek Wahoo, na stránce https://kolo.cz/clanek/trek-wahoo-2012 tvrdí, že má "1-1/8" threadless, semi-integrated, semi-cartridge bearings", což mi přijde jako pitomost - rám ani nevypadá jako na obrázku https://www.dookie.cz/hlavove-slozeni/, ani nemá vnitřní průměr trubky 4,4 cm.

Na Ahead to nevypadá vzhledem, vnitřní průměr trubky je 3,2 cm, což je vzdáleně blízké uvedenému 3,4, ale pak se trubka rozšiřuje na 4 cm, což nekoresponduje ani s jedním typem hlavového složení.

Poznáte prosím podle fotek, jaké složení mám objednat?
(vidlice je 1 1/8)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 18.07.2020
Autor: jankaas3
  • Re: Jaké hlavové složení pro mé kolo?

         

    Ahoj,
    zkus vyrazit tu rezavou misku a potom změř průměr
    na rámu.
    Měrí se totiž průměr pro zalisování misky, nikoli
    průměr dráhy pro kuličky.

    viz obrazek- je to kóta 44 +0,05

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaké hlavové složení pro mé kolo?

           

      Opravdu šla vyrazit - bylo to zarezlé tak, že jsem ji považoval za součást rámu :-)
      Je to semiintegrované složení, díky za radu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2020
      Autor: jankaas3
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parťák na cyklo Jsi tu??

včera
Hledám parťáka na cyklodovolenou --- letos zlínský kraj--- jedu v srpnu první týden. Napiš máš li zájem. Více…

Hledám: kamaráda

včera
Kamaráda na kolo 50-60letého z Bystřice pod Hostýnem

Hledám: relax pohoda

29.03.2026
Zdravím chtěl by jsem najít skupinu lidi co jezdí na kole ..Bydlím v Hradci kralové nemám s kym by jsem jezdil po…
Cyklozájezdy | Dokempu.cz | Cyklobazar | Aktivni dovolená
Perfektní funkční oblečení pro vaše sportovní aktivity, od značky Moira.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

223 cyklistů (7 přihlášených)

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 2. část

Ze Srbska do Černé Hory aneb když v ráji pršelo... 3. denAmbivalentní pocit je, když se vaše tchyně vybourá…
Peggy | 30.03.2026

Cyklodovolená 2025 – kratičký okruh Balkánem – 1. část

1. část Srbsko – Zlatibor Naše druhá rodinná letní cesta v omezené sestavě - jen ve třech. Ani letos Víťa (18…
Peggy | 25.03.2026

Baťův kanál

Tak a teď už budu jezdit jenom roviny. To jsem si řekl v době, kdy se starší syn nastěhoval do svého nového,…
Stanley58 | 16.02.2026