reklama

Chřipka, očkovat ano či ne?

Necháváte se očkovat proti chřipce? Pokud ano jaká je zkušenost? Pokud né, tak proč ne?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.07.2020
Autor: Bobbob
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Dávám se očkovat na chřipku každý rok a pokaždé pak chytnu nějakou virózu při tom aplikačním snížení imunity pro přetíženost. Moja se synem se očkovat nenechává a pokaždé tu chřipku v lednu únoru chytnou. Nechávám se očkovat ještě na encefalitidu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2020
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Každý rok o tom uvažuju a každý rok to prošvihnu...
    Poslední rok jsem o tom poprvé ani nepřemýšlela - se změnou práce a úbytkem stresu se mi tak pronikavě spravila imunita a úplně se ztratily různé virózy a nachlazení, co mě jinak provází s pauzami větší částí roku, že mi to už přišlo zbytečné.
    Nojo, ale teď ten Covid a kdyby se to oboje spojilo... takže o tom znova uvažuju (a pravděpodobně znova prošvihnu - kdy že se to vlastně očkuje?)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2020
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

           

      Vakcína proti chřipce se každým rokem distribuuje do lékáren koncem září. První případy chřipky se většinou objevují v lednu. Po aplikaci vakcíny potřebuje organismus asi dva týdny pro vytvoření protilátek. Z toho lze odvodit, že nejvhodnějším obdobím pro očkování proti chřipce jsou říjen až prosinec.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2020
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Nechávám. A taky jednou za deset let proti encefalitidě, kdysi mě mrcha klíště nakazilo boreliózou, dokonce lymeskou. Proti chřipce mi to pomáhá, škoda, že je to neúčinný na lenost a prokrastinaci.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2020
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

           

      Kdyby bylo něco na prokrastinaci, stejně bych to odložil na neurčito...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Ne. Zjistil jsem, že největší efekt má, nelezt v zimě do šaliny a celkově se vyhýbat chrchlákům...a nelezt do hospody je přímo panacea...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2020
    Autor: Radler
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

           

      Pokud děláš ve službách, tak návštěva hospody už je jen do počtu :-D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2020
      Autor: Arnošt905
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Jsem sice nevěřící, přesto se nechci rouhat.
    Co je to chřipka?
    Na kole nemám začátek a konec sezóny, tím se samozřejmě pomoci chladnějších rán a později dnů otužuji. Chřipku jsem dostal naposled na základce, což se může někomu zdát "nedávno" :-)) Praktická lékařka mi rovněž doporučila otužování před očkováním. Ještě jsem neobjevil potřebu být naočkován proti chřipce.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.07.2020
    Autor: Papji
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

           

      To objevíš, až nějakou pěknou s blbým průběhem dostaneš. Až do loňska, jsem na to měl podobný názor. Letos se nechám naočkovat, pokud na mne nějaká vakcína ještě zbude.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.07.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

             

        To se může stát, ale prozatím farmaceutickému lobby nepodléhám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2020
        Autor: Papji
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

             

        Stát se to může... a taky se může stát, že zle doplatíš na vedlejší účinek té vakcíny. Netvrdím, že je to nějaké enormní riziko, ale ta pravděpodobnost zdaleka není nulová... klasická volba menšího zla v závislosti na osobních preferencích. :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2020
        Autor: Jrr
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Nenechávam, chřipku jsem neměl tak 10 let, nějakou tu virózu občas na podzim nebo na jaro mívám, ale chripajznu ne

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2020
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Proti chřipce jsem se nechal očkovat za celý život dvakrát. Poprvé to bylo v roce 1985 v práci, očkovali zadarmo a tak že jo, že to zkusím. Očkovaný jsem byl, ale dostal jsem tu zimu chřipku dvakrát.

    Po druhé jsem se nechal očkovat proti chřipce loni. Stálo mne to 1800 Kč za dvě očkování, tuším tisíc Kč mi vrátila VZP, takže jsem očkován za 800 Kč. Vzdor očkování jsem dostal mononukleozu, je to jeden z druhů chřipky a mimo to i chlamydie.

    Očkování se ukázalo neúčinné. Důležitější je pěstování imunity, ovoce a zelenina, bylinky, sportování, otužování. Pak se člověka tolik nachlazení a chřipky nechytají. Chřipek máme nespočet druhů a poddruhů, na všechny to očkování neúčinkuje, taková je skutečnost i když jinak mluví reklamy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2020
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

           

      Dostat chřipku dvakrát za sezónu je dost rarita. To by se musely šířit dva odlišné kmeny a navíc oba odlišné od toho, proti kterému se očkovalo. To nejspíš nebyla chřipka, ale jiná viróza.
      Mononukleoza fakt není druh chřipky... a chlamydie už vůbec ne.
      To by si člověk taky mohl stěžovat na neúčinnost očkování, protože si pak zlomil nohu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 19.07.2020
      Autor: Ifča
      Hodnocení: +8 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

             

        A ty nejsi očkovana proti zlomení nohy? To já zas jo. Akorát to nefungovalo na zlomený obratel :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2020
        Autor: Bruca
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

               

          Slyšel jsem, že proti zlomeninám nohou je účinnej poslech TV stanice Óčko. Ale nevím.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.07.2020
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

                 

            Vidíš, to jsem nezkoušel. :D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.07.2020
            Autor: Bruca
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chřipka, očkovat ano či ne?

         

    Proti chřipce jsem byl v poslední době zaočkován jen jednou- asi před 8-mi lety při prev. prohlídce. Jinak jsem chřipku měl naposledy snad před 20-25-ti lety a od té doby ani nachlazení- prostě doktora navštívím jen o prev. prohlídce a s tím spojená vyšetření. Asi to bude imunitou- jsem co nejvíc na čerstvém vzduchu a stravu tvoří převážně zelenina/ovoce. Očkovat se nechat ani nechystám.....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

319 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024