reklama

Koloběžka?

AHojte. Vybírám pro syna koloběžku https://trefasport.cz/kolobezky/22157-master-26... a chtěl jsem se zeptat, jestli tahle za to stojí a jestli s ní nemáte někdo zkušenosti. Za veškerý info budu vděčný.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.07.2020
Autor: marek888
  • Re: Koloběžka?

Koukni na

Kolobezky Novak
    Wilcox away udajne by to mela byt cinska kopie prvotiny od kostky.nizky naslap a svary opravdu kvalitni
    V rodine mame 3 prekopane na elektro a i po x k kilometrech na ne nebylo potreba hrabnout a neco zasadniho opravovat. Vahove asi o pul kila tezsi nez zaklad kostka tour ale predek jak zadek oproti kostce dvoukomorove rafky. Nenutim ti ji ale na kolobezce je hodne zasadni vyska naslapu. Pokud je naslap vysoko tak je to tak maximalne dojet si do samosky pro rohliky 500 m.

Podle meho z cinske produkce nic pouzitelneho nez ten wilcox koupit nejde. Kdyby jo tak to mam. Olpran je neskutecne svarove zpraseny a stejne drahy. Takze podle meho bud wilcox away nebo kostka tour.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

https://www.kolobezky-novak.cz/kolobezka-pro...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jeste pouvazuj o te kostce https://www.kolobezkyhodkovice.cz/www...

Financne to neni zase az takovy rozdil. To ze ma pouze jednokomorove rafky taky nebude az takovy problem. Jen nema v sade rovnou i blatniky ale zase ma smysluplne vyvedene lanko i na zadni brzdu. U toho wilcoxe to zadni lanko vede ze stupatka do boku a to je jen otazka casu kdy se ten bowden pomlati. Jde to vcelku jednoduse predelat ale uz je to kuteni. Ale stejne debilne maji takto resenou zadni brzdu i seriozni drahe kolobezky. Na asfalt v pohode ale v terenu to je opravdu problem
        Urcite si ale pri vyberu hlidej vysku vrchniho naslapu. Pokud si to uhlidas nic levnejsiho nez kostku tour nebo wilcoxe away ale nejspis nevymyslis.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Diskutoval jsi se synem, jestli vůbec bude chtít obyčejnou koloběžku a neočekává spíš elektro koloběžku?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Já mám čínskou yedoo Friday
    https://priblizovadla.cz/yedoo-friday-podrobny...
    Díky tomu, že je malá 2x 16" kola a duralová, tak je lehká 7.5kg a velice velice tuhá. Do města bych řekl, že ideální. Vezmou tě s ní do tramvaje a autobusu (není to legální) a ani cestující nic nenamítají. Tlusté gumy na kolečkách lecos odpruží. Má dvě výšky nášlapu, takže si můžeš vybrat.
    Teď o weekendu jsem jezdil na Kostce Tour po Jizerských horách. Jezdí se na ní moc pěkně. V tuhosti jsem oproti Friday nepoznal rozdíl, ale nehledal jsem ho. Je podstatně rychlejší a jde snáz dopředu při odrazu. Je mnohem méně obratná, chová se už jako kolo. Pokud vyjedeš do terénu (pískové cesty), tak na blatníky zapomeň. Velká kostka trošku nerovný povrch zvládne. Na malé by to vyžadovalo mnohem preciznější vyhýbání se nerovnostem, abys neuvázl a neplachtil kupředu bez koloběžky. Ta malá ale zase snáze skáče. Možná je to těmi tlustšími pneumatikami, ale určitě i váhou. Při přejezdu příčných stružek ve sjezdu při vyšší rychlosti se to hodí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Brahma

Ty nove yedoo se me osobne libi akorad je tam opet blbe reseny vyvod lanka zadni brzdy. Do mesta na asfalt urcite v poho ale nejaky lesni cesty to je jen otazka casu kdy se to ohne. Zlomi o nejake parezy. Navic pry docela problem u tech jeducek s nedostatecnou tuhosti poctem dratu vypletu. Na asfalt ale asi v poho. Ja ty nozni moc neresim. Kamos ale jezdi i nozni uvazoval prave o yedoo kdyz kostku ode me potupil elektropohonu ale nakonec misto yedoo koupil po nejakych recenzich radeji cicbaik nebo tak nejak. No tvarove pro me oci naprosto hnusna kolobezka uz jen chybi aby na ni jezdil v latexovem oblecku a kdyz s nim ja jedu s cubou na te elektro kolobezce uz jen chybi aby ta moje kolobrnda byla ruzova pak uz by to opravdu nemelo zadnou chybicku.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2020

Tak jedůvky mají i ocelové provedení,
        https://priblizovadla.cz/zpatky-k-trubkam-velky...
        alá standart kostka, která má ale nejblběji řešený stojan, ale na cestovní krutopřísné otřískání bych už vzal něco bytelnějšího od MIBA. Ve výprodeji půjčoven kolobrnd jsou nejvíce ojeté kostky i za necelých 5k. Ten Wilcox bych z výběru v klidu vynechal.
        Na hliníkové jedůvce 26/20 nějaký Marek poodrážel mega štreky po Americe i Ásii, opravdu ale opravdu natěžko aj s gelem na propíchnutí v pneu. Odrážel se po světě třeba jako ambasador pro Adru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2020
        Autor: Arnošt905

Kazdemu kdo chce levnou kolobezku vzdy rikam. Wilcox away stoji 3600 kc je to alespon v mem pripade drzak na ktery vyjma predelani vyvodu zadni brzdy pokud se jezdi v terenu neni treba hrabnout. Mame v rodine tri wilcoxy ale vzdy budes s nekym resit ze to neni znacka jako treba kostka ktera sice nema na rozdil od wilcoxe dvoukomorove rafky nema uz rovnou v cene i blatniky ale je to kostka a tak do tebe nikdy nikdo nebude rejpat a cena necelych 6 k neni oproti 3600 kc zase az takovy rozdil.

Yedoo steel je urcite v poho. Jenze to uz jsme cenou na 9 tisicich coz uz nejaky peniz je a to uz stoji za zvazeni. Jestli by nestalo uz za to si radeji jeste neco priplatit bo za 15 tisic uz to bude opravdu dobra kolobezka a bude uz i urcite o pul kila mozna i kilo lehci nez ten wilcox.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.07.2020
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Kolize brašen a bowdenu

Tak jsem byl zase projet na nákup a co to? Přední kolo drhne a nebrzdí ? Tak se k tomu sehnu a vidím, že se neodklápí ramínko s přivedeným bowdenem. Panika jak sviňa! :-D Kolobrndu na stůl, odmontovat ramínko, vyčistit kloubek i trn na vidlici, namazat, nasadit do dírečky poskytující větší předpětí, seřídit lanko a pokus dobrý. Sundám ze stolu, nasadím brašny a potíže zpátky. Proč to? A ejhle, přívodní bowden se opírá o roh brašny a tak se neodklápí kvůli tomu. Brašny jsem upravil na pozicích háčků a posunul dopředu.
    Zase jsem se poučil :-D

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2020
    Autor: Arnošt905
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku na společné vyjížďky

18.07.2021
Nebaví Tě jezdit sama? Nabízím příjemnou společnost, návrh tras, servis kola, dopravu do vzdálenějších míst,...

Hledám: Kámošku na výlety na silničním kole

18.07.2021
Ahoj, hledám kamarádku na vyjížďky na silničním kole. Je mi 44 let, za rok najedu cca 9 tis. km. Jezdím různě,…

Hledám: Partnerku nejenom pro jízdy na kole

18.07.2021
Chtěl bych najít partnerku kolem 60-ti let pro společné cestování na ekole v Čechách, ale třeba i v sousedních…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

268 cyklistů (13 přihlášených)

Kyjovské údolí

Když jsem se vracel z projížďky na kole, tak u zmrzliny jsem potkal kamarády z dětství (dvojčata). Jezdí taky…
vlakr | 17.07.2021

Jak jsem se poprvé toulal Šumavou

Už odmalička jsem prahnul po dobrodružství v přírodě. Později jsem našel velké zalíbení v cyklistice a sem…
JohnyB | 14.07.2021

Kavkaz s dětmi - část 11.

K moři a do Batumi - kruh se uzavřel Poslední večer ještě v horách jsme se utábořili na začátku přehrady na…
Peggy | 26.06.2021