reklama

Lupání v hlavku

Ahoj, minulý týden jsem byl jezdit v docela bahnivých podmínkách. Začalo se mi při propružení a zároveň při úplném odlehčení vidlice ozývat z prostoru hlavového složení lupavé zvuky. To už jsem dřív zažil a proto jsem rozebral, vyčistil a znovu namazal hlavové složení. Trochu to ustanulo, ale ne úplně. Začal už jsem trošku schízovat a hledat praskliny, ale nikde jsem nic nenašel. Teď jsem zkusil ještě jednu věc. Obrátil jsem kolo na řidítka, sundal přední kolo včetně osy (viz foto) a tlačil do obou noh vidlice opačným směrem a najednou slyším to samé lupání jako při jízdě. Nevíte, co by to mohlo způsobovat? Napadlo mě vyrazit misky a vyčistit je, ale musím si prvně pořídit vyražeč. V jednom ložisku, když jej sundám a prstem s ním točím, minimálně taky trošku lupe.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 13.07.2020
Autor: WRC
  • Re: Lupání v hlavku

         

    U ahead hlavového složení jsem to nezažil, ale u starého s představcem s klínkem to bylo každou chvíli. Uvolnily se matice utahující složení a hned to chytilo vůli v ložiskách a cvakalo to. Respektive, ta vůle tam byla vždy, jen to nesmělo být moc.
    Zkus zabrzdit přední brzdu a cuknout kolem za řídítka dopředu a dozadu. Tím bys měl případnou vůli hlavového složení odkrýt.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.07.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lupání v hlavku

         

    Mel jsem na stejnem typu vidlice taky podobny problem, a proste a jednoduse bylo vadne lozisko. Koupil bych nove a zkusil vymenit. Jinak do servisu a tam asi udelaji to same.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2020
    Autor: Jura17
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistku na Kudy chodil Karel IV

včera
Přidá se nějaká cyklistka na letošní ročník akce Kudy chodil Karel IV na jednu z cyklotras se startem v Radotíně?…

Hledám: Na kole z Prahy

včera
Ahoj, našla by se tu aktivní cykloparťačka pro jarní cyklistiku z Prahy směrem ven? na pohodu

Hledám: Přejezd býv. Československa červen 2023

09.03.2023
Ahoj, přejezd z Aše do Čierne n.Tisou, jsme už dvojka, ideálně když se přidá další pár. Na těžko s plnou bagáží.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

188 cyklistů (17 přihlášených)

Bikepacking španělsky 5.část: Andalusie – Přes Sierru Nevadu do Granady

Z pouště se přesouváme ke stoupákům Sierry Nevady. Čeká nás nejvýše položená cyklostezka Evropy bez…
Kristina | 02.01.2023

Jak jsem jel okolo Čech

Závod Okolo republiky je další z cyklistických ultra-šíleností, do které jsem se po letošním Toulání pustil.…
JohnyB | 23.10.2022

Bikepacking španělsky 4.část: Andalusie – z pouště Gorafe na pláž v Cabo de Gata

Bláto z lesa vymění naše kola za písek z pouště Gorafe a pobřeží v Cabo de Gata. Část čtvrtá. Vyrážíme z…
Kristina | 07.09.2022