reklama

Vůle SPD PD-M520

Ahoj
Před 4mi lety jsem koupil oboustrané SPD pedály PD-M520. Z počátku dobré, postupně mě víc a víc štve vůle kufru v pedálu při šlapání. Větší utažení šroubku nepomáhá, vycvaknout jde ztuha, ale při šlapání je cítit pohyb dopředu/dozadu.

Otázka je, zda pomůže výměna kufrů nebo to může být pedálem? Protože při zacvaknutí z druhé strany žádný problém není, tam to funguje dobře. Řešil jsem to tak, že jsem levý pedál zacvaknul znovu, když jsem zjistil, že mám blbou stranu... jenže zvolna pozoruji stejný problém i na pravém pedálu. Z jedné strany dobrý, z druhé protivně vrže.

Na pedálu by podle šroubků asi šel vyměnit plechový díl. Pomohlo by to, dá se to sehnat, jak se to jmenuje?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.07.2020
Autor: Jrr
  • Re: Vůle SPD PD-M520

         

    Nejdřív bych zkusil prohodit oba kufry mezi sebou. Bývá vymletá jedna strana, na kterou se to vypíná. Mně to vždy pomohlo. Pokud nepomůže, tak nové kufry. Pedály by měly být z tvrdšího materiálu, protože kufry jsou spotřebák. Používám sice jinou řadu, ale tam to každopádně platí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.07.2020
    Autor: 51326
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle SPD PD-M520

           

      Tohle mě nenapadlo, zkusím, díky! :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.07.2020
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vůle SPD PD-M520

             

        A taky pokud něco na kontaktních plochách protivně vrže tak lehce máznout. Vrzat by v tom systému opravdu nic nemělo...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.07.2020
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vůle SPD PD-M520

         

    Jestli to nebude hlavně tím, jak přitahuješ ty nejnepravděpodobnější scénáře, jak jsi sám prozradil :-)
    Jak si jinak vysvětlit, že se pedál neopotřebovává z obou stran stejně, když všichni ostatní mají pravděpodobnost nacvaknutí z té či oné strany přesně 50%?
    Moje mají všechny strašnou vůli, ale nijak mi nevadí. Jenom když začnu silově tahat, tak hrkají. Ale nevržou, to se stávalo dřív a možná to bylo i botama. Občas jsem stříknul olejem.
    Silně jsou ošoupané i hliníkové části (a to i u PD-M540, kde jich je míň), ale opravdu přesně z obou stran stejně.
    Viditelný rozdíl je ale mezi stavem levého a pravého pedálu, u všech kol a s různýma botama. Asi nějak křivě šmajdám.

    Kufry jsem nikdy nepřehazoval a neměnil před skončením životnosti bot.
    Ale při používání převážně na lehokole pozoruju specifické opotřebení kufru z jeho zadní strany. Kromě té větší vůle se nakonec projeví tak, že jde čím dál hůř vycvakávat do boku a zhorší se to tak nečekaně, až jsem se jednou na křižovatce položil. Dá se to spravit bruskou - v nouzi nebo i preventivně.
    (Tuším, že někdo normálnější a míň spořivý to tak daleko dojít nenechá.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2020
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vůle SPD PD-M520

           

      No pravděpodobnost by opravdu měla být 50%, to souhlasím... jenže to u namazaného krajíce taky... ;-)

      Zatím to vypadá, že opravdu pomohlo prohodit levý kufr za pravý! Jenže během toho přehazování mi došlo, že když jsem na jaře kupoval nové SPD sandále, jako náhradu za rozbité, tak jsem kufry přendal a je docela možné, že jsem přitom levý za pravý prohodil, protože jsem nad tím vůbec nepřemýšlel... dost možná jsem je tedy "jen" vrátil do jejich původní pozice... :-)

      Každopádně nové kufry už mám v košíku kupkolo spolu s kazetou a dalšími věcmi a defakto to čeká, až rozmyslím, co s trojtácem, abych tu objednávku uzavřel... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2020
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024