reklama

Trekingové kolo do 10 000 Kč

Dobrý den,
chtěl bych prosím pomoct při výběru kola. Měřím 192 cm a vážím okolo 100 kg. Kolo bude především sloužit na občasné víkendové vyjížďky s přítelkyní (do 800 km ročně). Již jsem vlastnil trekové kolo, které upřednostňuji před horským hlavně kvůli valivému odporu. Jelikož se ale v tomto neorientuji a dnešní typy plášťů rozdíl valivých odporů horských a trekových kol minimalizují?
Vím, že s tímto rozpočtem je možná i jedno, které kolo bych si vybral, ale budu od něj očekávat jen to, co do něj vrazím. Také jsem uvažoval nad bazarem, ale asi jsem nic optimálního momentálně nenašel.
Budu rád za za Vaše rady a připomínky, případně jakou značku upřednostnit a které se naopak vyvarovat.
Díky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.07.2020
Autor: Robo33
  • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

         

    Pokud jsi treka už měl, tak asi víš co chceš. Ale s tímhle rozpočtem je v podstatě jedno, co vezmeš. Stejně to bude taková slepenina. Asi jedině na bazaru se dá čas od času něco slušného najít.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2020
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

         

    S tímhle rozpočtem bych taky koukal spíš po bazaru a vyhlížel něco solidnějšího. Hodně velká pravděpodobnost, že bude takové kolo spolehlivější a mít lepší vlastnosti, než funglovka za deset.
    Nebyl by asi ani problém s nějakým mtb 29". Těžší to kolo než trek nebude a jde jen o to, jaké gumy mu obuješ. Můžeš dát nějaké hladké, nebo typu "Marathon" s jemným vzorkem, pak pojedou stejně jak na treku. Nejvíc brzdí hrubé špalky do terénu.
    U toho mtb musíš být akorát opatrnější na geometrii kola. Trek je ze své podstaty víc turistický, většinou se vzpřímenějším posezem. U mtb je to variabilnější. Od turistických po ryze sportovní chrty. Takže vybírat podle svých preferencí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.07.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

           

      Na tvou váhu bude MTB pevnější a robustnější bez ohledu zda na silnici nebo polňačku. Lepší bazar a zkontrolovat stav ložisek. Nové kolo za 10 tisíc se ti hned rozsype.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.07.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

           

      Já bych vybral hlavně dobře "padnoucí" bazarový ocelový rám. Trek/cross by mohl stačit- asi ten nájezd bude hlavně asfalt(terén vyjímečně)plus zákl. osazení. Spíš bych se při té váze zaměřil na zdvojené prokalíškované ráfky a výplet(např. Remerx Dragon). Posed bude stejný jako u MTB- záleží na rámu a představci...Osazení se dá časem zaměnit..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

         

    Mám od roku 2014 kolo Maxbike, které jsem zakoupil za 11.000.-kč.Vážím 117 kg a ročně najedu cca 3.000 km a to jak po silnici, tak v lehkém terénu. Slouží bezvadně avšak jednou za dva roky jej dávám servisovat. Pro naše ježdění plně postačující.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2020
    Autor: starouš
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

         

    Mám treka Author Stratos, ještě s náboji Paralax, ktreré tu někdo sháněl pro restaurování v dobovém provedení s tím, že v té době byly "nezničitelné". Já jsem musel jeden konus vyměnit (už nebyl úplně bez vady). Kolo mělo extrémě dlouhou sedlovku na které jsme objevili trhlinu, takže jsem ji musel zkrátit. Pro mých 168cm je dostatečně dlouhá, ale pro Tvých 192 cm by byla třeba nová. Kolo jede skvěle, jenže já ho nevyužiji-jezdím už výhradně na trojkolce. Pokud bys měl zájem, mohu Ti ho přenechat.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2020
    Autor: drak
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

         

    Narazil jsem na toto... Co na to říkáte?
    https://sport.bazos.cz/inzerat/121205578/pells...
    Nedokázal jsem dohledat datum výroby ani původní cenu tohoto modelu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2020
    Autor: Robo33
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trekingové kolo do 10 000 Kč

           

      Za 5 až nejvejš 7 bych o tom s prodávajícím pokecal. Takhle to vypadá, že už to má asi nějakou historickou cenu :-)
      Ale za tu nižší, reálnější cenu nejspíš dobře použitelné.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024