reklama

Vibrace a šustění destiček

Ahoj mam predni brzdu Shimano BR-M 447 a po vymene desticek dochazi pri brzdeni k vibrovani a susteni desticek, hlavne pokud zabrzdim vic. Pokud s destickami zahybu a pohnu treba i pojistnou zavlackou, tak se to na chvilku srovna a brzda brdi tise. Po chvili je opet vse spatne. Zkousel jsem i roztahnout trosku rozpernou pruzinku, protoze kotouce trosku skrtaly, ted uz neskrtaji vubec ,ale evidentne jsou i tak desticky v trmeni neposedne. Desticky mam od Kool Stop KS-D620 … Predtim jsem mel Shimano organicke a uz lehci a obrzdene a nepozoroval jsem tenhle problem. Je tomu mozno nejak pomoct? Nebo se mam kouknout po novejch brzdach? Zadni brzda Alivio,BR-M4000 stejne desky a zadny problem, Ale to je je mozne tim ze pri brzdeni jde vaha na predek, tak neni brzda tolik zatizena.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.07.2020
Autor: 542523
  • Re: Vibrace a šustění destiček

         

    Možná děláš předčasné závěry. Píšeš,že když destičkami pohneš,tak se to na chvilku srovná. Třeba si ta brzda jednoduše potřebuje zvyknout na jinou polohu a po najetí nějakého počtu km a několikerém zabrždění se to usadí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2020
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vibrace a šustění destiček

         

    Zkus s něčím pohnout. Například zkus vyměnit ty destičky za jiné.
    Nebo zkus roztáhnout ty přítlačné pístky, nasadit destičky a několikrát to silou zabrzdit. Aby si to celé nově sedlo a ustavilo se to vůči kotouči.
    Bez experimentování asi nic nevymyslíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Vibrace a šustění destiček

         

    Povol lehce třmen, zabrzdi a třmen znovu utáhni. Tím se poloha třmenu a destiček srovná.

    Nové destičky někdy škrtají, než si sednou. A sem tam i staré. Není to chyba, je to vlastnost.
    Nestává se to u vidlic s větším průměrem kluzáků a pokud máš osu s větším průměrem (celá sestava je stabilnější).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2020
    Autor: ckp13
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vibrace a šustění destiček

           

      Píše, že mu destičky neškrtají naprázdno, ale vibrují při brzdění. To je myslím jiný efekt, než se řeší srovnáním polohy třmenu a kotouče.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.07.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vibrace a šustění destiček

             

        Ale je to jednoduché řešení hotové za cca 1 minutu. Pokud to nepomůže, tipoval bych levnou, měkkou vidlici (nebo i drahou, extra odlehčenou).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.07.2020
        Autor: ckp13
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vibrace a šustění destiček

               

          To máš pravdu. Jako první pokus OK.
          Před výměnou destiček to bylo vpořádku.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.07.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vibrace a šustění destiček

               

          To jo na tom neco je. Koupil jsem Suntour Epixon a je pravda ze proti stary Marzochi Dirt Jam je mekci, dokonce jsem musel dat pryc kotouce IceTech ktery meli jinak otvory a vybrani a slusne ji rozvibrovaly. Kazdopadne pak to bylo v pohode az do vymeny desticek. Zkousel jsem brzdy vycistit, roztahnout pruzinky a srazit lehce hrany desticek, ale nejak to nepomaha. Pistky chodi dobre a brzdy jsem nedavno odvzdusnoval. Asi to bude kombinace mekci vidlice moji vahy a novych desek. je pravda ze ty KoolStopy byt jsou organicky maji primesy kovu a mozna se chovaji jinak. Asi si budu muset zvyknout. Davat pryc je nechci, brdi vic jak Shimana min ubyvaji a kotouce taky nejak nenici. Jen se bojim aby mi casem nevznikla vule ve futrech vidlice.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 03.07.2020
          Autor: 542523
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vibrace a šustění destiček

                 

            To by dávalo smysl. Nemám zkušenost se Suntour, ale měl jsem Marzocchi ETA model 2004. Vidlice byla sice těžká, ale neuvěřitelně pevná a nekroutila se. Na jednom ze svých kol jsem ji měl snad deset let, zažila chudinka hodně drsné zacházení, ale vůli ve futrech nikdy neměla. Cinkání destiček jsem neznal. V té době jsem koupil na jiné kolo karbonovou Pace a mohl jsem vyhodit zvonek (neee, zvonek bych si na kolo nedal!!!) :-)

            Každopádně si myslím, že si to sedne a bude to v pohodě. Občasné cinknutí je normální.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 03.07.2020
            Autor: ckp13
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

299 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024