reklama

Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

Potřebuji vědět jak se dostat do zámku z rámu kola (cca rok 1940) je na kód, je v odemklém stavu. Potřebuji ho rozebrat abych ho rozhýbal. Zkoušel jsem WD-40 ale nic, ponořit ho do oleje taky nic, je srezlý dohromady a proto se potřebuji dostat dovnitř. Víko se podařilo rozhýbat ale nejde vytáhnout. Nemá někdo s tímto zkušenost ? Děkuji za dobré rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.06.2020
Autor: KostaRosta
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Pěkný hlavolam. Žádný nedestruktivní postup se zachováním všech původních dílů mě nenapadá. Zkusil bych nějak vypáčit to spodní plechové víčko. Kdyby to nešlo, tak ho opatrně na stolní vrtačce odvrtat a buď vyndat po částech, nebo se skrz ty díry aspoň dostat k mechanismu a rozhýbat ho. Nové víčko vyrobíš celkem snadno a ve finále nejspíš nebude vidět (předpokládám, že přes ty dva šrouby ještě přijde nějaký kryt).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

           

      Hlavně bych nic neodvrtával Zkurvit to jde snadno, spravit těžko. Namoč to do nafty s olejem (na delší dobu), pořádně očisti a uvědom si, že se to muselo dát snadno přidělat na kolo. Tedy za mě je jakékoliv páčení či vrtání do toho spodního víčka nehorázná pitomost. Podle mě bude potřeba nějaká kombinace paciček a zarážky a rozloží se to.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Tohle jsem nerozebíral, ale obecně (potřeboval jsem rozebrat něco jiného "srostlého") - namočit, tedy ponořit ideálně do WD, nebo žluté brzdovky, petroleje, nafty apod. a nechat v tom alespoň dva týdny, klidně déle. Ten rez se pořádně nasákne, zavzlíná, leccos povolí. Spěch v tomhle případě moc nepomáhá, nadělá škody.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Podle těch obrázků se zdá,že ty šrouby mají hlavy pod tou přilepenou odrazkou.Čili,když to sestavovali,tak to napřed sešroubovali a nakonec tam přilepili tu odrazku.Takže bych to jako první nechal delší dobu namočené v oleji,nebo brzdové kapalině,jak už tu píší jiní,pokud by to nepomohlo,pokusil bych se vyloupnout tu odrazku,abych se dostal k hlavám těch šroubů.Ovšem musí se opatrně,protože ta odrazka je nejspíše skleněná a mohla by při snaze o podebrání při vyloupnutí snadno prasknout.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2020
    Autor: DAVID7001
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

           

      To je hloupost. Tyhle odrazky jsou sundávací a zastamdací bez nějakýho lepení, nebo loupání. k montáži stačí šroubovák. Teda v nějaké poloze nastavovacích paciček se to rozloží na 2 kusy (možná půjde ta packa vysunout úplně). Cokoli vylupovat je není chytrej nápad. To do toho možno rovnou majznout kladivem

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

           

      Šrouby nemusí mít hlavy nikde, ty můžou trčet z nějakýho plechu uvnitř.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2020
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

             

        prdlajs, tam jsou normální šrouby s hlavou. Zámkoodrazek mi prošlo rukama fůra, bohužel tenhle typ ne, pokaždý mě někdo přehodil (aby to pak zničil při nešetrným pokusu o rozebrání)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

               

          Tak to by mělo jít poznat podle "viklavosti" těch šroubů. Šlo mi jen o tvrzení, že šrouby musí mít hlavu - nemusí, není potřeba se hned čílit, že zrovna u tohoto typu asi mají a že odrazka jde demontovat bez poškození.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2020
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

                 

            šrouby hlavu mít musí. Zámkoodrazky se všechny připevňují 2 až 4 mi šrouby na zadní tímeř univerzální plech (2 nebo 4 šroubový) šrouby s hlavou a šlicem. Zámkoodrazku lze přidělat pouze v odemčeném stavu, kdy jde fíglem buď hlava sejmout (otočná), odklopit víčko, vysunout závoru a tak se dostat k montážním otvorům na šrouby. Odrazka se v žádném případě neloupe. Tady, protože zámeček není na klíček ani není hlava se závorou otočná, se celý mechanismus bude nejspíš rozebírat tak, že je nutné nastavovací packy dát do specifické polohy, vyjmnout packu (závoru) - která to jako masivní kus kovu bude celé držet pohromadě) a tahem nahoru oddělit kryt s odrazkou a zamykacím mechanismem. V žádném případě s dolním víčkem nekroutit, nebo do něj vrtat, nebo nějak vylupovat odrazku. To to radši nechat být.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2020
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Jestliže jsi s tím spodním víčkem otáčel, tak se obávám, že jsi to nezvratně zničil, protože tohle se otáčet z logiky použití nemá - je to nasazené na vidli, která brání otáčení (viz ty výřezy na korpusu), tedy kryt s odrazkou se musí nasadit na upínací mechanismus (který se nejprve přišroubuje na zadní plech a hlavičky šroubků se pak při sestavení zakryjí tak, aby to nenechavec neznalý kombinace nesundal, ale majitel ano) suvně.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    nevím, neznám, jsem zvědavý...

    dotaz- ty šroubky které koukají zdola jsou volné,
    nebo mezi sebou spojené vnitřkem? tj pevné?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Nešla by při správném nastavení těch tří páček(kódu) vysunout západka a tím uvnitř uvolnit víčko? A není ta dírka vlevo v plášti "reset"?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2020
    Autor: HonzaK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Nevíte jak se do tohoto zámku z kola dostat ?

         

    Kosto, toen zamek jsi dostal takto? tj odšroubovaný nebo jsi ho z kola sundaval?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

323 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024