reklama

Elektrokolo levné nebo dražší koupit?

Je mi 60 let, kolena bolí víc a proto pomocníka v motoru jsem se rozhodla pořídit.
Do el. kola chci dát okolo 30 tisíc kč. Ve 3 obchodech se mnou jednali s pohrdáním, že jen tak málo peněz investuju a ztratili zájem.

Jezdím asi 5x týdně, za měsíc najedu 70 km, po silnicích i cestách, na výletech okolo řek a rybníků, žádné hory ani vysoké kopce. Ale kolo občas zamknu před obchodem, nebo hospodou, i na tržišti. Mám dát 50 tisíc za kolo a bát se že ho někdo ukradne?
Mám Authora Corsu doma a obyč. skládačku Nexty na výlety.
Vybrala jsem si elektrokolo Crussis e-City 1.11 2020, baterie 17,6 Ah. Rám 17". Nebo LECTRON CITANA R model 2020. Nebo Crussis e-Savela 1.5 13 Ah. ( 40 tisíc kč)
Líbí se mi: Elektrokolo BH Atom Street model 2020 ( 57 tisíc kč)

Vyhovuje mi bez rámu, tak proto městské a na nosiči baterii nechci, mám 50 kg a pak je zadek moc těžký si myslím, ale nechám se přesvědčit co je lepší. Skládací jsme zavrhli, neb na delší výlet jsou nepohodlná.
Dík vám všem za čas a ochotu, protože na radu jdu k vám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.05.2020
Autor: Ariena
  • Re: Elektrokolo levné nebo dražší koupit?

Pro takové nenáročné ježdění by mohlo stačit ekolo z druhé ruky. Na bazoši jsou kolem 30.000 i zajímavé nabídky... https://sport.bazos.cz/inzeraty/elektrokolo/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ondrap
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

U běžného kola bych se nebál ho koupit už jeté, ale u elektrokola bych měl dost vážné obavy, zvlášť když se neví jak s tím bylo zacházeno a jak bylo udržované.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Použité nechci, kdyby bylo dobré, proč by ho někdo prodával a nebo na něm nejezdili a budu dokupovat drahou barerii. To už jsem zvažovala.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Podle Vašeho zadání 5x týdně,70km za měsíc to vychází na 3,5km na jednu cestu.Pokud neplánujete náročnější cesty,chcete kolo používat ve městě na nákupy a do zaměstnání,občas na projížďku do přírody a uvažujete o tom,aby Vám drahé kolo někdo před obchodem neukradl,tak pro takovéhle využití by mohlo docela stačit kolo s baterií za sedlovou tyčí s cenou nějakých 14 tisíc.Chce to ale si nějaká kola vyzkoušet.Co vyhovuje jednomu,nemusí vyhovovat druhému.U bazarových kol mám tu zkušenost,že každý tvrdí,že baterie je nová a ona pak po pár měsících odejde.Tady by byla záruka.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.05.2020
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

U elektrokola je obecně nejdražší akumulátor.
      A ten kupovat z druhé ruky není dobrý nápad.

Proto levné elektrokolo z druhé ruky může být brzo dost drahé. Řekl bych, že nové kolo, které by tomuhle nájezdu vyhovovalo na trhu bude.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Mnohdy lze sehnat ekola prakticky zánovní, zato s výraznou slevou a dokladem o nákupu. Za jednu sezónu snad ani nelze baterii či motor zhuntovat. Nějak tím ale nepřesvědčuju, aby si nové ekolo paní nekupovala.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: ondrap
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na takové nenáročné ježdění to určitě stačí. Zvážil bych případně nákup nějakého loňského modelu, pár tisíc se dá ještě ušetřit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Z vlastní zkušenosti bych doporučil elektrokolo s nábojovým motorem, protože pro daný režim vyhoví, cena nižší a řetěz, kazeta atd. mají delší životnost. Baterie na nosiči výrazně zhoršuje ovladatelnost (kolo je, jak správně odhadujete, "těžké na zadek"). Podle informací od servisního technika jsou kola BH poměrně poruchová a jsou problémy s dodávkou náhradních dílů, ale jde o informaci z druhé ruky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Benshot
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1

Tak to jsem asi odhadla špatně ujetou vzdálenost.
    Většinou v sobotu s přítelem naložíme skládačky a vyrazíme na stezky okolo řek. To už můžeme 15 km najet. A když bude pomocník s pohonem, bude výlet ještě lepší.
    Pak bude stačit sundat přední kolo a kola dát do auta?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole ve dvou

dnes
Hledám ženu na společné výlety na kolech, plné legrace a někdy i dřiny

Hledám: Parta nadšencu kolem 50 porada ve dnech 5-7.6

včera
Parta nadšencu kolem 50 porada ve dnech 5-7.6 vyjíždku na kole Praha - tabor. Vice na www hellstourclub.eu. Nove…

Hledám: vyjížďky na kole

21.05.2020
Ahoj, hledám tu cyklistku na cyklovýlety a vyjížďky do okolí Prahy na pohodu.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

383 cyklistů (26 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020