reklama

elektrokoloběžka

ahoj všem, dcerka si přeje k osmnáctinám elektrokoloběžku. Já o koloběžkách a elektropohonu ale vůbec nic netuším. Než začnu chytat moudra od strýčka googla, napadlo mne poprosit o radu tady. Máte s tímhle vehiklem, který mi bude překážet v garáži nějakou zkušenost? :-) Moc díky za jakoukoli radu :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 22.05.2020
Autor: tovo
  • Re: elektrokoloběžka

nevím co chceš slyšet, když ani nenapíšeš jakou. Baterie, velikost koleček atd. Prostě koloběžka bez nutnosti odrážení, to je vše

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: JIHE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

právě, že dcera netuší a já také ne. Vůbec netuším, podle čeho to vybírat. Jak to nemá pedály, tak jsem ztracenej :-)
      Jak velká kolečka? baterka? motor? vůbec netuším, podle čeho vybírat.
      Jestli tu je někdo, kdo to řešil a má nějakou zkušenost, budu rád za jakoukoli radu...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: tovo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Minimálně by měla vědět na jak dlouhých trasách a v jakém terénu bude tu koloběžku používat.Je rozdíl,jestli bude jezdit trasy 2 km po rovině po asfaltu,nebo 50 km po lesních a polních cestách v kopcích.Nějakou základní představu by mít měla...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: DAVID7001
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jsou velký koloběžky, teda v podstatě normální kolobrnda typu Kostka/Mibo, akorát s motorem. Populární u starejch fotrů. Cena bratru 20-30 tyček.

Příklad:

https://www.svetkolobezek.cz/elektro-kolobezky...

A pak malý kolobrndy do města, nejpopulárnější je Xiaomi m365. Oblíbené u děcek. Cena bratru 10-20 tyček za použitelnej typ, 5-10 tyček za nepoužitelnej typ.

Příklad:

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Ninebot...

A pak ještě elektrický motorky, co se jako kolobrnda jenom maskujou. Cena od 20 tisíc vejš. Nelegální leč nepostihované. Příklady neuvádím, neb to není výchovné :-)

Záleží, co z toho chceš pořídit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Radler
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ani do SZ? Tu posle kategorii myslím…

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.05.2020
          Autor: kublay

No, tak třeba tenhle mazlík se tváří jako koloběžka, ale má dvakrát tak velkej výkon, jako měl kdysi Simson S51:

https://shop.funscooters.cz/zbozi/dualtron-ultra/

A takovejch hraček se prodává tuna.

A to nemluvím o tom, že za koloběžku se vydává třeba i tohle:

https://www.rcskladem.cz/eco-highway-3...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Jenže to jsou právě ta těžká nepřepravitelná monstra, odsouzená k jízdě jen kolem komína, což logicky po pár dnech přestane bavit. Lehkou koloběžku kolem 12kg si může vzít kamkoliv do tramvaje, vlaku, auta, na dovolenou a jezdit kdekoliv.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: ondrap

Pro začátek a jízdu po asfaltu bez velkých kopců, by mohla xiaomi postačovat. Výhoda, že ji lze relativně snadno přepravovat v mhd nebo v kufru auta (12,5kg). Určitě ne žádné těžké nepřepravitelné monstrum, které se brzo omrzí a bude jen zabírat místo, nehledě na cenu. https://elektrokolobezky.heureka.cz/xiaomi-mi...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

taky bych se přiklonil, co vím, k xiaomi. Poměrně velká kolečka a vyblbne se s připojením na telefon

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: JIHE

Xiaomi mám a kamarádi + rodina taky. Je to taková sázka na jistotu, i když kupujete vlastně jen polotovar.

Nutno dokončit doma, jako za starých časů. :-)

Především vyměnit nafukovací pneu za plné. Protože nafukovací vám dlouho nevydrží - podle hmotnosti jedoucí osoby. Můžeme o tom diskutovat, můžeme se přít, ale to je tak asi to jediné, co se proti tomu dá dělat. :-)

Už jsem měnil pneu i zarytému odpůrci, který nakonec přišel s prosíkem. :-)

Taky budete dávat podložku pod kloub a držák zadního blatníku. A připravte se, že vám přestane svítit zadní světlo a nepůjde to jednoduše opravit. Někomu i přední.

Fajnšmekři nebudou po čase spokojeni s výkonem a dalšími maličkostmi a dojde na přepis FW.

Jinak to spojení s mobilem je opravdu katastrofa - to bych raději ani nezmiňoval.

Přes to všechno je to docela solidní stroj.

Osobně teď pokukuji po karbonové, s nižším nášlapem a menší baterkou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: Marin7

Ješťe jsem zapomněl na uklepané kontakty trakční baterie - specialita to první generace. V nejlepším prostě koloběžka přestane jet a nic s tím neuděláte. Dokonce to ani neopravíte, když nechcete přijít o záruku. Moje koloběžka proto cestovala 2x na reklamaci, u známých totéž. Po třetí už bych jim milou koloběžku hodil na hlavu, ale měli štěstí. :-)

Dlužno ještě podotknout, že v Xiaomi servisu pracují pěkná prasata, protože to, jak koloběžku zabalili a v jakém stavu přišla, se nedá omluvit ani pěti promilemi.

Reklamaci samozřejmě neuznali.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Hodně bude záležet na způsobu použití. Je jasné, že tato subtilní koloběžka je pro jízdu na hladkém povrchu - asfalt a pro menší váhy, což by snad při zadání "dcerka si přeje k osmnáctinám elektrokoloběžku" mohlo být splněno. Tak by i nafukovací pneumatika měla vydržet. Tvrdá guma se sice nepropíchne, ale komfort jízdy se ztratí.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ono je úplně jedno, jestli je povrch hladký, nebo ne. Ta duše se nepropíchne, ale nějak záhadně prodře a to při každém stupni nafoukání, na každém povrchu a ve velice krátké době. V mém případě (cca. 100kg se vším) ji stačí asi 1-5 km a je to. Při 60-ti kilech máme vyzkoušeno asi 50 km. A při dvaceti kilech možná pojezdí rok. :-)

Mám rozborku a lepení dokonale nacvičenou, takže na pohádky nevěřím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Co tmel proti propíchnutí dát do duše?

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zkoušel jsem sprej i hustý tmel. Nepomohlo. :-(

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Všechny tyhle věci má vyřešený Ninebot MAX G30. Ten vzniknul původně jako zesílená Xiaomi pro Lime a spol.

Akorát je teda těžkej jak prase, a co vypukla tadlecta epidemie, tak zdražil bratru o 3 tisíce; v zimě se dal koupit za míň než 15 tyček.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje. Vypadá impozantně, v nejhorším by se tím dal zastavit tank. :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Mým ideálem je koloběžka malá a lehká, která má elektrický dojezd malý, ale dá se na ní jet jako na koloběžce, tedy kopat.

Kouzlo by spočívalo v jízdě v kopcích na dlouhých trasách bez elektrické zásuvky.

Nahoru jdu pěšky, dolů jedu a nepálím si nohu o blatník, ale ekologicky rekuperuji. :-)

Výsledkem je, že mi koloběžka lehce pomůže na rovině a jsem bez starosti s nabíjením.

Takový Prius na dvou kolečkách.

Chce to nízkou hmotnost a hlavně nízký nášlap.

Snad něco takového, jako na fotce.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Elektrokolobezku mam a na kolech 26/20".Pokud nepotrebujes skladnost tak bych se hrackam typu Xiaomi vyhnul,je to tak na kvalitni asfalt a po rovine.Takze vybirej co nejvetsi nafukovaci kola,co nejvetsi vykon motoru a co nejvetsi kapacita baterie(nesel bych pod 15Ah).Ten vykon motoru zalezi kolik vazi a jakej mate teren.Jestli roviny tek nejit pod 500W,jestli kopcovity tak pod 800W.To bych videl jako naprosty minimum pro holku ktera vazi cca do 60kg.Ja mam 97kg a mel jsem kolobezku 1000W a bylo to na hrane.Ted mam 2000W a teprv ta zacalo bejt zabavny.Dovedl bych si predstavit jeste vetsi vykon.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: smates

Tak trochu úlet https://www.youtube.com/watch?v=yJ4j_UupHkI ty poslední minuty předjíždění mě dostaly :) ovšem servis bude asi trochu problematický.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2020
    Autor: miro5
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta nadšencu kolem 50 porada ve dnech 5-7.6

včera
Parta nadšencu kolem 50 porada ve dnech 5-7.6 vyjíždku na kole Praha - tabor. Vice na www hellstourclub.eu. Nove…

Hledám: vyjížďky na kole

21.05.2020
Ahoj, hledám tu cyklistku na cyklovýlety a vyjížďky do okolí Prahy na pohodu.

Hledám: Parťáka na kolo/lyže 50+

Hledám: Parťáka na kolo/lyže 50+
19.05.2020
Ahoj, hledám fajn parťáka/partu na kolo, lyže, turistiku. Lokalita: Tachovsko; Český les
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

380 cyklistů (22 přihlášených)

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a…
Peggy | 24.04.2020

Západní Evropou s dětmi - část 6. - Provence

Naše děti už vědí, že když se chtějí vykoupat v moři, musí si k němu dojet na kole. Letos to měly obzvláště…
Peggy | 10.03.2020

Západní Evropou s dětmi - část 5. - Route des Grandes Alpes

To se prostě ráno vzbudíte, po snídani sbalíte stany a vyjedete si nějaké dvoutisícové sedlo... :-) Jmenuje…
Peggy | 26.02.2020