reklama

Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzněte!

Jak chráníte svá kolena při zimní jízdě na kole před chladem a prostydnutím????

[ Zpět ]
Datum: 10.11.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
  • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

         

    zapteplenyma capakama

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (notakale)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

         

    Myslím, že jedno z nejoptimálnějších řešení jsou vlněné návleky třeba ze starých ponožek, zajištěné proti sklouznutí, spíše než předražené značkové cyklo návleky. Vlna a v současné době i materiály typu moira, pertex atd. mají vlastnost, že hřejí, ikdyž jsou navlhlé nebo prší.
    Protže mám kolena poničená a to nejen zimou, nosím ortézy, které se nejčastěji vyrábějí z neoprenu. Ten hřeje výborné, ale po každém užití se musí proprat, odstranit sůl, která je s to ti kůži pod koleny úplně rozežrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

           

      S těma ponožkama to je dobrej nápad.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

             

        Jo to me nenapadlo, diky za napad s ponozkama...:)

        [ Zpět ]
        Datum: 05.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (PePe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzněte!

         

    Mám cyklistické kalhoty, kde přední část tvoří No vind a pohoda...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bg)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

         

    Jamam dlhe spodky z Moiry s kolenami opatrenymi neprofukom. Pouzivam ich aj na bezky.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

           

      A co používáte jako svrchní vrstvu? Není pak v tom moc teplo?
      Dík za odpověď.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.11.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (PaT)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

             

        na vrch mam uz len tenke dlhe sponovky.
        Su naozaj tenke, takze teplo v nich nie je.
        Nemaju v rozkroku protibakterialnu vlozku a preto na bicykli mam aj cyklisticke kratasy (pod dlhymi sponovkami), na bezkach ich samozrejme nepotrebujem.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.12.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

           

      takze se ty moirovy gate se zateplenejma neprofukovejma kolenama vyplati ?

      ja to resil jen navlekem na cyklogate, ale je fakt ze parkrat mi zima byla, ale jen nekolikrat za zimu, ale uz nikdy nechci zazit zimu na nohy a kolena, tam to je nejhorsi, este tak revma, brrrr

      [ Zpět ]
      Datum: 08.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

             

        Prý existuje jedno základní pravidlo, kdy začít zakrývat klouby - tedy kolena a lokty. Jakmile klesne teplota po +15° měly by být tyhle klouby chráněny alespoň nějakou tenkou vrstvou.
        Kdo tak nečiní, ten to prý v pozdním věku pozná...

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

               

          Ono okrem teploty záleží aj na tom, či svieti slnko alebo nie; aký je vietor (teplý/studený), akým smerom a rýchlosťou fúka; mno a predovšetkým záleží akou rýchlosťou sa pohybujem.
          Takže v lete okolo 25°C aj pri poprchaní (oblačno, slabý vietor) je mi väčšia zima ako cez babie leto alebo na jar, keď je 17°C, slnečno, bezvetrie.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

                 

            asi sem extremista, ale vozim dlouhy gate kdyz je pod 20 stupnu, nejak si vzdycky predstavim co by se stalo kdybych spadl a navíc mi je zima už při 18 stupních, návleky vozím klidně i při 15 stupních, podle nálady a pocitu zimy

            [ Zpět ]
            Datum: 09.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzně

                   

              Ja som nosil tiež okolo 20°C ku kraťasom tenké návleky na nohy, ale na kolená je to málo, takže som ich potom nosil ohrnuté viackrát na kolenách. V jeseni som si kúpil 3/4 elasťáky s dvojitou vrstvou na kolenách. Teraz okolo 10°C som pod ne dával spodky (keď bol vietor, tak dvoje), ale aj tak by to chcelo ešte niečo na kolená a pri fučáku možno do rozkroku.
              Tie tvoje neprefuk návleky na kolená sú tenké alebo zateplené? U nás v obchode som videl tri druhy: tenké, termo a termo s windstoperom. Ja by som chcel tenké s windstoperom, ale neviem, či to niekto vyrába a kde by sa to dalo zohnať.

              [ Zpět ]
              Datum: 09.11.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (tomala4)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzněte!

         

    Já mám zimní návleky s neprofukající vrstvou, a jsou fakt dobrý, až na tu cenu 490 ,- (axony).
    Teď chci dělat něco podomácku, u vietnamců jsem koupil za 50,- (původně chtěli 70,-, ale tvářil jsem se asi dost divně, tak slevili) ty dámské bavlněné přiléhavé kalhoty = legíny, z nohavic jsem ustříhnul vždy dva a dva kusy, mezi ně vložím nějakou igelitovou fólii a prošiju.
    Lidl (myslím zítra) prodáva nějaké vlněné návleky na kolena asi za 150,-, na fotce se zdají být dobré.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzněte!

           

      Já mám návleky na kolena a na ruce od Cycloscheinu - pár cca za 260,-- Kč a nemohu si je vynachválit.
      Je ale fakt, že je využívám jen v době, kdy nenosím dlouhé kalhoty.
      Když se ochladí, vezmu raději pod kalhoty dlouhé moirové spodky.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolena ó kolena...poklekněte...na kole nemrzněte!

             

        taky vozím trio pod cyklogatě, ale na kolena to je málo, raději nejdřív neprofo návleky na gatě a teprve v druhé fázi punčocháče z moiry

        [ Zpět ]
        Datum: 09.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Morcak)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

363 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024