reklama

Zadní náboj

Mám problém se zadní nábou, při zabírání mi v ní neustále pravidelně nečo hrozně praská. Přitáhnul jsem šrouby, ale teď je zase hrozně tuhá a stále brzdí. Chtěl jsem se zeptat, čím by to mohlo být a co mám dělat. No za chvíli to půjdu zkusit rozebrat, tak jestli má někdo nějakou radu předem, byl bych velmi rád.

[ Zpět ]
Datum: 11.07.2006
Autor: elbunda
  • Re: Zadní náboj

         

    ja se vtom vubec nevyznam ale delalo mi to same na nejakem noname naboji zapouzdrenem valil jsem stim k mechanikovi on jednoznacne rekl vyklepana loziska nejaky asijsky šunt! a musel jsem oba naby menit kupil jsem deorečka!

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal Neprihlaseny II)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní náboj

           

      Mám tam Shimano RM40. Jdu to rozebrat.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: elbunda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní náboj

         

    Asi to bude jak píše Michal, buď vymletá ložiska (pokud je tam máš), vymleté konusy nebo nějaká rozdrcená kulička... Také se Ti tam mohla dostat špína...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní náboj

         

    Mě to zas dělalo pár malinko volnějších drátů ve výpletu.Mechanik mi tento problém rychle vyřešil.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní náboj

         

    Pokud to dela jen pri zaberu, muze to byt i volnobezka. Stalo se mi to u naboje Shimano Deore 2003. Volnobezka sla koupit samostatne (cca 650 Kc v Cykloprague). Vzapeti (nekolik set km) vsak odesla taky. Koupil jsem dalsi a ta se po o neco vic stovkach km zacala projevovat podobne. Pozna se to dost blbe, ja jsem na to prichazel dlouho. Zkus postavit kolo na sedlo a riditka (vzhuru kolama), zarad maly prevodnik vpredu a vejvetsi pastorek vzadu a zkus tocit klikama pri soucasnem intenzivnim pribrzdovani zadniho kola. Pokud uslysis ty zvuky, je to ono. Ta volnobezka ma v tom stadiu tesne pred smrti i o malinko vetsi vuli, ale to se pozna jen pokud sundas kazetu a demontujes osu i s konusy. A stejne je ten rozdil ve vuli tezko rozeznatelny. Ale alespon zkontrolujes, jestli nemas nejaky problem v konusech nebo kulickach. Nejprukaznejsi je tedy ten zvukovy projev pri vyse popsane cinnosti. Volnobezka jako takova mozna je rozebiratelna (u tech starsich jsem to delal), ale nejsem si jisty jestli to ma smysl. I kdyby se ti ji podarilo uspesne slozit coz je docela orisek. Ja jsem to vyresil nakonec zakoupenim noveho naboje a protoze rafek uz byl docela probrzdeny, tak i rafku. Kombinace DT Swiss Onyx + Mavic + dvojky nerezove draty a jsem maximalne spokojen. Michal

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní náboj

           

      No já právě mám to kolo nově vypletený asi 2 měsíce, jen nábu mi tam ti pitomci nechali starou :)
      Taky jsem si řekl, že už nebudu cpát peníze žádnému servisu (po zkušenostech s nimi a především s jejich ochotou tady u nás) a pokusím se všechno dělat sám.
      To je tak, u jednoho všechno trvá tejden a ještě člověka pak natáhnou. Druhej je sice ochotnej, ale vždycky to zflikuje, že to stojí za houby a třetí jsou tak ochotní, že kdykoliv k nim přijdu, tak se tváří jako bych je otravoval.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: elbunda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní náboj

             

        Jestli sis neobjednal její výměnu, tak čemu se divíš?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zadní náboj

         

    Takže jsem to celý rozebral (a nakonec po dlouhé době i složil) a už vím čím to je. Pod šroubem, kterým se utahuje kazeta, je taková hliníková podložka, nebo je to těsnící kroužek na kuličky, co já vím a ten je dosti vorvanej. Neplechu tam dělaly špony z toho hliníku. Vyčistil jsem to, ale bohužel se mi nepovedlo povolit kazetu (nemam na to žádnej bičík nebo něco podobnýho) abych ho vyndal. Projel jsem to před barákem a zdá se to být v pořádku. Počítám ale s tim, že to dlouho nevydrží, myslíte, že se dá ten kroužek někde sehnat? Půjdu si dát nějakou delší trasu, uvidíme, co to udělá.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.07.2006
    Autor: elbunda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zadní náboj

           

      No, pokud dobre rozumim, tak hovoris o podlozce pod matici kazety. To teda ale dost dobre nechapu jak se ti to povedlo "vycistit". To jsi ty kousky vyskubal klestema? Abych se priznal, nevim jestli tam je tato podlozka nezbytna - rok jsem jezdil s ni a ted ji tam zase uz minimalne rok nemam, ale jestli se skutecne jedna o tuto podlozku a tobe se povedlo ji "vycistit" tak zcela jiste doslo k povoleni matice, ktera tu kazetu zajistuje. To muze byt pricinou velmi neprijemne zavady. Za prve ma ta matice jen par zavitu a lehce se "stoci" pri provozu => na 99 % dojde ke zniceni zavitu na ni. Navic je takto kolo zcela nepojizdne, pokud nedojde k necemu horsimu v dusledku slapnuti do prazdna. Dej na to pozor. Ta matice se utahuje pomerne silne, myslim, ze 40 Nm, to je dost. Znovu opakuji, doufam, ze hovorime o stejne veci. Ten krouzek podle mych zkusenosti shanet nemusis,, alle urcite musis dbat na spravne dotazeni kazety. Mozna by stalo za to skocit do obchodu pro stahovak na kazety, stoji od cca 50 Kc a poradne to utahnout. No snad jsem trochu pomohl. Michal

      [ Zpět ]
      Datum: 11.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní náboj

             

        stahovák na kazetu mám, je utažená tak dobře, že se mi nepodařilo povolit jí :). Ten kroužek jsem vyčistil tak jak to šlo, vysypal z něho zbytky odrbaného hliníku a teď to jezdí úplně bezva. POdle mě je tam kvůli kuličkám aby neposkakovaly někam kam by neměly, ale to je jen můj laický názor. Dal jsem si svižnou odpolední projížďku a jede to nádherně - jako nové, tak doufám, že to vydrží.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2006
        Autor: elbunda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zadní náboj

             

        Michale,jestli budeš v Str. nad Nežárkou rád bych to s tebou probral.Osobně jsem sice takový problém neměl,ale každá skušenost je dobrá.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zadní náboj

               

          Nevim co ani kdy se deje ve Str. nad Nezarkou... ??? Program na weekend jiz mam, ale klidne to muzeme probrat zde nebo na ICQ. Ale moje jedina zkusenost je pouze takova, ze se to musi vymenit :-) Nebo koupit lepsi, to vyjde levneji.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zadní náboj

                 

            Myslel jsem sraz v září.ICQ nemám a technické problémy nejraději řeším osobně.Však uvidíme.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zadní náboj

                   

              OK, jedna -li se o prvni polovinu zari, mozna by to slo, podivam se oc se jedna, pak pripadne pokecame. M.

              [ Zpět ]
              Datum: 12.07.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Neregistrovany Michal)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (2 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024