reklama

Výběr plášťů

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem nových plášťů na mé kolo. Mám Kellys Axis Crx Trekking z roku 2010. Na ráfcích je napsáno 622x19. Rozpočet je tak do 400/ks. Aktuálně tam mám užší pláště, ale chtěl bych širší, jelikož se častěji vydáváme do méně náročného terénu.
Díky za všechny rady

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2020
Autor: steskul
  • Re: Výběr plášťů

         

    Spokojený na treku jsem s Marathonem od Schwalbe. Sice asi o 150 nad rozpočet, ale vyplatí se výdrží, je pohodlný a dobře podrží i na mokru nebo trávě. Jezdil jsem na něm i hustší terén, spíš vhodný na MTB a dával to v mezích možností (nemá drapáky, ale 10% po nízké mokré trávě udržel bez klouzání)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr plášťů

         

    Na tomhle:
    https://www.velohanak.cz/cyklo/schwalbe-cx-comp...
    mám najeto 12000 bez defektu, jezdím s tím většinou v zimě. Už jsem po cca 11000 vyměnila zadní plášť, byl sjetej, přední pořád drží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr plášťů

           

      Ten nájezd bych chtěl vidět. :-)
      Jezdím CX-compy docela dlouho (sjety 3 sady) a zadní mi vydržel vždycky max. 6000km. Pak začal prosvítat kord. A to vážím 70kg.
      Ale jízdní vlastnosti nejsou špatné, jen se dají hustit na dost malé tlaky.
      Navíc se dělají max. v šířce 40mm.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr plášťů

             

        Ti tu sjetou zadní pošlu. Na leto by ještě šla, v zimě to s ňou už klouzalo... Ale nevyhodila jsem ju, je ještě dobrá a může se hodit :-)
        Koneckonců, na tomhle webu je to dohledatelný, když jsem to kupovala, tak jsem t konzultovala, každej rok hlásím nájezd. Přední jezdí, zadní jsem někdy v lednu musela vyměnit, fakt to klouzalo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr plášťů

             

        Ono každé kilo váhy je hodně znát a taky rychlost, resp pomalost a styl jízdy dělá hodně a když jdeš ze sedla a zabereš, tak to hodně žere plášť :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr plášťů

         

    Tak zkus něco o trochu širšího.
    Třeba 42mm. Dobré jsou Continental Speed Ride.
    https://www.axit.cz/d119279_continental_plast...
    Dělají se i kevlaru, ale ty už jsou o něco dražší.
    Příp. třeba Author https://www.axit.cz/d020795b00_author_plast...
    Ty se dají i do vlhčího terénu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr plášťů

         

    Taky jsem vybíral nové pláště, tentokrát na gravela. Chtěl jsem něco odolnějšího, ale aby to i jelo. Cenový limit ale byl vyšší. Nakonec zvítěžil Marathon Almotion 40-622. Sice trochu těžší, ale podle testů mají ze všech Marathonů nejnižší valivý odpor a to i než většina gravel plášťů. Životnost by taky měla být dobrá.
    Zatím najeto 200kma nestěžuji si. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2022
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr plášťů

         

    Hlavní je, aby na těch pláštích byla napsaná velikost něco-622, jinak by na ráfek nepasovaly. Zbytek podle chuti.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2022
    Autor: NightRider
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

548 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024