reklama

Kolik máte jízdních kol

Několik lidí se tady zmínilo že vlastní více kol. Vyplatí se to? Já mám jedno, ale teď při hledání nového kola jsem trošku znejistil.
Především jsme letos nějak utvořili super vesel partičku a ta bohužel jezdí spíše asfaltové cesty (mezi kamiony to faktu není příjemné) sem tam šotolina. Takže gravel nebo silničku.
Na větší výlety by se hodil MTB nějaká starší 26" za pár korun. Aby se snadno dala zabalit do vlaku nebo do letadlo. A když ji ztratí tak to nebude tak bolet.
Na výlety u nás 29" hardtrail, ale na vyjížďky kolem komína přes traily by se hodila druhá 29" s plným odpružením.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2020
Autor: NejedeMiTo
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    2 kusy.
    Author Horizon, ročník 2002 (asi :) ) a GT NOMAD ULTRA 2006.
    Pro moje potřeby dostačující, nemám potřebu rozšiřovat park.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Dvě, MTB HT na chalupě a v bytě v Praze skládačku, protože normální by se mi nevešlo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: xtonda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Mám HT Autora se vzduchovou vidlicí na výlety a do Prahy a na silnici mám Favorita s rovnými řídítky a 32mm pneumatikami.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: Brahma
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Jejda, zapomněl jsem na koloběžku. S tou jezdím po drobných nákupech po blízkém okolí a občas do práce. A také někdy se synem na veliký výlet na Zbraslav na Koutské pivo ke stánku. (Pivovar v Koutech na Šumavě v lednu zkrachoval, budeme muset změnit sortiment.) Je to 10 tam a 10 zpět podél vody. Syn to jede v pohodě na bruslích a já se mu na koloběžce snažím stačit. Ale už nemusím jezdit v háku, už to zvládám samostatně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Jedno a bohatě stačí :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Jednoho celopérového off-roada, treka na rozbité okresky, žiletku na vyleštěný asfalt, Al žiletku na trenažer a časem pořídím ještě nějaké posouvadlo po vesnici (to mám vymyšlené se speciálními převody, jen se k tomu dokopat)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Tři - Jokonku do obchodu asi 30 let stará; Kellyšku krosku, na ni hledám využití, zatím nic moc, takové kratší projížďky, stáří asi 15 let; Forsíka 29" HT na všechny výlety, 3 roky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: plusjedna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      kolo nemám ani jedno--teda pokud nepočítám to, co je už cca 10 let zavěšené jen na háku, ale mám tři elektrokoloběžky a docela zvažuji čtvrtou, ruzné váhy a ruzný výkon pohonu, něco vhodnější do terénu, něco na sfalt a ještě jestli asfalt rovinatý, nebo kopcovitý, takže to pak vybírám v podstatě jako golgové hole z bagu---mám to ale i jako kutilský koníček, kámoši si v poho vystačí jen s jedním typem, co jsem jim poskládal.

      jeden známej ale říkal, že mít 6 koloběžek je pořád v poho, tak zatím jsem asi normální a hlavně finančně oproti modelařině, kterou jsem dělal v podstatě celý život, tady to je opravdu za pár korun---fakt se mi zatím žádná kolobrnda třeba za 30K nezřítila neřízeně v Alpách někam kamsi dolu do udolí :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Jestli se vyplatí - težko, ale potěší, když je možnost výběru podle potřeby.
    Udržuju pět, čtyři by stačily.

    - Azub Six - celopéro lehokolo, přední 20" kolo a široká řídítka jsou sice určitým omezením, ale jinak univerzální létající křeslo na každou cestu. Vhodné na srazy i bezcílné projížďky.
    - Oceláč Mk3 - 20 kg lehosilnička s velkým úložným prostorem v brašnách. Na rozbitém asfaltu trochu utrpení, ale to prý je na žiletce taky, tak je na tom s potěšením předjíždím. Tedy pokud zrovna není táhlý kopec 5% nebo víc, ale za tyhle nedostatky to stojí.
    Přednosti využitelné například na dojíždění do práce po silnici.
    - GT Nomad LTD r. 2004, kdysi hlavní kolo, teď už jen tam, kde by lehokolo mohlo utrpět nějakou újmu, na dojíždění do práce těsně před/po zimě a na akce, kde opravdu žádné lehokolo nebude. Ale jezdí pěkně.
    - Author Texas někdy z 90. let, zprovozněný vrak, ještě široké plechové ráfky - jen na zimu, když je nejhůř. Tuhle zimu nevyjel, i když byl nachystaný.
    - Favorit z 80. let přestavěný a na trekové kolo a kdysi tak i chvíli používaný, teď už jen na cesty do města, kde by plně posloužil ten Author výš, tohle je aspoň rychlejší.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Já aktuálně doma mám:
    1) Azub Ibex - lehokolo
    2) Merida big nine - horský kolo
    3) Šrotokolo - cosi za 3 stovky z kovošrotu
    4) Oxelo Town 9 ef - skládací koloběžka

    Každý dopravní prostředek má velmi odlišné určení. Před obchodem / bazénem/ nádražím jsem ochotný nechat zamčené jen šrotokolo... i tak se o něj bojím.

    Kolobrnda je super na kombinaci s vlakem / autobusem, když jedu někam sám a vracím se s někým autem, zabere minimum místa, neplatí se za ni, většinou se vejde do šatní skříňky, rozložená je hned a s trochou snahy po rovině jede 15 km/h.

    Horský kolo je výhodnější na převoz vlakem, ježdění v zimě a samozřejmě výrazně mimo asfalt.

    Všude jinde nejraději lehokolo. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Zatím 4 kousky.
    Celopevňák 26", HT 29", cyklokroska a její mladší brácha gravel. K tomu různá samostatná přední a zadní kola a halda pláštů 26", 27,5", 28" a 29".
    Potřeboval bych to nějak zredukovat, jen nevím jak. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Už mám čtyři.
    1. První byl Arab - Author Vista 2007, trek s odpruženou vidlicí, má najeto něco přes 23.000 km. Moje první kolo v životě, jsem se na tom učila jezdit, nejdřív na strništi, pak opatrně po cestě, na cvičném okruhu po silnici, do velkého kopce a pak lesem terén jsem zodpovědně najezdila prvních 1500 km za 6 měsíců a složila základní zkoušku výcviku výletem do NMnM. Má brašny a je schopen absolvovat i velký výlet, dojede kamkoliv. Co mám Růženku, tak jezdí už jen v zimě a do obchodu.

    2. Druhý je Hucul, ocelový s malýma kolama, jsem si ho koupila na bazošu za 1.500,když šel Arab na první (a poslední) generálku do servísu, abych měla na čem jezdit. Za tu první zimu odjezdíl možná 500 km, od té doby slouží jako záložák a vyfasoval vozíček na tahání. Stojí v průjezdu,občas ho promažu, občas se projede s vozíčkem ke kontošu nebo pro hnůj a čeká na příležitost, tachometr ještě nedostal. Má pěknej lak a je to držák :-)

    3. Třetí Růženka, Favoritka z roku 1965 předělaná na silniční kolo. Na Růžence se jezdí skvěle, akorát v zimě ji šetřím a odpočívá v pokoji, přece jenom je už starší, z oceli a vlhko jí nesvědčí. Skládala jsem ji v květnu 2016, od té doby má najeto přes 16.000 km a pořád mě to na ní baví. Dokonalej stroj :-)

    4. Letos v březnu jsem si koupila z druhé ruky Messnera, dámskou silničku Specialized. Koupila jsem to hlavně proto, abych mohla klidně spát, kdyby se Růženka polámala, abych měla na čem jezdit. Zpřevodovala jsem ho na horský převody a má zatím najeto 250 kilometrů. Je ubytovanej v ložnici pro hosty, má funkci reprezentační(má hezkej lak a vypadá šik). Čeká na svou příležitost :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Kam jsi namontovala tu osmičkovou kazetu 11-40z?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2020
      Autor: vysočina
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Ta půjde na Araba. Ale zatím ještě pořád jezdí s tou starou (11-34) se třema talířama (42-32-22), ale vystačím si v drtivé většině se dvěma (32-22), tj. poměry od 0,65 do 3,82 (resp.2,91).
        Plánuju mu dát tu 11-40 s talířama 38-22 na rozsah od 0,55 do 3,45.

        Ale zatím nejsou žádné problémy s řazením a do kopce na město vyjedu, tak to mám nachystané v bedně a čekám. Na současných komponentách má najeto cca 14.000, to ještě určitě jednu zimu (cca 2.000) vydrží, možná i dvě. Arab je materiálově zajištěnej, řadící bowdeny a lanka jsem měnila onehdá, když při GO vyměním brzdová lanka a bowdeny, tak to bude v podstatě novátor.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        V současné době mají:
        Arab - poměr 3,82-0,65
        8kolo 11-34, talíře 42-32-22

        Hucul je ze zbytků a dědí - poměr 3,43-0,79
        6kolo 14-28, talíře 48-38-28

        Růženka - poměr 3,43-0,65
        6kolo 14-34, talíře 48-32-22

        Messner - poměr 3,82-0,69
        8kolo 11-32, talíře 42-32-22


        Nově budu zlehčovat, lepší už to nebude :-)
        Akorát Růženku chci trochu zrychlit, ta se umí rozběhnout.
        Postupně to skládám do bedny a jak přijde čas, budu měnit. Hucul má nachystané nové 6kolo, ale s talířama musí počkat až na nějaké dědictví...

        Arab - poměr 3,45-0,55
        8kolo 11-40, talíře 38-22
        Dala jsem na přesmyk neindexované řazení a jezdím většinou jen na dva talíře 32-22 už teď.

        Hucul - poměr 3,00-0,65
        nové 6kolo 14-34 a talíře po Arabovi/Růžence 42-32-22

        Růženka - poměr 3,69 - 0,65
        6kolo 13-34, talíře 48-32-22

        Messner - poměr 3,82-0,65
        8kolo 11-34, talíře 42-32-22

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Silničku
    Krosku
    6 historických kol..

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2020
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Hodně, ale sám už používám jen tři: Na válce Diamond Back Axis, pro radost z pohybu lowracer a pro případ rezignace na výkon Azub Max. Kdyby mě propadla druhá míza v terénní podobě, tak jsou ke startu připraveni odpružený Scott G Zero PRO a ještě jeden povedený pevný Diamond Back.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2020
    Autor: kublay
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    7 když počítám i plecky. A čtyři vleky.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.05.2020
    Autor: chopper
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Tak jsem to začal počítat...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2020
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      a další

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      a pak tu elektriku, a ještě dvě kola Soni....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2020
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Ty poslední dvě (červená elektrika a bílá silnice) jsou SONINY!!!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          a ještě dvě kola Soni....

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            NJN, máš pravdu :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Ten co mu to nejde se ptal na kola a ne na motorky. :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Však elektroskútra nehlásil :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2020
          Autor: bara2
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      To všechno aktuálně máš nebo počítáš i kola, co jsou dávno pryč?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2020
      Autor: Jrr
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        mám, pryč je jen první zelebý elektrokolo, tomu jsem urval zadní vidle, a oak druhé elektrokolo a Strida, to mi ukradli, ale obojí jsem koupil nové

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          tyhle mě teda už opustily...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 31.05.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            To zelený elektro bylo nejlepší. S lehátkem a s elektrocentrálou do Paříže, to nemělo chybu :-))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 31.05.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Kolik máte jízdních kol

                   

              Vítězství ducha nad hmotou....
              Furt se něco sypalo, ale dojel jsem :-)

              Teď mě v hlavě vrtá další výprava s tím vozíkem, ještě uvažuji o tom extrawheelu, co jsem jej ani nevybalil a mám ve sklepě.
              Na nosič toho nového elektro fulla moc váhy nenaložím, a když vezu dostatek baterií a nabíječky a všechen ten bordel kolem, něco to váží. Takže zapřáhnout za sebe. Navíc si moc nejsem jist, jak to bude fungovat tohle léto s ubytováním v tý Francii, takže zakempovat by se možná dost hodilo. Hotely, zatím, uvádí do provozu docela sporadicky.
              Rychlonabíječky umožní naflákat baterie i během zastávky na jídlo, a nabíjení už taky budu schopen s lidma vykomunikovat, kdyby bylo zle.

              Takže bych zapřáhnul toho Croozera a vyrazil do světa, někdy v létě.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 31.05.2020
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
              • Re: Kolik máte jízdních kol

                     

                Představuju si to dobře, že se ta věc zapřahá k ose zadního kola ? To by u fulla pak tvořilo docela zvláštní sestavu. Přemýšlím, jak by vlastně co vůči čemu pružilo, kam by šly váhy a rázy.
                Zkus to připojit, nalož tašky balastem odpovídající váhy a projeď cvičně po nějakých nerovnostech, ať můžeš poreferovat.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 31.05.2020
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kolik máte jízdních kol

                       

                  Však i tehdy trénoval, on to určitě nejdřív otestuje :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 31.05.2020
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Kolik máte jízdních kol

                       

                  Normálně, na pevnou osu zadního kola, pružení by to vůbec vadit nemělo. Zapříhnul jsem to, ale aby to bylo košér, musím koupit asi o 4 mm delší osičku, mají to, vyrábí se to.

                  Oni za těma fullama tahají i ty vozíky s dětma, tak proto se to prodává.

                  Myslím si, že by to mělo pružit možná lépe než když bych si naložil nějakých těch 20 kilo na nosič, přinejhorším lze pružení zamknout, uvidím.

                  Pochopitelně, že s dvoukolákem nebudu lítat přes pařezy v lese, to ostatně dělám zřídka i bez zátěže.

                  No určitě to ještě projedu, zatím ale furt jen lítám s kolečkem ... :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.06.2020
                  Autor: Jindra8526
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                  • Re: Kolik máte jízdních kol

                         

                    Na to zamykání tlumiče bacha. Standardně je odemčený. Zamyká se jen pro určité situace (prohupování při záběru do stoupání apod.). Pak je lepší zas hned odemknout, nebo do mezipolohy, pokud má. Jinak se riskuje možnost poškození právě toho "zámku" při nenadálém ostřejším vymetení nějakého většího rygolu.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 01.06.2020
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kolik máte jízdních kol

                           

                      To já sem odemykat systematicky zapomínal, tak sem u vidlice to zamykání dal úplně pryč.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 01.06.2020
                      Autor: xtonda
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Kolik máte jízdních kol

                             

                        Taky jsem zapomínal a když jsem pak vlítnul do terénu už bylo pozdě. Sáhnout na zámek už se nedalo. Leda zastavit. Děsná pruda. Tak jsem si nakonec udělal radost Monarchou XX s dálkáčem. Zrovna dneska to bylo hodně pelášivé do dlouhých krpálů, tak jsem zamykal a odmykal snad stokrát, na ťuknutí palcem, kdykoliv.

                        [ Reagovat ] [ Zpět ]
                        Datum: 01.06.2020
                        Autor: ronda
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Kolik máte jízdních kol

                               

                          Kvedlat se zámkem vidlice na horským kole mě bavilo první půlrok, pak jsem usoudil, že nechat trvale odemčeno je nejmenší zlo, protože jsem si vzpoměl zpravidla pozdě... navíc třeba s mapníkem jsem na vidlici vůbec neviděl.

                          Bylo by zajímavé zkusit, o kolik rychleji bych vyjel kopec se zamknutou vidlicí, ale zatím jsem se k tomu pokusu neodhodlal. :-)

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 02.06.2020
                          Autor: Jrr
                          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Kolik máte jízdních kol

                                 

                            Na vidlici sahám jen hodně, hodně výjimečně. Tlumič je ale něco jiného. Ten se ti projeví zřetelně.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 02.06.2020
                            Autor: ronda
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                            • Re: Kolik máte jízdních kol

                                   

                              Ten moje horské kolo naštěstí nemá a u Ibexu je přínos zamčení docela sporný.
                              Dávalo by mi smysl, kdyby tlumič zůstal v aktuální poloze, jenže ono to zamyká jen jedním směrem, takže po několika hrbolech skončí úplně vysunutý, což nevyhovuje ani mě ani řetězu. :-)

                              [ Reagovat ] [ Zpět ]
                              Datum: 02.06.2020
                              Autor: Jrr
                              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Kolik máte jízdních kol

                                     

                                No jo, ty bys po něm chtěl na lehokole speciální vlastnosti. Je ale konstruovaný na zábradlí, kde má zámek za úkol zpevnit zadní stavbu, zabránit ztrátám z prohupování. Na lehu budou jinak rozložené váhy. Tam asi tak velký vliv na efektivitu šlapání mít nebude (nevím, domnívám se).

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 02.06.2020
                                Autor: ronda
                                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                              • Re: Kolik máte jízdních kol

                                     

                                Úplné zamykání není dobré. Stačí přepínání mezi menším a větším tlumením, houpání do kopce se tím omezí a když se zapomene pak přepnout zpět, je to poznat jen na pohodlí a nic se nepokazí.
                                Teď jsem kvůli nákladu tlumič trochu přifouknul a pak s tím jezdil i nalehko - nadoraz nechodil, ale na pohodlí to bylo poznat ještě víc než to přepínání.

                                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                Datum: 02.06.2020
                                Autor: Radek
                                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                                • Re: Kolik máte jízdních kol

                                       

                                  Nojono, bohužel tlumič, co na Ibexu mám, připouští jen úplné zamčení nebo nic. Ale aspoň oproti původnímu pružinovému stále nějak funguje už docela dost let.

                                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                                  Datum: 02.06.2020
                                  Autor: Jrr
                                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Kolik máte jízdních kol

                                 

                            Zamykat vidlici je dobré když jdeš ve stoupání ze sedla, jinak ne. Než se jde ze sedla, tak sáhnout a zamknout a po dosednutí hned odemknout a není problém. Dá se to snadno naučit a zautomatizovat. Když je zamykání na řiditkách, je to ještě snadnější.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 02.06.2020
                            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Kolik máte jízdních kol

                               

                          Já sem měl remote, to sice usnadní odemknutí, ale nepomůže si to vzpomenout, sem to zamknul třeba kvůli jízdě ze sedla a pak s tím jel třeba 10 km až sem si všiml, že páčka je v poloze zamčeno. Tak sem to sundal

                          [ Reagovat ] [ Zpět ]
                          Datum: 02.06.2020
                          Autor: xtonda
                          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Kolik máte jízdních kol

                                 

                            Monarcha má na řidítkách tlačítko, které je při zamčení vysunuté, při odemknutí zasunuté. Takže na něj nemusím (ale můžu, stačí) kouknout, můžu jen zkontrolovat pohmatem. Šikovná věcička, podobě prima jak teleskopická sedlovka.
                            Na jízdu ve známých terénech je to asi zbytečný, tam člověk ví, do čeho kdy vlítne. Na nějaké traily bych nejspíš volil jiný tlumič. Ale na tu moji turistiku, kdy netuším, co bude v houští za rohem je to vychytávka k nezaplacení.

                            [ Reagovat ] [ Zpět ]
                            Datum: 02.06.2020
                            Autor: ronda
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Kolik máte jízdních kol

                           

                      Hmm, dík za info.
                      Já myslím, že s tím žádnej problém nebude, protože s tím dvoukolákem tak jako tak nemůžeš do nějakých terénů. On se dokáže pěkně rozkolíbat a dvakrt mě i otočil. Musí se s tím opatrně.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 02.06.2020
                      Autor: Jindra8526
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          ...pokud jsem správně pochopil "nejedemito", tak dotaz byl na vlastníky více kol a jestli se to vyplatí(tedy jestli jsou i využitá). Kdo jezdí cesty, terén i "dálky natěžko", využije žiletku, horáka i treka/cross- pokud si to chce "užít". Jak často využiješ při svém zaneprázdnění tu sbírku? Třeba jen ty silničky(to, jestli se ti to vyplatí, neřešme(jde mi jen o zájem, bez nějakého "popichování")?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2020
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            No, ten první Favorit nepoužívám vůbec, ale byla to moje první žiletka, co jsem koupil za pětikilo v hospodě, a pak se na tom třás jak opice na brusu ale i vyjel Kopec. Zjistil jsem, že dokopce to jede, ale z kopce těma čelistěma prostě neubrzdím, tak jsem si pořídil Zelenáče. Ten je fajn, ale nemůžeš ho nikde nechat zamknutýho u kandelábru, aby mě ho nešlohli, tak jsem pořídil levně toho fialovýmo Peugeota. To je milej veterán, je asi o 3 kila těžší než Zelenáč, ale silnička to furt je, a dá se s tím jet na nákup a zamknout k zábradlí, třeba.
            Na Pepíkovi jezdím s vnukem, abych byl pomalejší, na Stridě pak často po městech, Soňa cupitá, já se vezu.

            Téměř nevyužitej je taky stříbrnej Author - trek - nevím jestli na něm kdy pojedu, ale prožili jsme něco spolu, tak se ho zbavovat nebudu. Místa mám dost....

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 01.06.2020
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Kolik máte jízdních kol

                   

              Peugeota jsi měl dřív, jak Zelenáče. Ale to je fuk, tam byl vývoj ve zvyšujících se nárocích až k Zelenáčovi. Na šontačku je určitě lepší Peugeot, ten tak zloděje neláká.

              Jestli se mě vyplatí ta kola? No, asi jo. Ve skříni mám taky hadry pro různé příležitosti...

              Na Růžence jezdím, každej den vyjížďku od jara do podzimu, na Arabovi každej den (když je počasí) v zimě.
              Nakupovat jezdí Arab, a kdyby bylo nutno jet natěžko, pojede Arab, Růženka je na vožení nákladů moc subtilní (byť nosič na ni v bedně mám), na ní by to s nákladem bylo nepříjemné.
              Arab i Růženka slouží jako sportovní nářadí i jako dopravní prostředek. Cenově jsou na kilometr v desetihalířových částkách, to s autem nedáš, takže jo, vyplatí se :-)

              Hucul byl jednorázovka, ale zůstal, pytel cementu je i na Araba dost a netřeba provozní kola tak ničit. Nic to nežere a občas je vždycky potřeba něco odvézt, auto či taxík by přišly násobně dráž, takže jo, vyplatí se i Hucul s vozejkem, byť na kilometr je cenově na korunách, ale ne proto, že by byl tak drahej, ale proto, že tak málo najezdí :-)

              No a Messner? Jak píšu výš, dobrá příležitost koupě a rezerva za Růženku. Na delší trať je vhodnější jak Růža, je to takovej balvan, co akorát jede, celkem bez námahy, pořád vpřed. Na krátké denní vyjížďce je na něm nuda, Růženčina "rtuťovitost" udržuje tělo v aktivitě po celou cestu, na té si člověk cvičí jemnou motoriku, aniž by se musel moc zadýchat a hnát tempo do extrémů. Ale myslím, že i Messner bude mít uplatnění, léto ještě ani nezačalo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 01.06.2020
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Kolik máte jízdních kol

                     

                Neměl, Báro.
                Dřív jsem měl jen toho červeného Favorita na 20 gumách, vydal jsem se s ním na kopec, a málem jsem tam chcípnul, teda cestou dolů.



                https://goo.gl/photos/2fwhqygZvemcHSbL6

                Když jsem spíš došel neždnež dojel La Velly, míjel jsem kšeft s kolama, a zmerčil tam funglovou silničku, přepočítal cenu, a rozhodl se. Koupil jsem to sice v jiném krámě a jiné kolo, ale ještě týž týden.

                Byl jsem na 14 dní v Perpignanu, což je od Andory asi 150 km, tak jsem si to vyjednal a jak ho dodali, dojel jsem si pro něj na otočku.

                Původně jsem počítal, že si vystačím s tím starým Favoušem, jel jsem na něm i 200 do Drážďan, ale ty brzdy mě zklamaly a vyměnit je díky konstrukci rámu nešlo. Tak jsem se rozhodl, že jako druhou silničku pro případ, že chci kolo nechat někde zamčené, koupil toho Peugeota, s původním osazením.

                No, pokud jde o to "vyplatí", to asi vůbec nic se nevyplatí. Bylo by krásné mít jednu vymazlenou silničku, a moci ji nechat zamčenou ve stojanu a odejít si do kanclíku na pár hodin.
                Ale nejde to

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 01.06.2020
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
                • Re: Kolik máte jízdních kol

                       

                  Já měla nějak za to, žes na Pažouta narazil ještě před Zelenáčem, ale ono je to už dávno, takže si houby pamatuju :-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 01.06.2020
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Sic jen jedna prdel vzadu se mi hejbe, jenom jedno sedlo pod ní se mi vejde. :-)
    ***************************************
    1) Pionýr (???? – 198?)
    2) Favorit (198? – 1995): Původ neznámý, 2x5, dosloužil až když rupnul rám a současně chyběly převody.
    3) Joko (1995 – 2003): Kros na železe, Alivio, 3x7, rám se rozpadl po víc jak 70,000km
    4) 4EVER (2003 – 2008): Kros na duralu, Alivilo, 3x8, rám rupnul po 25,000km
    ....(2008 – 2015): Výměna jen rámu, dosloužil až po karambolu s autem
    5) Dawes (2015 --> ): Kros na železe, Acera, 3x8

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2020
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Ocel má u mě vrch ...
    V domě u syna 2x MTB DiamondBack + hliníkový kros Pells.
    U nás v domě 2x Favorit s vidlou z Olprana (Véčka), ocelový kros Author Horizon, prastaré MTB Olympia, německé důchodcovské kolo se 7° nábou, Eska na 24".
    Na chatě MTB Author Texas, ocelový kros Start, skládačku Esku, ocelové MTB DiamondBack.
    V garáži AZUB 3, 2x Favorit, full Olpran, skládačku Eska.
    Nejradši jezdím na těch DaimondBack-ách a na Author Texasu (z těch mě nebolí žádná těla část ... a když už, tak celý člověk)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2020
    Autor: AV
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      To máte s pavkou dohromady?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2020
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Dyš von ty kola kupoval a..a..a má pádnější ruku ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2020
        Autor: pavka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    já?
    -Merida Dakat 790 (1996) (hlavní kolo)
    -Fort DB 80 (1995) (záloha)
    -dámka po mámě (ai 1933-36) (rodinná památka)
    -Author - vrak koupený na ND (taky 1996)

    -dále kola moji manželky a dcer(4kusy) + 2kolobky
    takže ve skepu máme okrouhle...8 kol a dvě kolobky 12"

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Jsem skromná :-). Jen půlku... tandemu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2020
    Autor: aila
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Pro turistiku Cross Amulet Active - oceláč z roku 1999. Z původního kola je vlastně už jen rám (1x opravovaný), představec, řidítka, brzdy a přesmyk.
    Pro radost silnička Merida Scultura 904 - karbon na Sh 105.
    No a ještě jsem tři roky jezdil na leháči vlastní výroby. Před deseti lety mě to hrozně nadchlo a chtěl jsem si leháče pořádně vyzkoušet.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: mildakh
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    - lehotříkolku na pohodlné cestování
    - 29 HT (původně to byl kros, trochu jsem ho přezbrojil), univerzál, hlavně terén
    - skládačka Dahon
    - velká kolobka Morxes na cestování a sport
    - malá skládací kolobka Kostka, když chci kombinovat s veřejnou dopravou nebo sebou na cesty
    - víc než 40 roků starý Favorit, z něj buď udělám silničku nebo dám do šrotu

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: JNSK
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Jak to tady tak čtu, měl bych si asi připadat divně, ale k plnohodnotnému životu mi bohatě stačí jedno kolo.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: OVG
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Jak máš, na jednokolce, udělané řazení převodů?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2020
      Autor: pavka
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Napsal bych to tedy ještě jinak.
        otázka: Kolik máte jízdních kol ?
        odpověď: Stačí mi jedno, které má jedno přední a jedno zadní kolo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2020
        Autor: OVG
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Exactement Hastingsi!

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2020
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          ...tak jako mně! První Favorit šel "do kytek" po havárii v r.1990(zlomený rám-sloužil od r.1967), pak trek Fort(ukraden), po něm trek s rámem "na míru" do r.2017(nehoda v Bosně a výměna zlomeného rámu za cross odtud)- ten slouží dodnes. Jsem s ním spokojený a využívám ho denodenně ke všem činnoních/polních cestách, na dovolenky, s vozíkem dovoz !zboží" na/ze zahrady ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Mě by stačilo jedno, crossový (vlastně už skoro 29"), ale "zdědil" jsem jednoho starýho horáka v Jizerkách (tak nemusim Wakitu převážet sem a tam) a ve sklepě už jen odpočívá starej Favorit (před pár lety ho dcera používala po Praze jako městský kolo).

    Takže 3!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Wakita, pěkné jméno pro kolo. :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2020
      Autor: Brahma
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Apač, ale správně by to měl být Čerokéz :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2020
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Také bych měl ta svá dvě kola pojmenovat, budu se nad tím muset zamyslit.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 01.06.2020
          Autor: Brahma
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    1. AZUB - MAX (prototyp): na cesty na těžko, na výlety i do práce.

    2. GT - LEGACY (r.2000?): do práce, města a hospody.

    3. TREKKING FOX - BLUE BIRD: se sedačkou pro dítě

    4. UKRAJINA (orig. pánská)
    5. SUPER deLUXE 29" ( dámské)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: bukwa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Neexistuje jedno ideální kolo na jakékoli použití. Takže za mě:
    * Favouš s košíkem na nosiči - nejlepší na nákupy a na kopcovité asfaltové trasy. Slabiny: rozbitý asfalt, bláto, moc prudké kopce, těžký náklad, moc dlouhé trasy.
    * Skládačka - nejlepší na dojíždění do práce, protože nic většího bych v cílových bodech nezaparkoval. Slabiny: terén, kočičí hlavy, dlouhé trasy, těžký nebo objemný náklad, nic moc rychlost, relativní poruchovost.
    * Oceláč (leho) - nejlepší na dlouhé cesty s nákladem a s menším množstvím kopců. Slabiny: terén, moc prudké kopce, krátké cesty s častým sesedáním, tramvajové koleje.
    * Nákladní lehotříkolka - nejlepší pro převoz čehokoli kamkoli. Slabiny: pomalejší a extrémně neskladná.
    * A pak ještě rodinný měšťák - nejlepší do deště, sněhu, bláta a kočičích hlav. Slabiny: kopce, protivítr, těžké náklady.

    Kromě toho se mi ve sklepě válí starý rám z 26" horáce. Vidím ho v živých barvách v městském provedení s bubnovými brzdami, spoustou převodů, blatníky, a dvěma nosiči... ale to už jedině jako náhrada jiného kola kus za kus, skladovací kapacita sklepa je vyčerpaná.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2020
    Autor: NightRider
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      A do kopce teda jezdíš na čem ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2020
      Autor: OVG
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Přece na skládačce nebo nákladní lehotříkolce. U těch kopce podle popisu nevadí. :D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2020
        Autor: Brahma
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Záleží co kdo očekává, třeba pro moje potřeby je můj Čertík ideální na jakékoli použití. :-)

      Výlety asfalt, terén, sjízdné cesty, nesjízdné cesty, žádné cesty, strmé kopce, mírné kopce, dlouhé trasy, krátké trasy, těžký náklad, lehký náklad, protivítr, boční vítr, zadní vítr, do práce, na nákupy (nevadí mu počkat před obchodem), i vlakem se rád sveze, nesnadno zranitelný, lehce a levně opravitelný,….

      Není to sice závodní koník ani na silnici ani na skákání přes potoky, ale něco takového bych ani nechtěl. Je to všestranný spolehlivý dříč a hned tak něco ho nezastaví. Hádám, že bude hóóódně dlouho dobře sloužit než mu jednou dojde dech – však má svaly ze želez a to je to hlavní. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2020
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Tak kdyby to vážilo deset kilo, uvezlo pytel cementu na nosiči (dnes už dělaj pětadvacítky) a projelo to i větší louží či po zimní břečce na silnici, tak mi stačí taky jen jedno kolo, zpřevodovat bych ho zvládla :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Dvě, ale stačí jedno.
    Lehokolo, samodomo klon Oceláče, univerzální stroj na všechno, použitím něco mezi silničkou a gravel bikem.
    Starý Favorit, na který se mi už léta práší ve sklepě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2020
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Vlastním cargo a favouše.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2020
    Autor: pepazdepaa
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Vlastně mám taky více kol, i když je to pro mě celkem zbytečné.
    Drahého Marina za 30T jsem už pár let nepoužil a dlouho ještě nepoužiju. Funguje dobře, jenom mě nebaví. Nebaví mě, ho pořád někde hlídat a řešit přepravu, třeba leteckou.

    Levným kolem za 300 praštím před stan nebo kdekoli jinde a nestarám se. Zpáteční přepravu taky neřeším, někdy ho koupím přímo na místě a neřeším ani přepravu tam.

    Poslední rok jsem koupil dvě levné kola a obě zůstaly v zahraničí.

    Ještě mám Ukrajinu, protože se mi líbí. A starou Esku ze stejného důvodu. Obě čeká stejný osud, jako všechny ostatní kola, co jsem měl. Skončí někde v zahraničí. :-)

    Nezdá se mi, že by jízdní vlastnosti kola za 300Kč a 30000Kč byly významně jiné. Takže koupení drahého kola považuju za omyl. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2020
    Autor: Marin7
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Platí to i při jízdě v terénu?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2020
      Autor: NejedeMiTo
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Samozrejme, tam 2x. Viz Portugalsko.

        Levne a jednoduche kolo je naprosto neocenitelne, drahe je jenom pro zlost.

        Izrael jsem projizdel terenem neterenem na mensi Favoritce s nefunkcnim razenim. A nemenil bych, byla to svoboda.

        Selhani kola je pouze teoreticka moznost a je nutne s tim pocitat.

        Jednou se mi to opravdu stalo a prilis mi to nevadilo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2020
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Hele, abys za tu Ukrajinu nakonec nemusel platit nadváhu. To bylo "poctivý" železo :o)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.06.2020
      Autor: radka
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Spíše si říkám, že bych na té Ukrajině projel Ukrajinu. Že by to bylo stylové. :-)

        Jinak si rád půjčím i super karbonové elektrokolo, třeba v Kálnici. Vyberu si ty nejlepší a nejdražší a řádím s nimi v kopcích.

        Jsou super a obdivuji pokrok v této oblasti. Ale že bych si někdy vzal sebou něco takového na cestu po česku nebo v zahraničí, je opravdu směšná představa.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2020
        Autor: Marin7
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolik máte jízdních kol

             

        Ukrajina nebyla poctivý železo, Ukrajina byla bláto. Tam jsem dokázal ohnout rám jen tím, že jsem se postavil do klik a zabral. To se mi u žádného jiného cesťáku vyrobeného v civilisaci nestalo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2020
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Další chuťovkou byly nestandartní závity, od pedálů přez osy až po středové misky.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.06.2020
          Autor: cibi
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Také jsem to dala do uvozovek.
          Každopádně vážila docela dost. Ta moje vydržela docela dost. Kluci na ní sjížděli i schody.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.06.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            Ja to zase tak prisne neberu. Pro me je to dedictvi predku a kolo urcene na jezdeni, ne na prodluzovani penisu. Damy prominou. :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.06.2020
            Autor: Marin7
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolik máte jízdních kol

               

          Mně se podařilo,když jsem se postavil do pedálů,zlomit osu pedálu.Na ten náraz na štangli do smrti nezapomenu.Jak píšeš,závity pedálů měly jiné rozměry,takže pedály byly nesehnatelné.Musel jsem vyměnit komplet střed i s klikami,protože i osa měla jiný průměr.Jiný rozměr měla také kola.Byl to sice rozměr 28,ale nějaký ruský.Poškodil jsem výplet zadního kola a rázem to bylo neopravitelné.Po nějaké době se mi podařilo sehnat české kolo 28,to ale mělo větší průměr,takže jsem musel sehnat i českou pneu.Pak se mi v tom vyměněném zadním kole podařilo mojí mamutí silou vymačkat střed u záběrové hlavy,takže se mi pedály protáčely.Musel jsem tedy zadní kolo rozplést a zapletl jsem tam původní střed.Pak jsem to měl pár dnů postavené na sedačce a řídítkách a centroval jsem to.Takže s Ukrajinou jsem si užil.Bylo to svého času kolo za 600 Kčs a bylo to v podstatě jediné,které bylo k dostání.Najezdil jsem na něm ale spoustu km.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.06.2020
          Autor: DAVID7001
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            jéje oprava složitou cestou :) pokud se u normálního torpeda začly protáčet pedály, tak se záběrová hlava dala rozebrat (sundat jedno perko a klec se dala sejmout) a vyměnit válečky za větší :) Válečky i hlavy prosímpěkně k dostání byly, aspoň tedy tam kam jsem chodil já :)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2020
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolik máte jízdních kol

                   

              No mně tehdy zarazil ten vymačkaný střed.Socializmus nebyla doba,kdy by si člověk mohl zjistit na internetu,že existují jednoduše větší válečky.V obchodech obvykle nebylo nic no a já tehdy prostě objevil,že poškozená součástka je ten obal středu.Tak jsem si vzpomněl na ten ruský.A kolo jsem tedy přepletl.Tehdy mi bylo nějakých 13-14 let.Jak píši,u toho ruského středu pak žádné problémy nebyly.Jen se mi podařilo sehnat o jeden zub větší řetězové kolečko a s tím se mi pochopitelně jezdilo lépe.Já byl tehdy před nějakými 35 lety docela mamut.Dnes vážím méně,než tehdy.To o sobě může napsat málokdo.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.06.2020
              Autor: DAVID7001
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolik máte jízdních kol

                 

            Zlámané osy pedálů nebyly specialitou Ukrajiny, já jsem je na Favoritu lámal taky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.06.2020
            Autor: Aviatik
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolik máte jízdních kol

                   

              Na Ukrajině byla ta osa slabší a materiál zjevně horší.Jak píši,vždy mi to připomene ten tvrdý náraz určitým orgánem na štangli.Český pedál jsem nezlomil nikdy i když jsem měl tehdy kolem metráku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.06.2020
              Autor: DAVID7001
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    Mám 3 kola. Skládačku, horáka a treka/cross. Ten Cross je dnes už v podstatě zbytečný, takže by stačila dvě.

    Nebyl to úmysl, vyvinulo se to postupně a taky se to v čase měnilo. MTB HT plní roli zábavního a sportovního kola, takže i transit na chatu. CROSS dřív jezdil do práce a dovolené natěžko + sportovní jízdy v horším počasí. Skládačka byla původně pro pracovní jízdy po úřadech. Po rekonstrukci bytu ale převzala i jízdy do práce (lépe se s ní v bytě manipuluje). A po nástupu Andreje Babiše musela převzít skládačka i zahraniční dovolené. Díky kontrolnímu hlášení k DPH už totiž nejsem rovnoprávným občanem, takže nemohu pod stan na déle než na 1 týden. Musím být na internetu, abych zvládal odpovídat na výzvy z FÚ a sankce mne nepřivedly k bankrotu. Takže místo širáku a kempů hotely a penzióny. Co nadělám.

    Takže rada na závěr. Určitě je dobré mít jiné kolo pro zábavu a jiné pro jízdy do práce (blatníky, nosiče...). Kdo nejezdí do práce, stačí kolo jedno. Kola stojí peníze a skladovací prostor, takže pokud možno co nejméně kusů.

    A bohužel, viz můj případ, potřeby se mohou v čase měnit, takže co vyhovuje dnes, nemusí vyhovovat zítra.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.06.2020
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Výhodou více kusů kol není jen jejich specializace pro požadované užití, ale taky možnost záskoku v případě větších oprav nebo nenadálých poruch.

      Například když ráno zjistím, že kolo stojí na ráfku, je výhodnější odjet do práce na jiném v méně výhodné konfiguraci než to v časovém presu opravovat. Stejně tak v případě větší opravy mohu nechat kolo rozdělané a nemusím ho provizorně dávat dohromady, když třeba ten díl hned nemám po ruce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2020
      Autor: MiBo
      Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolik máte jízdních kol

         

    3

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2020
    Autor: miro5
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolik máte jízdních kol

           

      Stručné a výstižné... :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.06.2020
      Autor: plusjedna
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

231 cyklistů (13 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023