reklama

Vlajkonoši na silnicích.

Skončily nám "slavné májové dny", které se projevovaly zvýšeným výskytem vlajkonošů zejména na burácivých cestovních motocyklech vysokých kubatur.

To není oproti dřívějším rokům ničím zvláštní. Letos mne však upoutala jedna věc. Moc ubylo hvězdnatých vlajek USA. Když americké, tak to byly vlajky jižňanské. Pozoroval jsem celý konvoj asi 50 motorek s jižňanskými vlajkami.

Dál se vyskytovaly anglické vlajky. Nějaká severoamerická se vyskytla na motorkách, ale vůbec žádná vlajka naší Evropské unie, kterou neměl na motorce nikdo. Českých vlajek celkem dost.

Je to takový můj postřeh ze silnic. Ani bych to sem nedával, ale pořád je tu diskuze o COVID 19, proto je už snad dobré diskutovat o něčem jiném, než pořád jenom o té chřipce. Tak co si o tom myslíte?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.05.2020
Autor: Otakar
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Proč by si na motorku (auto, kolo) někdo dával vlajku EU?? Nějak mi uniká smysl takového konání.
    Jestli ono nebude lepší diskutovat radši o tý "chřipce"...
    P.S.: "Jižňanská" vlajka je co přesně?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: mira.l
    Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Konfederační, která ale stejně nikdy nebyla oficiální. Líbila se třeba Ku-Klux-Klanu, dneska si v ní možná libují příznivci mystiky, apokalypsy a konspirací. Třeba klausův Hájek:
      https://cms.parlamentnilisty.cz/content/images...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Tak o tý jsem jaktěživ neslyšel.
        No, nemusím vědět všechno:).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: mira.l
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Vidíš, já taky netušil, co to je. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Tohle docela nechápu, vzhledem k tomu za co tehdy jih bojoval mi to přijde podobné jako bych si tam dal nacistickou vlajku s hákovým křížem.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: xtonda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Musím konstatovat, že někteří z nás jsou rasisti a přibývá jich. S tím hákovým křížem snad máš pravdu, pověsili by si vlajku s hákovým křížem, ale byli by v konfliktu s paragrafy, jižňanská vlajka je z hlediska naší státní moci OK.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika...

          To patří do kstegorie odstraňovní soch bílých mužů z universit protože je to rasistické...

          Ono v občanské válce v USA nešlo primárně o černochy

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2020
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Pobavilo mě, že chcou ex post stíhat Noční vlky, že neměli roušky a nedodržovali odstupy při kladení věnců :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Jen móda. Už se okoukala vlajka USA, z nějakého nesmyslného důvodu víc frčí jižanská. Za dva roky pofrčí třeba nějaká exotika, kdo ví. A nikdo nebude pořádně vědět proč. EU nemá módní dopady nikde.
    Nic víc bych za tím nehledal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Jestli ty vlajky na motorkách v minulých dnech měly být připomínkou konce války (já neviděl ani jednu), tak ta EU vlajka by byla pitomost, když EU tenkrát ještě nebyla.

      Otakar je asi z těch, kteří hledají problémy tam, kde žádné nejsou ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Já mám ještě dvě sady praporků.Doma jsme je sice dávno vyhodili,ale zdědil jsem je po babičce.Kdyby se to náhodou znovu otočilo,tak jsem připraven.Tři praporky jsou opršené,jedna vlajka SSSR je úplně nová.Neriskoval bych ale vyvěsit ji na kolo,nebo motorku.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: DAVID7001
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Tak děda se s tím nesral. V roce 2014 na Ukrajině...
        https://www.youtube.com/watch?v=3eRz8YfX8gU

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Na ženu máš opravdu vytříbený slovník.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -10
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            jakože měla místo pravdivého děda se s tím nesral říct něco politicky korektního jako třeba Předek něčího předka se s tím nesral?

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2020
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Nevyhledávám jen spisovnou češtinu, ale u báry mi ten její slovník přijde až přehnaně jadrný. A mnohdy až zbytečně.
              Ale je fakt, že je zcela její věc, jakým způsobem se tady či kdekoli jinde prezentuje.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2020
              Autor: radka
              Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Tady ten jí nosil letos v březnu na hlavním náměstí v Montpellieru

        https://photos.app.goo.gl/ucgiWihUN45wKHMNA

        Rusky neuměl

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.05.2020
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Tváří se u toho, jak kdyby zabloudil :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.05.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Nesouhlasím. Když už si někdo z nás pověsí na svůj motocykl vlajku, symbolizuje tím svůj světonázor a ten nebývá záležitostí nějaké módy, ale spíš projevu sympatií, jindy jim jde o symbol. V jižňanské vlajce bych viděl projev antipatie motocyklu k evropské i americké hyperkorektnosti. Někdo zmiňoval Noční vlky, tady je to celkem jasné s kým majitel sympatizuje. Já jsem vozíval tu hvězdnatou USA, ale teď ji už nevozím. Nějak ztrácím sympatie a přeji Doníkovi aby to dal do pořádku,potom uvidím, jestli ji na mašinu vrátím nebo nevrátím. Co se bude vozit za dva roky, nejsa jasnovidec, fakt nevím. Je též možné při současném trendu, že nebudeme smět vozit vlajky vůbec, jak to bylo ještě nedávno. Mít na motorce americkou vlajku, z toho by byl velký malér a ty doby se nenápadně vrací. Vlajku Evropské unie jsem neviděl na motocyklu nikoho. Mnohým se zdá členství v EU výhodné, ale Evropská unie sympatie nevzbuzuje, proto si ji nikdo na motorku nedává.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Při současném trendu můžeš klidně vozit tu se srpem a kladivem, určitě i s hákovým křížem (když si k tomu připravíš nějaké vhodné vysvětlení).

        A nejsi nějak příbuzný s Otakarem? Oba píšete místo "jižanská" "jižňanská" :o)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Víš že ani nevím jak se to správně píše? Nevěděl jsem dokud jsi mě nepoučil. Tak děkuji za jazykový koutek, dovzdělat mi neuškodí:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          A co třeba mosambická s kalašnikovem? :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Autor: abernathy
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            Mosambik bude asi dost na jihu, tak ta tedy bude taky pěkně jižanská :o)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2020
            Autor: PepikW
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Nehledej za tím z 99% politiku. Jen stylizaci, napodobování, bejt jako ti tvrdí borci na Harykách z přiblblejch filmů. A když jeden vytáhne tuhletu vcelku líbivou a momentálně ještě neokoukanou fangli, tak se ostatní přidají, i když mnohdy ani nevědí proč.
        Myslíš si, že většina těch našich prostoduchých "nácků" ví, proč nosí trička nebo odznaky s hákovým křížem, nebo s ostrými SS ? Chtějí se přidružit a připodobnit k těm tvrdejm, imponuje jim to chování, symbolika. Ale jenom symbolika pro symboliku. Ideologii bych za tím taky moc nehledal. Jen takové populistické hloupé a zlé výstřelky.
        No a tihle na motorkách taky mají rádi nesmyslné symboly, mají potřebu uniformity. Aby si nepřipadali odstrčeně. Mnohdy bych za tím hledal i nějaký ten komplex...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Asi máš pravdu. Já si stejně myslím, že kdyby ty hákové kříže, hajlování, znaky SS nebyly zakázané, tak by toho bylo mnohem méně. Na rozdíl Tebe v tom vidím tu rebelii. Osobně nevěřím že by někdo chtěl holokaust Židů, koncentráky a tak dál co s tím bylo spojené. Kluci jen dělají co se nesmí. Kdyby zakazovali srpy a kladiva, nosili by sovětské symboly ale že by chtěli obnovit sibiřské gulagy, asi sotva. Tak co jsou jiného ty jižanské vlajky než rebelie? Ani jsem nevěděl, že se původně jižanům říkalo Rebelové. V této souvislosti mi ta záliba v jižanské vlajce dává větší smysl. Že si někteří tak léčí komplex je dost možné.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            Rebelii spíš ve smyslu vytáhnutí se před parťákama, co že mu jako nějaký benga můžou. Přitom se staženou prdelí, aby to dobře dopadlo a aby neměl průšvih. Vzájemné hecování a předvádění. To ale s nějakou jižanskou vlajkou nemá moc společného. Ti byli rebelové proti něčemu úplně jinému. A vsadil bych se, že většina jich ani nemá ponětí, proti čemu (já taky moc ne). Fůra symbolů se dneska používá přeneseně, nebo úplně bez souvislostí. A nebo v úplně jiných, pomýlených souvislostech.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Na jedné straně mi mluvíš z duše, fůra symbolů se používá bez souvislosti a přeneseně v mnohdy úplně pomýlených souvislostech. Na druhé straně se musím našich zastat. Stažené prdele mezi námi nemíváme, kteří by prudili benga co mi můžou, patřičně ustrojeni s nášivkama inspirovanými SS. Harykář si zakládá na pověsti,že se chová na silnicích ukázněně, mašiny nadstandardně v technickém stavu. Že má některý fašistické smýšlení je jiná věc, v demokratickém státě jeho právo. Své smýšlení projevují jinak než frajerskou prudou puberťáka, co mi můžou benga a pak staženou prdelí na služebně. Chybu vidím v tom, že mu benga vůbec něco můžou za případnou vlajku nebo nášivku.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2020
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                JJ, podle mě je věcí každého soudruha, přizdobí-li se obrázkem Chaplina, čuráka, či vůbec.....

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2020
                Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                Napsal jsem to špatně a nepřesně zacílil jen na benga. Šlo mi spíš o takové to hrdinství stáda, rozcapenou jízdu, záměrné a okázalé překážení a podobné kousky. Nazývat to může kdo chce jak chce účelově, nebo to okecávat, ale víme určitě o co jde. Však takovéhle projevy mívá každé stádečko (cikánů, cyklistů, harykářů i mnoha dalších skupin, furt jak přes kopírák, jen se specifickými projevy)
                Vyhrocenější projevy pak mají ti agrasivnější z nich (reprezentuje třeba Foldyna, že :-))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2020
                Autor: ronda
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Oni to mají někteří motorkáři v hlavě pomotané. Nejvíc je to vidět na Nočních vlcích, kteří se vydávají za ruské nacionalisty. Ruské je na nich nejspíš jen to myšlení, ale že by brázdili Evropu na kvalitních ruských motocyklech, v oblečení od ikonických módních ruských značek, to je ani nenapadne.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.05.2020
      Autor: petrp
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        U těch Vlků mi přijde, že popírají samu podstatu hárlyjáctví (pokud jí dobře chápu) - naprostou volnost pohybu, individualitu a nezávislost (hlavně na státu) ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2020
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Tu nemají v žádném motorkářském gangu. To už lepší se nechat nalejt k armádě.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.05.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            Ty gangy, to bude něco jinýho, než to pravý hárlyjáctví - jezdit si volně kam tě napadne a toulat se světem (tedy rozlehlou amerikou). Kdysi k tomu sloužil kůň, později ta motorka ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2020
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Tak na to nepotřebuje bejt nikdo harlejář, nějak se stylově oblékat, zdobit motorku, mít tu "pravou" značku motorky. Většinou je právě vídám v útvaru a v uniformě.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            Když nejsi motorkář,tak to nikdy nepochopíš. To bys musel být motorkářem abys chápal. Nemohl bys napsat že je lepší nalejt k armádě. Pokusím se zjednodušeně vysvětlit.
            Máme své něco čemu říkáš uniformy, to vy ale taky máte. Zavedené cyklistické kluby s tradicí. Mají své dresy se znaky podle kterých rozpoznáš že k sobě patří. Stejně jak my mají svoje společné vyjížďky. Možná na ně taky jezdíš, připomínají ti armádní manévry? Naše společné vyjížďky jsou podobně. Účast nemáme na povolávák jak vojenské manévry.
            Píšeš "To už lepší se nechat nalejt k armádě". U nás ti nikdo nebude dělat problémy, když přestaneš s námi jezdit. Jednoduše nepřijedeš na další sraz.
            Zkus to ale u armády. Říct mě to už s vámi nebaví a jít domů.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.05.2020
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Hele, jsou u nás taky motorkáři, konkrétně třeba hárlyjáci, kteří jezdí osamoceně, bez srazů, vlajek, emblémů, skupin a dresů? Prostě jen sami za sebe - na pohodu?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2020
              Autor: PepikW
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                Vo tom bych něco věděl spíš já, protože přesně takhle jezdím, osamoceně, sice jen na dvěstěpadesátce, ale raději se soustředím na jízdu a na krajinu, než abych místo toho v motorkářském "pelotonu" hlídal všechny okolo.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2020
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                       

                  Máš Jawa 250? Dvěstěpadesátka je dobrý stroj a není to žádné "jenom". Když přijedeš k nám na náš sraz na dvěstěpadesátce, budeš vítán.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.05.2020
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                         

                    Hondu CRF, děkuji moc za pozvání, ale asi to nedopadne, jsem opravdu hodně netypickej motorkář, asi tak z 90% jsem stále duší cyklista :-)

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 13.05.2020
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                Samozřejmě. Například já.
                Nastartuji Harley a jedu. Klidně v riflích a bundě. Motorkářské je pro nás praktičtější, tak na delší cesty v motorkářském. Dle nálady, vykašlu se na sraz a jedu kde chci. Vlajku už delší dobu nevozím ani na ty naše srazy. Někde jsem to už napsal, vozíval jsem hvězdnatou USA ale nějak ztrácím sympatie a tak vlajku nechávám doma, jinou nemám. Není problém. S nápisem je to tak, já na motorkářském nápis nemám. Pokud někdo má nápis, třeba Harley Davidson nebo znak klubu, tak v tom jezdí všude, protože je ve svém motorkářském "zabydlen". Možná někdo má nový, parádní na srazy a ten si šetří, potom starý pro běžné cestování. Je to jak s botama. V nových naděláš víc parády, tak si nové vezmeš do společnosti, ve starých se ti lepší chodí, tak v nich chodíš radši než v těch nových, když jdeš někam na pohodu, do lesa nebo na procházku, tak si vezmeš ty staré. Není to jak cyklistický dres, který se mění třeba dvakrát denně. Zapotíš a převlečeš druhý. Není nikde předepsáno jak musíš na sraz vypadat.
                Jen tak sami za sebe - na pohodu jezdí každý z nás běžně. Neznám nikoho, kdo by sám za sebe na pohodu nikdy nejel.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2020
                Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Mícháš jabka s hruškama. Když budu lítat na sporťáku po okruhu, tak je klubová kombinéza a motorka v barvách zcela na místě. To jen k přirovnání k sportovním cykloklubům. jenže já psal o těch motorkářských partičkách od hospody k hospodě. Žádné závody, ale srazy.
              Kdybys měl trošku pamatováčka z minula, tak bys věděl, že na motorkách jezdím, aj jsem ti je tehdy vyjmenoval. A na několika různých srazech jsem byl. Ty veteránské ještě jakž takž, s modernou roste předvádění a když u známého zastihnu nějaké maníky s harykama, nebo jinou obdobou, tak se většinou záhy odporoučím. Ramenatý řeči mi moc nejdou a ani je moc rád neposlouchám. Po chvilce začnou bejt trapný nebo nudný. Bohužel dost často patří k těm otevřenejm vejfukům a typu hadrů.
              No a pak, jak psal šíravník, sunout se "ve formaci" po silnici, není snad větší vopruz na světě. Sere mě to, když dojedu kolonu na státovce, radši proto jezdím okreskama. No a hrnout se do takové kolony dobrovolně ?? S veteránama na štreku to ještě šlo, tam se stejně jelo furt na plnej plyn šedesátkou. Ale pohrkávat s litem a furt si hlídat odstupy a jestli nikdo nebrzdí. Fujtajbl.
              No a s tou uniformitou to máš jak ve škole nebo někde na zábavě. Můžeš si sice chodit v čem chceš, ale zkus vybočovat. Záhy to pocejtíš různýma způsobama.
              A hlavně mi teď tady nezačni kreslit ty bandy jako jedince s kombinací Dušínů a hippies v nejlepších letech :-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 13.05.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                Nevím jaké vybočování máš na mysli. Něčím vybočujeme každý, já třeba tím že nevozím vlajku. Ale že bych to záhy cítil různýma způsobama říct nemohu.
                Nevím co bych musel dělat aby mi to různýma způsobama dávali záhy cítit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.05.2020
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Nejdrsnějších 5 motorkářských gangů
        Outlaws MC
        Pagans
        Bandidos
        Mongols
        Hells Angels

        a jejich CV:

        https://www.idnes.cz/xman/styl/velka-petka...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Jižani měli vždycky lepší písničky a pochody... a válka o otroctví o úplně od začátku nebyla. Tu z toho udělal až Abraham Lincoln, když severu začalo šeredně týct do bot. Hodně jižanů vidělo setrvávání na otroctví jako problém, ať už ekonomický (prostě se to nevyplatilo, otrok byl dražší než nádeník), tak morální (měli jsme propustit otroky, a až potom zaútočit na Fort Sumter).
    A navíc se jižanům říkalo všeobecně Rebelové.. no a každá rebel se tak cítí být trochu Rebelem a líbí se mu jeho vlajka :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      Hezky zidealizované :o)

      pro mě jsou rebelové třeba Hippies. K tý konfederační vlajce se hlásí, co jsem tak viděl, spíš militantně založení jedinci ...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: PepikW
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Nechci motorkářům nejak zvlášť kolektivně fandit, ale docela bych si tipnul, že velká část USA vlajek na mašinách opravdu nemá reprezentovat politický názor! Bude to prostá "známka kvality" země původu daného stroje. Podobně jako nad Ferrariho koníkem vlaje italská trikolóra, musí nad Harleyem vlát hvězdy a pruhy! U bicyklů je tomu obdobně. České vlaječky chápu vlastenecky, jakékoliv jiné vlaječky považuji za kterénismus řidiče.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2020
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

           

      No já nevím, jestli vozit na té zemědělské technice vlajku USA. Ještě jsem neviděl na Baworáku trikolóru SRN nebo na o dost kvalitnější Hondě fábor s vycházejícím sluncem :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vlajkonoši na silnicích.

             

        Moc bych nemíchal moderní výrobky nadnárodních koncernů a veterány případně nové výrobky tvořené s historickým kontextem a "vášní" pro věc. Kvalitní Honda, pod tím si mám představit sekačku na trávu od Béďi Trávníčka z receptáře nebo něco jiného?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2020
        Autor: Mig-all
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vlajkonoši na silnicích.

               

          Pod Lamborghini si taky můžeš představit plnokrevnej traktor a nebude to jen shoda jmen :-)
          Určitě jsi už slyšel o Goldwingu, legendárním šestiválu CBX, nebo různých nesmrtelných a oblíbených řadách CB(x),N(xx). A nemusí to být rovnou veterány, i když ty nenadnárodní už veteránskému věku asi blíží. Však ani ti současnější Haryci už nepadají celí z amerických kovadlin :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2020
          Autor: ronda
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                 

            Jak se chovat, abych utahal Goldwing, si neumím představit, aniž bych za něj zapřáhl návěs od kamionu, je to něco podobnýho, jako kdybych jezdil bagrem se zviženou radlicí.
            Ale jak utahat traktor Lamborghini jsem viděl, osm hodin denně tahal přívěs s klienty do prudkého kopce, napříč vrstevnicemi, s radkou to nemá nic společného, bylo to v kempu ve Španělsku, nakonec se z něj zakouřilo a byl konec a to by skoro novej.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2020
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -7
            • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                   

              Utaháš cokoliv. I ten bagr se zdviženou radlicí, když do motoru nenaleješ olej anebo jezdíš bez chladící kapaliny. Stejně tak zničíš Goldwing. To byl s největší pravděpodobností případ toho utahaného traktoru Lamborghini. Škodu bych nechal zaplatit traktoristu, protože to řídilo hovado.

              Je vidět že spalovacím motorům vůbec nerozumíš, jen jízdním kolům bez motoru, Šíravníku:)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2020
              Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
              • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                     

                Netušil jsem, že toho traktoristu znáš.
                A že dokážeš od stolu diagnostikovat závadu, která se stala před čtyřmi lety, dva tisíce kilometrů daleko.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2020
                Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -9
                • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                       

                  Toho traktoristu samozřejmě neznám. Lze důvodně předpokládat, že onen traktorista vlastní vinou ten traktor vylágroval. Sám se traktor nezničí. Jestli jel bez oleje anebo chladící kapaliny je vedlejší. V každém případě to byla vina traktoristy a to mohu říct od stolu. A víš co Šíravníku? Fakt diskutuj k věcem kterým rozumíš a ne k věcem kterým nerozumíš. Děláš ze sebe pitomce, ale tobě to moc práce nedá:))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.05.2020
                  Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
                  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                         

                    Jiná příčina, než vina traktoristy tě opravdu nenapadá?

                    Třeba vina pracovníka ve výrobě, ve výstupní kontrole, skrytá vada materiálu, provozování traktoru k účelu, na který nebyl konstruován, přirozený konec životnosti motoru, nic takového?

                    V tom případě lze důvodně předpokládat, že pitomce ze sebe děláš ty.

                    Já si jen pamatuju, že traktor opravili a svěřili ho stejnému traktoristovi.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.05.2020
                    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -8
                    • Re: Vlajkonoši na silnicích.

                           

                      protože někteří lidi jsou nepoučitelní a navíc to byl syn starosty.

                      [ Reagovat ] [ Zpět ]
                      Datum: 17.05.2020
                      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    Poslechl jsem si díl Historie.cs k americké občanské válce, pěkně rozebrali jak příčiny války, tak i současnou módnost "jihu". Co jsem nevěděl, že američtí "demokrati" byli příznivci otroctví a "republikáni" odpůrci. Dnešní optikou bych to čekal naopak.

    https://www.ceskatelevize.cz/porady/10150778447...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2020
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vlajkonoši na silnicích.

         

    a co toto???
    Vittoria-Gasteiz, 5/2007
    těch aut bylo cca 7-8

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.05.2020
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

348 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024