reklama

lupání v pedálech

Ahoj všem, potřeboval bych poradit. Už delší dobu se potýkám s jemným lupáním někde na pedálech nebo klikách. Kliky i pedály jsem sundal, vyčistil, montoval jsem je potom jak na sucho tak i s vazelinkou, ale po několika desítkách kilometrů se to objevuje znova. Také jsem zkoušel kliky na středové ose otočit, ale problémy přetrvávají. Docela mě to vytáčí, hlavně při jízdě do kopce, kdy je tlak na pedály větší, na rovince je to v poho. Jestli se někdo z vás dokázal vypořádat s tímto problémem, dejte radu. Budu moc vděčný. Nechci ale kupovat nové kliky nebo pedály. Díky za odpovědi

[ Zpět ]
Datum: 08.07.2006
Autor: mirinda
  • Re: lupání v pedálech

         

    Pokud si na lupání nezvykneš, tak ti asi nezbude nic jiného, než výměna. Mi to dělaly pedály a po rozebrání jsem zjistil na dosedacích plochách kuliček ložisek malé téměř neviditelné vady. Při malém zatížení pedálu (při jízdě po rovině) se nic neděje ale jakmile se do pedálů opřeš, tak dochází k tomu, že kulička ložiska se vtlačí do do prohlubně v dosedací ploše a jakmile ji další kulička vytlačí ven dojde k lupnutí. Zatím jsem nezjistil zda se jedná o vadu materiálu, nebo poškození dosedacích ploch způsobí nečistoty, které se celkem snadno do ložisek pedálů dostanou. Vycházím z toho, že nové pedály vyjdou levněji, než laboratorní zkoušky a reklamace.Dokonce se mi jednou stalo, že jsem našel v pedálu rozpůlenou kuličku, která nadělala pořádný maras.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Papji ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lupání v pedálech

           

      "Placaté kuličky"-tímto termínem označujeme to co popisuje Papji.Je to nekvalitní materiál a na servis jsem si už dávno vynutil brát kvalitní kuličky,které sice nestojí "kačku",ale vyplatí se.Cena je i tak směšná.Pokud je to fakt pedál a nemáš tam nášlapy za 3 klacky,tak je pomoc jednoduchá,dáš nové.Samozřejmostí je ale i kontrola středu-zejm. dotažení zap.středů.Zvuky na kole-to je na román a hledat je- to taky.Vždy musí člověk sledovat zda je to na otáčku klik,otáčku kola,v záběru atd.Zrovna včera mi chlap vykládal,že mu praská ve středu-po projetí jsem zjistil.že mu přeskakuje řetěz na kazetě:-)))co dodat,že?

      [ Zpět ]
      Datum: 08.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lupání v pedálech

             

        Kecám a nepíšu co mám-kontrola dotažení převodníků,nejlépe rozebrat a vše mazat hustou vazelínou(dosedací plochy),čtyřhran osy jsi doufám taky máznul,závity pedálů-vše se musí mazat,když nepomůže neublíží-i když závity se musí grafitovou vazelínou dělat už jen kvůli budoucí demontáži a o zavitech zap.středu ani nemluvím:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: lupání v pedálech

               

          Tak mám stejný problém.Asi tak třikrát se mi povolili ty imbusové šrouby na talíři a počtvrté už je neutáhnu, nebot se mi "vyžvejknula" hlavička. Tak musím do servisu, neboť nevím, kde bych ty šrouby sehnal a ať se mi podívají na to, proč se mi to pořád povoluje....Ale po utažení mi to vždycky na chvilku přestalo.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mike76 ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: lupání v pedálech

             

        Pro meridu: Na kinetikovi model 2000 jsem měl pedály Author s kluznými ložisky. Kolo mi ukradli a když jsem si ty samé chtěl pořídit na kolo náhradní, bylo mi řečeno, že se už nevyrábějí. Byly skoro bezúdržbové, akorát mazat a vymezit axiální vůli, událost na pár minut. Nevíš, jestli se opravdu nevyrábějí?

        [ Zpět ]
        Datum: 08.07.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lupání v pedálech

         

    mel jsem stejny problem a stale se to zhorsovalo, stacilo vymenit lozisko v pedalu

    [ Zpět ]
    Datum: 08.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Raddy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: lupání v pedálech

         

    To může lupat převodník. Mě takhle lupal při záběru do kopce Shimano Nexave, a to v tom místě, kde je snýtovaná klika s tácem. Přestalo to samo asi po 20 000 km. Hodně štěstí.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.07.2006
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: lupání v pedálech

           

      Author u mé nové firmy neděláme.Pedály Author vyráběl vždy,tak nevím,jaké máš na mysli?Dělá to pro ně Welgo.Myslím,že by se adekvátní náhrada dala určitě sehnat.Ať už pod tím či oním názvem.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.07.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Merida)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

368 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024