reklama

ORBEA ALMA H20 29" 2020

Dobrý den všem.

Potreboval bych prosim vas radu. Mam vyhlidnuté toto horské kolo. ORBEA ALMA H20 29" 2020 Je to dobrá volba nebo by bylo neco lepsiho? Chci se vejit do 35 tis.

Vyznam se v tom malinko,ale ne jako nekteri z vas co to maji fakt jako konicek a zabivaji se tim a nebo nekdo to ma jako praci.

Ma to vzhudove odpružení od Rocku. Postavene na SLXku. To si myslim ze dobry. Prevoznik 1x12 a Kazetu 10/52

1x12 prevody bycj mel ted poprve tak jsem se chtel i zeptat jestli to je i na normalni jezdeni do prudkych kopcu.

A pak kazdopadně znacka jestli je ok. A nebo jestli by jste doporucily neco jineho?

Dekuji moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 01.05.2020
Autor: Tapil
  • Re: ORBEA ALMA H20 29" 2020

         

    Jinak jsem zapomel jeste dodat. Merim 185 cm vaha 80 kg
    Jezdim vetsinou 50% cyklo stezky a 50 teren.

    Jeste jednou dekuji za rady. A k te cene. Kdyz to nebude hodne prez 35 tak jsem ochoten dat i vec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2020
    Autor: Tapil
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ORBEA ALMA H20 29" 2020

         

    Ahoj, napíšu ti pár mých poznatků.
    Orbea je dobrá značka, která dělá jak základní modely, tak špičkové závodní stroje. Nevím, jestli máš nějaký zvláštní důvod, proč sis vybral zrovna Orbeu, není to v našich končinách nejrozšířenější bike.
    První věc, která mi na tomto konkrétním modelu nevyhovuje, je vidlice. Je to spíš nižší řada a pokud jezdíš v terénu, jak píšeš, volil bych něco lepšího (důležitý je rám a vidle, zbytek je spotřebák).
    Nenapsal jsi, jak dlouhé trasy jezdíš. Ta Orbea má pouze jednopřevodník, tuším 32 zubů. To je prima do kopců za barákem, ale nějaká střední trasa kolem 150 km je na takovém kole za trest. Dnes se prakticky nedá koupit kolo s trojpřevodníkem, ale dvojpřevodník bych viděl jako rozumnou volbu. Nedokážu šlapat frekvenčně, jsem silový typ. Na jednopřevodníku bych vůbec nedokázal jezdit.

    Teď se dostanu k alternativě. Progresscycle vyprodává starší modely. Má v nabídce kompozitový Giant XTC Advanced za 36.000,- Je to skvělé kolo. Má lepší vidlici, převodníky 38/24 (k nezaplacení!!) a lepší pláště Schvalbe RR (není tak důležité). Je ve velikosti XL, ale jsi vysoký, mohl by ti sedět. Vyzkoušení je asi samozřejmost...

    https://eshop.progresscycle.cz/giant-xtc...

    Hodně štěstí při výběru...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2020
    Autor: ckp13
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024