reklama

Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

Asi před rokem, ani ne, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že s dětmi a koly vyrazíme do Gruzie, Arménie a Náhorního Karabachu.
Po této oblasti jsme pokukovali dlouho. Nejprve se nám ale děti zdály moc malé, pak tam v pohraničí v roce 2016 vypukl krátký ale ozbrojený konflikt, v dalších letech…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 28.04.2020
Autor: Peggy
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    To je moc hezký :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    Hézo. Čtivé, zajímavé, příjemné počtení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2020
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    Vynikající!
    Více fotek by to chtělo :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2020
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

           

      Dík.
      Bude... časem ... tohle byla jen taková ochutnávka.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        ...ty dokážeš navnadit!!! ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    Ty děti strašně rychle stárnou :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.04.2020
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

           

      Děti nestárnou, my stárneme, děti rostou :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.04.2020
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Super, jako obvykle excelentní, už se moc těším na pokračování. Četlo se to jedním dechem, a nádherně mě to zpestřilo cestu vlakem z práce. Trošku na mě dýchla nostalgie a stesk po dálavách, protože letos se pojede tak leda prstem po mapě...
        Jinak jsem ráda, že jste uposlechli rady ohledně rizika vztekliny, a do očkování nešli. Aby to nevyznělo, že jsem odmítač očkování, naopak, jen jsem jeden z těch dvou z zdravotníků, který radil nejít do preexpoziční vakcinace, a vyčkat, až kdyby se něco přihodilo, protože inkubační doba vztekliny je natolik dlouhá, že umožní bezpečný návrat domů a očkování posléze.
        Fotky nádherné, vystihující krajinu, atmosféru a Vaši pohodu na cestách.
        A co se týká plynutí času, tak sem budu citovat mého kamaráda: "Na našich ženách a dětech je vidět, jak stárneme."

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2020
        Autor: šíp
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

               

          :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2020
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

                 

            To mi připomíná starý kreslený vtip, kdy se malá holčička šťourá v jídle, rodiče stojí nad ní... "Já ale nechci být velká a silná, já chci být štíhlá, romantická a tajuplná!"

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 29.04.2020
            Autor: Peggy
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

               

          Jo jo, s očkováním díky. Ono jak jsme se rozhodli vlastně docela i na poslední chvíli, tak jsme jen taktak stihli aspoň tu žloutenku (plus já ta prošlá tetanovka), na vzteklinu by už ani nebyl čas, aby se dodržel správný odstup. K tomu samozřejmě i finance, ono když se všechno to očkování násobí krát 4.... Tak jsem byla ráda, že "nemusím".

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2020
          Autor: Peggy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Omyl, my mládnem :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2020
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

               

          ....spíš se vracíme do dětských let:čekají nás pampersky, bryndáky, prázdná hlava, nesrozumitelná řeč, bezzubá ústa, holá hlava.......;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Muži nestárnou, ale léta jim nestojí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2020
        Autor: Pepíček
        Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

               

          ...některým nestojí i dýl... :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2020
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

           

      A teď si vem, že tohle bylo před rokem....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    Hezké, moc hezké. Ale jak tam jede Víťa do kopce vestoje ze sedla a řídí jednou rukou, to je teda borec.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2020
    Autor: cykliska
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

           

      Problém je, že tohle jeho ježdění ze sedla se stalo trochu zlozvykem, který lze těžko odnaučit.
      Jezdí takto i po rovinkách, a bohužel to není úplně efektivní. Podle nás se víc unaví a rychleji nejede.
      Mysleli jsme, že je to třeba chybou kola, že se mu blbě sedí, tak jsme mu vloni koupili větší... ale dělá to stále. Ono to vypadá efektně, ale nevím, jak mu vysvětlit, že jako do kopce je to OK, ale na rovince aby si zařadil těžší převod a víc šlápnul, že bude rychlejší, než když začne "skákat". Už má svoji hlavu... a čím víc ho rodiče o něčem přesvědčují, tím hůř :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.04.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Někdo říká, že při jízdě ze sedla přece pomáhá gravitace, tak to musí jet líp (snad není ten případ).
        Chce se mi dodat, že na lehokole by ho to rychle přešlo, ale nechávám si to pro sebe :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2020
        Autor: Radek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Ono je docela možné, že po chvíli jízdě ho bolí (brní, otupuje, tlačí, dře) zadek a tím nadlehčením a chvilkové šlapání ve stoje i po rovině si citelně uleví a zbaví té bolesti. Skoro si myslím, že to je hlavní a nejspíš i jediný důvod proč to dělá.
        Někdy když mi zrovna v ten den sedlo "nesedne" tak také někdy jdu ze sedla i po rovině a nebo i z kopce aby se m,i ulevilo a nepříjemné pocity zmizely. někdy to je potřeba udělat i několikrát za sebou a pak už dobrý.
        A že to neřekne na tom není nic divného, může to být stud a třeba i nechtít být za bábovku co ujede pár kilometrů a už ho bolí zadek, ale určitě to nedělá proto, že by se mu tak jelo líp.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.04.2020
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Špatný sedlo? nebo i s kombinací špatných gatí a tedy potící se zadele?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2020
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

         

    Pěkné. I trochu smutné, že jste se museli s těmi psy rozloučit. Ale nějaký by vám slušel, bylo by vás více.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.05.2020
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

           

      Ano, smutné to bylo, ale v podstatě stejné jako rozloučení s lidmi, které člověk na cestě potká, kteří nám třeba nějak pomohli, poradili, se kterými jsme si skvěle popovídali, přespali u nich apod.
      Dřív jsem se od toho neuměla úplně oprostit, měla jsem pocit, že si musíme vyměnit kontakty a i v kontaktu zůstat, teď se trochu učím s tím pracovat, že ta setkání jsou vlastně jen tady a teď, poprvé a naposledy a že to tak má být a je to správně.
      PS: Ad pes... možná že by slušel, určitě by se hodil (bydlíme na vsi, máme slepice, které nám ohrožují různí predátoři), ale člověk by měl v tomto případě asi uvažovat jinak, než jen že by mu pes slušel. No, uvidíme.... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2020
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Gruzie s dětmi na kole - Jak jsme měli psa...

             

        Spíš ne. Nemohli byste ho brát pokaždé s sebou, nejezdíte kolmo od baráku, a i kdyby vzali, bylo by s tím víc starostí jak zábavy. Takhle je to hezký.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

353 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024