reklama

Výměns klik

Nemám zkušenosti s výměnou klik na kole, tak proto bych se rád zeptal, momentalne mam kliky shimano dual sis 170mm, vzadu 8-mi kolečko a 24–34–42 zubů a chtěl by je vyměnit za nove, protože už mají něco za sebou a už to není to co bývalo, nové mám vyhledlé shimano 175mm a 22–32–42 zubů, bude všechno sedět bez problémů, nebo v tom bude nejaký problém, když je vyměním. Jinak střed je na obou dvou čtyřhran. Děkuji za pomoc

https://www.cyklodiskont.cz/mtb-kliky-shimano...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 26.04.2020
Autor: PG86
  • Re: Výměns klik

         

    Na sundání starých klik budeš potřebovat stahovák:
    https://www.kupkolo.cz/naradi-a-stojany_k82...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.04.2020
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměns klik

           

      Stahovak mam, to jsem už koupil, ale nevím co ty kliky

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.04.2020
      Autor: PG86
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměns klik

             

        Středová osa má nějakou délku (jsou různé), k ní musíš pořídit kliky pro tuhle délku, jinak se ti rozhodí řetězová linka a může zlobit řazení.
        Nebo opačně, koupit v podstatě libovolné kliky a k nim vhodnou osu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 26.04.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměns klik

               

          Mám délku osi 115mm a dočetl jsem se na internetu, že pro SHIMANO ACERA FCM311 je doporučená délka 123mm, to by vadilo? Je to jenom doporučené,ne?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 26.04.2020
          Autor: PG86
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměns klik

                 

            Jestli to dobře čtu, tak budeš mít převodníky o 8mm blíž k rámu. Tak aby ti neškrtali o zadní stavbu. Pak taky aby se s tím nějak srovnal přesmykač, aby to nebylo mimo jeho rozsah pohybu. No a prostřední placka vepředu ti nepůjde proti středu kazety, takže nejmenší pastorek bude dost mimo osu třeba při prostřední placce. A zejména při šlápnutí dozadu by mohl řetěz po kazetě tancovat. Problém s kazetou je ten nejmenší, ale rám a smyk, to by mohlo zlobit. Prostě používá se, co k sobě patří, předejde se komplikacím při seřizování.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2020
            Autor: ronda
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výměns klik

                   

              Abych neblamoval, nevím teď, jestli těch 8 leze jen k převodníku, nebo se rozkládá na obě strany a jak (nepoužívám už většinou tyhle osy a tam, kde ji mám, dávám ten samý rozměr a dál neřeším). Každopádně by šly kliky k rámu blíž.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2020
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměns klik

                 

            Vyměň aji ten střed a dej tam osu doporučené délky. Kup zapouzdřenou osu a k tomu si kup klíč na misky.
            Když jsem to zvládla vyměnit já, nevidím důvod, proč bys to nevyměnil.

            https://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/vymena...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 26.04.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výměns klik

                   

              Kíč na misky:
              https://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/vymena...

              středová osa:
              https://www.kupkolo.cz/stredova-osa-shimano-bb...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 26.04.2020
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Výměns klik

                     

                Tak jsem to taky kdysi řešil, kliky stejné a osa šla dovnitř trochu jinak, musel jsem dát jinou, aby to sedělo.Takže proměř řetězovou linku na staré klice, pak tam narvi novou a proměř, pak koupíš případně novou osu co ti vychází, a budeš doufat, aby seděla na stejném místě. +- milimetr nevadí.
                Teda už máš dva stahováky, a já bych přidal ještě třetí, protože měnit novou pilu a kazetu nechat starou, je škoda. Plus řetěz, a když jsi v tom, promazat střed a zkontrolovat kónusy.. Nechal bych to dojet, nakoupit matroš a po sezóně teprve vyměnit/seřídit.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 27.04.2020
                Autor: pgnext
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Výměns klik

                       

                  Čtyřhrany už mám vyřešený :-)
                  Jsou různé typy čtyřhranů, a podle toho, jak se kombinují, tak to do sebe zalízá.
                  https://www.sheldonbrown.com/bbtaper.html

                  Pokud bere Shimano komponenty, tak ty mají čtyřhran JIS, a když koupí shimano kliky a shimano osu, bude to k sobě pasovat podle deklarace u klik.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 27.04.2020
                  Autor: bara2
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměns klik

         

    Prodejce klik ti jistě doporučí osu k těmto klikám. Pokud se délka osy bude schodovat s délkou osy tvé, neměl by být problém vyměnit jen kliky, jinak si kup ke klikám i osu, nebo vyber kliky podle osy své.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2020
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměns klik

         

    Jo, a ještě, když budeš dávat menší talíře, bude možná potřeba jiný přesmykač. Na velké talíře dávají přesmykač s dlouhým ramínkem a nemusí jít posunout dolů nad menší talíř, bo zarazí dole do rámu.
    Jsem výměnu velkých talířů za malé dělala na všech svých kolech. U všech musel přijít nový přesmykač. Není to žádná drahá položka, do dvou stovek, dokonce ten poslední, co jsem potřebovala, byl za šedesát očí :-)) A co mi dalo práce ho vybrat, podle funkce, ne podle ceny! :-))

    Kliky s talířama měním aji s osou, to je nejjednodušší a beztak se občas ta osa musí vyměnit, tak proč ne s klikama, střed taky drahý není. To je stejnej spotřebák jak řetěz a kazeta.

    A neměj z toho strach, jednou uděláš a budeš si to pak v pohodě dělat sám kdykoliv.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 27.04.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměns klik

           

      Horší je, že jsem osu měnil tak 14 dni zpátky, protože už v ní docela praskalo a právě jsem tam dával osu stejnu jaka tam byla od vyroby, takže 115mm a vypadá to tak, že už na tuhle klkky nekoupim, asi. Co jsem se tak díval

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 27.04.2020
      Autor: PG86
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměns klik

             

        Řešením by bylo třeba pořízení současnějších klik se středem Hollowtech 2.
        Při pořízení krapet dražší (ale zas nic strašného a dají se i zánovní z druhé ruky). Do budoucna se ale vyplatí. Středy odolnější, dají se i měnit jednotlivá ložiska. Ale hlavně už neřešíš nějaké délky os a jejich vhodnost, nehrozí jejich vymačkání a bývají vyměnitelné jednotlivé převodníky, kliky zůstávají.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2020
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Výměns klik

             

        Kup kliky a osu, ty dvě tři stovky za novou osu tě nezabijou. Pokud je stávající osa zánovní, tak si ju schovej, může se hodit. Nebo ju někomu dej aji s těma klikama, co dáváš dolů.

        Nevymýšlej blbiny, zbytečně nevyhazuj za drahé věci. Jak se do toho pustíš, stejně za dva tři roky budeš inovovat, upgradovat nebo stavět nové. Zkušenosti se budou hodit.a ušetřené peníze též. Ber to jako cvičnej model.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 27.04.2020
        Autor: bara2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměns klik

               

          Děkuju za rady :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 27.04.2020
          Autor: PG86
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměns klik

             

        Pořád se dají koupit, zrovna před měsícem jsem měnil převodníky, kazetu i řetěz, a na 8st řazení co tam mám sehnal přesně ty samé kliky co tam byly, a je to na 113mm osu což je prakticky tvých 115.
        https://www.ebay.co.uk/itm/CHAINSET-Suntour-XCT...

        Hádám když se to dá pořídit tady v UK, tak že něco podobného bude na trhu i v Čechách. Navíc talíře jsou demontovatelné což může být plus pokud zničíš jen 1, na rozdíl od převodníků z tvého odkazu úplně nahoře které rozebrat nejdou.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.04.2020
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výměns klik

               

          No jo, v UK a na ebay se dají pořídit věci :-)
          Šestikolečko pro Růženku (na podzim už ho konečně dostane), i ten Růženčin přední náboj se tam najde

          https://www.ebay.com/itm/Front-Bike-Hub-Nutted...

          Ale naši prodejci takové věci většinou nenabízí :-)


          Ale na osmikvalt jsem onehdá použila tyto komponenty:

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.04.2020
          Autor: bara2
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměns klik

                 

            Ty odkazy nejdou přečíst, ale ten trojtalíř je na 113 mm osu.
            https://www.velkoobchodcyklo.cz/trojtalir-al...
            Ale myslím, si, že je tam díra ISO, takže s JIS hranolem (shimano) 115mm to bude moc daleko.
            Koupila bych k tomu osu, třeba tuhle:
            https://www.kupkolo.cz/stredova-osa-thun-jive-3...

            A kdyby chtěl přesmykač, tak ať si klidně dojede pro fungl novej Altus 3x8 s krátkým ramínkem na 42 zubů. Já ho nepotřebuju.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Výměns klik

                   

              I když, já jsem ten trojtác dala na 113mm Truvativ (ISO) a je tam řetězová linka 44mm. Pokud pořebuje linku kolem 50mm, tak by ta 115mm shimano (JIS) mohla být akorát.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.04.2020
              Autor: bara2
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výměns klik

                 

            Při prvních pokusech použij levné komponenty, na těch si to nacvičíš a až to budeš umět a vědět, co to potřebuje a co chceš, můžeš investovat do kvality. Žádnej učenej z nebe nespadl a za fitko taky vysolíš dvě stovky, tak proč to nedat do studijních a tréninkových materiálů?
            Zkurvit drahou součástku člověka akorát zamrzí.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.04.2020
            Autor: bara2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměns klik

         

    Na obrázku vypadají talíře jak nové nebo málo jeté, tak co chceš měnit?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2020
    Autor: Karel-ch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výměns klik

           

      Mají moc zubů. To se nedá každej pátej odpilovat...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2020
      Autor: bara2
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výměns klik

             

        Dá, ale nic to neřeší, stejně by skončil u nových klik.:-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2020
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výměns klik

         

    Něco teorie o řešené problematice:
    https://www.vutbr.cz/www_base/zav_prace_soubor...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2020
    Autor: bara2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

428 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024