reklama

Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

Ahoj,zase ja ;/ Dnes jsem kontroloval dotazeni spoju zadni stavby. Zjistil jsem, ze vrchni sroub se protaci. Myslel jsem ze bude stacit 12ka klic (protikus) a stahnu to, jenze uz to bylo dorvane. Protacet se to asi ma, protoze, jak sroub, tak maticka dosedavaji na loziska. Nicmene, zacal jsem zkoumat dal a zjistil jsem ze, kdyz chytnu pevne pevne vahadlo, tak se da s tlumicem axialne do stran hybat (cca 1 mm). Za jizdy bych si toho nevsim, neni to vubec klepajici vakl a jde to dost ztuha. Napadlo me, jestli tam ta vule byt nema (alespon v radech desetin mm), kdyz je to kloubove pohyblive spojeni. Na obrazku je zelene zakotovana vule oka, ktere "chodi" mezi dvemi krouzky ( ty jsou zakotovany cervene). Je treba to nejak vymezit? Diky moc

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.04.2020
Autor: WRC
  • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

         

    Jdeš na to šikovně, jednou by se to dalo přehlédnout, ale dvakrát už obtížně :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2020
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

           

      To nebyl umysl, diky adminovi za smazani duplicity ;)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2020
      Autor: WRC
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

         

    Tenhle vakl nemá na nic vliv. Na novém tlumiči mám jen kovové prstýnky a taky nějakou desetinku to může cestovat. Na starém tam vedle kovových byly ještě dvě gumky. Ty to jakoby vymezily, ale když bych na tlumič zatlačil do boku, taky by se hnul. Čep je tam dost natěsno, takže tlumič po něm ani sám nijak necestuje.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2020
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

           

      Jo, ono to nijak neklepe, kdyz s tim pohnu, tak dost ztuha. Sam asi necestuje, akorat u me to neni v radech destin, ale spis spis celeho milimetru. No necham to tak, snad je to ok.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2020
      Autor: WRC
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

         

    Jeste jsem to byl premerit. Vile je tam z toho duvodu, ze vlozka (foto 1), ktera je ulozena v oku tlumice je o nejakych 0,8 mm delsi nez soucet tlumic+dva vnejsi krouzky (na fotu 2). Sroub s matici stahuje tu vlozku, nikoli ty dva krouzky, ktere by jinak stahovaly oko tlumice,proto tam je ten vakl.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.04.2020
    Autor: WRC
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

           

      To jo. Tlumič musí mít na čepu možnost pohybu. Sice jen nepatrně, ale na čepu se kýve.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.04.2020
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ulozeni tlumice - axialni pohyb (vule)

             

        Jo, díky za radu. Je to můj první full, tak se v tom teprve začínám orientovat :).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.04.2020
        Autor: WRC
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  •      

    Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

    Datum: 25.04.2020
    Autor: WRC
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | 24.04.2024

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024