reklama

Vydlice Manitou

mam na kole asi rok vydlici manitou black super air 80mm s lockoutem a prave ten se mi nejak polamal...vzdycky kdyz byla vydlice otevrena tak sem drncnul a ona se zavrela, no tak sem nechal vymenit komplet lockout ale deje se to porad...mate s tim nekdo zkusenost? co s tim mam delat?

[ Zpět ]
Datum: 04.07.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirkaaaaaaaaa ([email protected]))
  • Re: Vydlice Manitou

         

    Bych ti strasne rada pomohla, ale naprosto netusim co ta vydlice muze byt...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vydlice Manitou

         

    A kde ti to dělali?Z tohoto důvodu posíláme do servisu R7mičky,Skareby-Black zatím jen jeden,ale v Praze to opraví vždy dobře.Přímo dovozce.Jestli do toho leze nějaký Lojza,tak se nedivím-rozdělat to umí každý,dát dohromady každý druhý,ale když nemáš potřebné díly je ti to k ničemu.A taky poznat,co je vlastně špatné.Proto mně fascinují ty návody jak na to třeba ve Velu-tohle jsou zrovna věci,které nejsou zrovna vhodné pro domácí servis.Jdi do značkového servisu-nebo to tam pošli,ale taky máš nějakou záruku na opravu,ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (merida)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vydlice Manitou

         

    Kontaktuj firmu Progress Cycle, dovoze těchto vidlic do ČR. Mě tam poradili s vidlicí na novém kole Merida také. Kontakt je na http://www.progresscycle.cz/.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vydlice Manitou

         

    Popisované zavírání Lock outu je jednoznačně chybou v horní části Lock outu, ničím jiným způsobena nemůže být. Jestliže byla tato část údajně vyměněna měl by být problém odstraněn.
    Sice může nastat ještě jedna méně pravděpodobná varianta a to je zničený spodní pohyblivý pístek, jehož část může ucpávat průtok v Lock outu. Je to ale dost nepravděpodobné a závada takového ražení by byla jistě pozorovatelná i naprostou ztrátou expanzního útlumu.
    Přestože existují pouze tyto dvě varianty je třeba souhlasit s tím, že do vidlic by měli vstupovat pouze lidé s dostatečnými znalostmi. Na jednu stranu panuje všeobecná obava ze samotného vstupu do vidlice a druhým extrémem je to, že když mi dostatečně poradíte, tak to vyřeším sám. Oba přístupy jsou chybné.
    Kdo se chce věnovat vidlicím, nedosáhne toho nějakým návodem a dotazy ale jenom svojí aktivitou. Neměl by k tomu přistupovat z nouze ale hlavně se zájmem.
    V případě tohoto dotazu bych doporučil změnit servis.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vydlice Manitou

           

      Měl bych jeden OT dotaz... Mám Axela Elite '05 s Lock outem. Asi před půl rokem jsem se chtěl jen podívat jestli je v tlumiči dost oleje. Podle manuálu, který jsem při koupi dostal k vidlici, jsem odšrouboval tu páčku, kterou se to ovládá a pak ještě z nohy vyšrouboval celý ten mechanismus. Ale nepovedlo se mi to celé vytáhnout ven, abych tam mohl strčit nějakou "měrku". Silou se mi to nechtělo rvát... Je to nějaká chyba nebo se jen nesmím bát za to vzít...?

      [ Zpět ]
      Datum: 06.07.2006
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vydlice Manitou

             

        Nejde to vytáhnout díky odporu těsnění. Je to O kroužek na spodu locku a nejspíš se i poškodí. dolití oleje potom ztratí smysl.
        Takže připravit se na demontáž a mít při ruce nový O kroužek.
        Teď bude následovat dotaz jaký je ten kroužek a kde ho koupit.
        Rozměr nevím, a má ho buď dovozce a nebo prodejna specializovaná na O kroužky.
        Jinak i do povytaženého Locku jde přilít olej ale nejde zkontrolovat přesně hladina.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vydlice Manitou

               

          To je pěkná zrada... A proč to v tom návodu tedy není napsáno...? Nebo je to návod určený spíše pro prodejce-servis...?

          [ Zpět ]
          Datum: 06.07.2006
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vydlice Manitou

                 

            Ptáš se na špatném místě.
            A myslím, že do takovýchhle detailů nebude žádný servisní manuál.
            Bude tam správně, vytáhněte to. To, že se těsnění poškodí a že bys měl mít náhradní díl, tomu se říká zkušenosti a návody to neřeší.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.07.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vydlice Manitou

                   

              Tak nějak to bylo napsáno, nemáh ho teď po ruce.

              Takže další svinstvo, podobné jako "autorizované servisy" pro auta... Můžete si to udělat sami, ale stejně k nám potom přijedete...;-) A zaplatíte nehorázné peníze...

              [ Zpět ]
              Datum: 06.07.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

264 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024